Početna stranicaPretraľnikHyosung Aquila GV250i - Page 6 610RegistracijaLogin

 

 Hyosung Aquila GV250i

Go down 
+31
magna
klesoo
calc69
gusgus
tosimoto
Vladek
Jack
DB
oktalz505
jebiki
mrc
zoki-sk
boris1984
Deckardcain
ninek
zeljko0810
skorpac
Bušilica
Emil
hary
Tomo-vz
Virago535
buba
swileni
oluja
oz_skroz13
george
palomas
Krišo
GreatJumbo
Disko Nindza
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimeuto 30 oľu 2010, 12:57

palomas je napisao/la:
Disko Nindža je napisao/la:
Budem probal to onda poštelati. Za slučaj da ne uspijem sam, kaj misliš jel u servisu priznaju takve sitnice pod garanciju? .

Prati onaj snop žica koji ti izlazi s desnih prekidača, i pronađi njegovu spojnicu. Tamo pokušaj lagano cimati i micati žice, bez rastavljanja spoja. Ako se svjetlo pojavi, to je to - barem znaš gdje je otprilike kvar.

Ok, thnx! Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 09:05

Nisam već dugo ništa pisao, nisam se nešto prevše niti vozio ove sezone, a sad ću još manje jer za par dana idem u Njemačku skroz do jeseni, dobio posao, tako da ljeto i vožnjice papa Sad

Uglavnom, jučer sam vozio od Zagreba do Varaždina, tamo po autoputu, nazad po staroj cesti, pa sam se sjetio da bi mogao napisati par utisaka dosadašnje vožnje, ipak sam sad već frajer sa skoro 3500km Smile Biti ću što objektivniji i stroži Smile I budući da mi se bliži 2. obavezan servis za koji još nisam odlučio dal ću do zastupnika ili nekom normalnom i dobrom majstoru, moram to još sam sa sobom raspraviti...

Pričao sam prije još, mislim čak i na nekoj drugoj temi, o dječjim bolestima koje bi ovim motorima na 1. obaveznom servisu morali riješiti (što ne rade). Tako nisu niti meni. Kočnice još stružu, kolko saznajem i budu dok ne promijenim pakne, stalno neki bog cvili naprijed, što je kod spore vožnje i parkiravanja pred hrpom ljudi posebno iritantno, totalno me sram sparkavati se sa motorčinom koja škripi na sve strane.
Druga velika stvar koja me beskonačno živcira je to što motor na niskim okretajima voli krepati, kolko god da je zagrijan. Kaže Ninek da pretpostavlja da je to radi one cijevi kaj imaju radi zadovoljavanja CO2 norme, pa se dio ispuha vraća u cilindar ili kam već, i da kad se ta cijev makne a rupe zatvore ne samo da neće crkavati nego će i dobiti na snazi. Tako nešto slično su mi rekli i u Eurorentu, ali da se radi garancije to ne može "srediti". Tek kad garancija izađe... A meni često zna krepati kad naglije prikočim pa obrtaji padnu, ili kad se kilavim na semaforu itd... Uglavnom, non stop ga moram pri kočenju "pumpati" jer u protivnom obrtaji padnu i krepa... U praznom hodu može raditi 3 dana, nema frke, problem nastaje kod kočenja i ponekad kod startanja sa manje gasa (što mi je glupo, jer da želim startati sa ful gasom i kurit gumu kupio bi R motor a ne cruiser).
Treća stvar je ta što sam primjetio da mi motor puno više troši nego kad je bio nov. pogotovo kad vozim 110 - 120 po autocesti, na kojih 9000 okretaja. Ljudi bi rekli "pa normalno, kaj si očekival" ali čitam utiske ekipe koja vozi isti motor i ne štedi ga pa im na tim okretajima ne troši znatno više nego na koju tisućicu niže. Uglavnom, jučer mi za 210 pređenih kilometara pocuclao goriva za barem 50km više, što znači da je trošio u prosjeku cijelu litru više nego inaće... Inaće sam prolazio oko 300km sa 12 litara. Solo ili cura i ja gore, mala je razlika nas dvoje gore.
Slijedeća je stvar koju sam uočio to da je zvuk rada motora u praznom hodu drugačiji od onog kad stojim sa stisnutim kuplungom. To ne bi smjelo biti tako.
Još jedna bitna stvar je ta da mi senzor razine goriva od prvog dana ne radi kako se spada. To sam nekoliko puta napomenuo prilikom famoznog 1. servisa, rekli su da će naručiti i nikad ništa. Prošla zima, došlo proljeće, zovem, pitam, oni nemaju pojma, to ne naručuje servis nego gore dučan. Zovem dučan, oni nemaju pojma, njima niko nije javio! Onda sam zamolio jednog ljubaznog dečka tamo da to sredi, on je pogledao o kojem je senzoru riječ i naručio ga, sad to čekam već neko vrijeme, trebao bi ovih dana stići.

Tolko o lošem, da nebi sve bilo loše, evo nekoliko pozitivnih utisaka koje sam primjetio Smile

Dakle...

Za motor od 250ccm ovo čudo je prilično jako, nikad mi nije nešto posebno snage falilo, osim kad smo se cura i ja našli na nekoj divljoj uzbrdici pa sam morao čak u 3. prešaltat da se ne muči Smile Ali treba uzeti u obzir da ja imam 115 kila, pa to nije ništa čudno Smile hehe Smile ta ista mala snaga traži više okretaje, a to ponekad mami na "čvršću" vožnju gdje se isto odlično pokazao.
Dosta je elastićan kad treba ubrzati ili prestizati.
Relativno mala masa i sjajna ciklistika omogućuju izvrsnu upravljivost, bilo da se vrtim po gradu ili vozim bespućima Hrvatske.
Prilično je udoban, i ja bez problema mogu izdržati 150km recimo bez odmaranja... Onda se samo malo protegnem da mi rit odtrne i idemo dalje Smile Jedino me položaj sjedenja nekad zeza kad se pogrbljeno držim na motoru pa znaju leđa zaboliti. Ali mislim da ljudi koji se ispravno drže ne bi smjeli imati takvih problema.
Odličan je položaj komandi, a instrumenti su fino pregledni i uvijek vidljivi.
Jučer sam na povratku iz Varaždina imao jednu "situaciju" gdje sam na ulasku u Zelinu morao jako kočiti i moram reći da motor može stat kad treba! Serijske su kočnice sasvim ok. Super je i to kaj kod naglog kočenja prednji kraj ne propada jako. Istina, ne bih se htio naći u takvoj situaciji nagnut u zavoju Smile I iako rijetko koristim zadnju kočnicu jer sam prije ovoga vozio skuter i nisam imao naviku tiskati nogom, kad zatreba, noga sama poleti na kočnicu i motor onda staje sigurnije i brže. Izdvojio bi samo situaciju na mokroj cesti gdje zadnji kraj kod jačeg kočenja voli pobjeći malo više nego na suhoj.
Što se tiće suvozača, vjerojatno ima ljudi kojima je ovdje to važno (meni je recimo bilo, jer udobnost za suvozača je jedna od glavnih razloga zašto sam na kraju "zagrizao" za ovaj motor), sa intaliranim sissyjem moja čuvarica bubrega se udobno i sigurno vozi, ima dovoljno mjesta. Jedina boljka su možda malo pre visoko ili pre blizu postavljene papučice za noge, pa su joj noge u koljenima pre savijene, što kod putovanja, koja ne moraju biti pre duga... 70 - 80 km recimo, predstavlja problem! Čak njoj koja je jako mršava. A sad da sjedne na suvozačko mjesto neko sa velikim bocama, ja recimo, nebi valda izdržal 10 kilometara.
Od kad imam paket treger iza život mi je jednostavniji jer sam već x puta nešto zavezao i vozio iza umjesto teglio na leđima, tako da za one koji misle prevažati veće stvari, toplo preporučujem veliki paket treger Smile
Inaće, prije 2 mjeseca sad već, kad sam diplomorao, brat mi je kupio kao poklon za rođendan i diplomu ogromne Heldove bisage, 20L svaka! Nisam za njih uspio naći one "nosače" kaj drže razmak da se ne stružu po stražnjim amortizerima, pa sam neki dan otišao do Kambe koji će mi napraviti te nosače pa ću uskoro, možda već i danas, furati bajk sa bisagama ko pravi frajer Smile hehe Smile
Posljednja stvar koju moram srediti je presvuć suvozačev sic zbog posljedica vandalizma nad novim motorom. To sam sa Necchi generalno dogovorio, samo nikako nemam vremena otić do nje pa se još vozim sa pokrpanim sicom. Ali bude i to, vjerojatno tek na jesen...
Onaj kvar na elektronici koji sam spominjao par postova prije na kraju nije bio kvar, nije ništa bilo, sve radi savršeno, ja sam nešto stisnuo na komandama i zabrijal da je motor strgan :/ Znate onu staru: "Nije žvaka za seljaka." Smile
Gume su još super, ne pokazuju znakove istrošenosti. Ne znam niti kolko one duraju u biti... Sad ima skoro 3500km na njima, mislim da ima još puno života u tim gumama Smile
ne znam kaj više napisati... možda se još nečega sjetim pa dopunim ovo Smile Za sad tolko Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 09:23

Ovo je stvarno opširan, iskren i temeljit opis tvojega ljubimca, Disko Nindža!

Ja nemam iskustva s elektronskim ubrizgavanjem goriva kod motora, ali s druge strane sam presretan što moja Aquila ima rasplinjače. Motor se ne gasi ni u jednom režimu, gas se može precizno regulirati i dodavati, a što se potrošnje tiče - sa full sintetičkim uljem motor mi pod max. opterećenjem u vožnji na autocest troši 4 litre. Kad je ulje već spremno za zamjenu, troši 4,2 litre.

Najmanja potrošnja ikad - 3,5 litre prošle godine dok smo putovali u Umag.
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 09:49

palomas je napisao/la:
Ovo je stvarno opširan, iskren i temeljit opis tvojega ljubimca, Disko Nindža!

Ja nemam iskustva s elektronskim ubrizgavanjem goriva kod motora, ali s druge strane sam presretan što moja Aquila ima rasplinjače. Motor se ne gasi ni u jednom režimu, gas se može precizno regulirati i dodavati, a što se potrošnje tiče - sa full sintetičkim uljem motor mi pod max. opterećenjem u vožnji na autocest troši 4 litre. Kad je ulje već spremno za zamjenu, troši 4,2 litre.

Najmanja potrošnja ikad - 3,5 litre prošle godine dok smo putovali u Umag.

Meni je tolka mala potrošnja bila od početka, kad nisam smio odvaliti gas više od polovice... Sad je druga priča, troši osjetno više, pogotovo na autocesti. Možda je to zato što motor pri vožnji tolkom brzinom savladava ogroman otpor koji ja činim jer sam na tom motoru jedna velika zračna kočnica! Ozbiljno, hrpu puta auti ispred mene koče, ja samo pustim gas i koči otpor zraka na moje tjelo.
Ovaj sa elektroničkim ubrizgavanjem bi kolko čujem trebao manje trošiti od modela sa fergazerima...
Palomas, ako ćeš imati vremena, možda slijedeći tjedan opet svratim do Varaždina, budući da sam sad zaposlen za firmu koja ima tvornicu u Varaždinu, pa da baciš svoje iskusno oko na taj motor, da povučemo par paralela i tak... Udjeliš koji savjet Smile Čisto ako ćeš imati vremena Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:09

OK, nije problem, bit će mi drago ako se vidimo sljedeći tjedan u Varaždinu! dobar3

Što se "gabarita" vozača tiče, i ja sam u toj istoj kategoriji, tak da zbog toga ne bi trebalo biti razlike. Tebi je motor još uvijeku fazi razrade, ne znam dali imaš mineralno ulje, ili polusintetiku?

Ustvari, EFI i fuel injection su sasvim druga tehnologija u odnosu na rasplinjače, tu može biti svašta...
[Vrh] Go down
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:12

Bok stari!
ajd zaradi dobru lovu u nemčiji pa kupi jačeg brata 650se
he he valjda si dječje bolesti na 250 prošao
inače onaj senzor ili meni više liči na zahod kotlić senzor ti ustvari vjerojatno kao što je i meni bilo nije pokvaren već samo "neergonomski" leži u tanku. Treba ga malo saviti da bolje leži i ne zapinje za kučište tanka, dakle, skinuti i isprazniti tank pa izvuć njega i pažljivo sve obaviti.
Bit će ti sve lakše kad prođeš te obavezne servise i garanciju, jer motor ti je još beba pa ne voli doktore (pogotovo što su ovi više mutivode nego serviseri). Dok on prodiše (šteta kaj to ne bu ovog ljeta kak veliš) to bu sasvim drugi motorček....
ajd pozdrav i dobar grip

dobar cuga
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:18

Što se tiče potrošnje ne moš gledat i mjerit potrošnju za taj motor na autocesti, u principu na autoput idu makinje sa 500 ccm i više jer makinja koju imaš ti a i ja od 250 ccm za tu brzinu traži đire što i povećava potrošnju. Primjera radi ja sa svojim na auto putu potrošio isto kao i kum sa kle 500 . Ebi ga ali jednostavno nije za autoput jer je meni na 120km/h 9000 okretaja dok je njemu 6500, i to je ta razlika.
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:35

@ palomas: Super, baš mi je drago što ćemo se upoznati Smile Ja ću vjerojatno do Varaždina stići u rano poslijepodnevnim satima... Taman pred kraj radnog vremena... Smile
Inače, u računu od prvog servisa piše da je unutra Motul 5100 Ester 10W40 60L ulje. Piše na stranici da je to "Technosynthese" ulje, a našao sam podatak da je to full sintetika... Ovih "60L" pretpostvljam da je to 60 litarska bačva iz koje su točili, jer inaće ima oznake 1L, 4L itd za jednu, odnosno 4 litre...

@ Ninek: Ej Ninek Smile Ma lova iz nemčije ide u fond za nešto polovno četverokotačno (budući da opće nemamo auto nego skuter i motor Smile )
650se je prekrasna stvar! A mislim da bi i super odgovarala mojem stilu vožnje, jer volim "potegnuti" Smile Ali ova nova ST7, ili ti GV700i je nešto prekrasno!!! Tako da i imam pare bio bi na teškim mukama Very Happy Inaće, sused u zgradi je kupio prekrasnu Hondu Shadow ACE 750, sa whitewall gumama, 2005. godina za takvu cijenu da si razmišljam da mi slijedeći motor jednog dana bude nešto takvoga. Tih 750ccm taman spada u razred da ne moram platiti golemo osiguranje ko za VN900 recimo, a ima snage i momenta ko u priči. A da ne govorim kako izgleda i kakav zvuk ima biker2

@mbani83: Ma sve ja to kužim i to je prva stvar na koju sam pomislil, ne može on jednako trošiti na autocesti pri 120 i na otvorenoj cesti pri 90 - 110 kolko mi je prosjek... Ali eto, čitam, ima slućajeva koji upravo kažu da taj motor nebi smio na autocesti baš tolko više kolko moj troši. Sad, moj je elektronika, ovo su fergići, trebal bi se Parizer javiti sa svojim dojmovima potrošnje Smile Mislim da je on u svojoj temi pisao dojmove nakon 3k, i da je napomenuo da potrošnja nije narasla..
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:45

ma da bi reć rekel
moj put po motorima ide baš tak da i ja o sljedećem razmišljam kao i ti
motore sam mjenjao baš u pravcu istoka od češke,istočne njemačke, kine pa sad koreanac i red je da sljedeći bude japanac pa da priču završim sa amerikancem
sused kaj veliš na pravac kretanja???

dancingbanana dancingbanana dancingbanana

cheers

geek geek geek
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:52

Da, da Smile To smo već raspravljali, o svojevrsnom putu svile sjevernih balkanaca Very Happy

Ja krenuo sa Slovencom, pa kratko Talijana Very Happy Kineza sam preskočio, a još ću vidjeti da li ću se zadržati na jačem Koreancu ili preko do Japana Smile Kako mi je krenulo, možda preskočim i Japan pa direkt na HD Smile
A još mi se nešto potajno jako jako sviđa... Triumph Very Happy Nemojte me sad izopćiti, ali volim te klasike Smile Nešto poput Triumph Bonneville Smile Prekrasni su i America, Rocket III i Speedmaster, ali Bonneville mi je favorit Smile Hehe Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:58

Motul 5100 Ester je Semi Synthetic (Synthetic Blend Motor Oil), dakle polusintetičko ulje, idealno za kilometražu koju ti sada trenutno imaš.

Ja sam napisao potrošnju na autocesti, zato jer se tu radi o (uglavnom) maksimalnom opterećenju motora. Sva svoja dugačka putovanja ja sam odradio po autocestama, manja mi je šansa da me tu zaustavi policija i kazni zbog nečega, manja je vjerojatnost da će mi netko oduzeti prednost prolaska, i t.d.

Kad baš želim guštati u vožnji, savladavati zavoje i sve ostalo, onda idem na lokalne vožnje po svojem kraju.
[Vrh] Go down
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 10:59

:lol: :lol: čital si mi misli zadnjih par minuta (jedan trocilindraš mi upada u ekran) i ne bi imal ništ protiv da mi uleti

biker2 biker2 biker2
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 11:01

ninek je napisao/la:
:lol: :lol: čital si mi misli zadnjih par minuta (jedan trocilindraš mi upada u ekran) i ne bi imal ništ protiv da mi uleti

biker2 biker2 biker2

Hehehehehehehehehehehehehe Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
Gost
Gost




Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:01

Citat :
Druga velika stvar koja me beskonačno živcira je to što motor na niskim okretajima voli krepati, kolko god da je zagrijan. Kaže Ninek da pretpostavlja da je to radi one cijevi kaj imaju radi zadovoljavanja CO2 norme, pa se dio ispuha vraća u cilindar ili kam već, i da kad se ta cijev makne a rupe zatvore ne samo da neće crkavati nego će i dobiti na snazi

Nebih ti preporučio AIS block jer bi mogao napraviti samo gore.Da dečki u servisu malo prate te stvari ,znali bi da je AIS u sprezi sa ECU kao i lambda sondom.Na karbiratorskim modelima "da" ,na FI/EFI "ne".

1.Pregledaj si šalter za nogar ili ga čak zbrikaj pa se probaj voziti, on zna napraviti gašenje motora pri prelasku iz viših brzina u niže.
Meni se to rijetko desi jer mu nedam prilike , a i kad kočim ionako kočim mašinom u 80% slučajeva.

2. možda je problem u podešenju TPS senzora koje bi morala biti u okvirima 1.25v zatvoren gas i 4,4 V za maximalan gas.Ista stvar se dešava i meni ponekad na 650FI ali i ne samo meni.nisam još stigao to prekontrolirati a stvar je i u garanciji.Mom serviseru je krivo uvijek gorivo ili to je" normalno", tako da se sa time ni ne zamaram.
Sad se pobijam , ali to je u biti posao servisa i oni ga moraju odraditi jer je to poznata stvar na fi/efi modelima ali pošto je sitacija sa servisom loša,morat ćeš tražiti drugo riješenje.
Imaš ovdje katalog za Efi 650, http://www.alternativecruisers.com/index.php?action=tpmod;dl=item29
nema veze jer je za 650 jer sistem ubizgavanja je isti (čisto informativno).
A ima i par tema.. malo potraži na korideru ili alternative ..
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:16

Puno ti hvala na svim ovim informacijama!

Inaće i na servisu i u dučanu već mjesecima tupim isti problem ali oni kažu da je to normalno za V2 motore... I kaj da im više kažem... Jedino da im kažem ovo kaj si mi ti rekao da provjerim, budući da je motor pod garancijom pa da se tako i ponašaju... Ali najradije bi otišao nekome ko se kuži u to i ko će to srediti kak se spada... Samo što uvijek naletim na neke od kojih jedni neće napraviti pola onoga što si im rekao da naprave, drugi će te izvrijeđati kaj voziš koreanca, treći će te izvrijeđati kaj voziš 250ccm i uz to koreanca, a četvrti će te izvrijeđati kaj voziš 250ccm a da nije R motor nego cruiser i uz to koreanac... Doživio i prvo i drugo i treće i četvrto. Ne znam zašto se svaki put kad odem nekom osjećam ko posljednje govno. A kaj je najbolje nisam im niti dofural motor na popravak neko cura svoj skuter, a motor sparkal sastrane da imamo s čim doma.
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:21

Taj šalter ili prekidač kod bočne nogice za parkiranje je čudo neviđeno, na mojoj Aquili to je praktički jedina stvar s kojom imam problema...

On inače dobro obavlja svoj osnovni posao, ugasne motor ako se ušalta u brzinu i počne se otpušati kuplung.... ALI - dok je motor negdje parkiran na toj nožici, daleko teže ga je upaliti hladnoga, sve dok je taj šalter uključen. Kad sjednem na motor i zatvorim nogicu, motor pali hladan bez ikakvih problema, a taj prekidač ga stvarno zeza maksimalno...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:30

Disko Nindža je napisao/la:
Samo što uvijek naletim na neke od kojih jedni neće napraviti pola onoga što si im rekao da naprave, drugi će te izvrijeđati kaj voziš koreanca, treći će te izvrijeđati kaj voziš 250ccm i uz to koreanca, a četvrti će te izvrijeđati kaj voziš 250ccm a da nije R motor nego cruiser i uz to koreanac... Doživio i prvo i drugo i treće i četvrto..

Ja na sreću znam i koristim usluge jako dobroga (i vrlo povoljnog servisa), u Štefancu kod Čakovca. Dečki su stvarno super pristojni u svakom pogledu, rade i popravljaju sve moguće vrste motora, a za neke jednostavnije stvari čak ni ne žele uzeti novac.

A znam nažalost i više slučajeva kakve ti opisuješ, gdje caruje bahatost, arogancija, pohlepa i isključivost. To im je valjda kompenzacija za nedostatak opće kulture, stručnog znanja i svega ostaloga što im nedostaje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:32

palomas je napisao/la:
Taj šalter ili prekidač kod bočne nogice za parkiranje je čudo neviđeno, na mojoj Aquili to je praktički jedina stvar s kojom imam problema...

On inače dobro obavlja svoj osnovni posao, ugasne motor ako se ušalta u brzinu i počne se otpušati kuplung.... ALI - dok je motor negdje parkiran na toj nožici, daleko teže ga je upaliti hladnoga, sve dok je taj šalter uključen. Kad sjednem na motor i zatvorim nogicu, motor pali hladan bez ikakvih problema, a taj prekidač ga stvarno zeza maksimalno...
Vidiš..nisam to probao..Baš ću danas probati...mislim uvijeg ga palim na nogaru i zna se desiti da hladan zaštuca i ugasi se (samo jednom) i kasnije sve 5.A sad mi je jasno zašto nekad hladan pali kao suza ..jer sam sjedio na njemu... he eh.. Very Happy
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:35

ZIGGY, preferiram Tomislav pivo, po mogućnosti iz Tomislav čaša.. dobar3
[Vrh] Go down
Disko Nindza
man
man
Disko Nindza


Broj postova : 220
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : U tranziciji
Na forumu od : 20.08.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:52

Vidiš, ja nikad ne sjedim na njemu hladnom kad ga palim. UVIJEK je na nogaru. upalim ga i za to vrijeme stavljam opremu na sebe. Nakon par minuta taman se zagrije i lagano krećemo. I uvijek upali od prve. Jedino što ponekad zna zezati da kad je zagrijan i na nogari da kašljuca i kašljuca i nekoliko ga puta moram kresnuti prije nego upali. Ali sad ću i ja to probati sa zagrijanim da sjednem i upalim sa dignutom nogarom. Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/marksimonrocks
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 13:38

eh koja je to blagodat foruma
svak nekaj ne zna a svi skupa sve znamo

dobar dobar dobar

geek biker2 :harley:
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
Gost
Gost




Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 15:35

palomas je napisao/la:
ZIGGY, preferiram Tomislav pivo, po mogućnosti iz Tomislav čaša.. dobar3

Dobro da nije Erdinger..po mogućnosti iz Erdinger čaša... roker
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 15:48

palomas je napisao/la:
Taj šalter ili prekidač kod bočne nogice za parkiranje je čudo neviđeno, na mojoj Aquili to je praktički jedina stvar s kojom imam problema...

On inače dobro obavlja svoj osnovni posao, ugasne motor ako se ušalta u brzinu i počne se otpušati kuplung.... ALI - dok je motor negdje parkiran na toj nožici, daleko teže ga je upaliti hladnoga, sve dok je taj šalter uključen. Kad sjednem na motor i zatvorim nogicu, motor pali hladan bez ikakvih problema, a taj prekidač ga stvarno zeza maksimalno...

Da li je moguće da se taj famozni prekidač skine pa da se strujni kablovi spoje direktno,jer imam osječaj da i mene na jin lunu kadkad zeza osobito što mi je taj isti prekidač potpuno nepotrebna stvar na motoru.poz.
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 16:28

Ja sam na kymcu rješio problem što sam skinuo orginal koji i nije bio nešto posebno zaštićen te se isto događalo. Nego da ne duljim kod kymca postoje tri žice od koje sam dvi spojio ukratko tako da sam rješio problem gašenja motora dok sam treću smontira na mikroprekidač sličan onome koji je na štipi od kočnice te sam drugi kraj spojio na masu za karoseriju i tako kad je nogara spuštena gori mi lampa nogare i motor radi neovisno o nogari.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitimečet 20 svi 2010, 17:37

rocky 61 je napisao/la:
palomas je napisao/la:
Taj šalter ili prekidač kod bočne nogice za parkiranje je čudo neviđeno, na mojoj Aquili to je praktički jedina stvar s kojom imam problema...

On inače dobro obavlja svoj osnovni posao, ugasne motor ako se ušalta u brzinu i počne se otpušati kuplung.... ALI - dok je motor negdje parkiran na toj nožici, daleko teže ga je upaliti hladnoga, sve dok je taj šalter uključen. Kad sjednem na motor i zatvorim nogicu, motor pali hladan bez ikakvih problema, a taj prekidač ga stvarno zeza maksimalno...

Da li je moguće da se taj famozni prekidač skine pa da se strujni kablovi spoje direktno,jer imam osječaj da i mene na jin lunu kadkad zeza osobito što mi je taj isti prekidač potpuno nepotrebna stvar na motoru.poz.


Naravno ..cvik cange i izolika ..majka.. dobar

Citat :
Taj šalter ili prekidač kod bočne nogice za parkiranje je čudo neviđeno, na mojoj Aquili to je praktički jedina stvar s kojom imam problema...


Čak postoji teza da prilikom akceleriranja nogar jače stisne prekidač te je sve ok..ali pri usporavanju dešava se da zbog povratne sile dolazi do malog otklona na prekidaču te on na kratko prekine rad motora...
tako se priča po selu.. lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250i   Hyosung Aquila GV250i - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosung Aquila GV250i
[Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Hyosung GV 250 Aquila
» hyosung aquila gv 250 efi
» Moj Hyosung Aquila GV250 EFI
» Hyosung GV 250 Aquila
» Hyosung aquila 650

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: