Početna stranicaPretraľnikkunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera 610RegistracijaLogin

 

 DragStar 1100 - kunplug alnasera

Go down 
+18
sef-sale
micky
buba
Free Spirit
Safet(y)
Vilko
magna
calc69
ronin1
dragstarPU
zanotti
breed
Acyd
neodoljivi
Munja
dragger
StarRider
vlais
22 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
vlais
man
man



Broj postova : 27
Godina imam : 47
Prebivalište : nova gradiška
Vozim : xvs 1100
Na forumu od : 12.03.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 10 oľu 2010, 09:08

čujem da im je boljka....već par godina osjetim tupi udarac kod paljenja svog drag stara.
je li tko mijenjao i koliko to košta.
imam predračun sam kuplung alnaser košta 3500 kn +ostali dijelovi koji se odmah mijenjaju=oko 1000 eura bi me sve izašlo....je li tko mijenjao i kakva su iskustva???'
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 10 oľu 2010, 10:08

vlais je napisao/la:
čujem da im je boljka....već par godina osjetim tupi udarac kod paljenja svog drag stara.
je li tko mijenjao i koliko to košta.
imam predračun sam kuplung alnaser košta 3500 kn +ostali dijelovi koji se odmah mijenjaju=oko 1000 eura bi me sve izašlo....je li tko mijenjao i kakva su iskustva???'
Ovako.
1. Kada pališ Dragstara niti u ludilu ne smiješ pustiti da kratko vrijeme okreće. To je zakon.
2. Mijenjao sam cijeli anlaser (greškom) rastavio stari i vidio gdje je problem. Kupio novi preko e-baya od firme koja je napravila anlaser za Dragstara koji nema tu grešku. Cijena 250,00 eura.
3. Promijenio anlaser, alije problem bio u nekom zamašnjaku koji sam kupio u Krškom kod Yamahe sa popustom i dobio porez natrag.
Sve zajedno me koštalo cca 800,00 eura ----- onih 250 za anlaser sam bez veze spušio.

Moraš specificirati što je točno otišlo k vragu jer ti mogu pomoći.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 10 oľu 2010, 21:22

Da, u pravu si, kumplug kvačila je prviše osjetljiv, ja bih rekao: sklop paljenja nije napravljen onako kako bi trebao. Sve bi bilo na svom mjestu da je konstruiran "dekompresioni ventil".
Ali, konstriktor je procijenio da nije potreban, i ispalo je da je to što navodiš bolna točka.

Kako je izbjeći tj. kako izbjeći nepotrebni financijski trošak (cca 4500kn u servisu), postoji nekoliko radnji koje je potrebno ispuniti.
Već sam jednom pisao o tome, a sad ću ponoviti kratko:

1. Palenje motora na hladno: prvo palenje (zimi i liti) uvijek pod čokom (2/3) i kad uvati zadržati prekidać palenja još sekund-dva da dobro zavrti
2. Palenje nakon vožnje, kad motor odstoji sat-dva: 1/2 ČOKA i kad uvati zadržati prekidać palenja još sekund-dva da dobro zavrti
3. palenje vrućeg motora: bez čoka i bez gasa, ako ne uvati, dodati 1/3 čoka i zadržati prekidać sekund dva

NIKAKO NE DODAVATI NITI MILIMETAR GASA PRILIKOM PALENJE (to je zakon za dugi vjek)

Šta se dešava i zašto dolazi do krljanja zupčanika kad se doda gas, neznam, vjerojatno kumlug alnasera ne može podnijeti velike okretaje.

moja dragica ima 35 tkm i sve je kao i prvi dan

btw uvik me pitaju šta će ti čok, daj malo gasa Evil or Very Mad raz1

nadam se da sam pomogao
[Vrh] Go down
vlais
man
man



Broj postova : 27
Godina imam : 47
Prebivalište : nova gradiška
Vozim : xvs 1100
Na forumu od : 12.03.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 17 oľu 2010, 08:53

sve sam dogovorio u ovlaštenom servisu u brodu.
ne sumnjam da će to pero napraviti bez premca.
izvjestim vas o svemu nakon popravka....
[Vrh] Go down
Munja
cro chopper forum
cro chopper forum
Munja


Broj postova : 1634
Godina imam : 51
Prebivalište : požega-ulica od zakona
Vozim : V Strom 1000 , t11 , vivasitv
Na forumu od : 25.11.2007

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 17 oľu 2010, 20:16

vlais je napisao/la:
sve sam dogovorio u ovlaštenom servisu u brodu.
ne sumnjam da će to pero napraviti bez premca.
izvjestim vas o svemu nakon popravka....
ne sumnjaj Pero je legenda(mogao si mu i kući odvest,jeftinije bi prošao)
[Vrh] Go down
neodoljivi
man
man
neodoljivi


Broj postova : 60
Godina imam : 47
Prebivalište : petrinja
Vozim : Yamaha Dragstar 1100 classic
Na forumu od : 28.12.2007

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimečet 01 tra 2010, 20:41

dragger je napisao/la:
Da, u pravu si, kumplug kvačila je prviše osjetljiv, ja bih rekao: sklop paljenja nije napravljen onako kako bi trebao. Sve bi bilo na svom mjestu da je konstruiran "dekompresioni ventil".
Ali, konstriktor je procijenio da nije potreban, i ispalo je da je to što navodiš bolna točka.

Kako je izbjeći tj. kako izbjeći nepotrebni financijski trošak (cca 4500kn u servisu), postoji nekoliko radnji koje je potrebno ispuniti.
Već sam jednom pisao o tome, a sad ću ponoviti kratko:

1. Palenje motora na hladno: prvo palenje (zimi i liti) uvijek pod čokom (2/3) i kad uvati zadržati prekidać palenja još sekund-dva da dobro zavrti
2. Palenje nakon vožnje, kad motor odstoji sat-dva: 1/2 ČOKA i kad uvati zadržati prekidać palenja još sekund-dva da dobro zavrti
3. palenje vrućeg motora: bez čoka i bez gasa, ako ne uvati, dodati 1/3 čoka i zadržati prekidać sekund dva

NIKAKO NE DODAVATI NITI MILIMETAR GASA PRILIKOM PALENJE (to je zakon za dugi vjek)

Šta se dešava i zašto dolazi do krljanja zupčanika kad se doda gas, neznam, vjerojatno kumlug alnasera ne može podnijeti velike okretaje.

moja dragica ima 35 tkm i sve je kao i prvi dan

btw uvik me pitaju šta će ti čok, daj malo gasa Evil or Very Mad raz1

nadam se da sam pomogao


Potpisujem navedeno...
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimened 25 tra 2010, 08:56

I mene muci isti problem ali sam odlucio kupiti djelove iz Amerike,duplo su jeftiniji nego kod nas a navodno puno kvalitetniji sto mi je puno bitnije od same cijene. Malo sam svrljao po forumima i vidio da mnogi imaju isti problem. Ajde molim te napisi kako si prosao i koja je konacna cijena! dobar
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimepon 26 tra 2010, 19:39

Uh, izgleda da i meni šteka kuplung alnasera.Nekad neće da upal (tupi zvuk blokade)i, pa pričekam malo, kresnem i onda upali. Pitao u servisu - ravno 5000 kn + ruke. A i onda bez garancije. Našao sam neki topic na drugom forumu i čovjek veli da zbog toga nije vozio 6 mjeseci Shocked
Tražim trajno rješenje, pričalo se o preslabom zakaljenju nekakvih valjaka kuplunga. E sad, imam tokara i materijal koji bi se dao bolje zakaliti, kako bi rješio problem i ima da mu se posvetim. Ne želim svako malo da odrešujem kesu zbog mane koju nije predvidio konstruktor.
Izvještavaću dalje,

Pozdrav!
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimepon 26 tra 2010, 21:25

Citao i ja na forumu o tvrdoci materijala itd,ali se bojim i ako uspijes rjesiti problem 'kuglica tj.valjcica lezaja' i njihove tvrdoce da ce se to odraziti na vecu potrosnju tarnog djela odnosno djela na koji valjcici prenose silu pa da smo onda u istim govnima jer onda ode kvacilo totalka. Neznam. nisam pametan,ali valjalo bi to rjesiti. Zasada jedino hvale djelove iz Amerike.Navodno neki tip uspio zakaliti valjcice i stvar sljaka OK,ali kazem vrijeme ce pokazati.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimepon 26 tra 2010, 21:45

Neznam ni sam dali sam negdje napisao (neda mi se tražiti) da je to između još nekoliko stvari, ozbiljna tvornička greška konstruktora.

Ići na neko zakaljenje dijelova, ne bih preporućio. Zašto? Zato jer je cijeli sklop konstrukcijski i termički napravljen da radi na postojeći način. Ići nešto naknadno termički obrađivati, imat će za posljedicu neki drugi kvar, možda puno veći.

Ja osobno nemam nikakvih problema sa kumplugom alnasera (8 god. i 36000km), ali se zato pridržavam svog prvog posta.

Ako mi se ipak desi navedeni kvar, kupit ću original i nastaviti na isti način.

I sam sam svojevremeno pratio jednu temu na nekom forumu, ali kvalitetnog zaključka nije bilo. Sve se vrti upravo oko mog prvog posta. Mislim da je nešto bilo i na motociklima, ali ne mogu nači.
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimepon 26 tra 2010, 23:08

Hm...dakle, prema nekima valjčići iz Amerike su zakaljeni na 58 Rockwella dok je sa Tajvana na 50 Rockwella.
No, ipak, ne diram dok ne ode skroz...ali svaki info je bitan Very Happy
Isto tako, vele da 15% Dragstara ima ovu anomaliju. Slažem se na savjetu za paljenje, ali ljudi se žale da im već nakon 2000 km odu ovi valjčići.
Meni nakon 4500 km. Doduše nisam ga ja prije koristio pa ne znam kako je bivši vlasnik palio motor. Vjerovatno bez čoka i pod gasom puca1
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimepon 26 tra 2010, 23:49

breed je napisao/la:
Hm...dakle, prema nekima valjčići iz Amerike su zakaljeni na 58 Rockwella dok je sa Tajvana na 50 Rockwella.
.... ali ljudi se žale da im već nakon 2000 km odu ovi valjčići.
Meni nakon 4500 km. Doduše nisam ga ja prije koristio pa ne znam kako je bivši vlasnik palio motor. Vjerovatno bez čoka i pod gasom puca1

...možda tu i ima istine po pitanju kvalitete USA ili Tajvan proizvodnih dijelova. Vjerojatno je i kod tebe rijeć o već zamjenjenom dijelu....

Evo potrudit ću se i opisati još nekoliko situacija za Dragstare u ŠI kojih i nema baš puno, 1100 samo ćetiri:

1. Drag star 1100 classic 2001 god. prvi kupljen u Šibeniku, vozio ga moj prijatelj 3 god, presjeklo mu put auto i da ne udari u njega, sleti sa cesta. Nakon popravka prodao ga jednom mom poznaniku, motor je radio/palio savršeno dok je bio u njega ok 15 tkm. Drugi vlasnik mjenja kumplug alnasera nakon nepunu god dana, ponovo nakon nepune dvije god, ponovno je zrelo za zamjenu nakon godinu dana ali ga prodaje prošle godine. Mislim da vlasnik ne zna paliti motor i da je to isključivo njegova greška za kvar.
2. Moj dobar prijatelj (kućni) ima 1100 custom 7. god. staru, pomorac, ribar.... vozi samo zimi, liti radi. Prešao oko 15 tkm i njemu lupa od samog poćetka, zrelo je za zamjenu. On nikako neće da sluša, uvik pali sa čokom na hladno ALI I UVUK DODA GASA.
3. 1100 classic 2003 g. drugi vlasnik, prvi je to odrađivao kako treba, ali drugi ne, ćuje se i to dobro, zrelo za zamjenu, motor ima oko 20tkm.
4. moj drag star, ćuo sam samo dva tri puta lagano zastajkivanje, i to sam se uvik zeznija i doda malo gasa, otada GAS NI ZA ŽIVU GLAVU. Sada ima 36tkm i kao iz dućana radi/pali.

Asda i da obuhvatim nekoliko 650setica:
1. Moj brat ima 650 classic 2002 god., kupio ga 2 godine starog sa 10tkm. motor bio kao iz dućana. kako ga nije registrira godinu dana, svako malo bi ga palija a ja bi čuja ponekad lupanje. Kako nismo u nekim velikim komunikacijama, kažem mu sinu: reci čaći da ne pali tako ćesto motor i to još sa gasam, on odgovara suprotno. Nakon god dana mijenja dijelove, (mislim da je uzima od nekog viraga (dosta su jeftiniji i odgovaraju).
Nikako mi nije jasno ZAŠTO JE I NA 650ICI TO ISTO OŠLO.
2. Moj rođak kupuje 2003. 650 classic, za godinu pređe 12tkm, proda ga mom susjedu (ja posredovao), susjed proda drugom susjedu, motor dan danas radi kao da je iz dučana, ima oko 30tkm.
3. još 2 su u ŠI i rade kao iz dućana.

........i da ne nabrajam dalje, ima tu svega, a grešku možemo jednim dijelom pridodati proizvođaću, a drugim djelom korisniku. Kad se veće zna bolna točka, i rješenje kako je izbjeći, ja se toga i pridržaje, i ako mi i ode dio, zaminit ću ga i nastaviti na isti način.

Sretno svim vlasnicima yamahe big twin.
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 00:05

Zaista hvala na postu - jako korisne informacije.
Mislim da cu prije ili kasnije (mislim da će biti "prije") morati zamjeniti kuplung anlasera:

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Startergif



Da li je problem samo u poziciji 6 kao na slici ili je potrebno promijeniti još neki određeni dio?


Bolje saznati info danas nego sutra...hvala lijepa cuga
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 16:27

Moj motor kupljen sa tom greskom pa me sve interesiralo i zato imam u pdf-u potpuno objašnjenje (na engleskom i njemackom) sa fotografijama kako zamjeniti kvačilo startera i sve se vidi u detalje. Negdje 8 MB velik file pa koga zanima neka mi ostavi mail na PM-u pa mu ja posaljem. Nije lose pogledati. dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 18:50

Acyd je napisao/la:
Moj motor kupljen sa tom greskom pa me sve interesiralo i zato imam u pdf-u potpuno objašnjenje (na engleskom i njemackom) sa fotografijama kako zamjeniti kvačilo startera i sve se vidi u detalje. Negdje 8 MB velik file pa koga zanima neka mi ostavi mail na PM-u pa mu ja posaljem. Nije lose pogledati. dobar

Pa stavi ga na 4shared da ga svi mogu skidati sa foruma.No ako ti se neda pošalji mi molim te na Gmail pm.

Stvarno nije mi jasno kako su loše složili alnaser..skoro na svima su se statori uvrnuli.Sistem sa dva vijka ( m6 X 20 čini mi se) i bez nekakvog nosača sa zadnje strane .. scratch
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 20:46

Hm...2 vijka Question

Pa ja sam mislio da je problem u valjčićima? ups
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 22:00

Evo adrese na 4shared pa neka skida tko hoce. Nadam se da ce pomoci.


http://www.4shared.com/document/eHW8ATOs/starterclutch_Search-Manual-On.html
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 22:04

Problem je u valjcicima. To su dva razlicita problema. Jedno je anlaser,a drugo kvacilo anlasera. Anlaser se relativno lako rijesi a ovo je malo drugacije i nazalost skuplji problem. Sad
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 22:58

Acyd je napisao/la:
Problem je u valjcicima. To su dva razlicita problema. Jedno je anlaser,a drugo kvacilo anlasera. Anlaser se relativno lako rijesi a ovo je malo drugacije i nazalost skuplji problem. Sad

Hvala na shareu (odlično uputstvo), nego kolega koji vozi Dragicu ima taj problem sa zavrtanjem statora .
Ajmo Starovci..tko ima pametan prijedlog za rješenje problema..d ne izmišljam neke nosače , ili slično.. pomoc
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 23:32

Pogledao sam dukument u svezi valjčića, i mogu reći da sam iznenađen.

Jaaaako loše napravljeno.
No ja sam to zamišljao drugačije, tj. nisam nikad pomislio na te valjčiće već na dio (zupćanik br. 6 na slici iz manuala).

Zašto, iskreno nikad to nisam niti previše tražio, a bratu kad je na 650ici ošlo, ošao je zupčanik sličan ovom kojeg navodim, a simptomi su isti na 1100tki. Sad niti sam nisam siguran šta je u pitanju......dali valjčići ili zupčanik?
Ili jedno i drugo, neznam 100 posto.
Ali negdi u memoriji mi stoji da sam par puta naišao na problem kumpluga alnasera i da se radilo o ZUPČANIKU.

Malo sam se zagolicao i kad uvatim vrimena, potražit ću koju informaciju.


A ovo sa alnaserom tj. zakretanjem vijaka, također je bolna točka, ali ja sam je dobrim djelom preduhitrio.
Kako, kad sam kupio motor, nakon 10tak dana bio sam na partiju u sinju i zatekao jednog Makaranina na 1100. On me upozorio da dobro dotegnem da dva duga vijka i ja to ućinim.
Zakrenuli se oko 3-4mm i tako stoje već skoro osam godina.
Yamaha je to priznala kao tvorničku grešku (vodila se rasprava o tome na USA forumima), ali nije sudjelovala u zamjeni tog dijela. Vjerojatno, moje skromno mišljenje me dovodi do sljedećeg: Kada kvačilo alnasera počne štekati, dolazi do velikih naprezanja i blokada, što za nus pojavu ima zakretanje stražnjeg dijela kučišta statora.
Već je bila tema o alnaseru i kvačilu alnasera u kojoj sam postavio slike. Potražit ću.


EDIT

Ne mogu naći ali iskopao sam slike, evo najbitnije:

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera 2iqy03t

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera 2435ff7

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera 2hmej9e

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera 294tk4w

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera 282q5fo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 28 tra 2010, 00:17

Hmmm da to je to...Hvala na slikama..Rješivo je , ali mislim da je bolje ne dirati.Ja sam mu pritegnuo vijke i ispravio stator prošle godine, ali time ništa nisam napravio kad su zubi za centar sigurno deformirani.Opet se malo pomaknulo, ali pali bez problema.
Zadnji dio kape bi se trebao fiksirati pomoću nekog nosača kroz koji bi prolazili vijci, vratiti kukice i povariti ih gdje su iskinute..ali opet ovaj problem sa kvačilom..neznam koliko će se tu išta popraviti situacija.
Trebali su ugraditi kurblu i dekompresor..to je zakon!! Zabranjeno voziti ispod 1000 ako si ispod 110 kila!! dobar3
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesri 28 tra 2010, 21:55

Dakle u LS motu u Rijeci mi vele da su sigurni 90% da je stvar u valjčićima. Oni se potroše. Isti problem je na još nekim RZ-ovima Yamahe. Ali definitvno neću nabavljati kod njih za 5000 kunića.
Neću ih ni izrađivati jer iz Merike se da nabaviti za 267$ pljuga
Danas mi je 2 puta zaštekalo...
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesub 01 svi 2010, 09:40

Acyd je napisao/la:
Citao i ja na forumu o tvrdoci materijala itd,ali se bojim i ako uspijes rjesiti problem 'kuglica tj.valjcica lezaja' i njihove tvrdoce da ce se to odraziti na vecu potrosnju tarnog djela odnosno djela na koji valjcici prenose silu pa da smo onda u istim govnima jer onda ode kvacilo totalka. Neznam. nisam pametan,ali valjalo bi to rjesiti. Zasada jedino hvale djelove iz Amerike.Navodno neki tip uspio zakaliti valjcice i stvar sljaka OK,ali kazem vrijeme ce pokazati.

Pošto se nažalost i ja pridružujem grupi oboljelih i sa ovim kvarom na draggici ajde ako moš stavi mi link te firme u Jamerici gdje se može nabaviti kumplung alnasera....
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesub 01 svi 2010, 11:32

zanotti je napisao/la:
Acyd je napisao/la:
Citao i ja na forumu o tvrdoci materijala itd,ali se bojim i ako uspijes rjesiti problem 'kuglica tj.valjcica lezaja' i njihove tvrdoce da ce se to odraziti na vecu potrosnju tarnog djela odnosno djela na koji valjcici prenose silu pa da smo onda u istim govnima jer onda ode kvacilo totalka. Neznam. nisam pametan,ali valjalo bi to rjesiti. Zasada jedino hvale djelove iz Amerike.Navodno neki tip uspio zakaliti valjcice i stvar sljaka OK,ali kazem vrijeme ce pokazati.

Pošto se nažalost i ja pridružujem grupi oboljelih i sa ovim kvarom na draggici ajde ako moš stavi mi link te firme u Jamerici gdje se može nabaviti kumplung alnasera....

Evo, nemam preporuku za ove, samo link:

http://www.powerpartsplus.com/pages/parts/viewbybrand/2/Yamaha.aspx

Broj 6 u sastavnici. ako narucimo skupa, smanjimo cijenu poštarine Very Happy
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitimesub 01 svi 2010, 11:33

Vidim da link baš ne ide direktno, pa ćeš morati po sastavnici birati
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
Sponsored content





kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Empty
PostajNaslov: Re: DragStar 1100 - kunplug alnasera   kunplug anasera - DragStar 1100 - kunplug alnasera Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
DragStar 1100 - kunplug alnasera
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» dragstar xvs 1100
» Dragstar 1100
» dragstar 1100
» Dragstar 1100 pomoc
» dragstar 650 i dragstar 1100

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: