Početna stranicaPretraľnikOn Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 610RegistracijaLogin

 

 On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?

Go down 
+38
kim wilde
Safet(y)
xenic
zed12
mrljo#2
buralee
prxxx
klesoo
calc69
spock
bero73
HD Biker
emirharley
Brzi
swileni
scorpion11
Crusader
ajkula
VU COP
palomas
zanotti
Beatnik
Vladek
stain
Remba
Kum
suzi
Mačak
dragger
One Night Stand
Yzzy
Streinger
dragstarPU
aero
merla
magna
zida
cro.chopper
42 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimened 30 kol 2009, 19:27

sve se da napraviti ako ne nađeš
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesub 12 ruj 2009, 01:04

ej ljudi,moze pomoc..?dal itko zna kako kupit nesto sa ovakvih stranica;

http://www.tucmoto.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=CTGY&Store_Code=TAK&Category_Code=VENOX-ACC

nisam citao od pocetka ovu temu pa please ako moze pomoc...neznam kako kupit nesto od ovoga,dali se placa carina i tak to...
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesub 12 ruj 2009, 03:50

scorpion11 je napisao/la:
kožni prsluk mi je mali, nemrem ga zakopčati, da li netko zna gdje mogu kupiti one kopče na lancu da ga mogu zakopčati.. Rolling Eyes
Odi na www.cruisercustomizing.com , traži pod "vests extender", ima ih baš dobrih! dobar
[Vrh] Go down
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 367
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesub 12 ruj 2009, 22:35

cro.chopper je napisao/la:
merla je napisao/la:
odes na internet, napises www.paypal.com , registriras se (otvoris account) i onda ko tele samo citas i pratis i radis sto ti oni kazu Very Happy

za placanje preko 100 dolara moras traziti neko odobrenje, i ja sada cekam da mi stigne... nisam skuzio od koga, njih ili amexa?

fuck ........sve je na engleskom !?
jel se to kaj plača registracija?

Very Happy Very Happy Very Happy

to i mene muči jer treba malo više znanja engleskog nego što ja posjedujem Embarassed a koliko sam čuo kod registracije ti skinu nešta sitno s kartice kao provjeru "jel radi" ali kod prve kupovine ti to vrate. dobar
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimened 13 ruj 2009, 13:26

swileni je napisao/la:
ej ljudi,moze pomoc..?dal itko zna kako kupit nesto sa ovakvih stranica;

nisam citao od pocetka ovu temu pa please ako moze pomoc...neznam kako kupit nesto od ovoga,dali se placa carina i tak to...

Radi se o online trgovini, prvo se moraš registrirati kod njih, sa adresom na koju ćeš primati pakete. Plaća se putem kreditnih kartica, za PayPal nisam siguran. PayPal je puno sigurniji način plaćanja i najrašireniji u svijetu, ali moraš kod njih prvo otvoriti svoj account (sa jednom od kreditnih kartica).

Carina i porez se plaćaju, zato ti se isplati kopati po netu, i pronaći nekoga tko ima najpovoljnije cijene dijelova (vjerojatno iz Taiwana, odakle je i Kymco). Ove cijene na stranici koju si linkao, već su sa debelom i višestrukom zaradom prodavača.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimened 13 ruj 2009, 17:47

Jbga, sve sam vec ranije objasnio do detalja, ne da mi se ponovno pisati, pronadjite negdje na forumu....... sory
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimepon 21 ruj 2009, 09:13

www.bikermotoshop.com
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
bero73
man
man
bero73


Broj postova : 380
Godina imam : 51
Prebivalište : karlovac
Vozim : regal raptor 250 hawk
Na forumu od : 31.05.2009

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesub 28 stu 2009, 14:32

poslovao sam s BIKERMOTOSHOP-om i vrlo sam zadovoljan s njima. dobar
[Vrh] Go down
http://www.regalraptorriders.com
spock
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 4
Godina imam : 50
Prebivalište : Tenja
Vozim : Yamaha V-max
Na forumu od : 27.11.2009

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Bez poštarine iz USA...   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimepet 04 pro 2009, 09:18

Upravo sam dobio mail od ovih www.denniskirk.com , prodaju opremu i dijelove za motore.

Narednih 7. dana nema poštarine na sve narudžbe iz USA vrijednije od 25$.

Pošto znamo koliko inače košta poštarina....mislim da je dobra prilika za kupiti nešto.

Pozz
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimepet 04 pro 2009, 10:19

NEZNAM KAKAV si mail dobio ali misli m da je bez poštarine samo ta USA . takve poruk dobivam sa više američkih stranica ali su se uvik odnosile samo za teritorij USA
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 24 vel 2010, 18:43

Samo za "star ridere"

http://www.pacificcoaststar.com/

Već dugo godina posjećujem navedenu stranicu, ali nisam imao potrebe za kupovinom nekog dijela. Kako sam u zadnje vrijeme bio u (šta bi purgeri rekli) bedu, morao sam svoju dosadu, ludost, bed, ....... negdje ispuhati, i krenuo sam u potragu za nekim davno traženim ali nedostupnim djelovima.
Prevnuo sam cijeli internet, našao šta mi treba na 3-4 mjesta, uputio svakom 4-5 mailova, ali NITKO NIJE ODGOVARAO.

E sad, šta napraviti, više ne mogu nigdje naći. Navedena firma to ima ali ne šalje u HR. Nema veze, pokušat ću, možda upali.
Dobijam odgovor na mail nakon par sati (radi razlike u vremenu) i na moje iznenađenje upućuju me bez objašnjenja na narudžbu. Nije mi jasno kako, kad HR nema na popisu zemalja za narudžbu.
Otvaram stranicu, klik, klik, klik, i CROATIA se nalazi na popisu zemalja.
Narudžba je napravljena, i sada ćekanje.
E da, vlasnik odgovara na mail brzinom tipkanja na tipkovnici.
Mislim i vjerujem da nije neki za.eb.
Obavjestit ću u konačnici jeli bilo sve OK.

btw: evo prilika svima koji žele jaći, brži, startniji........star motocikl.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 12:06

evo još jedan primjer kako treba biti pažljiv

kupim robu u vrijednosti xxx i platim preko paypalla
nakon 10 dana poviz od dhl da im pošaljem punomoć i uplatim vrijednost od oko 150% vrijednosti robe tj 90% vrijednosti robe sa poštarinom.
nezadovoljan zovem dhl i tražim objašnjenje, i lik kaže da na računu nema troškova poštarine i oni zaračunavaju paušalno vrijednost koja je u ovom slučaju 3x veće od onog što sam ja platio.
nakon slanja kopije računa od paypala sve se vraća u standardnih 30% vrijednosti robe s poštarinom ali naplaćuju još 110 kuna troškova dhl-a koje pošta ne zaračunava
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 12:42

Tu foru ili dosjetku da strani dostavljači u Hrvatskoj sami sebi izmišljaju dodatne poslove (kako bi što više zaradili) najčešće koristi FedEX, nešto rjeđe njemački DHL.

Iako je poštarina već unaprijed plaćena, kad paketi dođu na njihovo skladište u Zagrebu, oni često traže vašu punomoć, kako bi u vaše ime započeli izradu carinske deklaracije, špediciju i t.d. Radi se o čistom bezobrazluku s njihove strane, jer čak naplaćuju i "troškove skladištenja" kod njih.

FedEX naročito i pod svaku cijenu treba izbjegavati, i koristiti američku poštu (USPS) kao dostavljača iz USA.

Iz Njemačke svi paketi dolaze preko DHL-a, srećom meni još nisu zaračunali dodatne troškove. Da jesu, odbio bih im potpisati punomoć, nek o svojem trošku vrate paker prodavaču, i vrate mi novac.

Osim toga, DHL za slanje paketa iz Njemačke razlikuje države članice EU, i one koje to nisu. Pa tako poštarina za Maltu košta na pr. 20 eura, a za Hrvatsku 30 eura. Pa nek onda samo voze pakete na Maltu, tamo im je bliže i jeftinije.

Do sad bih već bio kupio dosta stvari iz Njemačke, ali zbog takve politike DHL-a kupujem samo u izuzetnim slučajevima. Ako je ikako moguće, kupujem iz Amerike, ili pak iz Koreje.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 13:28

to sam baš tija reći. kad kupuješ iz europe uvik šalju preko kurirskih službi koje zaračunavaju dodatne troškove, dok sa drugih kontinenata koriste regularne pošte i to ispane jeftinije

btw šta san gori napisa da zaračunava 110 kn na to ide i pdv pa ispadne 134 kuna , a vrijednost neke pošiljke može iznositi manje
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 13:40

Od mojih nekoliko kupovina iz Njemačke, svi paketi su bili poslani DHL-om, a nakon dolaska u Zagreb dalje ih je preuzela Hrvatska Pošta.

Zadnji paket bio je malo većih dimenzija, kupio sa motornu pilu po vrlo povoljnoj cijeni. Bojao sam se da će se ponoviti situacija o kojoj ti pišeš, ali i taj paket dostavila mi je HP. Platio sam nešto malo carine i pdv-a, ali kupovina se ipak jako isplatila.
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 18:05

Ja sam čuo da ima neka fora da zakupiš poštanski pretinac u pošti Slovenije,
npr. za nas iz Zagreba recimo u Brežicama...
Onda ti to pošalju tamo na poštu, u Europu u Sloveniju, provjeriš telefonom
da li je kaj stiglo i odeš po to motorom i digneš sa svog pretinca...

Mogu li hrvatski državljani biti vlasnici takvog post resante pretinca u Sloveniji Question
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 18:14

calc69 je napisao/la:
Ja sam čuo da ima neka fora da zakupiš poštanski pretinac u pošti Slovenije,
npr. za nas iz Zagreba recimo u Brežicama...
Onda ti to pošalju tamo na poštu, u Europu u Sloveniju, provjeriš telefonom
da li je kaj stiglo i odeš po to motorom i digneš sa svog pretinca...

Mogu li hrvatski državljani biti vlasnici takvog post resante pretinca u Sloveniji Question

čuo sam za to. ali, pomaže jedino ako naručuješ stvari iz EU pa u sloveniji nema carine. ako naručuješ iz USA onda opet plaćaš carinu i porez (nešto manje nego kod nas, ali onda imaš zajebanciju ići plaćati kod njih i sl...)

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 19 svi 2010, 23:28

calc69 je napisao/la:
Ja sam čuo da ima neka fora da zakupiš poštanski pretinac u pošti Slovenije,
npr. za nas iz Zagreba recimo u Brežicama...
Onda ti to pošalju tamo na poštu, u Europu u Sloveniju, provjeriš telefonom
da li je kaj stiglo i odeš po to motorom i digneš sa svog pretinca...

Mogu li hrvatski državljani biti vlasnici takvog post resante pretinca u Sloveniji Question

ima.
Upravo to su mi i predlozili posiljatelji za neka cetiri paketica. Jelda, radi vrijednosti....
Brezice, na ime i td. itd. A poslije "uvozis" kako znas i umijes
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 15:52

Evo upravo završena moja prva internet trgovina! Naručio sam sissy bar koji košta 60$ +45$ poštarine (dakle 105$=590kn)!
Jučer dobijem poziv da treban u Branimirovu donjeti račun ili internet stranicu na carinu! Danas dođem i opale me sa 30kn carine i 148kn poreza= 218kn (vjerojatno ja ne znam matematiku!) Evil or Very Mad ! ...i tutnu mi paket u ruke (umjesto na kućnu adresu)!
Naime, sretnik sam šta nije završila pošiljka u rukama jadranke posavec, al je zato u rukama njezine cimerice Bohmann (ko ne zna ko je jadranka posavec nek ugoogla :lol: )!

Pozitivna je stvar kaj su mi iz Hong Konga poslali 20$ skuplji sissy pa sam si bar kompenzirao harač!

Ne kužim kak mi mogu naplatiti PDV za poštarinu kad 90% iznosa poštarine otpada na inozemstvo! I kak mi na tu istu poštarinu lupaju carinu (kad poštarinu nisam uvezao u Hrvatsku :lol: Evil or Very Mad )! I onda nisu cigani...
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 16:31

One Night Stand je napisao/la:
Evo upravo završena moja prva internet trgovina! Naručio sam sissy bar koji košta 60$ +45$ poštarine (dakle 105$=590kn)!
Jučer dobijem poziv da treban u Branimirovu donjeti račun ili internet stranicu na carinu! Danas dođem i opale me sa 30kn carine i 148kn poreza= 218kn (vjerojatno ja ne znam matematiku!) Evil or Very Mad ! ...i tutnu mi paket u ruke (umjesto na kućnu adresu)!
Naime, sretnik sam šta nije završila pošiljka u rukama jadranke posavec, al je zato u rukama njezine cimerice Bohmann (ko ne zna ko je jadranka posavec nek ugoogla :lol: )!

Pozitivna je stvar kaj su mi iz Hong Konga poslali 20$ skuplji sissy pa sam si bar kompenzirao harač!

Ne kužim kak mi mogu naplatiti PDV za poštarinu kad 90% iznosa poštarine otpada na inozemstvo! I kak mi na tu istu poštarinu lupaju carinu (kad poštarinu nisam uvezao u Hrvatsku :lol: Evil or Very Mad )! I onda nisu cigani...

Ovo ti je pravilo za djelove i opremu motocikla: 105$ X 5% X23% = 105+5,25(carina)+25,35(PDV)= 135,6$ i još desetak KN za uplatu
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 16:51

dragger je napisao/la:
One Night Stand je napisao/la:
Evo upravo završena moja prva internet trgovina! Naručio sam sissy bar koji košta 60$ +45$ poštarine (dakle 105$=590kn)!
Jučer dobijem poziv da treban u Branimirovu donjeti račun ili internet stranicu na carinu! Danas dođem i opale me sa 30kn carine i 148kn poreza= 218kn (vjerojatno ja ne znam matematiku!) Evil or Very Mad ! ...i tutnu mi paket u ruke (umjesto na kućnu adresu)!
Naime, sretnik sam šta nije završila pošiljka u rukama jadranke posavec, al je zato u rukama njezine cimerice Bohmann (ko ne zna ko je jadranka posavec nek ugoogla :lol: )!

Pozitivna je stvar kaj su mi iz Hong Konga poslali 20$ skuplji sissy pa sam si bar kompenzirao harač!

Ne kužim kak mi mogu naplatiti PDV za poštarinu kad 90% iznosa poštarine otpada na inozemstvo! I kak mi na tu istu poštarinu lupaju carinu (kad poštarinu nisam uvezao u Hrvatsku :lol: Evil or Very Mad )! I onda nisu cigani...

Ovo ti je pravilo za djelove i opremu motocikla: 105$ X 5% X23% = 105+5,25(carina)+25,35(PDV)= 135,6$ i još desetak KN za uplatu
Ma mogu ja razumjeti da trebam platiti carinu, al ne mogu razumjeto da plačam carinu, a pogotovo PDV za putne troškove koji su ostali u inozemstvu!

P.S. Jel se može kako dobiti njihov povrat poreza kad sam već naš platio? (samo pitam, vjerujem da ne može!)
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 17:24

Ma ja kužim zašto platiti carinu i PDV na poštarinu ali ne kužim kako
pauk može odnjeti auto scratch What a Face

Povrat poreza... Question

Može, uzmeš originalni račun kojeg si dobio s robom What a Face ,skočiš u King Kong What a Face ,
pokažeš im da je roba stigla u Hrvatsku i ostvaruješ pravo na povrat VAT poreza,od ,
ček' da vidim u bilten "porezi i povrati world wide", aha, evo ga, ostvaruješ pravo od 18%
povrata vrijednosti robe, bez troškova otpreme, pakiranja i mita poštaru... dancingbanana

I kad si već tamo, odmah meni uz put uzmi onu metlu za otvaranje auspuha... dobar3


Zadnja promjena: calc69; sri 26 svi 2010, 17:37; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 17:29

One Night Stand je napisao/la:
Evo upravo završena moja prva internet trgovina! Naručio sam sissy bar koji košta 60$ +45$ poštarine (dakle 105$=590kn)!
Jučer dobijem poziv da treban u Branimirovu donjeti račun ili internet stranicu na carinu! Danas dođem i opale me sa 30kn carine i 148kn poreza= 218kn (vjerojatno ja ne znam matematiku!) Evil or Very Mad ! ...i tutnu mi paket u ruke (umjesto na kućnu adresu)!
Naime, sretnik sam šta nije završila pošiljka u rukama jadranke posavec, al je zato u rukama njezine cimerice Bohmann (ko ne zna ko je jadranka posavec nek ugoogla :lol: )!

Pozitivna je stvar kaj su mi iz Hong Konga poslali 20$ skuplji sissy pa sam si bar kompenzirao harač!

Ne kužim kak mi mogu naplatiti PDV za poštarinu kad 90% iznosa poštarine otpada na inozemstvo! I kak mi na tu istu poštarinu lupaju carinu (kad poštarinu nisam uvezao u Hrvatsku :lol: Evil or Very Mad )! I onda nisu cigani...

nemoj me glup buš ti došal kod mene na jogurt nemoj me
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 17:43

HD Biker je napisao/la:
One Night Stand je napisao/la:
Evo upravo završena moja prva internet trgovina! Naručio sam sissy bar koji košta 60$ +45$ poštarine (dakle 105$=590kn)!
Jučer dobijem poziv da treban u Branimirovu donjeti račun ili internet stranicu na carinu! Danas dođem i opale me sa 30kn carine i 148kn poreza= 218kn (vjerojatno ja ne znam matematiku!) Evil or Very Mad ! ...i tutnu mi paket u ruke (umjesto na kućnu adresu)!
Naime, sretnik sam šta nije završila pošiljka u rukama jadranke posavec, al je zato u rukama njezine cimerice Bohmann (ko ne zna ko je jadranka posavec nek ugoogla :lol: )!

Pozitivna je stvar kaj su mi iz Hong Konga poslali 20$ skuplji sissy pa sam si bar kompenzirao harač!

Ne kužim kak mi mogu naplatiti PDV za poštarinu kad 90% iznosa poštarine otpada na inozemstvo! I kak mi na tu istu poštarinu lupaju carinu (kad poštarinu nisam uvezao u Hrvatsku :lol: Evil or Very Mad )! I onda nisu cigani...

nemoj me glup buš ti došal kod mene na jogurt nemoj me
Pa s obzirom da sam prije par dana kupio gume (sutra ih idem mjenjati), u subotu mi je registracija, ovaj sissy itd. mislim da bi bilo red da i mesa pripremiš... kebab1 nemoj me nemoj me
[Vrh] Go down
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitimesri 26 svi 2010, 17:46

One Night Stand je napisao/la:
HD Biker je napisao/la:
One Night Stand je napisao/la:
Evo upravo završena moja prva internet trgovina! Naručio sam sissy bar koji košta 60$ +45$ poštarine (dakle 105$=590kn)!
Jučer dobijem poziv da treban u Branimirovu donjeti račun ili internet stranicu na carinu! Danas dođem i opale me sa 30kn carine i 148kn poreza= 218kn (vjerojatno ja ne znam matematiku!) Evil or Very Mad ! ...i tutnu mi paket u ruke (umjesto na kućnu adresu)!
Naime, sretnik sam šta nije završila pošiljka u rukama jadranke posavec, al je zato u rukama njezine cimerice Bohmann (ko ne zna ko je jadranka posavec nek ugoogla :lol: )!

Pozitivna je stvar kaj su mi iz Hong Konga poslali 20$ skuplji sissy pa sam si bar kompenzirao harač!

Ne kužim kak mi mogu naplatiti PDV za poštarinu kad 90% iznosa poštarine otpada na inozemstvo! I kak mi na tu istu poštarinu lupaju carinu (kad poštarinu nisam uvezao u Hrvatsku :lol: Evil or Very Mad )! I onda nisu cigani...

nemoj me glup buš ti došal kod mene na jogurt nemoj me
Pa s obzirom da sam prije par dana kupio gume (sutra ih idem mjenjati), u subotu mi je registracija, ovaj sissy itd. mislim da bi bilo red da i mesa pripremiš... kebab1 nemoj me nemoj me

za tebe uvijek prijatelju kebab1 cuga
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
Sponsored content





On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?   On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Polo on-line aktualni katolog
» Kupovina prvog....
» kupovina felgi
» Hyosung Aquila - kupovina
» Preko bare

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Internet trgovina za motocikle-
Forum(o)Bir: