Početna stranicaPretraľnikKupovina prvog.... 610RegistracijaLogin

 

 Kupovina prvog....

Go down 
+6
DavorS
besmrtni
Tarze
cro.chopper
gaso999
domba2905
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 21 lis 2013, 11:49

Pozdrav,


kupovao bi choppera polovnog, nešto u ovom stilu (nije bitna marka)
http://www.njuskalo.hr/chopperi/zongshen-250-5-250-cm3-oglas-4996474

Tražim nešto oko 250-500 ccm.

Novčani prag koji ne bi prelazio je 15000 kn. Ako napišete neku preporuku molio bi odgovor zašto baš njega.
Zanima me potrošnja i održavanje.

Dvoumim se između: kymco venox, yamahu virago, hyosung aquilu i regal raptor ili nekog za kojeg vi kažete da je bolji.

Hvala
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 21 lis 2013, 12:12

Kao prvo dobar 

Kao drugo puno je to dvojbi !!!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 21 lis 2013, 12:16

domba prvo se predstavi u knjizi članova
https://cro-chopper.forumcroatian.com/f1-knjiga-elanova
hvala

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 21 lis 2013, 15:23



Dvoumim se između: kymco venox, yamahu virago, hyosung aquilu i regal raptor ili nekog za kojeg vi kažete da je bolji.

Hvala[/quote]

Ovdje imaš mali milijun informacija o navedenim motociklima, ukucaj u "search" ono što te zanima i dobiti ćeš puno odgovora.

Ovako na brzinu:

Kymco Venox - robustan, jak, kvalitetan, odlična ciklistika, imaš dobru podršku na Krku. Mane su mu što će malo više popiti jer je snažniji i ima pumpu viška koju treba pogoniti, jako skupi rezervni dijelovi, mjenjač ( starija generacija ) i gubi vrijednost lakše od japanca.

Yamaha Virago ( pretpostavljam da misliš ovu od 250 ccm ? ) - kvalitetna, V - motor, ikona, izgled klasičnog choppera, malo troši, dijelova ima na bacanje i nisu skupi...o prednostima bih ti mogao danima pričati...Mana je da je jako mali, ako si viši od 180cm nije motor za tebe....Iiiii,dalje neznam...Meni je Virago dream bike pa ovo uzmi sa rezervom...

Hyosung Aquila - orlica je jako kvalitetan motor, imaš ovdje grupu ljudi koji ju voze i svi su redom zadovoljni, udobna, ne troši puno, lijepo ide, ima snage, dijelovi ( ako ih naručuješ preko net-a ) su ti jeftini...Mane - ove nove sa EFI sustavom neznam kakve su, inače nisam pobornik NIKAKVE elektronike pa sam i tu skeptičan...Jako dobar bike...Po meni mu je najveća mana što nema žičane felge Smile

Regal Raptor - on nemu ne znam puno pa se "ne bu štel mešat" kako bi rekli naši Zagorci...


[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 21 lis 2013, 15:34

Regal raptor ali koji Hawk ili Spyder ?

Velika je razlika na oko ali jedno znam kad se kolega koji ima Spydera i ja na hondi vozimo moj niti neprimjecuju!
Ali skinut cu ja auspuhe pa ve me valjda netko viditi Very Happy 

Kolega se sasvim lijepo vozi i zadovoljan je s njime !
Motor ima lijep izgled , mali potrosac i solidne snage.
Mane treba postezati ili promjeniti sve sarafe i matice zbog hrde i  lanac mu je predugacak pa se brze i siri !
U 9. mj napravili nekih 950 km od sl. broda do omisa.


I da daj se predstavi VIŠE !!!
[Vrh] Go down
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 21 lis 2013, 17:35

eto svi smo to prošli i svima nam je bilo jednom prvi put

ja sam to prošao relativno friško i dosta toga ti je tamo rečeno baš o ovim motorima koji tebe interesiraju
evo link pa malo prostudiraj to ti je dobar početak
https://cro-chopper.forumcroatian.com/t14309-muke-po-kupnji-prvog-vlastitog-motora
[Vrh] Go down
DavorS
man
man
DavorS


Broj postova : 428
Godina imam : 41
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Venox
Na forumu od : 29.05.2011

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 22 lis 2013, 19:25

Imao Viraga (doduse 125), Aquilu 250 EFI, nisam imao problema, bio odusevljen s oba, ali onda sam kupio Kymca, Nisam u pocetku bio nesto odusevljen izgledom, ali naviknes se i...
Osjecaj u voznji neusporediv s prijasnja dva (stopili smo se zajedno)... i tako zadnjih 17tkm (sad je blizu60)
Nedavno ga je maxart "malo" preradio, baci oko i malo sline...

roker dancingbanana 
https://cro-chopper.forumcroatian.com/t14734-venox-by-maxart
[Vrh] Go down
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimesri 23 lis 2013, 12:10

1. Japanac je Japanac (najbolji i najskuplji) - nekoliko sezona sam vozio Kawasaki Eliminator 250 (znači može se naći za taj novac, ali stariji motor)
2. Kymco i Hyosung su dokazane marke (po mom neka kategorija best buy u toj klasi)
3. Kineza Regal Raptor Spydera 250 EFI 2009. vozim jednu sezonu i zaista uživam (jbg. htio sam "pravog" choppera - ali oprez kod Kineza, dobro provjeri "povijest" primjerka da te ne bi "usrećio" neki s felerom), nemam problema (za taj novac možeš kupiti i novijeg)
4. I najbitnije: gledaj ono što se tebi osobno sviđa i što ti bolje leži po dimenzijama

Sretno dobar 
[Vrh] Go down
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 04 stu 2013, 12:12

Ima li neka "interna" oglasna ploča za prodaju motora u nekim moto klubovima ili negdje dalje osim "Njuškala?"
[Vrh] Go down
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 05 stu 2013, 19:45

pa normalno da ima ali

na tim mjestima imaš motor ili dva eventualno pet u ponudi
a na njuškalu daleko najveći izbor, uostalom ak tamo nenađeš teško da budeš negdje dalje...,
opet nikad neznaš
ljudi dobivaju i na lotu a gotovo je nemoguće tako možda i ti jednog dana staneš kraj nekog dvorišta i ugledaš svoj dugo sanjani primjerak a izađe neki lik i veli eto baš ga prodajem po nikakvoj cijeni samo vozi ...
[Vrh] Go down
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 15:21

Evo ekipa pala je odluka, nakon puuuno čitanja po forumima, savjetovanja sa prijateljima i drugim bikerima. Odlučio sam uzeti hyosung aquilu, sad imam samo par pitanja.
1. Visok sam 189 cm, sa 95 kg. Jel to problem na njoj?
2. Koliko može preći orlica sa redovitim servisiranjem? Ovdje mislim na to da troškovi održavanja postaju previsoki. (Jel može preć preko 60 k km?)

[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 16:05


1. Je, malena ti je. Ja sam sličnih dimenzija. Ali, ljudi prolaze svjetove sa Vespom koja je još manja i nemaju s tim problema. Motor se najviše kupuje sa srcem a ne sa glavom.

2.Jako jeftino ako usporediš konkurenciju, sve imaš preko neta naručiti.

3.Ukucaj na search Aquila i vidit ćeš mali milijun upisa o njoj, ima ih dosta na forumu i to je vrlo vjerovatno best buy motocikl u toj klasi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimepon 03 oľu 2014, 16:52

imas INTRUDERA 1400

Cijena; SITNICA

i ploska Rakije -gratis
[Vrh] Go down
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 07:40

Tarze je napisao/la:

1. Je, malena ti je. Ja sam sličnih dimenzija. Ali, ljudi prolaze svjetove sa Vespom koja je još manja i nemaju s tim problema. Motor se najviše kupuje sa srcem a ne sa glavom.

2.Jako jeftino ako usporediš konkurenciju, sve imaš preko neta naručiti.

3.Ukucaj na search Aquila i vidit ćeš mali milijun upisa o njoj, ima ih dosta na forumu i to je vrlo vjerovatno best buy motocikl u toj klasi.

Pošto kažeš da je malena... jel gadan položaj za leđa i noge onda, tj. kakav je ugođaj vozit kad je manji motor nego što bi trebao biti?
[Vrh] Go down
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 07:41

intruderprofa je napisao/la:
imas INTRUDERA 1400

Cijena; SITNICA

i ploska Rakije -gratis

Hvala na prijedlogu, no kao prvo NE i kao drugo NE.

1400 ccm? hahaha pa nema šanse. Trebam prvo nešto da naučim vozit kako treba, a ne da "param" cestu.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 08:29

domba2905 je napisao/la:
Pošto kažeš da je malena... jel gadan položaj za leđa i noge onda, tj. kakav je ugođaj vozit kad je manji motor nego što bi trebao biti?

Nije ništa jako dramatično i teško po pitanju položaja tijela, Aquila tvornički ima oslonce za noge pomaknute nešto više naprijed od Venoxa, tako da ti noge u koljenima neće biti previše sklonjene. Pošto imaš i duge ruke, položaj tijela kod sjedenja na motoru će ti biti dovoljno okomiti i relaksirani.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 12:42

domba2905 je napisao/la:
intruderprofa je napisao/la:
imas INTRUDERA 1400

Cijena; SITNICA

i ploska Rakije -gratis

Hvala na prijedlogu, no kao prvo NE i kao drugo NE.

1400 ccm? hahaha pa nema šanse. Trebam prvo nešto da naučim vozit kako treba, a ne da
"param" cestu.

a zasto parati cestu laktovima i kukovima???
pa lakse je vozit ovoga od 1400 nego onoga od 600. imao sve (osim 1800) i ovaj je najlakse voziti, a pila lezi ko luda na cesti,,,,,,,izgled VRH!!!!!! nema kvara kao mercedes 123/124. sto manje opreme to bolje.

 dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana 
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 13:08

I koliko će ga koštati polica obaveznog osiguranja, ako nema bonusa, za motor tako velike kubikaže? Devet godina trebat će mu samo da dođe do 50% bonusa, za to vrijeme otplatit će više novca za skupo osiguranje, nego što mu motor vrijedi..
[Vrh] Go down
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:00

palomas je napisao/la:
I koliko će ga koštati polica obaveznog osiguranja, ako nema bonusa, za motor tako velike kubikaže? Devet godina trebat će mu samo da dođe do 50% bonusa, za to vrijeme otplatit će više novca za skupo osiguranje, nego što mu motor vrijedi..

Slažem se, moj bonus je 0% =) Tako da mi je i ova rega dosta... Koliko je uopće cijena registracije sa osiguranjem za 250 ccm?
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:11

domba2905 je napisao/la:
Tarze je napisao/la:

1. Je, malena ti je. Ja sam sličnih dimenzija. Ali, ljudi prolaze svjetove sa Vespom koja je još manja i nemaju s tim problema. Motor se najviše kupuje sa srcem a ne sa glavom.

2.Jako jeftino ako usporediš konkurenciju, sve imaš preko neta naručiti.

3.Ukucaj na search Aquila i vidit ćeš mali milijun upisa o njoj, ima ih dosta na forumu i to je vrlo vjerovatno best buy motocikl u toj klasi.

Pošto kažeš da je malena... jel gadan položaj za leđa i noge onda, tj. kakav je ugođaj vozit kad je manji motor nego što bi trebao biti?

Ovisi. Ja na svom imam "klasični" chopper položaj za sjedenje i nije to nekakva sreća ako imaš herniju diska i stalne bolove u lumbalnom dijelu leđa, ako ćemo realno meni najviše paše maxi enduro, Strom i sl. Ja sam 190 i između 90 - 95 kg, kako kad.

Ne bih rekao da je gadan, Palomas ti je dobro odgovorio, on je najviše prošao s njom i od njega možeš dobiti najkonkretnije i najbolje odgovore.

Jesi ti ikad sjedio na orlici?

Mene je osobno jako razočarala kako je mala kad sam prvi put sjeo na nju a na slikama velika... Sad 
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:14

domba2905 je napisao/la:
palomas je napisao/la:
I koliko će ga koštati polica obaveznog osiguranja, ako nema bonusa, za motor tako velike kubikaže? Devet godina trebat će mu samo da dođe do 50% bonusa, za to vrijeme otplatit će više novca za skupo osiguranje, nego što mu motor vrijedi..

Slažem se, moj bonus je 0% =) Tako da mi je i ova rega dosta... Koliko je uopće cijena registracije sa osiguranjem za 250 ccm?

Tehnički je 385 kn a osiguranje oko 1100 kn kad radiš sve prvi put. Otprilike, to ti varira po gradovima ali to je to otprilike.

Ni u ludilu ne kupuj motocikl preko 500 ccm ako imaš 0% na polici, Palomas ti je sve rekao, potpuno se slažem s njim.

Osim ako nemaš plaću 10 000 kn mjesečno, onda zanemari sve ovo.  dobar3 
[Vrh] Go down
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:15

[quote="Tarze"][quote="domba2905"]
Tarze je napisao/la:


Jesi ti ikad sjedio na orlici?

Mene je osobno jako razočarala kako je mala kad sam prvi put sjeo na nju a na slikama velika... Sad 

Nisam sjedio na njoj, no tek sam odlučio što točno kupujem i još utvrđujem ima li neka bolju odluka koju mogu napraviti ili samo napravio pravu. Sad čekam svaki tren da se "sletim" na nekog bikera i kupim.
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:17

Ako se nekome da zajebavat sa uvozom, ima ovdje kod mene (ne moj) EN500 vec od 1K€.

Pardon, ne uvozom vec unosom, iako bi bilo puno lakse dovest nego donest ga.
[Vrh] Go down
https://route66.me
domba2905
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 35
Prebivalište : Osijek
Vozim : Skuter =(
Na forumu od : 18.10.2013

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:19

martinx je napisao/la:
Ako se nekome da zajebavat sa uvozom, ima ovdje kod mene (ne moj) EN500 vec od 1K€

UF ne bum se baš upuštal u tak šta. Osim ako netko "uvozi" pa da riješi sve, a ja mu lovu dam. I to mislim samo za orlicu.

Ima li takvih ovdje?
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:28

Ima svega, reci tocno model i godinu, pa da mozes usporediti
[Vrh] Go down
https://route66.me
Sponsored content





Kupovina prvog.... Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina prvog....   Kupovina prvog.... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kupovina prvog....
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» pomoc oko kupovine prvog choppera
» Hyosung Aquila - kupovina
» On Line kupovina (kupovanje preko interneta) kako to ide?
» Pitanje oko prvog choppera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Moj prvi chopper-
Forum(o)Bir: