Početna stranicaPretraľnikPitanje oko prvog choppera 610RegistracijaLogin

 

 Pitanje oko prvog choppera

Go down 
+7
nikomil1
ica
magna
Lars_Viking
vroc-bobi
Ivan-Shadow
Deda Mraz
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Deda Mraz
man
man
Deda Mraz


Broj postova : 44
Godina imam : 37
Prebivalište : Rijeka
Vozim : N/A
Na forumu od : 23.04.2013

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 16:41

Pozdrav ljudi!
Ovakva je stvar; odlucio sam se kupiti prvi chopper (mada je san napraviti customa, ali za to cu vjerojatno morati sljakati do 50te da skupim dovoljno para za ono sto mi je u glavi). Caka je u tome sto imam sitnih 202 cm visine, pa mi je vecina motora na kojima sam sjedio dosta neudobna. Razmisljao sam za pocetak uzeti Jinluna 250; ali jos nisam imao priliku sjesti nigdje na njega, pa ne znam dimenzije; a obzirom na komentare i ocjene po raznoraznim stranicama; vidim da je to jedan od rijetkih motocikala koji je dosta dobar po omjeru uloženo / dobiveno za tu bagatelu od novaca. Kako vidim tu su sve stari bikeri koji imaju sve u malom prstu; u potrazi sam za savjetom. Isplati li se kupiti takvo nesto pa na miru sparati; isplati li se kupiti takvo nesto pa usputno preradivati daj isti; isplati li se sacekti jos godinu - dvije (mada je to tesko jer me cekanje ubija iz mjeseca u mjesec) pa kupiti neki Dragstar i njega preradivati itd itd... Brzina motora mi je najmanje bitan faktor, jer sam easy tip kod voznje; samo da je udobno, pa makar islo 50 km/h, nek ide 50 km/h jer ide sa stilom. Cool Pomozite ako Boga znate! Very Happy

roker
[Vrh] Go down
http://www.risentoreclaim.com
Ivan-Shadow
man
man
Ivan-Shadow


Broj postova : 321
Godina imam : 46
Prebivalište : Kastav
Vozim : Honda Shadow VT 750 ACE
Na forumu od : 18.11.2012

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 16:53

Pozdrav! Prvo i osnovno-buđet. Upravo kolega Lars Viking s foruma iz Matulja prodaje Venox. On je rastom blizu tvojoj visini i Venox mu je taman. Imas ga priliku i probati.
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 16:53

Kad si na ogranicenom budzetu , kupi ono sto mozes . I u meni je 3 metra pa mi je sve malo , cak i ovaj nocni bijes izgleda mali ispod mene . Sto god da kupis , preradjivat ces . Kad ti vec cvrci , kupi i vozi , a poslije razmisljaj sto dalje . Malo nas je kupilo ono o cemu smo sanjali iz prve .
A sad nek uleti neko sa iskustvom o ovom motoru o kojem pricas Cool
[Vrh] Go down
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 16:54

Widim ja da cemo mi veliki morat oformit jednu firmu za proizvonju morora pogodnih za visoke ljude - Big Ass Cycles.

I onda cemo moc komotno vozit.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
Gost
Gost




Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 17:28

Nisam mislio da ću ikad ovo napisati, ali obzirom da je ovo specifična situacija....

Dakle, od jeftinijih na vrhu ljestvice ti je RR Spyder

[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 17:53

Lars_Viking je napisao/la:
Widim ja da cemo mi veliki morat oformit jednu firmu za proizvonju morora pogodnih za visoke ljude - Big Ass Cycles.

I onda cemo moc komotno vozit.

lajkam Cool
[Vrh] Go down
Deda Mraz
man
man
Deda Mraz


Broj postova : 44
Godina imam : 37
Prebivalište : Rijeka
Vozim : N/A
Na forumu od : 23.04.2013

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 17:57

Lars_Viking je napisao/la:
Widim ja da cemo mi veliki morat oformit jednu firmu za proizvonju morora pogodnih za visoke ljude - Big Ass Cycles.

I onda cemo moc komotno vozit.
Padalo mi je i to na pamet. Maznut nacrt i dat ekipi u firmi gdje sljakam da naprave kostur, vilice itd; dati prekromirati kod frenda i laganini slaganje sa ostatkom dijelova, pa koliko traje da traje... Samo to mi djeluje kao neki žešći optimizam. Very Happy
Iako, IAKO... Ako se po otpadima da naći dobrih dijelova, od tanka do motora; i da se to radi po 4, 5 mjeseci; natjerao bi se izdržati...


Zadnja promjena: Deda Mraz; uto 23 tra 2013, 18:08; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://www.risentoreclaim.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 18:03

PATITE KRAKATI dancingbanana
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 19:53

Deda Mraz je napisao/la:
Lars_Viking je napisao/la:
Widim ja da cemo mi veliki morat oformit jednu firmu za proizvonju morora pogodnih za visoke ljude - Big Ass Cycles.

I onda cemo moc komotno vozit.
Padalo mi je i to na pamet. Maznut nacrt i dat ekipi u firmi gdje sljakam da naprave kostur, vilice itd; dati prekromirati kod frenda i laganini slaganje sa ostatkom dijelova, pa koliko traje da traje... Samo to mi djeluje kao neki žešći optimizam. Very Happy
Iako, IAKO... Ako se po otpadima da naći dobrih dijelova, od tanka do motora; i da se to radi po 4, 5 mjeseci; natjerao bi se izdržati...

...samogradnju nije lako registrirat po tom sistemu koji si planira Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Gost
Gost




Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: ccc   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 20:17

da, zamisao ili ti ideja je ok, samo......nisi ti jedini koji je to pomislio Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

prvo se raspitati na odgovarajućim mjestima za ateste pa tek onda pali ŠVAJS APARAT!!!!

Very Happy Very Happy dobar iagree
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 20:44

za dugajlije najvise prostora ima RR Spyder. Nije da sam nesto pre dugacak (normalna visina 183cm) ali jinlun i lifan i njemu slicni su NO - NO jer ti koljena udare u volan ... jeftino i za dugacke = Spyder ... ako ti se on ne svidja onda skrati muke sebi i nemoj citati dalje nego skupljaj pare pa kupi skupo nesto Smile

pozdrav iz makedonije
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 20:51

Slažem se, kad bih ja bio u toj situaciji, od Kineza odabrao bih Raptora.
[Vrh] Go down
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 21:10

Ma iskreno meni nije toliko problem Venox. Super je ako si sam na njemu i stavis solo sic
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 21:13

magna je napisao/la:
PATITE KRAKATI dancingbanana

Fuc&^%ng hobbits Cool A kad mi je smisno Cool
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 22:02

magna je napisao/la:
PATITE KRAKATI dancingbanana

guza provokatoru...

[Vrh] Go down
Deda Mraz
man
man
Deda Mraz


Broj postova : 44
Godina imam : 37
Prebivalište : Rijeka
Vozim : N/A
Na forumu od : 23.04.2013

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 23:21

Lars_Viking je napisao/la:
Ma iskreno meni nije toliko problem Venox. Super je ako si sam na njemu i stavis solo sic
Eto kvake, ja bi nakeljio king and queen sic. Di ću ženu staviti, naprijed u košaru kao na bicikli? Very Happy
Znaci poceli smo suzavat visinske probleme samoi na Spydera... Very Happy
A što se tiče atesta, i oko toga sam se raspitivao. Ima načina i za to srediti; ne ispadne nešto preskupo za sam atest.
Mada, gledam, ako prođem po par auto otpada, možda bi se našao i koji bajk sa relativno OK stanjem kostura, pa ga samo mrvicu modificirati. Kostur od jednog, vilica od drugog, motor od ako bog da treceg ako paše, i malo po malo... Nisam pametan; iz dana u dan sve neke ideje na ideje; i nikako na zelenu granu...
[Vrh] Go down
http://www.risentoreclaim.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 23:43

Deda Mraz je napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Ovakva je stvar; odlucio sam se kupiti prvi chopper (mada je san napraviti customa, ali za to cu vjerojatno morati sljakati do 50te da skupim dovoljno para za ono sto mi je u glavi). Caka je u tome sto imam sitnih 202 cm visine, pa mi je vecina motora na kojima sam sjedio dosta neudobna. Razmisljao sam za pocetak uzeti Jinluna 250; ali jos nisam imao priliku sjesti nigdje na njega, pa ne znam dimenzije; a obzirom na komentare i ocjene po raznoraznim stranicama; vidim da je to jedan od rijetkih motocikala koji je dosta dobar po omjeru uloženo / dobiveno za tu bagatelu od novaca. Kako vidim tu su sve stari bikeri koji imaju sve u malom prstu; u potrazi sam za savjetom. Isplati li se kupiti takvo nesto pa na miru sparati; isplati li se kupiti takvo nesto pa usputno preradivati daj isti; isplati li se sacekti jos godinu - dvije (mada je to tesko jer me cekanje ubija iz mjeseca u mjesec) pa kupiti neki Dragstar i njega preradivati itd itd... Brzina motora mi je najmanje bitan faktor, jer sam easy tip kod voznje; samo da je udobno, pa makar islo 50 km/h, nek ide 50 km/h jer ide sa stilom. Cool Pomozite ako Boga znate! Very Happy

roker

Kud na Jinluna sa dva metera visine, jadan nebio??? Very Happy Pa izgledat ćeš k'o da voziš minimoto. glup glup
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimeuto 23 tra 2013, 23:53

Deda Mraz je napisao/la:
Lars_Viking je napisao/la:
Ma iskreno meni nije toliko problem Venox. Super je ako si sam na njemu i stavis solo sic
Eto kvake, ja bi nakeljio king and queen sic. Di ću ženu staviti, naprijed u košaru kao na bicikli? Very Happy
Znaci poceli smo suzavat visinske probleme samoi na Spydera... Very Happy
A što se tiče atesta, i oko toga sam se raspitivao. Ima načina i za to srediti; ne ispadne nešto preskupo za sam atest.
Mada, gledam, ako prođem po par auto otpada, možda bi se našao i koji bajk sa relativno OK stanjem kostura, pa ga samo mrvicu modificirati. Kostur od jednog, vilica od drugog, motor od ako bog da treceg ako paše, i malo po malo... Nisam pametan; iz dana u dan sve neke ideje na ideje; i nikako na zelenu granu...

Ma imam i ja ženu, pa ću svejedno prerađivat vjerovatno sic na neki malo manji za suvozača i veči za mene.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
Deda Mraz
man
man
Deda Mraz


Broj postova : 44
Godina imam : 37
Prebivalište : Rijeka
Vozim : N/A
Na forumu od : 23.04.2013

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 00:15

Kicho je napisao/la:
Kud na Jinluna sa dva metera visine, jadan nebio??? Very Happy Pa izgledat ćeš k'o da voziš minimoto. glup glup
Nije žvaka za seljaka, dok seljak ne vidi žvaku uživo. Very Happy
Sve mi je u teoriji; za Dragstara znam da mi je OK koliko toliko ako je mrvu prerađen, ali trenutno mi Dragstar prelazi budžetne mogućnosti. Very Happy
Iz tog razloga pokušavam izmišljati toplu vodu na dnevnoj bazi, sve da bi jednog dana mogao uživati sa 60 km/h na čelu kolone živcirajući svojom sporom vožnjom svu silu talijana na feragosto po magistrali...
[Vrh] Go down
http://www.risentoreclaim.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 10:08

ja bih ti savjetovao da se strpis i uzmes Dragsa 650,Shadowa 750, Vn 800 ili Intrudera 600,

uglavnom nesto u toj klasi,
jer ces podugo biti miran,
a bajkovi su provjereni,extra izgleda,pouzdani i ekonomicni za odrzavanje dobar

a ako si u Easy stilu neki od ovih motora ce ti sluziti mozda i bez da uopce budes i prelazio na nesto jace i vece dobar
[Vrh] Go down
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 10:11

Problem je ako uzmes sad nesto "plif-plaf" kako ces se toga rjesit kad budes htio nesto vece/jace? Onda ti je bolje Dragstar 125/250 ili RR Spyder.

A cekanje nas sve ubija u pojam.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
Deda Mraz
man
man
Deda Mraz


Broj postova : 44
Godina imam : 37
Prebivalište : Rijeka
Vozim : N/A
Na forumu od : 23.04.2013

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 10:21

Ocito ce biti tako neka opcija onda; osim ako ne dobijem na lotu. Ništa, pomiriti se sa čekanjem i šparanjem dok ne uleti prva kvalitetna ponuda i onda drž, zgrabi, ne daj... roker
Dragica ili pauk, je*** samog sebe visokog... guza
[Vrh] Go down
http://www.risentoreclaim.com
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 10:28

Deda Mraz je napisao/la:
Kicho je napisao/la:
Kud na Jinluna sa dva metera visine, jadan nebio??? Very Happy Pa izgledat ćeš k'o da voziš minimoto. glup glup
Nije žvaka za seljaka, dok seljak ne vidi žvaku uživo. Very Happy
Sve mi je u teoriji; za Dragstara znam da mi je OK koliko toliko ako je mrvu prerađen.

ej "mali" (od dva metra) ako ti prchkanje i preradjivanje nije problem onda ti spyder bas dolazi u kombinaciju i to ovim redom...

1. kupis spydera, pa vidis kakav je tvrd, uzak i ne komotan sic i onda kupis sic od dragstarke 1100 (bas je ko fotelja, koshchal je vec pokazao slike sta kako oko rezanja plastike, a imas i kod mene nesto oko montiranja za ramu) i onda se vozite ti i cura/zena do mile volje.

2. kad ti bude malo snage, rama je dovoljno velika pa za godinu il dve kupis masinu od kavasaki en500 (po internetu pise kako je ta masina naj lakse ugradiva),
ili mozes nesto od jamahe mislim da je bilo 750cc ... i eto ti ga...

bilo kako bilo sumnjam da ce ti snaga motora biti problem ... pre ce ti kod spydera smetati krutost i ostale "kineske boljke" kao krute gumice slaba amortizacija i td. ali ni ostali kinezi nece ti ponuditi vise u tom pogledu. VELIK si decko pa sam odluci, ZAJEBAT CES SE STA GOD ODLUCIO (ako ne kupis i skupljas pare bit ce ti krivo sto se ne vozis, kupis nesto jeftino i polovno ostat ce ti pitanje jesam li dobro izabrao) MOZAK JE OPAKA STVAR hvala


Zadnja promjena: nikomil1; sri 24 tra 2013, 10:32; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Deda Mraz
man
man
Deda Mraz


Broj postova : 44
Godina imam : 37
Prebivalište : Rijeka
Vozim : N/A
Na forumu od : 23.04.2013

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 10:30

nikomil1 je napisao/la:
ZAJEBAT CES SE STA GOD KUPIO hvala
Hahahaha, ovo mi je uljepsalo dan! dancingbanana dancingbanana

Hvala na savjetu. Cool
[Vrh] Go down
http://www.risentoreclaim.com
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitimesri 24 tra 2013, 10:32

Deda Mraz je napisao/la:
nikomil1 je napisao/la:
ZAJEBAT CES SE STA GOD KUPIO hvala
Hahahaha, ovo mi je uljepsalo dan! dancingbanana dancingbanana

Hvala na savjetu. Cool

eto malo preuredio . dakle nije problem sta god kupio nego zajebancija je sta god odlucio Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje oko prvog choppera Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje oko prvog choppera   Pitanje oko prvog choppera Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pitanje oko prvog choppera
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» pomoc oko kupovine prvog choppera
» Kupovina prvog....
» samo za cro-choppera
» Uvoz choppera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Moj prvi chopper-
Forum(o)Bir: