Početna stranicaPretraľnikIronhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 610RegistracijaLogin

 

 Ironhead 1972 bobber na moj nacin

Go down 
+47
Vladek
..koshchall..
Kingman
lukylipik
besmrtni
One Night Stand
Hedo
Suhi
zanotti
pozarart
zed12
rifireman
dado
custom rider
El Nino
Medevelin
TommyZG
Karlo
magna
crocopzmaj
enygma
martinx
neetch
tochka
Kicho
aleksandra goreta art
Tarze
merla
maxart
Rocker-C
freshman
darko68
rikitumba
Lars_Viking
trokut
pinky
mrljo#2
izigoing
Zlac
arcty
cro.chopper
vedranst
Beatnik
gaso999
Bosqeto
Safet(y)
Drifter
51 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
Autor/icaPoruka
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 07:41

dani slave su polako iza nas i trebalo se baciti nazad na realnost - dinamo i struja.

Na Faak sam otišao na prikolici sa Gordanovim dinamom na motoru dok je moj bio u ZG na "prematanju".

Ispalo da je izgorio i rotor (ne samo stator) i da se napravio neki kratki spoj na lamelama na koje naliježu četkice - na kraju kučište staro, a sve novo - kao i sve ostalo na motoru.

Ja nisam puno obraćao pažnju kod kupnje motora kada mi je tip rekao da je alternator novi - i pokazao račun na neku suludu cifru.

U stvari nikad nije bio alternator nego novi (originalni) dinamo. Očito mu nije puno pomoglo što je novi ali sam naknadno saznao da su namotaji na dinamu, a i alternatoru kasnije, na HD (napose starijim modelima) potrošni materijal jer vibracije učine svoje sa izolacijom namotaja koja jednostavno popuca i dođe do kratkog spoja.

sve novo, novi regler sa dvije zlokobne lampice na sebi - crvena i zelena - simbolika i namjena jasne u skladu s bojama.


Problem je što na stolu sve daje dobru struju i napon, a kad stavim na motor nikako dobiti samo zelenu lampicu koja znači normalan rad i filanje. Još nekako na višim okretajima bez svjetla ali kad upalim svjetlo najbolje što mogu dobiti je crvena i zelena zajedno što bi bila po uputstvu neka marginalna operacija za koju treba otići majstoru ako potraje.

Kada mjerim napon na akumulatoru bez svjetla fila dobrih 14V+, a sa svetlima padne na dobrih 13V što je i dalje dovoljno, ali ne gasi crvenu lampicu...

Ukratko, da nema lampica bio bi zadovoljan mjerenjem i bezbrižno se vozio, ovako zeka ide dalje.

Provjerio sam akumulator i dopunio ga jer sam našao na forumima da taj dinamo i nije neki kapacitet pa može održavati dobar akumulator ali ga ne i napuniti.
Akumulator ko puška, ali i dalje marginalno sa svjetlima.


Ako netko ima ideju što bi to bilo nek javi.

Možda je stvar stvarno u kapacitetu dinama iz 1972, pa makar i novog istog kapaciteta, koji nije računao na H4 60W žarulju nego na neki stari balončić koji je opet imao barem 30-ak W.

Zadnju lampu ću zamjeniti sa led-icom i uštediti 5 W, ali za prednju nemam rješenje.

Razmišljao sam o nekoj jakoj led poziciji u prednjem faru koja bi blještala po danu, a onda samo po noći upalim H4. Jel netko ima ideju???

Uglavnom, stvar nije previše čudna jer na dosta foruma vlasnici sličnih motora smatraju upotrebu dnevnog svjetla strujnim luksuzom ali me malo nervira.......vjerojatno je najbolje rješenje regler bez kontrolnih lampica i ugraditi voltmetar da vidim da pun s više od 13V što i daje - ali šta je tu je.
Na kraju nemam anlaser tako da nije neka panika za paljenje (za iskru će uvijek biti).

Najbolje rješenje je zamjenski alternator, ali sam upravo za strujnu zezanciju dinama dao skoro cijenu novog alternatora (sa e-bay-a) tako da to za sada ne dolazi u obzir.





[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 09:17

Jos davno sam te pitao kakva je struja na njemu. Sve te starije strojeve bi trebalo prebaciti na suvremeniju thenologiju. To bi znacilo trofazni generator, regler i elektronski regulirana iskra. Ekipa to masovno stavlja na stare bube, vespe pa zasto nebi i na HDove. Sad ce ti dinamo biti viska, jbga ponekad najkraci put nije ravna crta
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 09:59

za sada ću probati malo olakšati potrošače (samo dvije žarulje) i naći neko led rješenje.
U stvari motor niti nema niti planiram dodatnu potrošnju (duple farove, muzika ili slično...) pa se nadam da ću se s time izvući kao i tisuće njih na sličnom motoru.....da sam znao što sada znam išao bi na trofazni generator i gotovo - dobio bi ga sa reglerom sve za moj model za mrvu više nego sam sada potrošio na novi regler i dinamo...ali šta je tu je....

treba mi rješenje za dnevno prednje led svjetlo....led dugo i kratko ne dolazi u obzir jer je sustav glomazan, relativno skup, ne toliko učinkovit (što je dostupno) i opet troši 35-40W pa nisam puno dobio.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 10:03

na jednom HD forumu sam pročitao da tip kaže da se ugradnjom alternatora mogu koristiti i dodatni potrošaći pa čak se i voziti sa upaljenim svjetlom po danu.....što je očito luksuz sa mojim tipom dinama....ali sam to sve malo kasno polovio...a u stvari tu nitko nema pravo iskustvo sa ovako starim Harley-em
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 14:59

...daj mi reci koliku ti snagu u W daje dinamo dali ste to mjerili odnosno koja mu je max. struja A!?odnosno koju struju ti vuče sistem kada su upaljena svijetla?... pad napona ti je 1V jel to na leru ili konstantno...koliko je aku star i jesi li ga kod nekog električara i testirao pod opterćenjem, kako drži napon odnosno struju? jel ti se regulator struje jako grije' kod upaljenih svijetla?.... dali ti se svijetla prilikom dodavanja gasa odnosno broja okretaja pojačavaju?
...ukoliko imaš ove zadnje navedeno postoji mogućnost da ti aku ne drži struju, te vuče veliku struju iz dinama a samim time ti se pretjerano grije što može dovesti do lančanog pregaranja komponenti...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 15:43

mrljo#2 je napisao/la:
...daj mi reci koliku ti snagu u W daje dinamo dali ste to mjerili odnosno koja mu je max. struja A!?odnosno koju struju ti vuče sistem kada su upaljena svijetla?... pad napona ti je 1V jel to na leru ili konstantno...koliko je aku star i jesi li ga kod nekog električara i testirao pod opterćenjem, kako drži napon odnosno struju? jel ti se regulator struje jako grije' kod upaljenih svijetla?.... dali ti se svijetla prilikom dodavanja gasa odnosno broja okretaja pojačavaju?
...ukoliko imaš ove zadnje navedeno postoji mogućnost da ti aku ne drži struju, te vuče veliku struju iz dinama a samim time ti se pretjerano grije što može dovesti do lančanog pregaranja komponenti...

ja struju nisam mjerio. Električar je rekao da dinamo na stolu radi dobro...što god to značilo.

Akumulator je star pa mi je i bio prva sumnja, ali sam ga stavio na neki "pametni" punjač dva dana koji ga puni testira, obnavlja, prazni pa opet test.....i to se pokazalo dobro. Nakon tretmana su se žaruljice reglera pokazale bolje, uspio sam bez svjetla na turaži (u vožnji - vjerojatno preko 2000rpm) dobiti samo zelenu lampicu, ali čim upalim svjetla upali se i crvena lampica.
Prije dopunjavanja akumulatora nisam nikako mogao dobiti samo zelenu lampicu nego jedva da obadve svijetle zajedno.

Nevezano za boju lampica...mjerio sam samo napon na akumulatoru dok motor radi sa svjetlima i bez svjetla - 14+ bez svjetla na turaži; 13+ naturaži sa svjetlima. na leru bez svjetala padne na 13, odnosno 12.5 sa svjetlima - ali kao normalno je da dinamo ne fila na leru pa se svi testovi rade na 2000rpm - što je na mom motoru dosta buke.

Jedna od varijanti električara je da se možda provjeri instalacija koja je nova da negdje nije pretanka žiza koja daje previše otpora...


zanimljivo je kako većina majstora napravi ono što im kažeš bez da pogledaju ljevo i desno kad su već na motoru nego onda naknadno pametovanje.....najbolje sam ako i koliko znaš....

sada je više pitanje kada ću stići do motora tako da će do proljeća ovako, a plan mi je na proljeće prvo kupiti novi akumulator pa krenuti od toga....

...da nema lampica ja bi bio zadovoljan sa 13.5 onosno 14+V...






[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 18:53

...pokušaj odnijeti aku u neku specijaliziranu radnju za akumulatore da ga tamo sa "klještima" isprobaju... možda negdije kod vožnje i vibracije dolazi do šlusa u njemu... ili jednostavno ne drži struju... dali je aku propisanih Ah, možda je nešto manji ...neznam study
..a ovo da je žica pretanka pa prevelik otpor....hmmmm već bi ju vjerojatno istopilo do sad!....
.po meni bi ključni podatak bio da znaš koje je dinamo snage, koju struju je u stanju isporučiti a onda daljnje analize... s boljim unimerom bi i sam mogao izmjeriti struju koju vuku svi uklj. potrošači...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 19:05

bude malo pričekalo da se vratim...

definitivno planiram novi akumulator jer je ovaj star najmanje 3-4 godine i stajao je skoro 2 tako da mu to sigurno nije baš pomoglo.

a onda sve premjeriti..


...bez obzira bi nekaj napravio sa prednjim dnevnim svjetlom umjesto H4 jer što god napravim ovaj dinamo nije idealno rješenje za voziti se kontinuirano pod svjetlima.

...možda mogu u far odozdola ugraditi neku super jaku ledicu da blješći...neznam jel to netko radio??
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 19:26

Imas kupiti zarulju oznake HS1. Grlo je identicno H4 ali je snaga 35/35 W. Koristi se za starije vespe koje su takodjer na Vi sa stujom. Probaj u nekom Piaggio ducanu ili javi. Znam ko zna
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 19:31

magna je napisao/la:
Imas kupiti zarulju oznake HS1. Grlo je identicno H4 ali je snaga 35/35 W. Koristi se za starije vespe koje su takodjer na Vi sa stujom. Probaj u nekom Piaggio ducanu ili javi. Znam ko zna

to mi treba!! Budem potražio pa se javim ako ne nadjem. To plus zadnja ledica i padnem sa 65W na 35W....a po noći se i ovako nije za voziti....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 19:46

Drifter je napisao/la:
magna je napisao/la:
Imas kupiti zarulju oznake HS1. Grlo je identicno H4 ali je snaga 35/35 W. Koristi se za starije vespe koje su takodjer na Vi sa stujom. Probaj u nekom Piaggio ducanu ili javi. Znam ko zna

to mi treba!! Budem potražio pa se javim ako ne nadjem. To plus zadnja ledica i padnem sa 65W na 35W....a po noći se i ovako nije za voziti....

našao ju na par mjesta..ima i onih nigh vision..ultra..bright...kodajedan...i slično

pa će valjda biti dobra i za ponoći....


Baš za popizdit, ko što sam spomenuo u postu gore...što nebi bilo logično da sam dobio tu informaciju od majstor/elekričara koji mi slaže struju i koji je svjestan problema....

....najviše ubija logika...mehaničar nije električar i on će samo demontirati i montirati dio...mehanički, matica šeraf...
...za struju je električar koji uzme dio i odnese i kaže na stolu pod opterećenjem sve radi super..
...a kad je dio na motoru i ne štima onda ništa...mehaničar je samo zašerafio što je dobio od električara, a električar nema ništa s time što na motoru ne štima jer je na stolu radilo dobro, a on nije to ugrađivao na motor...

..i ničije nije da se nešto dodatno napravi kao naprimjer premjeri struja, provjeri akumulator, predloži slabija žarulja....pa nek to i naplate...

..kvaka 22...čista logika...





[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 20:01

...to ti je kad moraš biti veći majstor od majstora da bi došao do riješenja problema No
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 05 lis 2014, 20:34

To je jos pjesmica. A kad moras biti lijecnik pored ljecnika
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepon 06 lis 2014, 07:22

Neću puno pametovat al koja je snaga akumulatora,tu se javlja klasičan problem kao kod svih,motor nije nov i kao takav nije predviđen za nove tehnologije što se tiće struje,tu ima previše potrošača,ima dva načina il da bude sve orginal il primjenit novu tehnologiju,a uz to ide sve novo,ako se radi polovićno javljaju se ovakve stvari.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepon 06 lis 2014, 10:57

...nebudi lijen, jutros sam skinuo servisni priručnik za Ironhead, doduše ovaj je za '59-'69 ali to je sve više manje isto..
..kaže ovako, kao što sam i sam rekao, prvo treba izmjeriti struju (A) koju generator fila!… to nemožeš napravit običnim unimerom jer oni obično mjere do 10 A..
... znači na 2000 rpm generator mora davati struju 10 i više A ako ne daje nekaj sa njim nije u redu ..mjerenje se napravi tako da generator odpojiš od regulatora i on ostane spojen samo na ramu a + odpojiš isto tako... Ampermetar spojiš serijski tako da jedan kraj spojiš na + Akua a drugi na + generatora. ... prije gašenja odpojiš prvo ampermetar od akua! ...
..e sad piše da s regulatoro struje treba obaviti neka podešavanj no to ovisi o proizvođaču, Bosh ili Delco Remy,
..neznam dali imaš taj manual dat ću ti adresu ako nemaš pa ga skineš u PDF-u da sad ne prepisujem...

...evo direktni link, negdije od 191 str. je o struji...

http://www.hdvtwinforums.com/manuals/1959-69SportsterServiceManual.pdf
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepon 06 lis 2014, 14:44

hvala!

nemrem sada otvoriti jer mi je internet slab ali budem sutra. bacam se na mjerenje čim se vratim.

10A...to je dovoljno za 2 žarulje...nemam pojma koliko treba za iskru.

to su mi svi potrošaći - doslovno - prednje svjetlo, zadnja pozicija, žmigavci i truba kad mi treba i iskra za svječicu. Nemam drugih potrošača na motoru...sa novim prednjim svjetlom potrošnja će mi biti 35W+ iskra za svječice...

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepon 06 lis 2014, 22:11

..kaj se tiče iskre na svijećicama mislim da tu ne odlazi puno struje (a i neznam za sigurno dali struja za za paljenje dolazi iz istog izvora) dok je cinšpula tu zadužena za generiranje visokog napona.... a računica ti je sljedeća za neki izračun...
P(W)=U(V)x I(A) znači ukoliko generator fila 10A pri naponu instalacije od 12 to ti je 120W snage, što bi trebalo biti dostatno i za H4 žarulju i za sve ostalo...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 06:46

Iskra ti se uglavno dobiva sa razlicitih spula. Neznam koliko spula imas ispod magneta. Pretpostavljam da je jedna za struju druga za iskru i treca najmanja je pickup. Sad, pickup moze biti i u unutar masine. Kod takvih motora akumulator ti uglavnom sluzi da bi se dobila bolja iskra jer na minimumu sve skupa to ne daje bas neku super struju

Ajde ti to dobaci do mene pa cemo sve rijesiti u dan dva. Ne trebas nista ni platiti a jos cu ti i mesa ispeci. Jbga ima jos ljudi kojima je posao gust Very Happy
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimeuto 07 lis 2014, 15:11

magna je napisao/la:
Iskra ti se uglavno dobiva sa razlicitih spula. Neznam koliko spula imas ispod magneta. Pretpostavljam da je jedna za struju druga za iskru i treca najmanja je pickup. Sad, pickup moze biti i u unutar masine. Kod takvih motora akumulator ti uglavnom sluzi da bi se dobila bolja iskra jer na minimumu sve skupa to ne daje bas neku super struju

Ajde ti to dobaci do mene pa cemo sve rijesiti u dan dva. Ne trebas nista ni platiti a jos cu ti i mesa ispeci. Jbga ima jos ljudi kojima je posao gust Very Happy

Prihvaćam iz prve ali nažalost odavde di sam sada do tebe bi bila veća avantura nego ovo putevima svile što čitamo.
Ovaj put ostajem vani koji tjedan duže ali kad se vratim krećem u akciju...ako bude topla zima ko prošle godine možda se uspijem i zaletiti
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepet 26 lip 2015, 14:28

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 11403358_823328117716286_7951074193109836070_n

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepet 26 lip 2015, 14:41

uvik iznova uzdahnem... koja lipota slinim dobar
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepet 26 lip 2015, 16:55

..ja na putu za HR, a iz TR-a zovu jesam sutra na mjestu zločina, Trash and burn, gdje je i ova slika napravljena prošle godine na prvom izlasku u javnost...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepet 26 lip 2015, 16:58

Drifter je napisao/la:
..ja na putu za HR, a iz TR-a zovu jesam sutra na mjestu zločina, Trash and burn, gdje je i ova slika napravljena prošle godine na prvom izlasku u javnost...

još te neki budno čekaju da se priključiš na pokoji ljetni đir Wink
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimepet 26 lip 2015, 17:02

besmrtni je napisao/la:
Drifter je napisao/la:
..ja na putu za HR, a iz TR-a zovu jesam sutra na mjestu zločina, Trash and burn, gdje je i ova slika napravljena prošle godine na prvom izlasku u javnost...

još te neki budno čekaju da se priključiš na pokoji ljetni đir Wink

ništa ne pričam ali sam ga u mislima već odradio...nek sletim pa pada neki deal..
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitimened 28 lip 2015, 15:08

jesu vec bile ove fotke negdje?.. ako i jesu, evo ih i opet Very Happy

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 4b3d54f77543897fc1b48ca9baf472d7

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Miss_june_Zombttie

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Sponsored content





Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 13 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ironhead 1972 bobber na moj nacin
[Vrh] 
Stranica 13 / 17.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» projekt THE BOBBER
» motorijada na talijanski nacin...Udine
» LSD BOBBER .....
» My VN 800 Bobber
» Bobber

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: