Početna stranicaPretraľnikIronhead 1972 bobber na moj nacin 610RegistracijaLogin

 

 Ironhead 1972 bobber na moj nacin

Go down 
+47
Vladek
..koshchall..
Kingman
lukylipik
besmrtni
One Night Stand
Hedo
Suhi
zanotti
pozarart
zed12
rifireman
dado
custom rider
El Nino
Medevelin
TommyZG
Karlo
magna
crocopzmaj
enygma
martinx
neetch
tochka
Kicho
aleksandra goreta art
Tarze
merla
maxart
Rocker-C
freshman
darko68
rikitumba
Lars_Viking
trokut
pinky
mrljo#2
izigoing
Zlac
arcty
cro.chopper
vedranst
Beatnik
gaso999
Bosqeto
Safet(y)
Drifter
51 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimepon 22 srp 2013, 23:51

Kao sto ste vec imali prilike citati, odlucio sam svoj novi Sprtster iz 1972., inace u gotovo besprijekornom stanju, potpuno preraditi.

Jedna od zadnjih slika u prvotnom stanju:
Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin Crfb  " />

Prvotna ideja se rodila inspirirana Generalom Lee-em, a onda se tijekom zadnjih 6 mjeseci kuhalo i kombiniralo.

Nije mi se zurilo i nisam zelio poceti dok nemam potpunu viziju kako zelim da motor izgleda na kraju.

Jedan od uvijeta je bio da ne diram niti jedan originalni dio tako da se motor (teoretski i prakticno) moze vratiti u originalno stanje. Mislim da se to nece desiti ali mi je bilo zao ne ostaviti tu mogucnost s obzirom na trenutno stanje motora.

Drugi uvijet/zelja je bila springer vilica.

Tu su krenule prve "slatke" brige. Izbor vilice nije bio lak. Hrpa proizvodjaca, razliciti oblici, kvaliteta, duzina i naravno cijene. Ono sto nisam znao je da je gotovo nemoguce kupiti springer vilicu "po mjeri" nego da je metoda pokusaja i pogresaka (sto se tice duzine i kuta) gotovo normalna. I vidio sam na net-u hrpu stvarno neuspjelih pokusaja. Nastojao sam ne biti u toj grupi.

S obzirom da prerada mora biti "vrh", sto bi Profa rekao, odbacio sam Custom Chrom i slicne varijante koje su mi izgledale krhko i nedoreceno.
Izbor je pao - original HD ili nista.

Ali tu su poceli problemi - koji model, koja duzina, kut - sto pase na sto???

Osobno mi se Cross Bones vizura ne svidja - nekako nedorecen...skoro bi rekao kao da je udaren od napred - isprika svim vlasnicima.

Potraga je isla dalje - pre-war springer je ono sto mi se svidjalo i potraga je krenula u tom smijeru. Niska silueta motora sa istom debljinom gume naprijed i otraga i kratkom vilicom (48cm) - kombinacija crno-krom.
Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin Yj0x  " />

Nakon dosta sati provedenih na netu, googla, stotina slika i providera naletio na W&W - najveceg HD dobavljaca dijelova.....koji naravno imaju pre-war springer za sve varijante......e ne bas za sve!!

Nakon nebrojenih mailova sa vrlo ljubaznim i susretljivim W&W prodavacima dosli smo do onoga sto mi treba. Springer vilica sa 7/8 incha vratom koja pase na spotrster 1972.

Ali ta vilica je u originalu isla na ratni Harley 700ccm koji je imao prednju osovinu od samo 10mm. Osovina 10mm je nedovoljna za moj Harley, a "rocker" nema dovoljno mesa da se rupa prosiri. Rijesenje je bilo naruciti "big twin" rokere koji idu original na postojecu vilicu ali su deblji, imaju vise mesa i rupe za osovinu 17mm. Jedina razlika u big twin i sportster vilici je debljina osovine i vrata.

U medjuvremenu sam igrom slucaja stupio u kontakt sa deckima iz TR-a i saznao da su oni zastupnici W&W za HR. Zatrazio ponudu za dijelove i ispalo da mi se prakticno ne isplati ici do nama najblizeg ducana u Becu. sve stiglo slike u nastavku.

Osim vilice, trebao sam i deblju prednju felgu (3.5x16) i 5.1x16 WW retro gumu - istu kakvu imam otraga.

Iako sam od Jamba dobio dobru cijenu za polovnu felgu na kraju sam se odlucio za novu. Tomic je taman imao jednu kakva mi treba u izlogu...i sada je tamo vise nema (ali znam gdje se trenutno nalazi).
Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin 13ga  " />

Decki iz TR-a su nasli gumu kakvu sam trebao.
Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin Qs3i  " />

Za prednji kraj mi je jos trebao trokut za vilicu (W&W dobavio), volan i nove retro komande i prekidaci (moje su malo korodirale i nemaju prekidace za zmigavce, a ja zelim imati zmigavce na motoru)......i prednji far....i najveci zalogaj - kocnica.

Komande nasao - identicne kao moje iz '72. samo nove i sa prekidacem vise za zmigavce - rijeseno (opet TR).

Kocnica - springer vilica ima specificnu disk kocnicu sa celjusti (kaliper) koja je na nosacu koji se nalazi na osovini kotaca i zglobovima je pricvrscen za vilicu - zbog asimetricnog gibanja krakova springer vilice.

Postoje gotovi kitovi za to i kostaju od 200$ na ebay-u do 400-500$ ovisno o kvaliteti.

Ali imam problem - ne svidja mi se rjesenje kao takvo.
E koliko me (vremena) kostalo istrazivanja sto napraviti. Na jednom mjestu sam slucajno naletio na nesto sto mi je puno bolje odgovaralo - kociona klijesta pricvrscena na specijalno izradjen roker vilice koji je ujedno i nosac.

Sta reci.....onaj novi par rokera koji ima vecu rupu i vise mesa tek ide u obradu .... da bi postao i nosac celjusti - iznimno rijetko vidjeno (mozda ima i razlog za to ali me ovoga trenutka ne zanima - izgleda brutalno).

Viziju prednjeg blatobrana imam, ali blatobran jos nemam pa o tome kada nesto nadjem.
Ovo sto do sada imam izgleda ovako nekako - ja jako zadovoljan!! Vizija postaje stvarnost.
Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin I9dd  " />

Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin Vxdh  " />

na slici su dijelovi samo postavljeni. Kada sve sjedne na osovinu prednji kraj ce se jos spustiti.


Slijedeci veci zahvat je zadnji kraj - jasna vizija - zadnji blatobran pricvrscen za ramu (nikao zadnju vilicu) skrivenim nosacem. Tu malo odskacem od ciste bobber filozofije ali ima dobar razlog.
vise o tome kada krene izrada. Za sada sam nasao odlican materijal za izradu koji ce polako na rezuckanje (sta reci...TR opet odradio).
Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin Fws6  " />

Ironhead 1972 bobber na moj nacin <a href=Ironhead 1972 bobber na moj nacin Ze6m  " />

Zadnji amortizeri nece biti okomiti kao na slici. To je privremeno zbog vizure. Inace amortizeri su HD 11.5incha full krom - fakat je sve zeljezo, nisu plasticne casice.

Slijedeci korak je finalno slaganje prednje vilice i dobivanje finalne visine prednjeg kraja sa novom vilicom i gumom. Onda ce se izraditi poseban nosac koji ce ukositi zadnji amortizer prema naprijed, zbog boljeg vizulanog dojma, a u isto vrijeme zadnji kraj staviti na potrebnu visinu da motor ima potrebnu liniju sa novim prednjim krajem.

Kada se zavrsi taj osnovi "geometriski" dio i motor dovede u zeljenu liniju startam sa izradom spremnika za ulje (koji ce kao na velikim HD-ima skrivati akumulator) i naravno finalno rjesenje za auspuhe. I tu imam "viziju" ali vise o tome kada dodje vrijeme.

Kao sto sam rekao na pocetku, radovi idu sporo ali promisljeno.

Nastavak slijedi......


Zadnja promjena: Drifter; ned 22 pro 2013, 07:53; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 00:45

..svaka ti cast na ovom dobro promisljenom projektu, a i jos vise na ovako iscrpno opisanom tijeku prerade.. svaka cast

..s nestrpljenjem iscekujem nastavak..

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 00:57

Safet(y) je napisao/la:
..svaka ti cast na ovom dobro promisljenom projektu, a i jos vise na ovako iscrpno opisanom tijeku prerade.. svaka cast

..s nestrpljenjem iscekujem nastavak..

hvala, ima jos puno posla...polako uz redovna izvjesca.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 04:52

extra opis i ideje,samo naprijed i cestitam na dobrom radu i ideji dobar 
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 11:10

Ovo ce biti pravi projekt.

PRATIM !!!
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 12:13

Uuuuuu bit ce strava, jedva cekam nastavak
[Vrh] Go down
vedranst
cro chopper forum
cro chopper forum
vedranst


Broj postova : 1104
Godina imam : 51
Prebivalište : split
Vozim : HONDA GL1800 GOLDWING, KAWASAKI VN1500 DRIFTER
Na forumu od : 22.02.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 16:25

dobar slinim 
[Vrh] Go down
http://www.geosustavi.hr
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 18:32

uh uh uh , mrak dobar 

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
arcty
man
man
arcty


Broj postova : 162
Godina imam : 56
Prebivalište : Zadar
Vozim : aquila
Na forumu od : 07.09.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 20:31

dobar Nekoliko puta se vraćam na temu i svaki put sa istim guštom pročitam ispočetka. I sa istim tim guštom čekam nastavak...
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 20:42

hvala svima na podrsci i lijepim rijecima.

Mislim da bi o ovome do sada mogao pisati 2 dana ali vas ne zelim previse udaviti sa detaljima unaprijed jer cu i ovako doci do njih. Po malo cu dodavati kako bude napredovalo.

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimeuto 23 srp 2013, 21:29

ljepo ljepo roker dobar 
[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 08:54

preti se, prati roker dobar 
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 10:14

...iskreno,... žao mi originala, no vidim da će i ovo biti original na svoj način!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 14:04

mrljo#2 je napisao/la:
...iskreno,... žao mi originala, no vidim da će i ovo biti original na svoj način!

i ja sam se lomio oko toga ali je odluka pala da se motor radi na nacin da se za par sati vraca u originalno stanje - to je onaj psiholoski moment da nisam "unistio" nesto originalno i vrijedno - bas zato jer originalnih HD gotovo i nema.

Nakon sto sam to prelomio, kako sam i napisao, nemam kompromisa oko uredjenja i plan je da kada bude gotov nitko nece reci steta sto si to napravio.

Po tisucama slika, desecima foruma, custom casopisima...nigdje nisam naisao na motor koji izgleda onako kako ja planiram urediti svoj tako da ce po mnogocemu biti "original" prerada.

Vec sam se poceo pitati jel mozda radim nesto lose ako od tisuca slika i sajtova jos nisam vidio/naisao na nesto slicno.

Najslicnije je Zero, ali i tu odskacem u zadnjem kraju, da ne kazem kompletnom okviru.

Ima slicnih elemenata - pre-war springer vilica nije nista sto sam izmislio......ali kombinacija svega sto planiram ce biti prilicno rijedak model.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 14:29

Drifter je napisao/la:
.…
Nakon sto sam to prelomio, kako sam i napisao, nemam kompromisa oko uredjenja i plan je da kada bude gotov nitko nece reci steta sto si to napravio.

..ma gle, baš te boli kaj bu 'ko rekal, skupa samnom.... mi tu samo prduckamo nekaj, tak da vidiš da te netko i prati..
..ti nisi došao na forum nas tražit za mišljenje, već si nama došal izložit svoju viziju, koju imaš u glavi i imaš puno pravo na sve, je sve je dozvoljeno kod prerada... tak da pusti kaj selo priča... ti delaš za svoje nofce i za svoj gušt!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 17:52

mrljo#2 je napisao/la:
Drifter je napisao/la:
.…
Nakon sto sam to prelomio, kako sam i napisao, nemam kompromisa oko uredjenja i plan je da kada bude gotov nitko nece reci steta sto si to napravio.

..ma gle, baš te boli kaj bu 'ko rekal, skupa samnom.... mi tu samo prduckamo nekaj, tak da vidiš da te netko i prati..
..ti nisi došao na forum nas tražit za mišljenje, već si nama došal izložit svoju viziju, koju imaš u glavi i imaš puno pravo na sve, je sve je dozvoljeno kod prerada... tak da pusti kaj selo priča... ti delaš za svoje nofce i za svoj gušt!

u biti si u pravu, ja ga niti ne radim zbog toga sto ce netko drugi reci nego za svoj gust. Nekada dijelovi posta pisanog na brzinu mogu dati krivi dojam.

S obzirom da mi je vec nesto bikera reklo da je steta dirati u motor (nisi prvi), to sam rekao na nacin (malo samouvjereno) da kada zavrsim preradu i najveci skeptici nece imati sta reci (oni koji su bili u nacelu protiv da ista diram).

S druge strane svi mi uredjujemo motore za svoj gust i po svojim idejama, ali nam je drago ako se to primjeti - meni je. I ne slazemo se u svemu, a to je odlicno inace bi svi vozili iste motore.

Sto se tice foruma tu nije bas da sam protiv misljenje. Ja sam uvijek otvoren za ideje, ali ne znaci da cu ih i prihvatiti. U ovom slucaju je cinjenica da sam proveo 6 mjeseci intenzivno promisljajuci preradu prakticno do zadnjih detalja...tako da je malo toga vezano za ovaj motor sto nisam negdje nasao i promislio (i odbacio neke konvencionalne korake kod drugih prerada)...ali to ne znaci da netko nema iskustvo sa nekim od koraka ili detalja koje mi moze pomoci...ili ideju s kojom me moze "izbaciti iz pogonskog sljepila" bas zato jer sam se toliko fokusirao (pa ne vidim nesto ocito).


Tako ako netko ima ideju ili dilemu zasto sam nesto odlucio raditi bas na taj nacin - postajte. Mozda kroz objasnjenje skuzim da je nesto drugo bolje.

drž se teme 
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 18:38

Pozdrav prijatelju, drago mi je da si konačno krenuo u projekat,
Danas sam na poslu u  dva tri navrata čitao post , 
i mogu ti reći da mi se dopada smjer u kome ideš i meni lično
ovo do sada što si napravio je prevazišlo original.
Ustvari ti stvaraš nešto originalno i samo naprijed ...

king dobar cuga
[Vrh] Go down
trokut
man
man



Broj postova : 124
Godina imam : 69
Prebivalište : zagreb
Vozim : sportser 883
Na forumu od : 19.06.2011

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 21:23

Cijeli ovaj projekat pratim od samog početka a imam i sreću da skoro svaku promjenu, (u preradi) i sve što ide uz to vidim i "opipam" uživo svakim a u zadnje vrijeme i čestim odlascima geek  u VŽ (pa navratim kod dečki u TR bikes cuga  cuga ). Oduševljen sam i  u potpunosti podržavam Driftera u njegovom naumu i želim da sve što prije finišira u okviru svojih želja, naravno i mogućnoisti. Moj "Hugger" je mnogo manje promjene doživio dobar  (dakle još ne sve koje bih ja htio) ali u njima uživam i sretan sam biker2   upravo zato jer sam ih ja tako zamislio i osobno mi odgovaraju.
Još jednom čestitke na projektu i želim Drifteru puno sreće i uživanja u istom dobar
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 22:27

pinky je napisao/la:
Pozdrav prijatelju, drago mi je da si konačno krenuo u projekat,
Danas sam na poslu u  dva tri navrata čitao post , 
i mogu ti reći da mi se dopada smjer u kome ideš i meni lično
ovo do sada što si napravio je prevazišlo original.
Ustvari ti stvaraš nešto originalno i samo naprijed ...

king dobar cuga

hvala pinky, tek je pocelo, jos ima dosta do biker2 
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 24 srp 2013, 22:51

trokut je napisao/la:
Cijeli ovaj projekat pratim od samog početka a imam i sreću da skoro svaku promjenu, (u preradi) i sve što ide uz to vidim i "opipam" uživo svakim a u zadnje vrijeme i čestim odlascima geek  u VŽ (pa navratim kod dečki u TR bikes cuga  cuga ). Oduševljen sam i  u potpunosti podržavam Driftera u njegovom naumu i želim da sve što prije finišira u okviru svojih želja, naravno i mogućnoisti. Moj "Hugger" je mnogo manje promjene doživio dobar  (dakle još ne sve koje bih ja htio) ali u njima uživam i sretan sam biker2   upravo zato jer sam ih ja tako zamislio i osobno mi odgovaraju.
Još jednom čestitke na projektu i želim Drifteru puno sreće i uživanja u istom dobar

decki u TR-u su do sada bili vrlo susretljivi i pomogli sa nabavom vecine (skoro svih) dijelova. s njima sam dogovorio da mi pripasiraju vilicu jer mi se to cini dosta osjetljivo i ne zelim improvizacije.

Najzahtjevniji dio (mozda i na cijeloj preradi) je sloziti prednju kocnicu, a s obzirom da su kocnice kod springer vilice i ovako specificne, to mogu raditi samo tamo gdje sa time imaju iskustva.

Povrh svega "dizajn" prednje kocnice koji zelim napraviti nisu nikada radili niti u TR-u (nisu gotovo nigdje), ali mislim da ce dobro sprovesti moj nacrt u djelo. Slozili su se da je u skladu sa zakonima fizike springer vilice i da bi trebalo funkcionirati (a ja variti i ovako neznam).

Kada zavrsimo prednji kraj - da bude potpuno funkcionalan - vidjeti cu gdje nastavljam dalje.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 14 kol 2013, 22:04

Malo po malo se dijelovi spajaju u cijelinu.

Rjesenje prednje kocnice nije u potpunosti kako sam zamislio, ali je odlicno.

Ideja je bila da se napravi novi rocker koji ce ujedno biti i nosac prednje celjusti (kaliper).

To je izvodivo ali ulazi u preradu i cvrstocu originalnih nosivih dijelova sto moze biti u najmanju ruku upitno.

Alternativa koju su mi ponudili decki iz TR-a je standardni nosac kocionih celjusti za springer vilicu - ali malo modificiran i ugradjen tako da je na istom polozaju kao sto sam si ja zamislio.


Rezultat je vise nego odlican i neusporedivo jednostavniji. Pricvrcenje je izvedeno na klasican nacin za springer vilicu ali je polozaj skroz jedinstven (u najmanju ruku vrlo rijedak).

Celjust je upravo tamo gdje sam zelio - sa donje strane i pricvrsceno straga, tako da je prednji vidljivi dio kotaca i diska slobodan.

Slika govori vise od tisucu rijeci.....

[img]
Ironhead 1972 bobber na moj nacin 4n6d [/img]


U cijelosti prednji kraj izgleda ovako:

[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin Cm8w [/img]


sada na red dolaze trokuti - nastavci za zadnje amortizere tako da budu nakoseniji prema napred (ovako su mi pre okomiti), a i da se tocno iznivelira zadnji kraj i finalna visina i linija motora.

Nastavak slijedi.....




[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 14 kol 2013, 22:23

U slkladu sa idejom - samo najbolje na motor - prednja celjust je Performance Machine 4-klipna sa razlicitim promjerom cilindara i 4 odvojene plocice.

Kaze internet najsnaznija 4-klipna kocnica. Nije da planiram na stazu sa motorom ali su mi celjusti sa po 2 cilindra izgledale kao igracka - ne stediti na kocnicama!

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimesri 14 kol 2013, 22:49

mrak

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimečet 15 kol 2013, 14:53

Evo iz drugog kuta...

[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin Q0pc [/img]

Reiseri su privremeni, ali mozda i ostanu, za sada visina izgleda dobro. Volan samo zbog vizualnog dojma. Moram to jos malo isprobavati prije konacne odluke - ali u glavnom nesto siroko (beach bar).

[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin U15q [/img]
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitimečet 15 kol 2013, 15:16

Lijepo si ti to zamislio.

Samo naprijed.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
Sponsored content





Ironhead 1972 bobber na moj nacin Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ironhead 1972 bobber na moj nacin
[Vrh] 
Stranica 1 / 17.Go to page : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» projekt THE BOBBER
» motorijada na talijanski nacin...Udine
» LSD BOBBER .....
» My VN 800 Bobber
» Bobber

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: