Početna stranicaPretraľnikIronhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 610RegistracijaLogin

 

 Ironhead 1972 bobber na moj nacin

Go down 
+47
Vladek
..koshchall..
Kingman
lukylipik
besmrtni
One Night Stand
Hedo
Suhi
zanotti
pozarart
zed12
rifireman
dado
custom rider
El Nino
Medevelin
TommyZG
Karlo
magna
crocopzmaj
enygma
martinx
neetch
tochka
Kicho
aleksandra goreta art
Tarze
merla
maxart
Rocker-C
freshman
darko68
rikitumba
Lars_Viking
trokut
pinky
mrljo#2
izigoing
Zlac
arcty
cro.chopper
vedranst
Beatnik
gaso999
Bosqeto
Safet(y)
Drifter
51 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 10:46

prvo hvala svima na lijepim riječima....


....tablica kaos kao i svima nama. Neko mi je spomenuo da je tablica za starodobna vozila manja pa sam krenuo i na tu certifikaciju ali sam odustao kada sam skuzio da je tablica iste dimenzije i da ništa s time neću dobiti.

Motor je takav kakv je, uz par detalja koji nisu vrijedni spomena to je realizacija vizije koju sam slagao u glavi pola godine prije početka radova i tijekom više od godine koliko se motor slaže.

Sigurno bi netko drugi nešto napravio drugačije ali u tome je i ljepota prerada.

Jedna od stvari na koju sam se odlučio je i da nigdje ne piše Harley Davidson - tko zna zna, a tko ne nije niti bitno - to otvara novu kategoriju...ima Harley (šupak), ali prikriveni....


Što se tiče limarije to je stvarno odrađeno vrhunski a rezultat je upravo ono što sam htio - dugački blatobrani po mjeri sa gotovo nevidljivim nosačima - kao da stoje sami od sebe - a opet maksimalno čvrsti - na zadnjem blatobranu sjedio Kristijan (Roker-C), ko ga zna, znati će da je čvrstoća prošla test. Blatobrani su rezani u više puta da bi na kraju savršeno pristali na gumu.
Prednju pre-war springerica bi mogao gledati satima...tu nemam šta reći
Sve mi se ukomponiralo kako je bilo planirano....

Boja.....puno mozganja...baza je crna, airbrush Sephia da da starinski štih, a sve prekriveno perlom suho-zlato. Po slikama samo mrvica perle da drži cjelinu, a crni djelovi dobro zaprašeni.
Ta perla je bilo moje inzistiranje jer sam htio dati malo show-room sjaja motoru i malo duše u odnosu na samo crnu - osobno mi je rezultat mrak.
Tema slika - diskusija o tome je krenula s Požarom prije skoro godinu dana. Vido neke radove i nazvao...
Kada je čovijek čuo da hoću avione oduševio se i onda ispalo da mu je to strats i da obožava raditi avione...kemija kliknula, samo je bilo stvar odabira motiva. Prva ideja je bila povijest HR zrakoplovstva u slici ali na kraju bi tu bilo previše različitih stvari. Odluka pala na jednu tematsku cijelinu i s obzirom na godine i izgled motora, pod utjecajem 100 godišnjice WWI, odluka pala na motive prvih zračnih bitaka. Malo surfanja i usaglasili kaj bi išlo.
Požar napravio nekoliko vrhunskih predložaka i pao konačni izbor..jedna od varijanti je bila da Red Baron na rezervoaru bude stvarno crveni ali u tom slučaju bi mi motor postao tematski - CRVENI BARON, a to nisam želio.





[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 11:21

Prekrasan Smile sretno s novim motorom
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 11:41

...evo ga!… ovak to ja vidim Wink hehehe

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 6cbd7a
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 44
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 12:19

Motor je vrhunski, Bravo!!!

Mislim da sam ga već vidio - ako se ne varam, Moto puls (pod prilogom o Trash&burn).
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 12:31

Svaka cast na projektu.

Vido sam ga u zivo na Trash and Burnu, i kod Radica u garazi kad sam bio. To je trud...
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 13:42

mrljo#2 je napisao/la:
...evo ga!… ovak to ja vidim Wink hehehe

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 6cbd7a

ludilo roker roker roker 
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 13:45

Medevelin je napisao/la:
Motor je vrhunski, Bravo!!!

Mislim da sam ga već vidio - ako se ne varam, Moto puls (pod prilogom o Trash&burn).

nisam vidio Moto-Puls, budem ga potražio.

Cijela priča će biti objavljena u Moto-Pulsu samo da obavim foto-sesion i naravno da dodje na red.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 13:54

nemam sto reci, nego - prekrasno!

..i nadam se da cu ga sto prije vidjeti i cuti uzivo, jer tek ce tada cijela slika biti potpuna..  

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 14:00

hvala svima da ne odgovaram pojedinačno....svi mi radimo stvari za sebe ali je lijepo čuti lijepu riječ, a i konstruktivnu kritiku kada treba.

ima puno prekrasnih i lijepih motora za koje ja mogu iskreno reći da su kraj svijeta, ali isto tako bi ja možda u svojoj glavi neke stvari na njima napravio drugačije.

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 14:21

SIC - mada se ne vidi dobro moram mu dati malo prostora zbog slijedečeg....


imao sam stari solo sic koji je bio presvučen skajem. Krenuo sam u potragu za majstorom koji će mi napraviti lijep kožni sic. Prva je ideja bila tvrda box koža s gravurom.

onda sam odlučio da motor ima toliko detalja da mu ne treba sic koji će sam za sebe odvlačiti pažnju. Počeo tražiti tko će mi napraviti lijep kožni sic.

Krenuo zvati renomirane majstore i ispalo za najjednostavnije tapiciranje u kožu (kako sada izgleda) morao bi odvojiti oko 1200kn +...

malo popizdio i odlučio nešto poduzeti...gledam stari sic, navlaku od skaja (koja je bila skinuta jer su na podlozi rađeni novi nosači) i kontam nemre biti komplicirano sašiti isto od kože i zanitati ispod na podlogu.

Ko šiva kožu...podstolari...odem do prvog i pokažem mu staru navlaku i objasnim da hoću duple šavove druge boje (kak je sada i napravljeno). Čovjek uzme komad kože koji je ima, demonstrira šav koji izgleda doslovno savršeno. Kaže donesi kožu i konac i nema problema. Pitam koliko, a on kaže za šivanje 80 kn!!!!!!

krenem potragu za kožom i nađem dućan sa kožama gdje bi me komad kože od 0.7m2, impregnirane, došao ispod 200 kn. - znači kože za 5 siceva + šivanje 280 kn - tip u dućanu kaže da je to točno koža koju kupuju za šivanje siceva za motore.

Već si mislim da je stvar rješena i sjetim se da mi je u blizini jedan tapetar kojeg su mi preporučili. Odem do njega i pitam. U radionici 3 seta napravljenih (vrhunski) kožnih siceva za aute, 2-3 sica za motore i 10-ak volana presvučenih kožom.
Majstor izvadi 10-ak koža i ja nađem savršenu, izaberem konac, pokažem kakav želim šav i pitam koliko.......i onda šok - ....

......200kn


nemrem vjerovati!!

pogledam gotove radove - vrhunski, uredni šavovi, nategnuto, mrak

pitam tipa koliko bi bilo da mi on to i zanita, a on kaže "pa toliko". Na kraju se našli na 250 kn.


i tako umjesto 1200+, dobio sve za 250.....gledao sam šavove skupih majstora i nema šanse da mi neko kaže da su po ičem bolji, uredniji, ravniji ili bilo šta u odnosu na moj sic...

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 14:32

...e da tak to ide malo samoinicijative i da vidiš!! Smile .… nego sad ti ljepo napiši ime i podatke tog majstora da svi znamo!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 14:39

http://www.autotapetarija-vitrum.hr/kakodonas.html

za svaku preporuku...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 15:40

mrljo#2 je napisao/la:
...evo ga!… ovak to ja vidim Wink hehehe

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 6cbd7a
He he mrljo a i tebe isto puca lol! 
Jedinstven primjerak a i airbusa tema je  dobar dobar
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 15:42

Svaka čast,uživaj
[Vrh] Go down
dado
man
man



Broj postova : 81
Godina imam : 50
Prebivalište : Dubrovnik
Vozim : Midnight star 1900
Na forumu od : 20.04.2014

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepet 25 srp 2014, 19:20

Sve je vrhunski. Mali obrat na tablicu o kojoj vecina prica. Tablica je takva kakva je i to nemozes promjenit, "moja" preporuka je je samo da je smjestis blize zadnjeg amortizera pa bi izgubila na svojoj glomaznosti i po "meni" ljepse izgledala.
Inace volim masivne motore i velike kubikaze (ljudi s malim k**cem)ali kad bi kojim slucajem imo puno love taj bi motor stao u mom dnevnom boravku da uz casu vina odmaram oci od dnevnih p***arija
Postoji zadovoljstvo u voznji ali postoji i zadovoljstvo posjedovanja necega. Ti posjedujes unikat i to ti nemoze niko oduzet ako istinski uzivas u tom.
Mogu se sad vratit na temu "supak ili faca".
Popio bi s tobom pice i uzivo u pogledu na tvoj motor, napravio par fotografija,sjeo na njega(uz tvoju dozvolu)pa prico o njemu,pa opet sjeo(sad te vise nebi pito mogu li)pa ga opet slikao pa opet prico(puno pricam) i sve bi to djelovalo na mene ko na djete kad ga odvedes u igraonu. E sad sto bi bilo poslje, dali bi me neko pito sto sam radio sa onim "supkom"? Nevjerujem! Mislim da bi me pitali koji je ono motor na kojem sam sjedo.To dovoljno govori o tebi.
Ucinio si pravu stvar, pokazo je svima nama(CCF) i sad uzivaj u iducih 40tak godina.
Pozdrav.
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimesub 26 srp 2014, 14:21

baš kupio Moto-puls pa vidio fotku, čak su i mene ulovili..nisam niti skužio jer je ekipa stvarno fotkala motor non-stop. Tamo je bila kao premijera ali motor još nije bio vozan - dovezen jer je bila prigoda i odmah završio pod objektivom.

motor je u stvari mali u odnosu na današnje gabarite ali je cura sa fotki stvarno velika.....par fotki sa Trash & burn-a:

[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Epgdit[/img]

[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Zwetmh[/img][img]

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Dpz3b4[/img]
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimesub 26 srp 2014, 14:41

@ Dado...hvala na lijepom tekstu...pokazao ga ženi i olakšao plačanje zadnje rate uređenja motora Very Happy Very Happy ....a na cugi se sigurno vidimo.

tablica je inicialno bila iza amortizera ali sam tražio da ju izbace prema nazad da mi stane bisaga između amortizera i tablice.

Sada je to taman prostor za bisagu koja će malo ublažiti "stršanje" tablice. Bisaga mi je bila u planu,a na ovom motoru je stvarno i potrebna jer mi treba tool bag kojeg u stvari nemam gdje staviti.

Obavezna oprema motora je: kao minimum rezervne svječice, ključ za svječice i nešto sitno alata...

Naime iznimno je lako "skuriti" svječicu....ako mi netko (ili ja) kada je vruć motor (i ugašen) onako iz fore odvrne gas, ušprica dovoljnu količinu goriva u cilindar na vruću svječicu da ona šprungira i da izgubi (razbaca) iskru. Zbog toga set svječica ide obavezno....nešto ulja... Evil or Very Mad  Evil or Very Mad ...ne u mom slučaju - harley ne mora nužno mastiti iza sebe (opet stvar održavanja i upotrebljenih materijala).

Tu je i još par sitnica koje su uvijek potrebne.

Našao sam staru crnu vrlo izlizanu kožnu torbu (debela čvrsta koža - kao štabska JNA torba ali duplo deblja i crna) koja taman paše i dimenzijom i izgledom tako da ću dati napraviti adekvatni nosač i to staviti - naravno samo jedna na lijevoj strani i debelo ispod nivoa blatobrana.

Nosač bisage ne ide s blatobrana nego sa za tu svrhu ostavljenih nosača na šerafima gdje se na lijevoj strani blatobran spaja s okvirom - da ne narušava niti dotiče zadnji blatobran.

Koliko sam vidio kada sam to prislonio, trebalo bi dosta ublažiti stršanje tablice.

što se unikatnosti tiče svaka je prerada svojevrsan unikat, ali ovom slučaju stvarno nisam - nakon mjeseci i godina surfanja i pretplate na strane bobber i custom magazine - naišao na ovakvu preradu Ironhead-a....niti blizu.





[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
rifireman
cro chopper forum
cro chopper forum
rifireman


Broj postova : 510
Godina imam : 57
Prebivalište : Rijeka-Saršoni
Vozim : Suzuki Intruder c800
Na forumu od : 27.07.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimesub 26 srp 2014, 15:59

Super uređeno,
ali da je sic od 1200 kn, po meni bi bilo još bolje; ovako mi sic odskače od cjelokupnog motora. Da je skupo, skupo je, i da li treba baš biti tolika cijena nisam siguran.

Inače super, uživaj i puno sretnih kilometara
 biker2 
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimesub 26 srp 2014, 17:12

rifireman je napisao/la:
Super uređeno,
ali da je sic od 1200 kn, po meni bi bilo još bolje; ovako mi sic odskače od cjelokupnog motora. Da je skupo, skupo je, i da li treba baš biti tolika cijena nisam siguran.

Inače super, uživaj i puno sretnih kilometara
 biker2 

hvala na pohvali..

što se sica tiče ovakav je bio 1200....mekana koža najjednostavniji s duplim šavom....zvao dva naša renomirana majstora - jedan radi dosta za TR, a drugi za Tomića....1200 +, - kuna je bila minimalna cijena u stilu ispod toga ne postoji...to ako je nešto najjednostavnije u mekanoj koži...

bez ikakvih predrasuda proučavao njihove radove u živo u obadve radionice - mekane izvedbe - i apsolutno im dupli šavovi nisu bolji od mojih - hoću reći da u varijanti mekane kože stvarno ne treba plačati hrpe novaca niti su skupi sicevi bolji...

tvrda koža je drugo jer samo par majstora to radi...

Boks tvrda koža bez gravure 1800...a onda sve gore na to....

razgovarao s još nekim majstorima koji bi bili mrvu jeftiniji (ruke) ali su mi rekli da donesem kožu...plahta tvrde debele kože je jako skupa, komad ti niko neće prodati - sveukupno bi me došlo još puno više...

....i to sve sa mojom podlogom!!

Na fakker-u biraš solo sic komplet u tvrdoj koži od 130 Eura na gore...što su cijene radionica po Italiji koji tamo najviše izlažu - i sicevi su mrak.


Na motor je uloženo toliko da me ni to nebi spasilo ali sam želio izvedbu od mekane kože (kako rekoh da bude diskretnije), a jeda od razloga je bilo i udobnost - ovaj sic je mekši od onoga od tvrde kože.
Boja je također izabrana baš da bude diskretan i da se ne "tuče" s bojom motora - crna ali malo reljefna da da punoću....

Možda me jednom drmne da stavim drugi sic pa mi barem neće biti žao novca potrošenog za ovaj...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimesub 26 srp 2014, 17:17

da budem korektan do kraja...Trokut, inače član foruma, mi je dao vrlo korektnu ponudu za gravirani sic od tvrde kože (u vrijeme dok sam još planirao stvaiti takav sic) ali kada sam ga zvao da razradimo novu varijantu sica rekao je da je nažalost zbog bolesti prestao raditi....

..njegovi radovi koje sam vidio su super...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimened 27 srp 2014, 13:48

Kad vidim "beehive tail light" na tvom motoru, odmah mi bude jasno koliko je on zapravo mali. Jer meni ta ista lampa na dorađenoj blatobrančini izgleda za broj manja no što bi trebala biti, a kod tebe za broj veća.

Motor je mrak. Stvarno, ne znaš bi li ga vozio ili stavio u vitrinu. Nadam se da će biti prilike da ga razgledam uživo.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimened 27 srp 2014, 14:04

Ovako na slikama super izgleda, ali čekam da vidim uživo.
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimened 27 srp 2014, 19:54

Veličina mog motora=relativno...čim netko kaže relativno znači mali Very Happy 

Velika većina (da ne kažem svi) bobberi ili slične prerade se baziraju na "starinskoj" zadnjoj gumi 130/16 tzv. "balonki"...ponekad do 150/16
Jedan smijer ide na tanju prednju gumu većeg promjera, a karakteristika pre-war old-school-a je ista prednja i zadnja guma - obično kombinacija sa starom pre-war springericom - koja je kraća od "novih" HD springerica.

To se meni osobno sviđa i time smijerom sam i ja krenuo.

Da se vratimo zadnjem kraju, moj motor ima zadnju gumu 130/16, balonku, kao i većina bobber-a. Takav zadnji kraj nemre biti i nije veći niti na jednom motoru.
Većina bobber-a ima minimalistički zadnji blatobran do pola gume što zadnji kraj čini još kračim i manjim - i to mi vizualno nije najbolje rješenje.

Upravo zato sam se odlučio na puni profil blatobrana i beehive svjetlo koje daje dodatni volumen i dužinu + što mi se baš tako sviđa.

Na početku projekta, a i tijekom, sam dosta razmišljao o toj veličini jer sam navikao na veće motore, a i nisam baš nizak pa me mučilo da ću "stršati"....

i stršim, i motor je mali....mislim da je međuosovinski razmak oko 155cm što je više od nekih novih modela sportstera..i 10-15 cm kraće od big-twin motora (osim ako nije  geek ). Na papiru ne izgleda puno manje, ali na hrpi sve izgleda dosta malo jer je sve drugo na motoru minimalistički.

Gledao sam tisuće slika na net-u i u stvari svi ti bobberi koji na slikama izgledaju prekrasno i skladno izgledaju jako mali kad na njih sjedne neko iznad 175-180 cm ili više...ali očito to nikoga ne smeta pa sam se i ja prebrikao...vizualno se stvar može izmjeniti sa ravnim volanom koji te prisiljava da si nagnut naprijed ali mislim da taj položaj nije baš najugodniji.....s druge strane većina takvih motora i nije namjenjena vožnji nego pokazivanju...ja se nadam da ću se i voziti.

kada se poželim utopiti u motoru sjednem na Drifter-a...

to je takav motor biker2  biker2 





[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimened 27 srp 2014, 21:06

Nema malog motora samo su neki ljudi preveliki  Twisted Evil 
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitimepon 28 srp 2014, 10:28

Drifter je napisao/la:


Obavezna oprema motora je: kao minimum rezervne svječice, ključ za svječice i nešto sitno alata...

Naime iznimno je lako "skuriti" svječicu....ako mi netko (ili ja) kada je vruć motor (i ugašen) onako iz fore odvrne gas, ušprica dovoljnu količinu goriva u cilindar na vruću svječicu da ona šprungira i da izgubi (razbaca) iskru. Zbog toga set svječica ide obavezno....nešto ulja... Evil or Very Mad  Evil or Very Mad ...ne u mom slučaju - harley ne mora nužno mastiti iza sebe (opet stvar održavanja i upotrebljenih materijala).


..da staviš si set toraxa i colovih imbusa te nešto osnovnih ključeva, colovih naravno, pokoji šerafciger i pod obavezno prije svega Loctite... svaki vijak koji ti olabavi, ne dotezati kao "sivonja" već skinuti staviti kap dvije Loctitea 243 i umjereno dotegneš...
..nego zašto misliš da bi ti pod gore navedenim uvjetima svijećica rikavala... mišljenja sam da ukoliko se to pred 40 godina i događalo da je to danas riješeno puno kvalitetnijim materijalima te da toplinska vrijednost svijećice ovdije igra presudnu ulogu...činjenica jeda gusena glava sporije riješava i odvodi toplinu i da svijećica koja ima isto tako zadatak odvodnje topline, hladi se sporije no mislim da s time nećeš imati problema …
... svakako rezervne svijećice nije od štete za imat u svakom slučaju!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Sponsored content





Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ironhead 1972 bobber na moj nacin
[Vrh] 
Stranica 8 / 17.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» projekt THE BOBBER
» motorijada na talijanski nacin...Udine
» LSD BOBBER .....
» My VN 800 Bobber
» Bobber

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: