Početna stranicaPretraľnikIronhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 610RegistracijaLogin

 

 Ironhead 1972 bobber na moj nacin

Go down 
+47
Vladek
..koshchall..
Kingman
lukylipik
besmrtni
One Night Stand
Hedo
Suhi
zanotti
pozarart
zed12
rifireman
dado
custom rider
El Nino
Medevelin
TommyZG
Karlo
magna
crocopzmaj
enygma
martinx
neetch
tochka
Kicho
aleksandra goreta art
Tarze
merla
maxart
Rocker-C
freshman
darko68
rikitumba
Lars_Viking
trokut
pinky
mrljo#2
izigoing
Zlac
arcty
cro.chopper
vedranst
Beatnik
gaso999
Bosqeto
Safet(y)
Drifter
51 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 16:04

mrljo#2 je napisao/la:
..mislim da se u ovoj situaciji nebi smio fokusirati samo na jednu ponudu i dobavljača...!... ipak je malo veći iznos u pitanju pa bi morao potražiti više ponuda, bez obzira na to što su ti dečki iz TR-a ok ukoliko su profesionalni, u što ne sumnjam, ipak je to tvoj projekt i ti taj koji "caltaš" tak da ti nebi trebali niš zamjerit ma od kuda našao dijelove..
..vidite u kakvom su stanju osovine piramida i zupčanici možda treba samo neke zupčanike zamjenit a oni se mogu nać i pojedinačno.
..za ležajeve znaš i sam da trebaju ić novi bez obzira na sve..

Imaš pravo ali kako se nažalost potvrdilo doslovno svi zupčanici su dobili. Neki manje, a neki su krhnuti za više od milimetar, dva.

Obadvije osovine doslovno izglodane na ležištima za lagere. Praktično niti jedan dio nije za staviti nazad jer bi mogao fučkati ili uzrokovati izbacivanje iz brzine...ako ne istog trena onda kroz relativno kratko vrijeme.

Ovo što se nudi za manje para ne daje nikakvu garanciju u kakvom je stanju (vrhovi zupčanika,..) i nemam pojma što ću dobiti. Može generalno biti ok, a onda druga brzina nekaj šteka i s vremenom opet moram raskapati. Privremeno rješenje bi mogao dobiti na taj način i bilo bi relativno jeftino ali opet mačak u vreći.

Nažalost nije stvar jednog zupčanika ili osovine nego svega.

Ovo kaj su mi u TR-u ponudili je složena polovna getriba s garancijom bez rizika za mene - svi drugi djelovi uključujući lagere, pikse, puž od brzinomjera (isto zdrobljen)....

Alternativa je moj rizik kupovine djelova starih 40 godina (zupčanik po zupčanik) ili novo (svi novi djelovi nešto ispod 2000 Eura).

Ovako će me igra koštati ispod 1000 sa svime i imam novu getribu. Nije malo, ali da idem dio po dio možda bi na kraju sa svime prošao parsto $ jeftinije sa svojim rizikom što naručujem i kupujem.
S obzirom koliko je već uloženo i kako planiram da motor bude složen nebi išao na privremena rješenja.








[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 16:14

a ono sto se desilo je gotovo nemoguće povjerovati....nadmašuje Mrljino iskustvo..

Možda oformiti post tko je kome više zajebao Harley-a....

Naime igličastog lagera na osovini na kojoj je lančanik (sekundar) doslovo i fizički nije bilo. Osovina je imala luft po centimetar sa svake strane i slobodno se gibala u tim gabaritima. Usljed vrtnje je naravno razbila i piksu u bloku koju takodjer treba izprešati i promjeniti.
S obzirom da je lančanik ipak nategnut lancem, osovina je bila više našpanana prema otraga (prema zadnjoj gumi. Usled toga se cijeli sklop getribe španao više od centimetra u odnosu na centralni položaj - i tako se sve vrtilo unutar bloka. Naravno nije bilo ni semeninga.

Taj ležaj kojeg nije bilo se sastoji od 20+ iglica i ako se on saspe nema šanse da ništa ne završi u getribi. U getribi nije bilo ništa osim malo špene što znači da je netko izvatio lager i/ili očistio ostatke iz getribe i samo sve stegnuo bez glavnog ležaja u kojem se vrti sekundar.

Pišem i nemrem vjerovati što pišem ali se desilo.

Stavim sliku kasnije....

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 16:20

znači bivši vlasnik ti ga je "lepo metnul" kak bi mi rekli  Evil or Very Mad Evil or Very Mad, ustvari ga nije metnul  What a Face 
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 16:37

cro.chopper je napisao/la:
znači bivši vlasnik ti ga je "lepo metnul" kak bi mi rekli  Evil or Very Mad Evil or Very Mad, ustvari ga nije metnul  What a Face 

Baš sam se čuo s njime i stvarno mi zvuči u većem šoku od mene.

On mi je rekao još kod kupnje da je nedugo prije toga zamjenio lanac i lančanike i još neke dijelove - sve sa računom kod nekog tipa u Sloveniji. Ovaj mu je dao predračun na 800 Eura, naplatio 1400 i još ga klepili na granici sa carinom 200. Poslije toga se nije niti puno vozio (bivši vlasnik ima i GS-a i Iron mu je bio motor za garažu i nedjeljnu kavicu - i dovoljno moto iskustva i sredstava da stavi novi lager). Sve uredno dokumentirano.

Izgleda da se majstor u Sloveniji malo "opustio" i složio motor po JUS-u....nažalost nije jedini.

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Gost
Gost




Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 17:22

Drifter je napisao/la:
cro.chopper je napisao/la:
znači bivši vlasnik ti ga je "lepo metnul" kak bi mi rekli  Evil or Very Mad Evil or Very Mad, ustvari ga nije metnul  What a Face 

Baš sam se čuo s njime i stvarno mi zvuči u većem šoku od mene.

On mi je rekao još kod kupnje da je nedugo prije toga zamjenio lanac i lančanike i još neke dijelove - sve sa računom kod nekog tipa u Sloveniji. Ovaj mu je dao predračun na 800 Eura, naplatio 1400 i još ga klepili na granici sa carinom 200. Poslije toga se nije niti puno vozio (bivši vlasnik ima i GS-a i Iron mu je bio motor za garažu i nedjeljnu kavicu - i dovoljno moto iskustva i sredstava da stavi novi lager). Sve uredno dokumentirano.

Izgleda da se majstor u Sloveniji malo "opustio" i složio motor po JUS-u....nažalost nije jedini.

a ime vrlog slovenca je?mislim na listu crnih trgovaca, klemenčić mi se čini ok pa da se ko opet ne nasadi kod trećerazrednih montera iliti wannabee mehaničara
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 17:23

[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 58zb [/img]


u ovoj rupi izmedju osovine i bloka dodje ležaj kojeg nije bilo...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 17:24

affraidBohmann  affraidBohmann  affraid Bohmann 

...nažalost premalo dobrih servisera, premalo iskustva i nepoznavanje problematike mehanike i sklopova na ovakvim vrstama motora su dovodile i nažalost još uvjek dovode do ovakvih teških kvarova.... da se razumijemo nije mehanika na HD qvantna fizika i djelovi su dostupni više nego ikad, al' eto......
.. kada je nekome u današnje vrijeme teško skinut besplatne manuale i prostorne šeme mehaničkih sklopova onda kvragu, nego ide po ključu to je dobro, može se i bez toga i tome slično.... da se samo malčice zaviri u kakvu šemicu vidjelo bi se što kako i kojim redosljedom!!
...i tako nažalost ispada da svaki vlasnik mora biti potkovan određenim mehaničkim znanjem... u stvari mišljenja sam da i mora, barem toliko da osjeti stroj koji vozi i da zna prepoznati i osjetiti nepravilnosti!,.... al' ga jebi kad će opet doći do nadri majstora koji će ne otkloniti već odgoditi kvar!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 18:17

mrljo#2 je napisao/la:
affraidBohmann  affraidBohmann  affraid Bohmann 

...nažalost premalo dobrih servisera, premalo iskustva i nepoznavanje problematike mehanike i sklopova na ovakvim vrstama motora su dovodile i nažalost još uvjek dovode do ovakvih teških kvarova.... da se razumijemo nije mehanika na HD qvantna fizika i djelovi su dostupni više nego ikad, al' eto......
.. kada je nekome u današnje vrijeme teško skinut besplatne manuale i prostorne šeme mehaničkih sklopova onda kvragu, nego ide po ključu to je dobro, može se i bez toga i tome slično.... da se samo malčice zaviri u kakvu šemicu vidjelo bi se što kako i kojim redosljedom!!
...i tako nažalost ispada da svaki vlasnik mora biti potkovan određenim mehaničkim znanjem... u stvari mišljenja sam da i mora, barem toliko da osjeti stroj koji vozi i da zna prepoznati i osjetiti nepravilnosti!,.... al' ga jebi kad će opet doći do nadri majstora koji će ne otkloniti već odgoditi kvar!

Pa koliko mora biti los taj mehanicar. I ja bi znao da ide tamo nekakav ležaj, da nesmije biti lufta a ne kuzim se nis u mehaniku
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 18:50

Bohmann 
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 19:40

Beatnik je napisao/la:

Pa koliko mora biti los taj mehanicar. I ja bi znao da ide tamo nekakav ležaj, da nesmije biti lufta a ne kuzim se nis u mehaniku

Mozda je covjek prekinut usred posla, pa kad je zavrsio telefoniranje preskocio taj dio...  Rolling Eyes 
[Vrh] Go down
https://route66.me
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepet 17 sij 2014, 23:48

tekući problem je napisao/la:
Drifter je napisao/la:
cro.chopper je napisao/la:
znači bivši vlasnik ti ga je "lepo metnul" kak bi mi rekli  Evil or Very Mad Evil or Very Mad, ustvari ga nije metnul  What a Face 

Baš sam se čuo s njime i stvarno mi zvuči u većem šoku od mene.

On mi je rekao još kod kupnje da je nedugo prije toga zamjenio lanac i lančanike i još neke dijelove - sve sa računom kod nekog tipa u Sloveniji. Ovaj mu je dao predračun na 800 Eura, naplatio 1400 i još ga klepili na granici sa carinom 200. Poslije toga se nije niti puno vozio (bivši vlasnik ima i GS-a i Iron mu je bio motor za garažu i nedjeljnu kavicu - i dovoljno moto iskustva i sredstava da stavi novi lager). Sve uredno dokumentirano.

Izgleda da se majstor u Sloveniji malo "opustio" i složio motor po JUS-u....nažalost nije jedini.

a ime vrlog slovenca je?mislim na listu crnih trgovaca, klemenčić mi se čini ok pa da se ko opet ne nasadi kod trećerazrednih montera iliti wannabee mehaničara


mislim da je baš taj, poznati. Navodno je pol HR išlo kod njega ali je bilo još nezadovoljnih, pogotovo sa plačanjem carine na sve ugrađene dijelove...ja osobno nemam nikakva iskustva s njim.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 00:00

martinx je napisao/la:
Beatnik je napisao/la:

Pa koliko mora biti los taj mehanicar. I ja bi znao da ide tamo nekakav ležaj, da nesmije biti lufta a ne kuzim se nis u mehaniku

Mozda je covjek prekinut usred posla, pa kad je zavrsio telefoniranje preskocio taj dio...  Rolling Eyes 

to je takav propust da i meni izgleda da je previše da je svjesno..

kada se komplet getribe iglavi u blok i ušerafi sa desne strane (primar) i dobro stisne onda po defoltu dotična osovina na koju ide zupčanik stane u sredinu rupe u bloku.

Onda se treba umetnutu/složiti ležaj od iglica. Nakon toga sa vanjske strane se stavi jedan lim koji pokrije iglice ležaja i mast i sve ostali i kroz koji viri van samo osovina na koju se onda zašerafi zupčanik. taj se lim ušerafi u blok. Kaj lim je bio gore i naravno sada je skroz razvaljen, ali je moguće da je kod promjene zupčanika stari ležaj izvađen i možda stvarno zaboravljen (u mirovanju i kada je primar stegnut ta osovina relativno čvrsto stoji u sredini rupe u bloku i bez ležaja).
Ko zna u kojim diletantskim okolnostima je ležaj mogao biti zaboravljen i netko je samo stavio taj pokrovni lim i nakon toga zupčanik. S obzirom da je cijeli sklop dosta čvrst osovina se nije možda istog trena pomaknula nego je pod opterečenjem lanca polako išla prema nazad i povečavala luft i hod što je uzročilo pomicanje svih zupčanika iz centra rotacije i njihovo glodanje.
Zbog tog je pomaka i kurbla preskakala kod paljenja.

A stvar se onda pogoršavala eksponencijalno s povećanjem hoda/lufta osovine.....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 10:02

Drifter je napisao/la:
[img]Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 58zb [/img]


u ovoj rupi izmedju osovine i bloka dodje ležaj kojeg nije bilo...

..ak' ja dobro vidim na ovoj slici a mislim da da, ovdje se dobro vidi vanjska košuljica igličastog ležaja, jer ako bolje pogledaš vidjet ćeš uzdužne risove od tzv "iglica".... isto tako se vidi kako je košuljica nepravilno poderana..
..budi uvjeren, da nije bilo tog zakaljenog prstena ležaja odnosno košuljice, taj motor nebi sigurno vozio niti toliko koliko je, jer bi metalna osovina doslovno pojela komad bloka a rupa bi bila zafalcana u smjeru napinjanja lanca.
..znači po mom skromnom mišljenju ovdje nitko ništa nije zaboravio staviti nakon popravka već je vkerojatno u nemogućnosti nabavke ležaja svjesno ostavio ovako kako je... a uprešavanje ležaja je trebalo biti prije umetanja osovine odnosno cijelog getribnog sklopa...da je barem za prvu ruku baja istokario piksu od ležajne bronce šteta bi bila zanemariva....
..napominjem to je moja osobna procjena sranja stvari koje se ovdje dogodilo!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 12:21

...eto o ovome sam pričao....

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Dq42
Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 9dxe


...a sve ostalo si skini ovdije
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 14:29

zao mi je sto ti se ovo sve izdogadjalo,
ali sreca u nesreci sto se prepoznalo na vrijeme,ne daj Boze na cesti usred voznje i pri nekoj brzini  affraid 

sada ces pretresti i masinu i getribu pa onda si bar miran  dobar 

p.s a ja namjerno nisam otvarao temu dugo,kontam dok ne izidje na cestu pa da u miru sve prelistam  Very Happy 
[Vrh] Go down
rikitumba
man
man
rikitumba


Broj postova : 285
Godina imam : 60
Prebivalište : split
Vozim : kawasaki en 500
Na forumu od : 07.05.2013

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 16:46

A jbg. izgleda kako stvari idu da nam nema druge nego manual u ruke i sam svoj majstor jer svaka druga opcija ako nemaš baš nekog od punog povjeranja je lošija.  No confused 
[Vrh] Go down
http://www.ramico.info
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 18:23

mrljo#2 je napisao/la:
...eto o ovome sam pričao....

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Dq42
Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 9dxe


...a sve ostalo si skini ovdije

to je to...
vanjska košuljica je ostala u bloku i to je spasilo blok - osovina je strugala po njoj.

u ovom momentu nemam ništa više od utjerivanja tko je što i kada napravio. Imam sranje kakvo imam i to trebam reješiti. Tješim se da ću nakraju znati što imam.

Što se tiče održavanja Harley-a i negativne reputacije koju imaju, čini se da je to usko povezano.
Sada vidim da je u stvari to vrlo jednostavan stroj ali i pouzdan i dovoljno robustan da svašta preživi i vrti se dalje...ali ga treba ipak održavati.

uz navedeno sranje s getribom, svi dihtunzi na motoru su bili papirnati - doslovno!!! Nije čudo da motor slini. I koja je metoda spriječavanje curenja - pretezanje šerafa!!
Niti jednog semeninga nije bilo - nije čudo da slini!!! Trebao bi curiti.
A bivši vlasnik ima tisuće Eura računa uloženih u motor i servise zadnjih par godina - i sve te semeninge i dihtunge i ležajeve na računima.

Da ne kažem da je pola matica zategnuto čekićem i kirnerom - ne zakirnano da se ne odšerafe, nego dotezano na taj način - a pola njih treba dotegnuti kilo ključem.


dihtunzi glave sline - bivši vlasnik ih je mjenjao i rekao da malo sline jer ih treba dotegnuti jer su u stvari novi. Problem je što je na Harley-u dotezanje glave dio servisa. Da je na mome motoru glava dotegnuta kada je trebalo dihtunzi nebi procurili. Problem je sada u tome sto kada jednom procure više ne pomaže dotezanje nego ih treba mjenjati.

Uz kvalitetne dijelove koji su još uvijek jeftiniji nego za Japanske motore i održavanja koje ne preskače pojedine korake redovnih servisa (u stvari niz vrlo jednostavnih i ne skupih stvari (dotezanje) - naravno ovisi o serviseru), to je motor koji će prilično kvalitetno i nadasve "suho" obaviti sve što se od njega očekuje i biti pouzdan.

Ostaju vibracije koje ili prihvatiš ili ne. I to je to.
U stvari nije motor loš nego takozvani serviseri koji stvar rješavaju silikonom, papirom i čekićem...ili ne stave ležaj tamo gdje treba. A razlika izmedju Harleya i Japanaca je da Harley to može podnjeti i još se uvijek vriti dok Japanac sa sličnim tretmanom neće niti pokrenuti.

To me podsjeća na iskustvo sa vanbrodskim motorima - Johnson VS Yamaha. Johnson je bio sirovina koji je mogao ići i na šećer ali troši i brunda. Yamaha je bila fina, tiša, nadasve štedljivija ali sam morao paziti na kojoj pumpi kupujem benzin i svaki tjedan čistiti filter goriva da bi radila.

Da nebi ispalo da Japanci nevalaju, naprotiv, samo sam upotrijebio usporedbu, a i dalje bi na bilo koji ozbiljniji put na svom VN-u.

Mrljo je već dosta pisao o sličnim iskustvima.

Utjeha je da je motor upalio nakon dosta vremena na kurblu iz drugog pokušaja (u prvom kurbla "propala" jer zub nije ulovio zbog razvaljene getribe), i odlično vukao u probnom krugu pa valjda osim dihtunga i zamjene dosta šerafa neće biti dodatnih iznenađenja (bivši vlasnik naptavio generalku (sve novo - barem na računu) prije nekih 5000-7000km.

[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 18:37

da se malo ispravim .... ne želim da ispadne kriva impresija iz usporedbe Harley-a i Japanaca.

Još smatram da su Japanci u stvari bolji i filigramski precizniji strojevi koji niti ne trebaju taj jedan dodatni vid održavanja kao Harley.
Fini metrički navoj se nemre usporedjivati sa colnim...

Samo kažem da i Harley uz adekvatno održavanje može imati puno bolju reputaciju nego ju ima sada...i biti suh i pouzdan bez nošenja alata na svaki izlet.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 18:44

rikitumba je napisao/la:
A jbg. izgleda kako stvari idu da nam nema druge nego manual u ruke i sam svoj majstor jer svaka druga opcija ako nemaš baš nekog od punog povjeranja je lošija.  No confused 

Zasada i ja učim ali mislim da sam sa dečkima iz TR-a dobio vrlo solidnu podršku. to kako oni rade je kao da sebi rade svaki motor u radionici... za sada svaka pohvala. Rijedak slučaj...mada u mom iskustvu s VN-om isti pristup ima Berač Ivica.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 21:18

....danas uz kvalitetnije materijale dihtunga dotezanja gotovo da i nema, stariji modeli čija su kućišta bila aluminijska a cilindri od sivog ljeva pa glava cilindra s ventilima isto od aluminija, su zbog različite odvodnje topline i nesrazmjernog hlađenja imali više problema s "slinjenjem" , semerinzi više nisu pusteni, niti dihtunzi od običnog papira ili klingerita na zahtjevnijim kritičnim mjestima i tak..
.. po meni najbolji prijatelj svakog vozača HD-a je Loctite 243 i svatko tko imalo šerafa treba tretirati vijke s njime ili s nekim drugim proizvodom iste namjene....u tom slučaju nisu potrebna dotezanja a potom i pretezanja vijaka koja najčešće uzrokuju "abdrajsanje" vijaka u aluminiju i dodatnu štetu.
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimesub 18 sij 2014, 21:43

mrljo#2 je napisao/la:
....danas uz kvalitetnije materijale dihtunga dotezanja gotovo da i nema, stariji modeli čija su kućišta  bila aluminijska a cilindri od sivog ljeva pa glava cilindra s ventilima isto od aluminija, su zbog različite odvodnje topline i nesrazmjernog hlađenja imali više problema s "slinjenjem" , semerinzi više nisu pusteni, niti dihtunzi od običnog papira ili klingerita na zahtjevnijim kritičnim mjestima i tak..
.. po meni najbolji prijatelj svakog vozača HD-a je Loctite 243 i svatko tko imalo šerafa treba tretirati vijke s njime ili s nekim drugim proizvodom iste namjene....u tom slučaju nisu potrebna dotezanja a potom i pretezanja vijaka koja najčešće uzrokuju "abdrajsanje" vijaka u aluminiju i dodatnu štetu.

 iagree 

Upravo sam o tome i jucer diskutirao s TRovcima. Samo to je izgleda nedokucivo za mnoge...a tako jednostavno. Ljudi znaju biti tvrdoglavi....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
aleksandra goreta art
girl
girl
aleksandra goreta art


Broj postova : 184
Godina imam : 51
Prebivalište : karlovac
Vozim : honda shadow 600
Na forumu od : 19.04.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepon 20 sij 2014, 08:21

Baš mi je žao što ti se desilo sve skupa. Uglavnom izbora baš nema. Ili slažeš sam i kuuješ preko ebay ili plaćaš ovima iz TR. Izbor je na tebi. Ja sam prošla slično sa suzuki savage od mog dečka. Bio je na servisu u novemi prije nego je kupljen. Servis je koštao 4500 kn. Kad je došao kod nas nismo znali gdje da počnemo. Slinio je na sve strane i smrdio po pečenom ulju kao friteza. Ulje je bilo ispod minimuma. Karburator preljevao a u dizni iglice kudelja. Lamela izgorila krajem prošle sezone. Zubčanik startera polomljen na dva mjesta. Španer lanca na rubu. Sam kaj ne padne i sasipa se u mašinu. Sve smo pokupovali sa ebay. Skinuli nekoliko service manuala i prionuli poslu. Sad će da bude kao nov. Sretno!
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepon 20 sij 2014, 09:09

aleksandra goreta art je napisao/la:
Baš mi je žao što ti se desilo sve skupa. Uglavnom izbora baš nema. Ili slažeš sam i kuuješ preko ebay ili plaćaš ovima iz TR. Izbor je na tebi. Ja sam prošla slično sa suzuki savage od mog dečka. Bio je na servisu u novemi prije nego je kupljen. Servis je koštao 4500 kn. Kad je došao kod nas nismo znali gdje da počnemo. Slinio je na sve strane i smrdio po pečenom ulju kao friteza. Ulje je bilo ispod minimuma. Karburator preljevao a u dizni iglice kudelja. Lamela izgorila krajem prošle sezone. Zubčanik startera polomljen na dva mjesta. Španer lanca na rubu. Sam kaj ne padne i sasipa se u mašinu. Sve smo pokupovali sa ebay. Skinuli nekoliko service manuala i prionuli poslu. Sad će da bude kao nov. Sretno!

...ja sam tamo servisirao VN-a i super sam zadovoljan (uslugom i cijenom). Činjenica je da je u servisu počeo raditi Berač (mislim od ove jeseni) i on me doveo tamo.

Znači još jedan novi projekt za proljeće. Valjda će biti prilike vidjeti to sve u živo.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
aleksandra goreta art
girl
girl
aleksandra goreta art


Broj postova : 184
Godina imam : 51
Prebivalište : karlovac
Vozim : honda shadow 600
Na forumu od : 19.04.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepon 20 sij 2014, 09:57

Ako sam te dobro razumjela ti si vn servisirao u novemi. Ovaj iznos koji sam spomenula platio je bivši vlasnik. Ponosno je mahao sa tim papirima na kojima je prodano setova dihtunga više nego treba a ostalo da ne spominjem. Nema potrebe da idem u detalje. Račun je porez na budalu koja nema pojma o ničemu. E sad, da je barem taj motor bio pedantno napravljen ja ne bi riječ rekla. Motor je bio koma. Nakon vožnje od 10 km prelije i krepa. Ovo sa curenjem ulja bilo je strašno. Hlače bi vozaču bile potpuno masne. Španer lanca se na njemu ne mijenja već lanac koji se istegne. Dobro sam proučila forume u USA i otkrila sve o tom motoru tako da smo sve popravili sami. Ulje mu curi radi nekakog glupavog čepa koji se nalazi ispod poklopca ventila. To smo riješili. Kupili smo set za reparaciju karba, promjenili iglicu i naštelali plovak. Vozio je cijelu prošlu sezonu i radio odlično dok lamela nije prošla. Sad to popravljamo i čekamo taj zupčanik sa carine. Upravo sam danas poslala račun da mi ocarine. Budemo stavili K&N tako da se karb mora naštelati nanovo. Slijedi neka blaga prerada i nastavak priče od prošle godine. Ovaj je put u igri Desert Fox (Romel). Taj savage je na kraju iz tragedije ipak došao do happy enda. Nadam se da ćeš tako i ti. Ovo nam je svima pouka da ne kupujemo motore na izgled već da se motor dobro proba prije kupovine jer inače kupuješ mačka u vreći.

Inače imam i skuter od 50 cc kojeg popravljamo već dvije godine. Nema kaj nije krepalo. To je tek enigma od motora ali mislim da mu se bliži kraj sa ispadima jer su novi ležajevi na radilici i slijedi zatvaranje bloka pa probno paljenje mašine. Tu sam promjenila sve što se promjeniti dalo. Oću da vozi a tada da ode daleko od mene.
[Vrh] Go down
aleksandra goreta art
girl
girl
aleksandra goreta art


Broj postova : 184
Godina imam : 51
Prebivalište : karlovac
Vozim : honda shadow 600
Na forumu od : 19.04.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitimepon 20 sij 2014, 09:59

E sjetila sam se da imaš u Rovinju firmu koja ti radi zupčanike, osovine i sve to kali. Čovjek je profić ali mislim da to nije jeftino. Upiši u google zupčanici izrada rovinj.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ironhead 1972 bobber na moj nacin
[Vrh] 
Stranica 5 / 17.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» projekt THE BOBBER
» motorijada na talijanski nacin...Udine
» LSD BOBBER .....
» My VN 800 Bobber
» Bobber

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: