Početna stranicaPretraľnikIronhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 610RegistracijaLogin

 

 Ironhead 1972 bobber na moj nacin

Go down 
+47
Vladek
..koshchall..
Kingman
lukylipik
besmrtni
One Night Stand
Hedo
Suhi
zanotti
pozarart
zed12
rifireman
dado
custom rider
El Nino
Medevelin
TommyZG
Karlo
magna
crocopzmaj
enygma
martinx
neetch
tochka
Kicho
aleksandra goreta art
Tarze
merla
maxart
Rocker-C
freshman
darko68
rikitumba
Lars_Viking
trokut
pinky
mrljo#2
izigoing
Zlac
arcty
cro.chopper
vedranst
Beatnik
gaso999
Bosqeto
Safet(y)
Drifter
51 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
Autor/icaPoruka
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 05 lis 2015, 19:22

Zadnjih par dana uspio iskoristiti za malo voznje....to je vise bilo testiranje fergazera i kurblanja.

.....sto se kurblanja/paljenja tice stvar je dosla na svoje. Ne upali svakj put na prvu ali sam ga isprobao na svim radnim temperaturama i svaki put upalio nakon max par pokusaja. Jos ga zeza smjesa pa je to kumovalo kojem naskoku na kurblu viska.

Fergazer i smjesa se dijele na dva dijela...ler i ubrzanje jedan dio i taj mogu stelati direktno preko 2 dostupne dizne.

primar i sekundar za voznju je dostupan samo kad se skine casica fergazera pa to nisam dirao, a i nemam dizne drugog promjera za zamjenu....taj dio ostavljam Jambu kad ulovim vremena.

smjesa na leru mu utjece i na voznju tako da sam se ovih dana probao igrati sa tim. stavio tvornicki polozaj iz manuala i malo gore malo dolje.....nisam bas dobio nista bolje nego kaj je bilo ali polako kuzim utjecaj i manifestaciju bogatije ili siromasnije smjese. sada kad je stvar malo sjela, po svim pokazateljima imam u stvari bogatu smjesu koja ne steti motoru ali steti performansama koje su za mene i ovako odlicne. motor jos uvijek na tocno odredjenom broju okretaja stucne kod laganog ubrzanja sto moze biti i utjecaj otvorenih auspuha..ostalo vise manje zvuci ok.
Vuce i ubrzava ko lud s time da kod naglijeg ubrzanja nema stucanja nego fakat ide odlicno i glatko.

Iz nekog razloga sam tocio 95icu sto je dodatno moglo kvariti perfomanse. Danas natocio 100tku ali se jos nisam uspio voziti. Finalno stelanje sa novim benzinom.

Sve u svemu nekako mi motor vraca povjerenje pa sam danas i otisao u djir mrvu dalje od zg. 150km u totalu prilicno ugodne voznje....i pali nakon 20 minuta kave....mogao bi stvarno dobiti na upotrebnoj vrijednosti....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 05 lis 2015, 19:53

...ma 95ica ti je sasvim OK ako već želiš malo bolji stavi SuperClass 95, sa 100tkom nećeš dobiti ništa na performansama.... ja sam ulio ovu Croduxovu 100tku jer su rekli da je i kalorijski jači a ne samo oktanski.....prema mom subjektivnom mišljenju performanse su iste a nisam prošao ni kilometra više i to na uzorku otvorene ceste... no vjerujem da performanse tog benzina mogu iskoristiti sofisticirane i nabrijane mašine s većim stupnjem kompresije...
...po čemu si zaključio da ti je smjesa prebogata!?...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 05 lis 2015, 20:06

100tica je navodno cisca i stvara manje gareza i taloga...bolje izgaranje


svjecica mi po rubu ima crni talog...elektroda cista....na auspusima kad gurnem prst crni talog...nije masno ali nije ni suho

i dodatno kad postelam ler smjesu ler dizna je uvrnuta sto znaci siromasnije sto je po katalogu znak bogatije smjese tj pre velike primarne dizne
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 05 lis 2015, 20:17

...svjećica je najbolji pokazatelj stanja smjese zato sam te i pitao... ne želim te uvjeravati niti odgovarati ne košta te previše da i sam probaš sa 100tkom, no svejedno sam mišljenja da mašina 40+ godina neće iskoristiti blagodati "modernog" goriva...
..bilo kako bilo, najbitnije da pila vozi bez problema i da ti je počela ulijevati osjećaj pouzdanosti, da si u vožnji u "mantri" a ne u svojevrsnom grču! dobar
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 05 lis 2015, 21:57

objektivno - sustav u kojem "šeraf" i rupa fiksno reguliraju omjer smjese (koji bi trebao biti optimalan u svim uvjetima) nemre u stvari dati optimalnu smjesu i "savršen" rad u svim uvjetima. Svaka razlika u temperaturi vanjskog zraka, promjene u tlaku zraka, najmanje promjene u temperaturi motora (dok je topal) da ne spominjem režim rada - znatno utječu na idealan omjer zraka i benzina koji fergazer jednostavno nemre dati.

Danas sam poštelao ler smjesu i činilo mi se da radi odlično....bili neki radovi na cesti i stanem na semaforu par minuta...vani 24 stupnja, sunce..motor radi...temperatura motora se digne i motor malo promjeni takt...mrvu osiromasim smjesu i motor proradi savrseno....krenem sa tako siromasnijom smjesom i nakon minutu dvije (temperatura se spusti na neku radnu) motor poćne štucati...u vožnji vratim smjesu kako je bila i motor krene normalno....

U svoj literaturi sam našao da su prilično osjetljivi na promjene temperature..sada se i uvjerio...naravno da se može naći optimum bez štucanja za režim koji je najčešći - dobro zagrijan motor u vožnji sa dobrim hlađenjem....a kad se motor nađe u hladnijem ili toplijem režimu onda pretrpiti da ne radi idealno ili da štucne...kad sve sjedne na mjesto neću obraćati na to toliko pažnje - sada osluškujem svaku i najmanju promjenu i non stop "prčkam" po fergazeru što isto nije rješenje ali je proces "učenja" da shvatim što se i zašto dešava....da bolje razumijem signale koje motor šalje...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
..koshchall..
man
man



Broj postova : 154
Godina imam : 51
Prebivalište : ZD
Vozim : V-Rod Muscle...
Na forumu od : 09.08.2015

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimeuto 06 lis 2015, 08:20

to su stvari na koje ćeš se jednostavno morati naviknuti.
Sumnjam da to budeš ikada doveo u normalu.

E sada, malo laičke filozofije oko oktana. Poznato je da oktanski broj označava točku samozapaljenja benzina.
Ona pak ovisi o smjesi, kompresiji i toplini. Za razliku od kvalitetnije elektronike kakvu danas imamo na vozilima koja se uz pomoć senzora sama podešava i adaptira gorivu i uvjetima rada, kod fergazera je to u biti fixno namješteno. Tvornički podaci o štelanju tvoga 40 godina starog fergazera su vjerojatno prilagođeni tada prisutnom benzinu.... koji je to bio tada ... olovni, 90,95,98,100 ????

Ručno podešavanje fergazera je načelno kada omjer smjese dovedeš u taj oblik da se upali iskrom netom prije samozapaljenja ( naravno u određenom položaju klipa). To se može doterati u laboratorijskim uvjetima gotovo do savršenstva no za razliku od laboratorije, vanjski uvjeti su druga priča, počevši od vlage, tlaka, temperature itd itd. To kvalitetna elektronika rješava ''on the fly''

Dakle kada kod fergazera koji je maximalno poštelan kod radne temperature na 95 oktana usipaš 100 oktana- nečeš ništa dobiti. No ako je malo raštelan mogao bi ublažiti samozapaljenje kod visoke temperature rada. Zrakom hlađena mašina ima jako velike temperaturne oscilacije, a još ako se uzme V mašina koja nema jednoliko hlađenje cilindara i tvoje godište fergazera.... hm...

Osobno, podesio bih na neku optimalu (na mjernom stolu) pri radnoj temperaturi i to sa 95 oktanskim gorivom, a vozio na 100 oktana.

[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimeuto 06 lis 2015, 12:28

...da sa fergazerom nema savršenstva to je jasno...za sada će ostati ovako, a na proljeće onda na stol da se frgić barem u nekom najčešćem režimu uštela na što je moguće stabilniji rad.

...hladniji ili topliji...nus pojave pripisujem dražima fergazerskog Harley-a....koje ili mrziš ili voliš...tj. naučiš voljeti...mala kompemnzacija za gušt vožnje na takvom motoru.

Bitno da on ide i pali kad ja to želim, a to sam dobio...tako da je vožnja postala gušt, a ne razmišljanje hoće mi negdje crknuti i hoću ga moći upaliti nakon što negdje stoji 20 minuta....



Što se tiče benzina rečeno mi je, a to mi drži vodu, da je 98 ili 100 stabilniji i čišći od 95. S obzirom na toliko vanjskih parametara koji utječu na idealnu smjesu, a nemoguće ih je sve upasirati, stabilniji i čišći benzin sa manje gareži nemre škoditi - naprotiv može samo pomoći.

Znači ne idem na 100 zbog boljih perfomansi na stazi...nego zbog toga jer je čišći i stabilniji benzin pa time jedan od parametara dodatno barem malo ustabiljuje cijelu priču.

Ja na motoru imam relativno novi S&S E, Shorty karburator koji se stavlja i na nove karburatorske motore koji troše 100ku.

Sve u motoru je novo tako da više manje ništa osim cilindara i tijela glave nije starije od par godina ili tisuća km.

I sa te strane motor je prije za "moderni" benzin nego "stari" benzin.

Jedan od problema je i to što je većina nas, uključujući i mene navikla na Japance (s ubrizgavanjem) koji su nešto sasvim drugo i svaka usporedba sa starijim Harley-em je velika zabluda. Pod time Harley ne smatram nepouzdanim ali da bi bio pouzdan treba ga razumjeti i ne treba očekivati da radi kao Japanac...možda od tuda i ta karizma. Ljudi na njima prelaze tisuće kilometara ali ga slušaju i znaju kad mu nešto fali...i trebali bi znati kako to napraviti...

Što ga duže imam to sam sigurniji da je nepouzdanost Harley-a povezana isključivo sa dugoročnom krivom upotrebom i lošim održavanjem. Motor u stvari ima ogromne tolerancije i doći će doma bez pol mašine...ali malo je bez veze dovesti se u tu situaciju.



[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimeuto 06 lis 2015, 20:34

Eeeeee ja i moja kruzerica odlično se razumijemo biker2 i družimo, i na + 40C ,
pa i bliže 0, a po kiši da i ne pričamo, samo opušteno guštamo.....!
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimečet 24 pro 2015, 15:38

Drifter je napisao/la:
mrljo#2 je napisao/la:
...iskreno,... žao mi originala, no vidim da će i ovo biti original na svoj način!

i ja sam se lomio oko toga ali je odluka pala da se motor radi na nacin da se za par sati vraca u originalno stanje - to je onaj psiholoski moment da nisam "unistio" nesto originalno i vrijedno - bas zato jer originalnih HD gotovo i nema.

Nakon sto sam to prelomio, kako sam i napisao, nemam kompromisa oko uredjenja i plan je da kada bude gotov nitko nece reci steta sto si to napravio.

Hm... Čitam temu od početka i vjerujem da se ove dvojbe, nakon svog uspjeha kojeg je požnjeo Aviator , više ni ne sjetiš. Smile

Možda i ja to prelomim u sebi, pa sasiječem Svinju da bude beskompromisna u svakom segmentu. Za sad još želim ostaviti mogućnost povratka na 2-seat cruiser varijantu.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepet 25 pro 2015, 12:47

sto se Aviatora tice mislim da povratak na staro nije opcija....mada nisam rezao ramu a svi originalni djelovi su ocisceni i uredno slozeni u kutije u garazi....imao vec dosta upita da to rasprodam ali neću.....nek stoje

Neces ni ti na staro kad dovrsis svoj projekt...jer kako vidim biti ce to lijep uradak.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 07:56

Evo nakon dosta vremena Aviator opet privlacio paznju......Pula Bikers week......Custom show.....prvo mjesto u kategoriji Best Modify Harley....



Kisa je otjerala dio posjetitelja ali u ovoj sirokoj kategoriji je ostalo par vrlo zanimljivih uradaka koji su na moju veliku radost, odlukom sudaca, ostali iza Aviatora.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
frutkejk
man
man
frutkejk


Broj postova : 282
Godina imam : 37
Prebivalište : Karlovac
Vozim : vn800
Na forumu od : 16.05.2011

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 08:17

Odlicno, cestitam Smile
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 09:02

Drifter je napisao/la:
Evo nakon dosta vremena Aviator opet privlacio paznju......Pula Bikers week......Custom show.....prvo mjesto u kategoriji Best Modify Harley....



Kisa je otjerala dio posjetitelja ali u ovoj sirokoj kategoriji je ostalo par vrlo zanimljivih uradaka koji su na moju veliku radost, odlukom sudaca, ostali iza Aviatora.

baš sam čekao da čujem.....svaka čast

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1131
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 09:24

Cestitam jos jednom... prvo mjesto je moralo pasti prije ili kasnije dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 11:57

TommyZG je napisao/la:
Cestitam jos jednom... prvo mjesto je moralo pasti prije ili kasnije dobar
jesi opet navijao u prvim redovima dancingbanana dancingbanana

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 13:04

Čekamo slikice....
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 18:46

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 0-02-010
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 18:47

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 C06fa310
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 18:47

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 C5bafe10
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 20:21

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 05a2d010
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimened 03 ruj 2017, 22:13

....nakon apstinencije postanja evo male retrospekcije zeke oko Aviatora...

....struja....

..od prvog dana je bilo natezanja oko punjenja i svi pokušaji do sada nisu urodili plodom....nakon što mi je prije koji tjedan izgorio drugi regler u svega par vožnji skroz sam popizdio i u očaju nazvao Šper-a koji mi nije mogao pomoći jer se radi o starom sistemu sa dinamom i reglerom koji daje pobudu.....ali me uputio na Ivicu Radića koji se bavio takvom elektronikom. Nazvao ga i dogovorili sastanak. Mada je prestao to raditi zainteresirao ga je motor pa ga je pregledao i testirao ...konačno netko tko STVARNO razumije struju..
Ispalo da je generator/dinamo OK i dogovorili se da će napraviti novi regler točno po specifikacijama za moju instalaciju....i to u mom starom kučištu. Izdubio staru elektroniku i nakon nekoliko testiranja zalio novu elektroniku u smolu i stvar funkcionira besprijekorno.

Ispalo da ono što sam dva puta kupio kao original ima tvorničku postavku da crkne - 7A tranzistori za dinamo koji uredno baca 10A...samo je pitanje vremena....

Ivica je stavio 30A komponente i napajanje vrhunsko i stabilno čak i od nižih okretaja.....možda je previše tvrditi ali prema USA forumima Aviator bi mogao biti jedini Ironhead koji ima riješeno stabilno napajanje roker roker dancingbanana dancingbanana


....fergazer....

...stajanje je učinilo svoje pa sam morao zamjeniti gume na usisima jer je vukao falš zrak...i opet štucanje i neujednačen rad pri kontinuiranoj brzini i otklonu gasa....otišao do Jamba i dogovorili stol ali se u zadnji tren odlučio za old school....kombinacije dizni i probne vožnje....stavili diznu jedan broj manju i situacija još gore...logično ubacili broj veću diznu i motor radi ko vurica....ima prostora za sithe promjene gdje bi ja još pokušao sa broj većom diznom jer se kašljucanje sada javlja samo između 90 i 110km/h u četvrtoj brzini.
u rasponu koji najčešće koristim od 70 do 90km/h radi perfektno....slijedi fini tuning slijedeći tjedan.



i tako sam pomalo riješio sva sranja i Aviator postaje upotrebljiv motor....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 04 ruj 2017, 00:40

Drifter je napisao/la:
....nakon apstinencije postanja evo male retrospekcije zeke oko Aviatora...

....struja....


i tako sam pomalo riješio sva sranja i Aviator postaje upotrebljiv motor....


..e, za sve ovo doista treba jaaaako puno volje, strpljenja i ljubavi... skidam kapu!.. i naravno, jos jednom cestitke na osvojenoj nagradi, a zavrijedili ste ju i ti i Aviator dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
strelicar
man
man
strelicar


Broj postova : 259
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb - dubrava
Vozim : yamaha xvs 950
Na forumu od : 07.09.2016

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 04 ruj 2017, 06:00

Čestitke....
[Vrh] Go down
strojar
man
man
strojar


Broj postova : 288
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Hyosung Aguila 650i 2008.
Na forumu od : 06.09.2016

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 04 ruj 2017, 07:27

Svaka čast i skidam kapu...,ovakav projekt nastaje samo iz čiste ljubavi i hrpe volje. svaka cast king dobar
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitimepon 04 ruj 2017, 08:59

Safet(y) je napisao/la:
Drifter je napisao/la:
....nakon apstinencije postanja evo male retrospekcije zeke oko Aviatora...

....struja....


i tako sam pomalo riješio sva sranja i Aviator postaje upotrebljiv motor....


..e, za sve ovo doista treba jaaaako puno volje, strpljenja i ljubavi... skidam kapu!.. i naravno, jos jednom cestitke na osvojenoj nagradi, a zavrijedili ste ju i ti i Aviator dobar


...hvala....bilo trenutaka kada sam požalio što ne pušim jer bi mu najrađe čik ubacio u rezervar No No ....ali kako ide sada samo bi ga vozio...a taj gušt i komentari i pogledi ekipe sve ostalo bacaju u zaborav.... biker2 biker2
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Sponsored content





Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Ironhead 1972 bobber na moj nacin   Ironhead 1972 bobber na moj nacin - Page 16 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ironhead 1972 bobber na moj nacin
[Vrh] 
Stranica 16 / 17.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» projekt THE BOBBER
» motorijada na talijanski nacin...Udine
» LSD BOBBER .....
» My VN 800 Bobber
» Bobber

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: