Početna stranicaPretraľnikkeewaj, ja i putovanja - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 keewaj, ja i putovanja

Go down 
+36
klesoo
TommyZG
mavo
merla
poč85
magna
lunaroid
Jack
Zlac
nenad barinić
angusjo
Bosqeto
nikomil1
jebiki
necchi
mustra
Vladek
Lenči
frutkejk
Hedo
Tomo-vz
oktalz505
Suhi
zed12
nyll
pinky
klint.istvud
custom rider
freshman
Dr.Ma$$a
Deckardcain
cro.chopper
Karlo
Safet(y)
krampus13
zdravko
40 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesub 28 svi 2011, 06:00

thx na komentarima i podršci za daljne pisanje.
putovanje je bilo 3 dana i 2 noći. Do sada sam opisao 2 dana i jednu noć. Noć u brvnari kod Joke travara.
Slijedi druga noć kod Joke travara i 3. dan
Priča se nastavlja, ćek malo dok napišem pa ću staviti.
Vidimo se
i love you
[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesub 28 svi 2011, 17:37

roker nestrpljivo čekam nastavak... dancingbanana
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesub 28 svi 2011, 19:06

Pozdrav Zdravko, svaka čast tvoj putopis čista 10., samo naprijed očekujem i pratim nastavak. Pozdrav iz Banja Luke.......
cuga cuga cuga
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimened 29 svi 2011, 17:34

U Oriovcu sam u konzumu kupio 2l k plus pivo x 2kom i litru žestokog pića. Reko da počastim Joku travara pa da zajedno popijemo. Jednu noć je on mene liječio svojim travama pa red je i da ja njega zaliječim svojom medicinom. Nisam ga našao, a ni dočekao. Polako sam pijuckao konjak iz Zvečeva i zalijevao sa pivom K plus. Bilo je lijepo u večernjim satima odmoriti se uz muk noći. To je nesvakidašnje za mene koji dolazim iz velegrada i gdje je normalno u noći ćuti zvuk alarma, deranje mangupa, pjesmu pijanih mladića i glasno uzdisanje klimakterijske kurve sa kata iznad mene. Ujutro sam se probudio i malo pogledao okolinu. Jokina brvnara desno i budući muzej sa knjižnicom lijevo (slika 55). Odlučim otići negdje na kavu i zaputim se u Batrinu. Selo ispod na glavnoj prometnici. Sjedim tako i čekam kavu (5 kn). Vidim ploču sa natpisom sa toplim jelima te naručim ribice sa pomfrijem. Dobijem uz njih i 6 kriški kruha iz krušne peći, ali se zahvalim i kažem da kruh ne treba jer ne jedem uz krumpir kruh. Malo me čudno pogleda konobar, no samo klimne glavom i vrati kruh. Primijetio sam da u Slavoniji tamane kruh, al ono doslovno tamane. Mi u ZG imamo pola kruha dnevno. Sjedio sam nasuprot MZ Batrina. Na cesti ispred mene kolao je život. Baka u žurbi na misu sreće usput susjede i popriča sa njima dve tri riječi. Faljen Isus i Marija-navike. Još se stari pozdravi drže kod starih ljudi. Mislim da se to polako gubi slika(51,52,53). Ispred mene dešavala se i jedna transakcija robe kamion-osobni automobil.  Nakon ribica vratim se u brvnaru i riješim žesticu i pivo do kraja, a ostalo je malo manje od pola litre žeste i ¾ piva. Dok sam sjedio ispod sjenice i uživao u prirodi, pušio cigaru i razmišljao o tome kuda i kamo (slika 56) dole u podnožju , vijugavom cestom promigolji školski autobus pun đaka. Ništa čudno, ovdje đake voze autobusi jer su škole udaljene dosta daleko, no za njim se pojavi još jedan. To me zainteresiralo pa sam odlučio slijediti autobus. Spustim se dolje i krenuh uprateći autobus. Iznenadio sam se kada sam ušao u eko-selo Stara Kapela. Kao da sam vremeplovom se vratio u prošlost. Sve odiše prošlošću i vrijeme kao da je stalo. Malo sam uhvatio najzgodniju učiteljicu i popričao sa njom o njenim đacima. Dali ju slušaju i kakvi su u školi. Stara Kapela je jedno predivno etno selo (slika 57,58,59). Pokretač toga projekta je dr. opće prakse rodom iz toga sela , a radi u susjednom selu. Na njegovu inicijativu sve je započelo i razvilo se u jedno turistički poječeno mjestašce. Evo link da ne prepisujem. http://www.stara-kapela.hr/ (obavezno posjetite stranicu i uključite zvučnike)
Nakon posjeta eko-etno selu krenuo sam put Pleternice i Požege. U Požegi sam malo slikao glavni trg (slika 60,61). Kada sam se vratio do motora pronašao sam jednog starijeg čovjeka. Imao je ono povečalo na naočalima već dobro znano po kojem su prepoznatljivi urari. Prvo sam pomislio da gleda motor pored moga , aprilia, ali gledao je moj i rekao da mu se sviđa. Upravo takve motore on voli. Ima 78 godina i prestao je voziti motor sa 60, a sada vozi još samo auto. Sa autom je prešao 2.5 miliona kilometara, a motorom je svojevremeno znao iči u Munchen i 2 puta mjesečno. Motor mu je bio marke NSU. Malo smo popričali i kada sam mu rekao da želim ići na izletište Jankovac on me uputio u smijeru Kutjeva uz izgovor da je cesta loša na jednom dijelu za Jankovac i da posjetim jezero u Orahovacu te Ružica grad. Zaželi mi sretan put i kaže da se zove Otto. Pozdravimo se i ja krenem put Trenkova smijer Velika. Nakon Trenkova i devastiranog dvorca, nažalost propada kulturna baština kao i u cijeloj državi, a farbaju se tuneli milijunama kuna (slika 62). Pred velikom skrenem smijer Kutjeva i na križanju u Kutjevu natočim goriva. U Kutjevu slikam dvorac te popijem pivo iz dućana 6.99, hladno naravno. Popijem i kavu za 5 kuna  slika( 63, 64). Nakon Kutjeva popnem se na Papuk i tu sam zamrzio planine tako da je sada upitan odlazak na more i put preko Velebita. Nije problem penjanje već silaženje. Gore pakne, a motorom ne mogu toliko kočiti koliko ja želim sporo ulaziti u zavoje. Inače sama cesta je odlična za vožnju. Odmor na vidikovcu (slika 65,66,67) i odlazak u smjeru jezera Orahovica. Na jezeru sam bio više nego iznenađen, ugodno naravno. Jednosmjerna cesta kojom prolazite kraj jezera je upravo široka koliko je potrebno za jedno vozilo. Veliko parkiralište za automobile te predivno uređeno kupalište na samom jezeru te čistoća i bistrina vode pa čovjek pomisli da je može i piti. Kraj jezera izgleda kao litica ponora i pod njim se pruža kotlina. Pogled je više nego dojmljiv. Čista petica za gradonačelnika (slika 68,69,70). Nakon Orahovice ne stajem do Sladojevaca iako sam imao što vidjeti prolaznost dana mi nije to dozvoljavala, a i osim toga nisam imao gdje prenoćiti. Neznam kako je to spavati u šumi među divljim zvijerima. Mala šupa bi bila dovoljna samo da sam zatvoren i da imam krov nad glavom. Skroman sam ja nema što  . U Sladojevcima stajem u kafiću GAS (slika 71). Nakon toga ne zaustavljam se do Križnice. Mjesto je to kod Pitomače. Sa glavne ceste idete desno u smijeru drave i Mađarske granice. Specifično je to po tome što je povezano sa Hrvatskom visećim mostom koji upotrebljavate na vlastitu odgovornost. Svaka vlast obećava pravi most no još nitko nije napravio pravi most. Križničani se ni ne bune. U njihovom selu nema policije i kada pređete most primijetit ćete aute bez registracije i polja na kojima se sadi marihuana i indijska konoplja( ovo za polja se naravno šalim) slike (72,73,74,75,76,77). Malo proguglajte o Križnici ćete naći zanimljivih stvari, a ja da sada ne prepisujem Internet evo vam link
http://www.pitomaca.hr/vijesti/146-1
http://www.pticica.com/oznake/kri%C5%BEnica
Križnica je u prošlosti od Mađarske odvajalo staro korito Drave koje je danas presušilo i sada je Križnica Hrvatski otok u Mađarskoj (ovo sam ja izmislio a činilo mi se zgodno). Prešao sam most uz puno straha i zebnje. No kada sam vidio jednog suzukija sa njih dvojicom i poštara na apn-u onda sam se i ja odlučio. Trebao sam samo pričekati povoljan trenutak kada na mostu nema nikoga jer se ne možete mimoić na samom mostu. Postoji i skela, ali vozi svakih sat vremena. Popio pivo i vratio se nazad. Dan je polako prolazio i ja sam odlučio da dionicu puta Križnica-Haganj prođem u jednom komadu što će rezultirati kobnim posljedicama, ali o tome u nastavku.
----------------------------NASTAVIĆE SE----------------------------------------

51. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Na089_0e4fe52. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Na091_868da53. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Na092_1ce5a54. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ra095_8402355. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ra093_f9eb456. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ra094_0ecfd
57. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Kapela103_aa91358. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Kapela104_ffa3c59. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Kapela105_2065560. keewaj, ja i putovanja - Page 3 A110_7701f61. keewaj, ja i putovanja - Page 3 A109_747ba62. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ovo117_83c7963. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vo123_8f3b2
64. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vo124_219d565. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vidikovac127_029e666. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vidikovac126_4e16367. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vidikovac134_0b45f68. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vicajezero135_ee87369. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vicajezero136_2069470. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Vicajezero143_26e22
71. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Jevci146_7268b72. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ica147_0124473. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ica156_4e0f574. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ica157_671ca75. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ica162_f301376. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Ica167_5260f77. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Kriznica_15c9c
[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimened 29 svi 2011, 18:52

... ma svaka ti dala majstore krevet , jedva čekam nastavak... slinim
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimened 29 svi 2011, 21:07

dobar dobar dobar dancingbanana cuga geek
[Vrh] Go down
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 53
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimened 29 svi 2011, 22:49

Pratimo dalje svake tvoje riječi.... slinim study :kava:
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimepon 30 svi 2011, 21:59

Super, bio si u birtiji 250 metra od moje kuće Shocked , ali valjda će biti još prilike.Da malo prokomentiram neke tvoje fotke.
65. -Manastir Orahovica, pored Duzluka u kojem se nalazi i jezero
66. -Vidikovac na cesti Kutjevo-Orahovica, prijevoj Petrov vrh. Kad je dobro vrijeme pogled puca jako daleko, vidi se veliki dio Slavonije između Papuka i Drave.
68. 69.70. - Orahovičko Jezero, kažu, slavonsko more. Prije nije tako izgledalo,prije nekih 5 godina početkom sezone pukla je brana i ''iscurila'' je sva voda. Neki kažu da je to bilo zbog blizine kamnenoloma - detonacija. Srećom nitko nije stradao jer je u tom trenutku bilo i kupača u jezeru. Sezona kupanja je propala, ali od onda je jezero svake godine sve ljepše i uređenije.Inače po ljeti često idem na kupanje. Prošli vikend su u rad puštene i nadzorne video kamere. Evo, pa malo bacite oko. Kamere su on-line http://www.orahovica.hr/kamera1
Jezero se svake zime isprazni, očisti dno, i pred sezonu ide nova voda. Nema riba ni pecanja.
71.-GAS, nadam se da je bilo sve u redu... U Sladojevcim je svojevremeno radilo 6 birtija. Recesija i ono nešto prije recesije učini svoje, i ostanemo na 2.
72.-77. - Križnica-treba doći i vidjet. Čini mi se da već bio jedan putopis o Križnici. Moglo bi se slobodno reći da je Kržnica otok u pravom smislu riječi, jer je sa svih strana okružen manje - više vodom. Drava i stari tok Drave. Doslovno se može pecat riba u Mađarskoj, ali sa naše obale.

Vidim nisi bio na Jankovcu, malo je po strani, a i cesta je šumski makadam. Ali, za taj izlet bi preporučio cijeli dan. http://www.pd-jankovac.com/
Svakako bih preporučio posjet ergeli Višnjica. Od glavne ceste D2 je udaljena nekih 5-6 km. http://www.visnjica.hr/
Zanima ma me kako si doživio vožnju po D2 od Orahovice do Đurđevca, cesta je prepuna kamiona i šlepera.
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 14:08

Evo da odgovorim na pitanje o Podravskoj magistrali , bilo je dobro jer kamioni voze po ogranicenju i u mjestima se drze malih brzina . Vuku za sobom kolone automobila, a ja na motoru i brzinom 80 sam ispred. Javiću ti se pa bi me mogao provesti jednom kroz ergelu, ružica grad i ostalo što ti se čini zanimljivim. Eto volio bi nekog ko je upućen u sve to da mi pokaže. Ja sam uglavnom lutao bez nekog reda.
Veći problem od podravske magistrale mi je bila cesta Đurđevac-Bjelovar. Tamo se juri, a ja sam vozio više desnom stranom i sav ukočen. Toliko sam se ukočio da su me bolile lopatice, čeljust od stisnutih zuba i mišići podlaktice. Noge sam priljubio uz motor tako da mi je izgorila unutrašnja desna peta na čižmi jer sam ju priljubio uz motor. Kada sam stao u nekoj šumi poslije Hagnja i ugasio motor, motor mi je je jednostavno iskliznuo iz ruke i legao na travu. Nisam imao snage ga zadržati. Pri tom padu nije se ogrebao jer je legao na travu, ali je desni retrovizor malo izašao iz ležišta. On je nataknut na ozubljenu osovinu i zaljepljen. To nisam tada primijetio ali mi je drugi dan drndavom vožnjom ispao i pao na asfalt. Nije se staklo razbilo ali sam ja pokušao odšarafit ona dva šarafa iza da dođem do osovine i namjestim to sa čekićem. Da ne lupam po staklu. Nisam znao da šarafi služe za to da drže osovinu stabilno i ništa više. Matice su ispale ispod stakla i onda sam dao dreku pljusku. Poslije sam pokušao šarafcigerom maknuti ogledalo da dođem do matice što je rezultiralo pucanjem istog. Najeftiniji retrovizor našao sam u Benconi-ju, 119kn ali ga nisam kupio nego sam kod staklara u naselju Travno dao napraviti obično ogledalo 50kn. Služi svrsi.
Zaključak 3dana i 2 noći po Slavoniji:
-prošao Slavonijom , upoznao ju nisam jer sam više lutao i nisam imao nekoga ko će mi objasniti gdje i što. Slavonija ima puno toga za ponuditi ali treba znati gdje ići.
-nedostaje mi auto navigacija što ću možda druge godine uzeti. Neki mobitel sa navigacijom, a i zgodno je „trekat“ put pa staviti link
-obavezno, a možda ove godine ako ću imati novaca, kupiti bisage za stvari koje nosim na put. Nezgodno je vješati po motoru na sve strane i vezati špagom
-prošao sam oko 850km, a potrošio oko 350kn (gorivo, piće, hrana, kava) s time da sam imao besplatno noćenje što mi je dodatno uštedilo 100-150kn po spavanju
-u budućnosti ću se skoncentrirati na jedno mjesto, ili eventualno dva-tri ako su na toj ruti. Previše kilometara i sadržaja ne ostaju u sijećanju

U međuvremenu sam napravio par putovanja, ali zbog toga što sam se raspisao nisam stigao pisati o novim putovanjima pa ću morati malo skratiti te opise.
Ponovno u Slavoniju
Svojom ljepotom cesta i krajolika Slavonija me je odmah zaokupirala. Cesta u smijeru Siska mi se najviše dopada kao cesta za Slavoniju. Kretanje ujutro kada svi putuju u Zagreb čini mi se kao dobar izbor. ZG-SK-Jasenovac-Novska je moj izbor za Slavoniju, a onda iz Novske na bilo koju stranu. Tako sam i sada učinio. Posjetio sam Staru Gradišku te gradić Davor. Preko Odre (sl.2) pružni prijelaz. U Sunji sam stao na pivo u birc kuna (sl. 3). Hrvatska Dubica (sl. 4). Preko Jasenovca u Novsku. Restoran iz kojeg vidite benzinsku i cestu koja vodi za Jasenovac. (sl. 5). Konobarica mi zaželila sretan put i napravila odličnu kavu i to punu šalicu. Baš onako kako volim. Slabija i za pijuckanje. Zgodna mala  . U StarojGradiški slikao sam most koji spaja Bosansku i Staru Gradišku (sl.1), Bosansku Gradišku (sl.7), centar Stare Gradiške (sl. Cool. U Staroj Gradiški nema niti jedan nezaposlen. Svi stanovnici su zaposleni. Ima drvna industrija gdje se rade palete te u zatvoru SG izrada parketa. Nešto uređenje okoline i još malo općine itd. Uglavnom 100% zaposlenost. U samom centru nema niti jedan kafić. Centar sa zgradama je miran kvart pun zelenila, a zgrade čine bedeme prema centralnom zelenom parku, šumici u sredini. Birc je izdvojen i nalazi se na cesti koja vodi u SG. (sl.10). Tu je i vodotoranj (sl.9)  , a ne hvatač gromova kako je neko rekao. Ja nisam.  U Davor sam skrenuo iz Starog Petrovog Sela desno. U Davoru su ulice planski rađene i ima mnogo ispresjecanih ulica. Lavirinti. U prvi mah u oči mi upadaju kuće koje su većinom rađene kao katnice i sve od opeke, cigle 1 (one stare), a mislim da su se ručno pekle jer nisu crvene nego su one od gline, žute. Jako lijepo i dojmljivo. (sl. 21,22,23,24).
Popeo sam se na nasip rijeke Save jer Davor leži tik uz nju i tu se nalazi granični prijelaz za Bosnu, tj.RS. (sl. 16). Na taj granični prijelaz smiju preći samo mještani 2-3 sela u okolici. Tako da meni nije dozvoljeno tu prelaziti već najbliži mi je u Staroj Gradiški. Uz nasip igrađena je šetnica sa postavljenim klupama za odmor. (sl. 11,12,13,14,15,16,17,18,19). Tu vidimo čamce i jedan brodić te rukavac rijeke Save koji stvara na suprotnoj obali adu. Ugodno i opuštajuće. Nazad sam se vratio preko Orubice, a put izbija pred Novu Gradišku par kilometara. Točnije u Ađamovcima. Orubica mi se sviđala zbog ceste koja je postavljena na sam nasip i vožnjom pratim tok rijeke Save te uživam u plavetilu vode, blagim zavojima i krošnjama stabala koje čine hlad te prolaskom kroz njih zapljuskuje me svježina. (sl. 20,28). Slike nisu redom „aplodane“ jer koristim free host te mi zbrka i stavlja nered, ali nije tako strašno. Max 2gb. www.slike.hr
Na povratku sam stao u jednoj šumi isto tako na lijepoj cesti na potezu Komarevo-Sisak. (sl. 26). U VG sam stigao oko 20:40 pa sam odlučio kupiti 2l piva prije nego što se zatvori te ponijeti kući da u miru popijem i napišem priču na forum. Kada sam parkirao motor ispred Lidl-a u VG na mene su nasrnula 3 psa, vjerojatno zbog buke motora. Jedan od njih me ugrizao te progrizao čižmu, a ja sam osjetio bol u stopalu. Uhvatio me baš onako kako njemu paše. Odlučio sam pričekati da vidim dali psi imaju vlasnika da ga upitam dali su cijepljeni. Psi nisu bili svezani i slobodno su se šetali po parkiralištu Lidl dućana. Psima je prišla žena sa konzervom hrane za pse i ja sam pozdravio sa dobro veče te se ispričao na smetnji ali da me je jedan ugrizao i ako su to njezini psići da mi kaže dali su cijepljeni tako da ne brinem oko zaraze. Kada sam joj to rekao odgovorila mi je da to nisu njeni psi i da ih je vjerojatno neki motorista prije mene maltretirao te me je zato ugrizao. Nakon toga nije stigla nahraniti pse već je sjela u svoj crni peuget 206 ili 306 , neznam i otišla. Uskoro se pojavio i stariji čovjek na čiju su psi počeli mahati repom i umiljavati se. Prišao sam i njemu i ponovio isto kao prijašnje gospođe. Pito me je koji me ugrizo i kada sam mu ga ja pokazao , jer se razlikuju dlakom i bojom , on mi je odgovorio da taj nije njegov. Ja sam se vratio motoru i promatrao situaciju te nazvao prijatelja koji je imao sličan problem sa time što je njegov pas imao vlasnika i uredno je bio cijepljen.
Postupak je sljedeći :
Otišao je u zzjz mirogojska 16 i tamo dobio cjepivo antirabit, te tetanus. Bio je na hitnoj ambulanti. Oni su kasnije kontaktirali vlasnika i uzeli psa na tri dana promatranja. I to je to.
Kod mene je procedura sljedeća bila.
Hitna ambulanta više ne radi na mirogojskog 16 za antirabit cjepivo. Sada rade ujutro od 8-14. Otišao sam na zaraznu par stometara niže i tamo su mi dezinficirali ranu i rekli da je to sve da to nije za kirurgiju jer mi pas nije otrgnuo nogu. Otišao sam kući te razgovarao o svemu sa frendom i ženom. Zaključili smo , a pošto se meni neda ići na policiju i cijeli slučaj prijavljivati te ne želim tužiti čovjeka jer je slabijeg imovinskog stanja, onda smo zaključili da prijavim sve na epidemiološkom odjelu .
Priča teče dalje. Iz daleka sam pratio čovjeka i otkrio gdje su ušli psi i on. Kuća se nalazi na dijagonalnom potezu od Lidl-a. Kuća je u jako lošem stanju. Bez krova i prozora te dvorište zapušteno. Bilo mi žao čovjeka što ima tako težak život, ali psi se moraju cijepiti zbog ljudi ili nedaj bože djece koje mogu u neko drugo vrijeme ugristi. Možda bi neko drugi na mom mjestu upao starom u dvorište i bio jako neugodan u pitanju toga. Pse je definitivno trebao vezati ispred dućana.
Pa ja slikao taj dan psa po mraku, a danas kuću po danu. (sl. 27,30,31). Mislim da je kuća Zagrebačka 142/1, jer ide mala zelena 142, zadnja nosi oznaku 142/3 pa logičnim slijedom ove dve kuće između trebale bi biti 142/1 i 142/2. 
Priča teče dalje.
Ujutro sam se javio u mirogojsku 16 te mi je tamo mag.Vodopija pregledao nogu i rekao 0 bodova. Slina je ostala na čižmi i na čarapi, ja sam ih imao dva para. Tako da slina nije najvjerojatnije došla u krv i nema potrebe za antirabit cjepivom. Pošto se to desilo na području VG, najbolje je da ja odem u epid. Stanicu u VG i tamo pokažem slike i sve ostalo te tako ubrzam postupak jer ako on iz ZG to pokrene to će trajati puno duže. Tako ja, ne budi lijen a sve u korist budućih eventualnih žrtava malog psića ja krenem u VG. Primi me dr. Gordana i ja joj sve ispričam od puta po Slavoniji, cro-choper forumu, nekim forumašima te pokažem slike i dokumentaciju i bla, bla, bla. (ajd nisam baš sve to pričao ali…) Ona je bila zadivljeni kako sam sve to slikao, snimio na cd i da će ona pokrenuti postupak kod inspektora nadležnih za to. Psi će biti pregledani, a vlasniku će biti urućena kazna od 300 kuna ako nije cijepio pse. Ja je pitam dali je moguće da ga se ne kazni jer je čovjek vijerojatno slabijeg imovinskog stanja, na što ona kaže da je protokol takav itreba neodgovorni vlasnik biti sankcioniran. Uzela je moje podatke, pitala gdje živim i kako je bilo na putovanju po lijepoj našoj.  Izvjetiće me o svemu putem mobitela pa se čujemo. By-by i tako to. Eto falila nam jedino kava. Jako ljubazna osoba, ili sam ja jedan od slučajeva koji su malo zanimljiviji od uobičajenih u kojima se nezna ni kako pas izgleda, ni kakvu ima boju dlake ni išta drugo.
Eto ljudi ja se raspisao i nadam se da ćete čitati kao biker iz sladojevaca koji otkriva vodotornje, a ne gromobrane kako je neko rekao 
E još da ne zaboravim reći da je 30.5. bio baš neki loš dan. Klinca mi i njegove frendove napali na Bundeku puno stariji romi te se iživljavali nad njima, tukli ih. Nisu se čak ni branili jer su romi bili brojniji i puno stariji. Pitali ih za mobitele, ali nisu imali kod sebe, a mislim da je jedan od njih imao mobitel od 100kn pa im se nije to sviđalo, vjerojatno. Što ja znam. Uglavnom dobili šakom po pički i zaprijetili im da nikome ne kažu ništa o tome. Moj je sve ispričao kod kuće jer smo ga tako učili da sve kaže što se dešava i ništa ne prešućuje i laže. Ovaj mu frend došao kući , a čača mu inspektor u MUP-i i uterali mu romi strah te on u strahu kad ih policija pusti da će ih oni promaći i prebiti te dijete ništa nije reklo kod kuće. Mada sam ja predložio ženi da kažemo sve gospodinu jer će on povući određene mjere te privesti sumnjivce, možda. Ti vjerojatno ovih dana ordiniraju po Bundeku. Mada sam i sam htio otići na policiju i prijaviti slučaj, nakon jučerašnjeg i današnjeg dana i evo 14 sati je nemam volje. Osim toga možda izazovem nekakve nezgodne situacije nakon puštanja roma na slobodu. Tako sam odustao ali mi se evo sve mota to po glavi i dali će i danas neko nastradati na Bundeku. Neki bi možda organizirali hajku pa bi hajka urodila novom hajkom i tako u nedogled do ljudskih žrtava. To je rizik velikih gradova i života u njima. Mislim da u malim mjestima gdje se svi znaju nema takvih incidenata, a susjedi bez obzira na raličitosti složno žive.
Dan još nije gotov.
Ženi istekla vozačka prije 10-tak dana,a ona vozi auto jednom u mjesec ili dva i baš juče kontrola na cesti. Mislim da mi je prekrasno putovanje pokvareno kasnijim događajima.
Ajd društvo Ćaos!
I love you!
Peace!

pljuga

1. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03306_5d3622. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03298_d0d593. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03299_5860b4. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03303_691c65. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03305_9a0996. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03319_11e967. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03309_8bc7f
8. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03312_bd0939. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03314_ca25310. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03318_2202011. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03328_96a8412. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03321_d9f2913. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03322_ba1da14. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03323_84759
15. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03325_ec2b616. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03334_43da217. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03329_b537218. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03332_2e0fa19. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03333_a590b20. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03339_1036821. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03335_00ee6
22. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03336_1def823.keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03337_4d56624. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03338_3c3ba25. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03345_94bde26. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03347_a931327. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03354_c2cf828. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03340_b2ffc
29. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03343_a2adc30. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03358_1ad4d31. keewaj, ja i putovanja - Page 3 Newdsc03359_7dd26
[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 14:26

Zdravac, svaka ti čast, prekrasna priča ...


... daj odi nekam čim prije pa da nekej napišeš ...



Laughing
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 16:02

Uh, Zdravko ovo ti je baš putovanje pred sam kraj malo pogoršalo užitak, ali šta da se radi, opet kad sve sabereš, dodaš i oduzmeš i nije bilo tako loše, mislim da si ipak napunio baterije i sada spreman za nove pobjede, mogu ti reći samo da je ugodno pratiti tvoj putopis. Pozdrav i živ mi bio... dobar dobar dobar cuga
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 31 svi 2011, 16:55

thx ljudi
ovo su zagrijavanja pa ljeto je pred nama, zar ne?
Još danas sunčano, a već sutra pa sve do nedjelje kažu:kiša.
U nedjelju razvedravanje. U ponedjeljak , ako je lijepo idem u smijeru Daruvar i Pijetlovog brda. Poznato skijalište zimi.
Čujemo se!
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesri 01 lip 2011, 20:39

Sretno i spremi što više sličica, pozzz dobar dobar dobar cuga geek biker2
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 21:58

- pao sa motorom, sklizo se u zavoju al motor nisam pušto iz ruke
- potrgo ligamente u koljenu
- gips do guzice
- strogo mirovanje
- skidanje gipsa 28.6
- nakon toga fizikalna terapija
- pijem i pušim na klupi u predgradu, gledam sa čežnjom motoriste u prolazu

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Clipboard01_af7df

[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 22:27

a u p.m. pa kako ?????!!!!
brz oporavak želim, šteta.
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 22:40

neeeeee.... Evil or Very Mad što brži oporavak i povratak u sedlo!
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimeuto 14 lip 2011, 23:11

Shocked Shocked Shocked Bohmann
Gdje, kako, zašto ?
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesri 15 lip 2011, 07:42

pa pise "u zavoju". U zg, skretanje. Mokar kolnik. Inace je to kriticno mjesto ne samo za motore nego i za aute. Radi se o krizanju n.branimirova-mandlova. Navodno je asfalt jako glatak, a u blizini je gradiliste te garaza autobusa te vjerojatno ima i ulja koje kisa ispire i sve se sljeva kasnije u taj dio zavoja.
I tako sada cekam da skinem ovo sa noge pa krecem. Eto propustio sam ici sa nyllom na moto okupljanje u Sisak i Ozalj.
Izgubljene dane necu moci nadoknaditi, lijepo vrijeme mi prolazi itd

[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesri 15 lip 2011, 07:57

Žao mi je čuti da si pao. Želim ti što brži i bezbolniji oporavak! dobar
Sad smo skupa u istoj kaši, trebamo se što prije zarasti da možemo dalje.

Motor nadam se nije jako potrgan?
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesri 15 lip 2011, 08:30

Brz oporavak pa .... biker2
[Vrh] Go down
krampus13
cro chopper forum
cro chopper forum
krampus13


Broj postova : 645
Godina imam : 59
Prebivalište : zagreb
Vozim : EN 500 vulcan
Na forumu od : 31.05.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesri 15 lip 2011, 23:18

zdravac,


... žal mi je kaj si opal, oporavi se čim prije pa da nekej novoga napišeš, ak ti kaj treba javi ...
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimesri 15 lip 2011, 23:27

Želim ti što brže ozdravljenje, i što prije Laughing biker2 biker2 biker2
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimečet 16 lip 2011, 17:45

Pozdrav za tebe Zdravko i Vladeka, žao mi je što se tio i tebi dogodilo ali hvala gospodu Bogu oporavićete se vas obojica, želim Vam što brži oporavak i da se sretnemo na Dalmatini....... dobar dobar dobar cuga biker2 biker2 biker2
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimečet 16 lip 2011, 18:31

budeš ti brzo kao nov Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitimepet 17 lip 2011, 03:27

Vladek je napisao/la:
Žao mi je čuti da si pao. Želim ti što brži i bezbolniji oporavak! dobar
Sad smo skupa u istoj kaši, trebamo se što prije zarasti da možemo dalje.

Motor nadam se nije jako potrgan?
veliš jebo nogu (ima jos jednu svejedno), nego kako je motor lol!
bajk je ok, ni ogrebotine. ama bas nista. scratch brijem da mu je žena slomila nogu kad je spomenuo da oče slobodan vikend.
[Vrh] Go down
Sponsored content





keewaj, ja i putovanja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: keewaj, ja i putovanja   keewaj, ja i putovanja - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
keewaj, ja i putovanja
[Vrh] 
Stranica 3 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» putovanja
» Chopperi i putovanja
» Planovi putovanja u 2016. godini

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: