Početna stranicaPretraľnikUvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje

Go down 
+11
aante
Vjerna Učiteljica
One Night Stand
Eagle
magna
Vladek
kuna
dragger
buralee
asy
emirharley
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepon 08 stu 2010, 21:54

Mislim da temi ne treba ključ, već naprotiv treba je usidriti na vrh foruma, jer se svako malo netko pita kako uvesti motor. Ako netko to i napravi bilo bi dobro da opiše kako je prošao i na što treba paziti.


Zadnja promjena: Vladek; uto 09 stu 2010, 07:49; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepon 08 stu 2010, 23:31

Vladek je napisao/la:
Mislim da temi ne treba ključ, već naprotiv treba je usidriti na vrg foruma, jer se svako malo netko pita kako uvesti moto9r. Ako netko to i napravi bilo bi dobro da opiše kako je prošao i na što treba paziti.


Pametno zboris, al' ukini prepucavanje, korisni, konstruktivni postovi su welcome.................. roker
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimeuto 09 stu 2010, 07:53

Evo malo sam editirao i neka stoji na vrhu jer će sigurno ovo biti jedna od zanimljaivijih tema ove zime....
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimeuto 09 stu 2010, 16:31

Vladek, evo ti jedan prijedlog: Pronađi te teme oko uvoza i spoji ih u jednu. Dobro proanaliziraj odgovore i sve ono što nije za temu baci u smeće. Ovako se samo otvaraju teme.......

btw nekoliko puta sam postavio na drugim forumima temu i nakon dan dva nema je nigdje, kad stiže obavjest da je tema spojena sa drugom i link na istu. To je prava stvar.

[Vrh] Go down
Vjerna Učiteljica
girl
girl
Vjerna Učiteljica


Broj postova : 1481
Godina imam : 44
Prebivalište : ZG
Vozim : kad narastem, vozit ću
Na forumu od : 13.07.2010

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Kupnja rabljenog vozila u inozemstvu   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 13:10

Totalni sam laik i početnik, educiram se na ccf i šire o svemu što me zanima vezano za motore. Smislila sam dugoročni okvirni plan i program kojeg bi se trebala držati kako bih jednog dana uspjela imati svog metalnog konja. Gledala sam i cijene i zaključila da se rabljeni motor, kao i sva potrebna dodatna oprema, može za manje love kupiti vani. S obzirom da još nećemo tako skoro u EU (a vjerojatno i hoćemo dok ja sve sredim i dođem do tih novaca), palo mi je na pamet da bih, u slučaju da sve riješim, kupila bike u susjednoj Mađarskoj. Prerano je još o tome razmišljati, no čisto znatiželje radi, zanima me ima li tko iskustava s kupnjom rabljenog vozila vani, kako ga uvesti, registrirati i bla bla... uglavnom, kako to izvesti.
[Vrh] Go down
kuna
cro chopper forum
cro chopper forum
kuna


Broj postova : 2386
Godina imam : 59
Prebivalište : Zagreb
Vozim : luky-eva full oprema
Na forumu od : 15.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 13:42

[Vrh] Go down
aante
man
man
aante


Broj postova : 269
Godina imam : 45
Prebivalište : nekad Split sad Zagreb
Vozim : inazuma 1200
Na forumu od : 12.05.2009

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 13:47

Vjerna Učiteljica je napisao/la:
Totalni sam laik i početnik, educiram se na ccf i šire o svemu što me zanima vezano za motore. Smislila sam dugoročni okvirni plan i program kojeg bi se trebala držati kako bih jednog dana uspjela imati svog metalnog konja. Gledala sam i cijene i zaključila da se rabljeni motor, kao i sva potrebna dodatna oprema, može za manje love kupiti vani. S obzirom da još nećemo tako skoro u EU (a vjerojatno i hoćemo dok ja sve sredim i dođem do tih novaca), palo mi je na pamet da bih, u slučaju da sve riješim, kupila bike u susjednoj Mađarskoj. Prerano je još o tome razmišljati, no čisto znatiželje radi, zanima me ima li tko iskustava s kupnjom rabljenog vozila vani, kako ga uvesti, registrirati i bla bla... uglavnom, kako to izvesti.
ja sam dosta o tome razmislja, razgovara s ljudima koji se tim bave i na kraju odusta,onu cijenu koju platis vani moras platit jos 50 do 70 % te cijene za ostale troskove i ima dosta posla sa papirima... tako da te dodje vrlo slicno kao da si ovde kupila...
e sad sta ce bit kad se udje u uniju, moje misljenje je da ce dio sa papirima bit puno jednostavniji a financijski slican jer ce se opet drzavi tribat platit ceh...
dosta ovakvih tema sam procita na motori.hr pa zaviri malo tamo...
cuga
[Vrh] Go down
Vjerna Učiteljica
girl
girl
Vjerna Učiteljica


Broj postova : 1481
Godina imam : 44
Prebivalište : ZG
Vozim : kad narastem, vozit ću
Na forumu od : 13.07.2010

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 14:43

Rolling Eyes Uhh...djeluje jako komplicirano i skupo. S druge strane, možda u mom slučaju postoji olakotna okolnost s obzirom da imam i njihovo državljanstvo. Znači li to da odem u Mađarsku, kupim motor i s njihovom putovnicom se vratim u Hrvatsku i nikom ništa ili opet neka gnjavaža, papiri, carina, porez i sl? Ukoliko prva opcija pali, to znači da vozilo moram uvijek registrirati u Mađarskoj? Morala bih sve to detaljnije pronjuškati da znam računati u budućnosti.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 14:53

Vjerna Učiteljica je napisao/la:
Rolling Eyes Uhh...djeluje jako komplicirano i skupo. S druge strane, možda u mom slučaju postoji olakotna okolnost s obzirom da imam i njihovo državljanstvo. Znači li to da odem u Mađarsku, kupim motor i s njihovom putovnicom se vratim u Hrvatsku i nikom ništa ili opet neka gnjavaža, papiri, carina, porez i sl? Ukoliko prva opcija pali, to znači da vozilo moram uvijek registrirati u Mađarskoj?

regas ga u madjarskoj ako imas drzavljanstvo i vozi na madjarske tablice.

samo ako nemas boraviste tamo, to bi ti moglo biti malo problem.
[Vrh] Go down
aante
man
man
aante


Broj postova : 269
Godina imam : 45
Prebivalište : nekad Split sad Zagreb
Vozim : inazuma 1200
Na forumu od : 12.05.2009

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 15:00

buralee je napisao/la:
Vjerna Učiteljica je napisao/la:
Rolling Eyes Uhh...djeluje jako komplicirano i skupo. S druge strane, možda u mom slučaju postoji olakotna okolnost s obzirom da imam i njihovo državljanstvo. Znači li to da odem u Mađarsku, kupim motor i s njihovom putovnicom se vratim u Hrvatsku i nikom ništa ili opet neka gnjavaža, papiri, carina, porez i sl? Ukoliko prva opcija pali, to znači da vozilo moram uvijek registrirati u Mađarskoj?

regas ga u madjarskoj ako imas drzavljanstvo i vozi na madjarske tablice.

samo ako nemas boraviste tamo, to bi ti moglo biti malo problem.

slazem se
[Vrh] Go down
Vjerna Učiteljica
girl
girl
Vjerna Učiteljica


Broj postova : 1481
Godina imam : 44
Prebivalište : ZG
Vozim : kad narastem, vozit ću
Na forumu od : 13.07.2010

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 15:02

buralee je napisao/la:


regas ga u madjarskoj ako imas drzavljanstvo i vozi na madjarske tablice.

samo ako nemas boraviste tamo, to bi ti moglo biti malo problem.


Rolling Eyes Nikako zaobići papire i dadžbine....Nemam boravište, jer bih se za to trebala odjaviti putem veleposlanstva iz RH i prijaviti tamo, a to nema smisla kada ja živim ovdje i želim tu i ostati. Znači, ne mogu imati 2 prebivališta. Kad bih to mogla, onda bi ovo s motorom bilo jednostavno.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 15:50

Vjerna Učiteljica je napisao/la:
buralee je napisao/la:


regas ga u madjarskoj ako imas drzavljanstvo i vozi na madjarske tablice.

samo ako nemas boraviste tamo, to bi ti moglo biti malo problem.


Rolling Eyes Nikako zaobići papire i dadžbine....Nemam boravište, jer bih se za to trebala odjaviti putem veleposlanstva iz RH i prijaviti tamo, a to nema smisla kada ja živim ovdje i želim tu i ostati. Znači, ne mogu imati 2 prebivališta. Kad bih to mogla, onda bi ovo s motorom bilo jednostavno.

neznam zasto bi se morala odjaviti putem veleposlanstva?
ja imam radnu i boravisnu talijansku, isto kao i moj otac, i on je prijavljen u italiji i hrvatskoj kao mjesto prebivalista, tako sam i ja imao jedno vrijeme.

ako znas nekoga tamo, da ti napravi uslugu da te prijavi na njegovu adresu, to ti je pun pogodak

sad neznam dali je to zbog posla, ali ako imas u svojem posjedu 2 godine motorno vozilo, mozes ga prebaciti na hrv tablice bez previse papirologije itd.

tako je moj stari napravio za auto, ali neznam dali moras tamo raditi ili imati boraviste samo.
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 16:42

Ako imas drzavljanstvo u Madjarskoj , kako si prijavljena u hrvatskoj ,,, ili imas dvojno drzavljanstvo ( neznam jel to moguce )

Posto si drzavljanin madjarske , morsa imat madjarsku vozacku dozvolu , bez problema kupi si motor u madjarskoj , registriraj ga i vozi se po hrvatskoj , niko tio nesmi nista i nepomisljaj na uvoz ...

Ja se vozim vec godinama sa njemackim tablama i hrvatskom vozackom dozvolom po hrvatskoj i nikad nisam imao problema...
Motor glasi na mene i registriran je na mene jer imam boravisnu dozvolu u njemackoj i nepomisljam ga uvesti jer je osiguranje u hrvatskoj puno,puno skupljije...

Kada si vlasnik vozila koje je na strane tablice preko godinu dana imas ga pravo uvesti na povratnicke papire bez svih tih zavrzlama i homologacije ... Kod uzvoza takovog vozila platis samo 12 % od vrijednosti vozila , to su sva davanja ...
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 17:02

da ali ti imaš boravišnu dozvolu i prebivalište ,a ona nema prebivalište ni dozvolu ni išta drugo osim državljanstva
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 18:55

ako ima drzavljanstco, onda ima boravisnu dozvolu Very Happy
ali nema boraviste, sto je najveci problem kod toga. ako se uspije srediti boraviste tamo, samo da dobivas postu, koje je jako jako malo, onda je to super. ili imas nekog od rodbine(uza rodbina) da ti zivi tamo, pa da on registrira motor i tebi da punomoc da ga vozis, isto prolazi.


i ovo kako je jastreb rekao je tocno, samo sto ja nisam siguran jeli 1 ili dvije godine, jastreb bolje zna
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 20:18

buralee je napisao/la:
ako ima drzavljanstco, onda ima boravisnu dozvolu Very Happy
ali nema boraviste, sto je najveci problem kod toga. ako se uspije srediti boraviste tamo, samo da dobivas postu, koje je jako jako malo, onda je to super. ili imas nekog od rodbine(uza rodbina) da ti zivi tamo, pa da on registrira motor i tebi da punomoc da ga vozis, isto prolazi.


i ovo kako je jastreb rekao je tocno, samo sto ja nisam siguran jeli 1 ili dvije godine, jastreb bolje zna


Osoba koja uvozi vozilo ,( znaci povratnicku dozvolu koristi ) mora raditi i boraviti u stranoj drzavi duze od dvije godine , a vozilo koje zeli uvesti sa sobom mora biti vlasnik najmanje sejst mjeseci ... i tad placa samo 12 % davanja drzavi ... nema veze koliko je vozilo staro jer kod uvoza takovog vozila nema homologacije ...
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 21:27

Mala digresija od prvobitnog pitanja. Kakav je slucaj s pomorcima koji rade za strane kompanije i provode veci dio godine van RH?

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Vjerna Učiteljica
girl
girl
Vjerna Učiteljica


Broj postova : 1481
Godina imam : 44
Prebivalište : ZG
Vozim : kad narastem, vozit ću
Na forumu od : 13.07.2010

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 22:14

Hvala na savjetima, morat ću sve detaljno provjeriti jer mi nije svejedno i, kako vidim, uvoz se ne isplati. Jastrebova opcija je super, voljela bih i ja tako, vidjet ćemo. Kako god, ako/kad mi uspije naum, pohvalit ću vam se.



Citat :



Ako imas drzavljanstvo u Madjarskoj , kako si prijavljena u hrvatskoj ,,, ili imas dvojno drzavljanstvo ( neznam jel to moguce )


Imam dvojno državljanstvo i prebivalište u RH.
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimepet 12 stu 2010, 23:06

Vjerna Učiteljica je napisao/la:
Hvala na savjetima, morat ću sve detaljno provjeriti jer mi nije svejedno i, kako vidim, uvoz se ne isplati. Jastrebova opcija je super, voljela bih i ja tako, vidjet ćemo. Kako god, ako/kad mi uspije naum, pohvalit ću vam se.



Citat :



Ako imas drzavljanstvo u Madjarskoj , kako si prijavljena u hrvatskoj ,,, ili imas dvojno drzavljanstvo ( neznam jel to moguce )


Imam dvojno državljanstvo i prebivalište u RH.

Imas jos jednu mogucnost posto imas Madjarsko drzavljanstvo , trebala bi imati i madjarsku vozacku dozvolu , sa tom vozackom mozes u hrvatskoj voziti motor ili auto Njemackih ili bilo cijih registarskih oznaka bez problema ...

Ja sam ove godine vozio od kuma BMW Kanadskih polocica cijeli godisnji , uvjek kad me policija zaustavila davao sam njemacku vozacku i nikad nisam imao problema jer sam imao punomoc od kuma da slobodno vozim njegov auto ... ali sa hrvatskom vozackom nebi smio voziti ...
[Vrh] Go down
Vjerna Učiteljica
girl
girl
Vjerna Učiteljica


Broj postova : 1481
Godina imam : 44
Prebivalište : ZG
Vozim : kad narastem, vozit ću
Na forumu od : 13.07.2010

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimesub 13 stu 2010, 00:49

Tnx na informacijama. Svašta ću ja ovdje study
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimesub 13 stu 2010, 03:46

Vjerna Učiteljica je napisao/la:
Hvala na savjetima, morat ću sve detaljno provjeriti jer mi nije svejedno i, kako vidim, uvoz se ne isplati. Jastrebova opcija je super, voljela bih i ja tako, vidjet ćemo. Kako god, ako/kad mi uspije naum, pohvalit ću vam se.



Citat :



Ako imas drzavljanstvo u Madjarskoj , kako si prijavljena u hrvatskoj ,,, ili imas dvojno drzavljanstvo ( neznam jel to moguce )


Imam dvojno državljanstvo i prebivalište u RH.

tesko je reci da se uvoz ne isplati..
isplati se ako nadjes povoljno motor, kakav ti zelis, a kod nas je skuplji..
po meni isplati se uvesti, ako si nasao nesto vrlo povoljno, i ono sto zelis, ali se pripremi na 2 tjedna papirologije. znam da su ljudi uzimali novi motor u tada je bilo njemackoj, i da su ispadali jeftinije 1 000 eura plus ABS, znaci nije lose, dapace. pricamo o novom motoru.

recimo tebi, posto imas madjarsko drzavljanstvo, a madjarska je u EU? ti mozes traziti motor bilo di u EU, i placas samo 5% di bi i svugdje platila prepis na sebe. to je prednost EU sto se meni svidja naspram ostalih stvari.

Citat :
trebala bi imati i madjarsku vozacku dozvolu , sa tom vozackom mozes u hrvatskoj voziti motor ili auto Njemackih ili bilo cijih registarskih oznaka bez problema ...

Ja sam ove godine vozio od kuma BMW Kanadskih polocica cijeli godisnji , uvjek kad me policija zaustavila davao sam njemacku vozacku i nikad nisam imao problema jer sam imao punomoc od kuma da slobodno vozim njegov auto ... ali sa hrvatskom vozackom nebi smio voziti

po ovom boldanom crvenom mislim da nisi u pravu. jer ako imas hrvatsku i recimo madjarsku vozacku, jednu moras vratiti, inace pravis prekrsaj, to je iz prve ruke provjereno. i nemozes voziti recimo auto njemackih tablica a da imas madjarsku vozacku i boraviste u madjarskoj.
i ovo nemogu vjerovati da se moze. znam da ako imas punomoc da mozes voziti tudji auto, ali na tudje rege od koje nemas boravisnu to neznam, jer recimo smijem voziti talijanske tablice na punomoc jer imam boravisnu, ali njemacke nemogu. to je ono sto ja znam, ali ne znaci da sam ja u svemu u pravu, da se razumijemo. tu smo da naucimo nesto novo
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimesub 13 stu 2010, 15:57

jer ako imas hrvatsku i recimo madjarsku vozacku, jednu moras vratiti, inace pravis prekrsaj, to je iz prve ruke provjereno. i nemozes voziti recimo auto njemackih tablica a da imas madjarsku vozacku i boraviste u madjarskoj.
i ovo nemogu vjerovati da se moze. znam da ako imas punomoc da mozes voziti tudji auto, ali na tudje rege od koje nemas boravisnu to neznam, jer recimo smijem voziti talijanske tablice na punomoc jer imam boravisnu, ali njemacke nemogu. to je ono sto ja znam, ali ne znaci da sam ja u svemu u pravu, da se razumijemo. tu smo da naucimo nesto novo[/quote]

--------------

Imam i hrvatsku dozvolu i njemacku , to nije nikakav prekrsaj , evo prije par dana sam hrvasku novu vadio, kad me policija zaustavi ponekad dam hrvatsku , pa me pitaju za njemacku onda im dadnem i njemacku.
Ja sam dao u njemackoj prepisat B kategoriju i dobio njemacku vozacku za istu kategoriju jer ostale kategorije mi nisu priznali pa mi nisu htjeli ni prepisat .
I kaj sad po tvom bi trebao ponistit hr vozacku jer imam njemacku , a kaj je sa ostalim kategorijama koje imam u hrvatsko a u njemackoj nemam ?
A to jel smijem sa njemackom vozit strane plocice u hrvatskoj sigurno DA jer vec vozim par godina auto sa kanadskim plocicama.

Nije stvar u vozacki , svako ko ima vozacku , je dokaz da zna voziti i smije voziti auto , nista drugaciji zakoni , znakovi i pravila nisu u EU nego i u Hr.
A ako si napravio prekrsaj i imas zabranu voznje u Hr. nepomaze ti ni Hrvatska ni Njemacka dozvola jer imas zabranu i stojis u kompijuteru na policiji , automatski te iskljucuju iz prometa i sljedi ti kazna ....

Mislim da je stvar u osiguranju vozila sa stranim plocicama zato se nesmije voziti sa Hr. vozackom strane table.

Ja vec par godina vozim kanadseke table sa njemackom vozackom , bio sam i zaustavljen , pokazao papire i nikom nista...
Jedino taj auto sa kanadskim tablama je privremeno osiguran u hrvatskoj, svake godine napusta hrvatsku i ponovo se prijavlju iduce godine u hrvatskoj , jedino kaj je policiju interesiralo , uvjek su me trazili policu osioguranja.

[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimened 14 stu 2010, 04:21

Jastreb je napisao/la:
jer ako imas hrvatsku i recimo madjarsku vozacku, jednu moras vratiti, inace pravis prekrsaj, to je iz prve ruke provjereno. i nemozes voziti recimo auto njemackih tablica a da imas madjarsku vozacku i boraviste u madjarskoj.
i ovo nemogu vjerovati da se moze. znam da ako imas punomoc da mozes voziti tudji auto, ali na tudje rege od koje nemas boravisnu to neznam, jer recimo smijem voziti talijanske tablice na punomoc jer imam boravisnu, ali njemacke nemogu. to je ono sto ja znam, ali ne znaci da sam ja u svemu u pravu, da se razumijemo. tu smo da naucimo nesto novo

--------------

Imam i hrvatsku dozvolu i njemacku , to nije nikakav prekrsaj , evo prije par dana sam hrvasku novu vadio, kad me policija zaustavi ponekad dam hrvatsku , pa me pitaju za njemacku onda im dadnem i njemacku.
Ja sam dao u njemackoj prepisat B kategoriju i dobio njemacku vozacku za istu kategoriju jer ostale kategorije mi nisu priznali pa mi nisu htjeli ni prepisat .
I kaj sad po tvom bi trebao ponistit hr vozacku jer imam njemacku , a kaj je sa ostalim kategorijama koje imam u hrvatsko a u njemackoj nemam ?
A to jel smijem sa njemackom vozit strane plocice u hrvatskoj sigurno DA jer vec vozim par godina auto sa kanadskim plocicama.

Nije stvar u vozacki , svako ko ima vozacku , je dokaz da zna voziti i smije voziti auto , nista drugaciji zakoni , znakovi i pravila nisu u EU nego i u Hr.
A ako si napravio prekrsaj i imas zabranu voznje u Hr. nepomaze ti ni Hrvatska ni Njemacka dozvola jer imas zabranu i stojis u kompijuteru na policiji , automatski te iskljucuju iz prometa i sljedi ti kazna ....

Mislim da je stvar u osiguranju vozila sa stranim plocicama zato se nesmije voziti sa Hr. vozackom strane table.

Ja vec par godina vozim kanadseke table sa njemackom vozackom , bio sam i zaustavljen , pokazao papire i nikom nista...
Jedino taj auto sa kanadskim tablama je privremeno osiguran u hrvatskoj, svake godine napusta hrvatsku i ponovo se prijavlju iduce godine u hrvatskoj , jedino kaj je policiju interesiralo , uvjek su me trazili policu osioguranja.

[/quote]

zato sto ja pricam, posto je moj stari imao talijansku i hrv. vozacku, i jednu je morao vratiti, jer se nije smjelo iamti 2 vozacke.
on je profesionalni vozac, i recimo da te zaustavi policija izvan tvoje drzave, nemogu ti uzeti vozacku, ako ti imas novaca da platis kaznu. ako nemas, ides u pritvor.
zato sam to rekao. i opet to neznam za kanadske tablice. ne tvrdim da si ti u krivu ili ja u pravu, ali po tome znaci ja mogu voziti bilo koje tablice, posto sam u istim uvjetima kao i ti, samo u drugoj drzavi EU? to nisam znao,ali me zanima
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimened 14 stu 2010, 04:52

Za vožnju prometala sa stranim reg. pločicama postoji dokument koji se zove ' međunarodna vozačka dozvola ' i može se izvaditi odnosno prepisati u svakoj ustanovi koja izdaje voz. dozvole ( čitaj pol. postaja),jednostavno riješenje za onoga kome to treba.
Mislim,nisam siguran,ali mislim da se u RH ne može tek tako vozikati bilo koje prometalo sa stranim pločicama a imati mjesto boravišta u RH,bez obzira na dvojno državljanstvo.Koliko me sječanje služi masa Bosanaca koji su za vrijeme ovog nesretnog rata izbjegli u RH ,dobili dvojno državljanstvo ,trajno se naselili diljem RH su vozili sa BiH pločicama i samim tim stvarali kaos u kontroli prometa i sve tako dok nije stupila zakonska odredba da se sva takova prometala moraju preregistrirati ili vratiti u BiH.E sad ne vidim razloga da se takva odluka ne odnosi i na bilo koju drugu državu a u kojoj Hr.državljanin ima dvojno državljanstvo.
[Vrh] Go down
rifireman
cro chopper forum
cro chopper forum
rifireman


Broj postova : 510
Godina imam : 57
Prebivalište : Rijeka-Saršoni
Vozim : Suzuki Intruder c800
Na forumu od : 27.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: odgovor - pitanje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitimened 14 stu 2010, 16:27

Da ne otvaram novu temu, da li je moguće.
Kupiti vani motor, rasaviti ga, uvesti ramu (platiti carinu + ostalo); i zatim prevesti ostalo u dijelovima, sastaviti motor (normalno sam), napraviti atest i voziti se.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» uvoz iz it
» Uvoz oldtimera
» Uvoz motora
» Uvoz choppera
» Uvoz novog motora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: