Početna stranicaPretraľnikUvoz motora 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz motora

Go down 
+40
Sime
El Nino
Zlac
Safet(y)
martinx
darko68
vedranst
Easy rider
Beatnik
Drifter
Kunki
Bosqeto
Powerslave
Struja
nenokiar
dragger
nyll
Kum
Jack
palomas
swileni
bananajoe
zgrdic
Junior
medo
calc69
snut
Brzi
Pluriel
faramir
Mačak
fat boy
ajkula
Vladek
emirharley
Frntas
buralee
magna
cro.chopper
Jastreb
44 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 13 sij 2009, 07:45

Zanima me koji se motori mogu uvesti do koliko godina starosti,kaj sve moraju zadovoljavati,kolika su davanja na njega kad stigne u HR.kako se racuna vrijednost kod carine , jel njihova kataloska il se prizna ona sa ugovora uvjerena kod notara.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 13 sij 2009, 07:55

mora prolazit homologaciju,ako je iz eu plačaš porez,ako nije još i carinu uz to tak je barem bilo ako se nije kaj promjenilo, za svaki slučaj budem ti pital još pa ti javim
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 13 sij 2009, 09:19

Homologacija i postupanje kod uvoza , a za troškove uvoza treba kontaktirati špeditera , carinu i poreznu .

C/P sa letka

Prilikom uvoza vozila u Republiku Hrvatsku, vozila moraju udovoljiti zahtjevima koji su definirani pravilnicima Europske ekonomske komisije (ECE) ili direktivama Europske unije (EU), odnosno onim pravilnicima i direktivama koje je Državni zavod za mjeriteljstvo Republike Hrvatske prihvatio (DZM). Pravilnik o homologaciji vozila (N.N. 100/2005) u skladu s međunarodnim pravilnicima, dopušta stavljanje u promet samo vozila koja su homologirana, odnosno koja udovoljavaju traženoj razini kakvoće (slično kao i u većini zemalja u Europi). Primjenom tog propisa postiže se veća sigurnost svih sudionika u
prometu, zaštita okoliša i zdravlja ljudi, te znatna ušteda energije. Ovi propisi se kontinuirano mijenjaju i dopunjavaju, pa je za očekivati da će se vremenom uvoditi sve stroži kriteriji.

NOVOSTI od 1. listopada 2007. U naredbama (NN 88/2006) Državnog zavoda za mjeriteljstvo koje se odnose na homologaciju vozila s obzirom na emisiju štetnih spojeva odnosno na pravilnik ECE R49 (Štetni sastojci iz diesel motora) i ECE R83 (Ispuštanje štetnih sastojaka iz otto i diesel motora (kategorije M1/N1)) znatno je postrožen kriterij po pitanju ispušnih plinova i za M1 kategoriju mase veće od 2500 kg i N1 kategoriju razreda II i III.

RABLJENA VOZILA kategorija M1 (osobna vozila) i N1 (teretna vozila najveće dopuštene mase do 3.5 tone) na koja se odnosi Pravilnik ECE R83 moraju imati homologaciju najmanje prema zahtjevima RI-05 (A2000) toga Pravilnika. Kao istovjetna prihvaća se i homologacija prema EC Direktivi 70/220 - 98/69 A ili novijoj. (Ove zahtjeve poznajemo po popularnom nazivu "EURO III motori".)

NOVA VOZILA kategorija M1 i N1 moraju imati homologaciju najmanje prema zahtjevima RII-05 (B2005) Pravilnika ECE R83. Kao istovjetna prihvaća se i homologacija prema EC direktivi 70/220 - 98/69 B ili novijoj. (Ove zahtjeve poznajemo po popularnom azivu "EURO IV motori") Više informacija možete dobiti u stanicama za tehnički pregled, Centru za vozila Hrvatske i Hrvatskom autoklubu, putem telefona i internet stranica navedenih u ovom letku.

POSTUPAK Prigodom preuzimanja vozila prelistajte sve dokumente koje ste dobili uz vozilo. Ako je među njima dokument označen kraticom COC (Certificate of Conformity), onda Vam on zamjenjuje POTVRDU PROIZVOÐAČA, s time da mora biti ovjeren kod ovlaštenog dobavljača/uvoznika marke Vašega vozila u Republici Hrvatskoj – ako on postoji. Kada pribavite POTVRDU PROIZVOÐAČA (ili COCdokument) obratite se ispitnom mjestu s popisa u ovom letku u blizini carinarnice gdje ćete cariniti svoje vozilo. Tamo ćete popuniti ZAHTJEV ZA HOMOLOGACIJU POJEDINAČNOG VOZILA, priložiti upravnu pristojbu (biljeg) i platiti propisanu naknadu za postupak homologacije. Nakon toga slijedi pregled vozila i dokumentacije koju ste priložili. Na vozilu će se provjeriti dijelovi vozila koji su važni za aktivnu i pasivnu sigurnost. Također će se utvrditi (iz POTVRDE ROIZVOÐAČA) jesu li kočnice, buka, sadržaj ispušnih plinova i dr., homologirani u skladu s propisima koji vrijede u Republici Hrvatskoj. Ako se tim pregledom dokumentacije i vozila utvrdi sukladnost s propisima, na licu mjesta izdati će Vam se POTVRDA O SUKLADNOSTI POJEDINAČNO PREGLEDANOG VOZILA. Čuvajte je, jer ćete je morati predočiti prigodom carinjenja, kao i pri prvoj registraciji vozila u Republici Hrvatskoj. Ako se tim pregledom utvrdi da vozilo ne udovoljava propisima, dobit ćete RJEŠENJE o uskrati izdavanja potvrde o sukladnosti s obrazloženjem. Postupak homologacije pojedinačno uvezenog vozila možete obaviti u jednom od ispitnih mjesta s popisa u ovom letku.

Prigodom podnošenja zahtjeva za homologaciju morate imati sljedeće:
- POTVRDU PROIZVOÐAČA ili COC-dokument;
- TEHNIČKE PODATKE O VOZILU (strana prometna dozvola, ident. dokument proizvođača, račun i sl.)
- UPRAVNU PRISTOJBU
- JEDINSTVENU CARINSKU DEKLARACIJU

POTVRDA PROIZVOÐAČA je dokument iz kojeg je vidljivo kojim je ECE-pravilnicima, odnosno EEC/Ecdirektivama (europskim normama) udovoljavalo Vaše vozilo u trenutku proizvodnje. Tu potvrdu možete dobiti kod:
- ovlaštenog dobavljača/uvoznika u Republici Hrvatskoj (popis u ovom letku);
- ovlaštenog dobavljača/uvoznika u zemlji iz koje uvozite vozilo;
- proizvođača vozila i
- drugih izvora koje DRŽAVNI ZAVOD ZA MJERITELJSTVO ovlasti za to.

Trenutno se prihvaća potvrda izdana od:Naziv: TÜV VERKEHR UND FAHRZEUG NIEDERLASSUNG MÜNCHEN
Adresa: Ridlerstr. 57, D-80674 MÜNCHEN
Telefon: 00 49 89 51 90 31 09, 00 49 89 51 90 31 95, 00 49 89 23 32 30 06,
Fax: 00 49 89 51 90 32 63, 00 49 89 51 90 31 31
Kontakt osoba: g. GAYK i g. MÖHLE

Naziv Potvrde proizvođača na njemačkom jeziku je:
DATENBESTATIGUNG FÜR EXPORTE NACH KROATIEN
Cijena cca: 82.50 EUR,

Broj računa na koji se može uplatiti: Bayerische Vereinsbank München
2 723 174 - BLZ 700 202 70

NAKNADE Naknada za Potvrdu proizvođača, ako je dobijete od ovlaštenog dobavljača/uvoznika u Republici Hrvatskoj, iznosi oko 400 Kn, u Njemačkoj (TÜV) iznosi 82.50 EUR, i sl. Naknada za troškove homologacijskog postupka uključujući Porez na dodanu vrijednost ( 22%) ovisi o kategoriji vozila i iznosi 330, 500 ili 1000 Kn . Visina upravne pristojbe koju morate priložiti u obliku biljega je 70 Kn. Znači, npr. za kategoriju vozila M1 (osobno vozilo) sveukupna novčana davanja (uključujući 22% PDV) su: 400+500 + 70=970 Kn.

POZOR !
Vozilo kojem je uskraćena potvrda o sukladnosti neće biti carinjeno niti će se moći registrirati u Republici Hrvatskoj! Zato prije no što kupite vozilo obvezno potražite obavijesti o tipu vozila koje želite kupiti, odnosno, doznajte koja vozila ne treba kupiti, jer ne udovoljavaju propisima Republike Hrvatske. Obavijesti Vam mogu dati:
Centar za vozila Hrvatske (CVH), tel. 01/63 79 200 i Hrvatski autoklub (HAK), tel. 01/66 11 976 (ovlaštene pravne osobe)
Ispitna mjesta za homologaciju (popis u prilogu)
Ovlašteni dobavljači/uvoznici u Republici Hrvatskoj (popis u prilogu)
Informacije u svezi s postupkom homologacije možete također naći i na internetu, na adresama:
http://www.dzm.hr
http://www.cvh.hr
http://www.hak.hr

OSLOBOĐENI OD POSTUPKA HOMOLOGACIJE
Homologacija vozila provodi se za sva vozila osim za vozila iz članka 16. Pravilnika o homologaciji:
1. vozila uvezena za članove diplomatskih i konzularnih predstavništava stranih država u Republici Hrvatskoj, a koja će imati registracijske oznake diplomatskog ili konzularnog predstavništva. Vozila iz stavka 1. ove točke koja se po prestanku diplomatske i konzularne službe stavljaju u prodaju u Republici Hrvatskoj u skladu s recipročnom primjenom privilegije za diplomatsko-konzularna predstavništva i njihovo osoblje;
2. vozila muzejske vrijednosti kojima se smatraju vozila starija od 30 godina te iznimno vozila kojima takav status odobri ravnatelj Zavoda;
3. vozila koja nisu predviđena za vožnju u cestovnom prometu i koja neće biti registrirana;
4. vozila kategorije M1 (tarifna oznaka 87.03)1, vozila kategorije N1 (tarifna oznaka 87.04) te vozila kategorije L (tarifna oznaka 87.11) koja radi preseljenja uvoze fizičke osobe koje su neprekidno boravile u inozemstvu najmanje godinu dana i uz uvjete da su ih osobno ili članovi njihovog kućanstva u inozemstvu posjedovali ili koristili najmanje 6 mjeseci do dana useljenja ili povratka u Republiku Hrvatsku i da se ta vozila uvezu u roku od 12 mjeseci od dana useljenja ili povratka;
5. vozila koja uvoze osobe s prebivalištem ili boravištem u Republici Hrvatskoj, stečena na temelju pravomoćnog sudskog rješenja o nasljeđivanju;
6. vatrogasna vozila uz prethodno mišljenje Ministarstva unutarnjih poslova;
7. vozila namijenjena vojnim potrebama Oružanih snaga Republike Hrvatske, osim gospodarskih vozila i vozila za prijevoz putnika.
Ravnatelj Zavoda može donijeti odluku da za uvoz vozila posebne namjene ne treba provoditi postupak homologacije vozila. Zahtjev za primjenu odredbe iz točke 1. stavak 2., podnosi se Zavodu uz potvrdu Državnog protokola Republike Hrvatske da su ispunjeni uvjeti za primjenu olakšica za diplomatskokonzularna predstavništva i njihovo osoblje iz Bečke konvencije o diplomatskim odnosima. Zahtjev za primjenu odredaba u točkama 2., 5. i 6. stavka 1. i u stavku 2. ovoga članka podnosi se Zavodu.
Za primjenu odredbe u točki 7. stavka 1. Ministarstvo obrane Republike Hrvatske izdaje odgovarajuću izjavu.

1) ZAKON O CARINSKOJ TARIFI (NN 61/00)
87.02 Motorna vozila za prijevoz deset ili više osoba uračunavajući i vozača (autobusi, novi i rabljeni);
87.03 Osobni automobili i druga motorna vozila uglavnom konstruirana za prijevoz osoba (osim vozila iz tar. br. 87.02);
87.04 Motorna vozila za prijevoz robe;
87.11 Motocikli (uključujući i mopede), bicikli i slična vozila s pomoćnim motorom, s bočnom prikolicom ili bez bočne prikolice.
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 13 sij 2009, 09:41

Puno hvala na ovako iscrpinim informacijama , kolko vidim neisplati se nista uvazat, u njemackoj se da naci jeftinijih motora,dosta jeftinije ali dok se guzica napuni guzunjama koji su skrojili takav zakon,NE isplati se nista uvazat jer moras jos jednom toliko dati koliko si platio motor pa ispada skupljiji nego tu.
Jedina sansa je da kao povratnik uvezem motor,auto itd.onda sam oslobodjen svih tih pizdarija samo platim porez i vozilo moze biti staro ,nije mu potrebana homologanizacija,tako mi bar jedan frend isprical koji je tako uradio,tako se moze svake dvije godine uvozit kao povratnik a da ne ponistis papire u njemackoj.
Da bi tako uvozio,vozilu moram biti bar 6 mjeseci vlasnik. .
To pitanje sam postavio zato jer mi kolega prodaje Kawasaki ZX-6 R Ninja malo slupan,plastike,u voznom stanju je,star par mjeseci,od kaska je dobio odstetu i misliga prodat,za takovog ovdje nemoze dobit puno pa sam misli snjime u HR.nista od toga ,prevelika procedura.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 13 sij 2009, 11:46

ako bude kako vlada kaže onda smo u EU za koju godinu, što znači da će našim motorima pasti cijena drastično ali ćemo moći i kupiti jeftino iz njemačke i slično
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 13 sij 2009, 13:49

Jastreb je napisao/la:
Puno hvala na ovako iscrpinim informacijama , kolko vidim neisplati se nista uvazat, u njemackoj se da naci jeftinijih motora,dosta jeftinije ali dok se guzica napuni guzunjama koji su skrojili takav zakon,NE isplati se nista uvazat jer moras jos jednom toliko dati koliko si platio motor pa ispada skupljiji nego tu.
Jedina sansa je da kao povratnik uvezem motor,auto itd.onda sam oslobodjen svih tih pizdarija samo platim porez i vozilo moze biti staro ,nije mu potrebana homologanizacija,tako mi bar jedan frend isprical koji je tako uradio,tako se moze svake dvije godine uvozit kao povratnik a da ne ponistis papire u njemackoj.
Da bi tako uvozio,vozilu moram biti bar 6 mjeseci vlasnik. .
To pitanje sam postavio zato jer mi kolega prodaje Kawasaki ZX-6 R Ninja malo slupan,plastike,u voznom stanju je,star par mjeseci,od kaska je dobio odstetu i misliga prodat,za takovog ovdje nemoze dobit puno pa sam misli snjime u HR.nista od toga ,prevelika procedura.


hmm, za ovo da se ne isplati uvazat, nebi se potpuno slozio..
ako nadjes neki jeftini motor, isplati ga se uvest!
ja sam nasao u italiji motor za 1500 eura, kod nas vrijedi nekih 5000 eura, mozda vise.
moras placati prilikom uvoza trosarinu,carinu i porez
ako ga prevozis sa nekom firmom(ups,dhl i sl.) uracunava ti se prijecoz u cjenu pa i na to trosarina, carina,pdv...
za uvest motor te ispada nekih 50-70 na cijenu motora koliko si ga platio, s tim da moras imati racun, ili neki papir koji je ovjeren na dogovorenu cijenu
[Vrh] Go down
Frntas
man
man
Frntas


Broj postova : 358
Godina imam : 34
Prebivalište : samobor
Vozim : Ybr custom 125, kawasaki z400
Na forumu od : 03.05.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimečet 09 tra 2009, 18:06

evo imam jedno pitanje bas u vezi uvoza
posto mi se djed odlucio za stalno vratit iz njemacke u hrvatsku jer ima pravo uvesti motocikl bez svih ovih davanja i koja bi on morao platiti
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimečet 09 tra 2009, 19:30

magna je napisao/la:
ako bude kako vlada kaže onda smo u EU za koju godinu, što znači da će našim motorima pasti cijena drastično ali ćemo moći i kupiti jeftino iz njemačke i slično


NE !!!

Nizozemska je, npr, clanica EU jednako kao i Njemacka. Automobili i motocikli se mnooooogo skuplji u Nizozemskoj. Ako prosjecan Nizozemac kupi automobil ili motocikl u Njemackoj, placa cca 20% doprinosa za uvoz u Nizozemsku. EU nije fiskalna unija.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimečet 09 tra 2009, 19:42

emirharley je napisao/la:
magna je napisao/la:
ako bude kako vlada kaže onda smo u EU za koju godinu, što znači da će našim motorima pasti cijena drastično ali ćemo moći i kupiti jeftino iz njemačke i slično


NE !!!

Nizozemska je, npr, clanica EU jednako kao i Njemacka. Automobili i motocikli se mnooooogo skuplji u Nizozemskoj. Ako prosjecan Nizozemac kupi automobil ili motocikl u Njemackoj, placa cca 20% doprinosa za uvoz u Nizozemsku. EU nije fiskalna unija.

mislim da je manje od 20% , ali nisam 100% siguran..
jer znam da tata je kupio auto u njemackoj i odvezao ga u italiju, i platio je neki mali postotak, ko kod nas troskovi prijenosa itd..
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimesub 11 tra 2009, 10:25

buralee je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
magna je napisao/la:
ako bude kako vlada kaže onda smo u EU za koju godinu, što znači da će našim motorima pasti cijena drastično ali ćemo moći i kupiti jeftino iz njemačke i slično


NE !!!

Nizozemska je, npr, clanica EU jednako kao i Njemacka. Automobili i motocikli se mnooooogo skuplji u Nizozemskoj. Ako prosjecan Nizozemac kupi automobil ili motocikl u Njemackoj, placa cca 20% doprinosa za uvoz u Nizozemsku. EU nije fiskalna unija.

mislim da je manje od 20% , ali nisam 100% siguran..
jer znam da tata je kupio auto u njemackoj i odvezao ga u italiju, i platio je neki mali postotak, ko kod nas troskovi prijenosa itd..


Slazem se sa tobom, moze biti da se ti procenti mijenjaju ovisno o starosti i tko zna ovisno o cemu sve jos, no zelio sam reci da u EU jos uvijek ne funkcionira slobodan protok roba na nacin kako mi to zamisljamo (i kako bi zeljeli).
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimesub 11 tra 2009, 17:30

Zna li netko neki moto oglasnik u austriji. Imam ponudu čovjeka da mi gore nađe motor i doveze ga bez naknade. Koliko mi je rečeno da bi me troškovi uvoza došli jo 40-45%.
[Vrh] Go down
ajkula
man
man
ajkula


Broj postova : 149
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : H-D FXDBI
Na forumu od : 16.03.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimesub 11 tra 2009, 23:22

Jastreb je napisao/la:
Puno hvala na ovako iscrpinim informacijama , kolko vidim neisplati se nista uvazat, u njemackoj se da naci jeftinijih motora,dosta jeftinije ali dok se guzica napuni guzunjama koji su skrojili takav zakon,NE isplati se nista uvazat jer moras jos jednom toliko dati koliko si platio motor pa ispada skupljiji nego tu.
Jedina sansa je da kao povratnik uvezem motor,auto itd.onda sam oslobodjen svih tih pizdarija samo platim porez i vozilo moze biti staro ,nije mu potrebana homologanizacija,tako mi bar jedan frend isprical koji je tako uradio,tako se moze svake dvije godine uvozit kao povratnik a da ne ponistis papire u njemackoj.
Da bi tako uvozio,vozilu moram biti bar 6 mjeseci vlasnik. .
To pitanje sam postavio zato jer mi kolega prodaje Kawasaki ZX-6 R Ninja malo slupan,plastike,u voznom stanju je,star par mjeseci,od kaska je dobio odstetu i misliga prodat,za takovog ovdje nemoze dobit puno pa sam misli snjime u HR.nista od toga ,prevelika procedura.

krivo, kao povratnik imas pravo samo jednom dovesti svoje stvari i vozilo (vozila) koji su bili u tvom vlasnistvu.. ne treba ti homologacija , ne placas carinu ni pdv, samo trosarinu ... eto
[Vrh] Go down
http://www.baljkas.com
Gost
Gost




Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimened 12 tra 2009, 10:00

ajkula je napisao/la:
Jastreb je napisao/la:
Puno hvala na ovako iscrpinim informacijama , kolko vidim neisplati se nista uvazat, u njemackoj se da naci jeftinijih motora,dosta jeftinije ali dok se guzica napuni guzunjama koji su skrojili takav zakon,NE isplati se nista uvazat jer moras jos jednom toliko dati koliko si platio motor pa ispada skupljiji nego tu.
Jedina sansa je da kao povratnik uvezem motor,auto itd.onda sam oslobodjen svih tih pizdarija samo platim porez i vozilo moze biti staro ,nije mu potrebana homologanizacija,tako mi bar jedan frend isprical koji je tako uradio,tako se moze svake dvije godine uvozit kao povratnik a da ne ponistis papire u njemackoj.
Da bi tako uvozio,vozilu moram biti bar 6 mjeseci vlasnik. .
To pitanje sam postavio zato jer mi kolega prodaje Kawasaki ZX-6 R Ninja malo slupan,plastike,u voznom stanju je,star par mjeseci,od kaska je dobio odstetu i misliga prodat,za takovog ovdje nemoze dobit puno pa sam misli snjime u HR.nista od toga ,prevelika procedura.

krivo, kao povratnik imas pravo samo jednom dovesti svoje stvari i vozilo (vozila) koji su bili u tvom vlasnistvu.. ne treba ti homologacija , ne placas carinu ni pdv, samo trosarinu ... eto

Koliko sam shvatio Jastreba nije u prvom postu spominjao uvoz plikim povratka za stalno ,ali i tu postoje oraničenja .
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 14 tra 2009, 13:23

uvoz motora kod nas ide ovako(zvao,imao nesto na piku)
spediter,homologacija i carinske dadžbine u iznosu na katalosku vrijednost od 68-72%
drugim rijecima....neisplativo
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 14 tra 2009, 14:20

nije neisplativo nego jako isplativo, ali treba znati. čovjek iz zeline koji uvozi samo honde (međuostalima i moju) vjerojatno ima zaradu ako to radi već godinama
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimeuto 14 tra 2009, 14:23

Jastreb je napisao/la:

Jedina sansa je da kao povratnik uvezem motor,auto itd.onda sam oslobodjen svih tih pizdarija samo platim porez i vozilo moze biti staro ,nije mu potrebana homologanizacija,tako mi bar jedan frend isprical koji je tako uradio,tako se moze svake dvije godine uvozit kao povratnik a da ne ponistis papire u njemackoj.
Da bi tako uvozio,vozilu moram biti bar 6 mjeseci vlasnik. .
To pitanje sam postavio zato jer mi kolega prodaje Kawasaki ZX-6 R Ninja malo slupan,plastike,u voznom stanju je,star par mjeseci,od kaska je dobio odstetu i misliga prodat,za takovog ovdje nemoze dobit puno pa sam misli snjime u HR.nista od toga ,prevelika procedura.
Krivo ti govori frend, naime da bi kao povratnik iskoristio povlasticu moraš biti vlasnik vozila godinu dana i moraš se odjaviti, i to možeš napraviti samo jednom. Isto tako ne možeš uvesti oštečeno vozilo, pročitaj si cijeli post od Deepa.
sretno
[Vrh] Go down
faramir
man
man
faramir


Broj postova : 31
Prebivalište : Zagreb, Novi Zagreb
Vozim : noch nichts
Na forumu od : 20.05.2009

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimesri 03 lip 2009, 20:28

Evo danas dobio odgovor iz špedicije o uvozu motora: uvoz iz Srbije, 250ccm, 2006.g., 20kW, 15.000kn(2.000€):

vezano za Vaš upit o uvozu rabljenog motocikla iz Srbije, te postupku obavljanja
uvoznih carinskih formalnosti, mogu Vas izvijestiti slijedeće:

-najvažnije je prije kupnje vozila doznati od prodavatelja br.šasije i što
preciznije podatke o vozilu (najbolje je imati fax kopiju prometne knjižice).
Sa tim podacima obratite se ovlaštenoj stanici za tehnički pregled i zamolite
provjeru usklađenosti vozila sa homologacijskim normama. To naravno još nije
garancija da će vozilo koje nakon unosa na teritorij RH podnesete na homologaciju
zaista i zadovoljiti pravila, ali je daleko pametnije nego da idete potpuno na slijepo.
Posebno obratite pozornost na eventualne preinake napravljene na motociklu
(kut vilice, debljina guma, produžena šasija, izmijenjeni ispušni sustav, podignuti
upravljač i sl.), jer sve to može biti razlog za kršenje homologacijskih normi.

-u Srbiji sa prodavateljem napravite kupoprodajni ugovor i ovjerite ga kod javnog bilježnika
ili druge institucije nadležne za ovjeru ugovora

-tablice vraćate vlasniku, prometna ostaje vama, a vi vadite privremene, tzv carinske tablice
koje će poslužiti da vozilo dovezete na kotačima u RH.
Ukoliko vozilo kupujete od pravne osobe (tvrtke), nužno je da vam izda račun za kupljeno
vozilo

-na ulasku u RH, na samome graničnom prijelazu prijavite vozilo za uvoz i obratite se
graničnom špediteru da vam napravi provozni carinski dokument. Ako ste iz Zagreba,
carinske formalnosti se obavljaju na CI Velesajam i ta ispostava se mora navesti u
provoznom dokumentu kao odredišna. Ovu uslugu ćete morati platiti oko 200 kn.

-na provoznoj prijavi odredi se rok u kojem se morate prijaviti odredišnoj carinarnici
na carinjenje, a te dane iskoristite za obavljanje homologacije i dobijanje potvrde
o usklađenosti vozila E25

-po obavljenoj homologaciji javljate se špediteru koji će obaviti carinjenje

-nakon carinjenja slijedi tehnički, pa registracija vozila.

UVOZNA DAVANJA:

Pod uvjetom da carina prihvati kupoprodajnu cijenu kao realnu, obračun davanja
izgledao bi ovako:

Carinska osnovica: čini ju kupoprodajna vrijednost uvećana za sve zavisne troškove
koji su nastali do trenutka unosa na teritorij RH, dakle do graničnog prijelaza. U te
troškove ulaze izvozno carinjenje, transport i sl., recimo oko 1000 kn max.

carinska osnovica: 15.000 kn
carina (12%): 1.800 kn
trošarinska osnovica: 16.800 kn
trošarina (13%) 2.184 kn
trošarina rabljena +50% 1.092 kn

porezna osnovica: 20.076kn
PDV (22%) 4.417 kn

ukupno davanja pri uvozu: 9.493 kn

Kao što vidite, dao sam si truda da Vam što bolje objasnim situaciju. Razlog tome je
možda i to što sam i sam motorist niz godina. Ukoliko imate vremena, predlažem da me
nazovete, jer postoji niz finesa o kojima nisam stigao pisati, a u prvome redu odnose se
na realnu i prihvatljivu kupoprodajnu cijenu, odnosno na carinsko-poreznu osnovicu.

Srdačan pozdrav, Crying or Very sad Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Pluriel
man
man
Pluriel


Broj postova : 74
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Kawasaki En 500 Vulcan, 1993
Na forumu od : 30.11.2009

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Uvoz rabljenog motora iz inozemstva?   Uvoz motora Icon_minitimečet 03 pro 2009, 23:41

Pozdrav prijatelji!! Malo sam prevrtio forum i ovu temu nisam našao,što ne znaći da je nije bilo,al evo malo da je osvježimo. Ima li ko kakvih iskustava sa uvozom? Kao što znate ja sam zapeo za Vulcana En 500,a u nas je ponuda nikakva. Ima 1 crni na Hvaru,bez auspuha,bez sissy bara,bez bisaga i ikakve opreme,neregistriran i vrlo sumnjive prošlosti za 2000 eura,a 1 u Čilipima za 3400 eura. A inozemstvo? Samo bliže susjeddstvo je ponuda boli glava!! Vulcan kao nov,drugi vlasnik,registriran,pun opreme,samo 34000 preša za 1700 eura,ali u Tuzli! Pa da čovik nebi zaplaka. Možda sa vam već dosadan snjim,ali prije nego odustanem želim ispitati sve opcije. Jel postoji dobna granica motora za uvoz? Ili samo mora proć homologaciju? Sutra ću ić tamo u zavod za to (centar za vozila Auto Dalmacija),ali prije toga bi ipak tia čut vaša mišljenja i iskustva. Meni iz očaja svakakve fix ideje padaju na pamet,pa tako i da kupim motor na ime cure koja ima njihovo i naše državljanstvo,pa da ona napiše punomoć na mene da ga ja slobodno ovdi mogu vozit,bar dok ne rješim sve papire,porez i carinu. Jeste kupovali šta priko grane il se to odma u startu ne isplati??


Zadnja promjena: Pluriel; čet 03 pro 2009, 23:51; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.dallmatia.com
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 367
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimečet 03 pro 2009, 23:49

Nisu bitne godine, samo prolazak homologacije, a to teško da prolazi išta ispod 2000 godine.
[Vrh] Go down
Pluriel
man
man
Pluriel


Broj postova : 74
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Kawasaki En 500 Vulcan, 1993
Na forumu od : 30.11.2009

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimečet 03 pro 2009, 23:53

Brzi je napisao/la:
Nisu bitne godine, samo prolazak homologacije, a to teško da prolazi išta ispod 2000 godine.
Pa šta su se to motori minjali od recimo 93-e do 2003-e? Ne virujen da mogu bit tako rigorozni kao kod auta.
[Vrh] Go down
http://www.dallmatia.com
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 367
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimepet 04 pro 2009, 00:01

Pa npr. izbačen je rasplinjač a ubačeno direktno ubrizgavanje, dodani katalizatori, zadovoljene EURO 2 ili više norme ispuha, .....
[Vrh] Go down
Pluriel
man
man
Pluriel


Broj postova : 74
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Kawasaki En 500 Vulcan, 1993
Na forumu od : 30.11.2009

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimepet 04 pro 2009, 00:02

Brzi je napisao/la:
Pa npr. izbačen je rasplinjač a ubačeno direktno ubrizgavanje, dodani katalizatori, zadovoljene EURO 2 ili više norme ispuha, .....
Da,to sam i pomislio.
[Vrh] Go down
http://www.dallmatia.com
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimepet 04 pro 2009, 00:24

Ako ti cura zivi izvan granice ljepe nase vise od godinu dana a ima Hrvatsko drzavljanstvo , kupi si motor i regaj ga na nju vani ( neznam u kojoj se drzavi radi ) ,ona mora biti vlasnik tog motora najmanje sejst mjeseci , pa ti ga moze uvesti na povratnicku dozvolu ( povlasticu ) kod takovog uvoza nije bitno koliko je star, nema carine,nema Homologacija , jedino moras platiti kod uvoza 12 % od vrijednosti motora porez i to je sve.
Kad ga registrira u Hrvatskoj nesmije ga otudjit ili prodat mislim da je godinu dana,nakonb toga si ga prepises i tvoj je...

Motor koji je na stranim tablicam ti nesmije voziti samo uz prisustvo vlasnika ,nema za to punomoci - ta sulucija ti odpada.
Jedino ako imas i ti u bilo kojoj drugoj drzavi boravak i njihovu vozacku dozvolu onda mozes voziti bilo koje tablice iz bilo koje drzave.

Ove godine sam podigao u Rijeci od kuma BMW koji je stigao iz Kanade i vozao se cijelo ljetu u njemu kanadskih tablica sa njemackom vozackom dozvolom ( kad me prometna zaustavila uvjek su trazili vozacku,prometnu i policu osiguranja , nikad nisam imao problema ), bezobzira sto je taj auto bio privremeno u Hrvatskoj usiguran imao je Kanadske table niko ga nije smio voziti sa Hrvatskom vozackom dozvolom .

Ako mi kum izadje u susret i ja planiram na njeguvu povlasticu dopeljati HD koji je tamo puno jeftiniji - O ovome sam se raspitao u Rijeci na spediciji kod sam podizao taj auto ,covik mi objasnio ovako kako sam ja tebi.


Zadnja promjena: Jastreb; pet 04 pro 2009, 00:29; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
snut
man
man
snut


Broj postova : 158
Godina imam : 39
Prebivalište : dubrava/split
Vozim : slazem
Na forumu od : 28.04.2009

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimepet 04 pro 2009, 00:29

Nabavis ramu sa hr papirima i onda pičiš u švabiju po biker2

Inace se uvoz bas i ne isplati osim kod HD-a, koliko sam cuo.
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitimepet 04 pro 2009, 00:30

snut je napisao/la:
Nabavis ramu sa hr papirima i onda pičiš u švabiju po biker2

I ot je jedna solucija , samo mislim da bi ta rama sa hr.pqapirima bila skupljija nego cijeli motor u svabiji.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvoz motora Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz motora
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Uvoz novog motora
» Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje
» Uvoz (unos) motora iz Poljske
» uvoz iz it
» Uvoz oldtimera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: