Početna stranicaPretraľnikUvoz (unos) motora iz Poljske 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz (unos) motora iz Poljske

Go down 
+2
Easy rider
rifireman
6 posters
Autor/icaPoruka
rifireman
cro chopper forum
cro chopper forum
rifireman


Broj postova : 510
Godina imam : 57
Prebivalište : Rijeka-Saršoni
Vozim : Suzuki Intruder c800
Na forumu od : 27.07.2008

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimepet 09 sij 2015, 23:05

Da li se može uvesti motor iz SAD, preko Poljske?
Da malo razjasnim; diler iz Poljske uvozi motore iz SAD, plaća sve troškove do registracije (normalnu do registracije u Poljskoj).
Ako bi kupio takav motor da li bi se smatralo uvozom iz SAD ili unosom iz Poljske(EU).

Ne znam koji su troškovi uvoza u Poljskoj; uglavnom izdaje račun o plaćenom PDV-u

Ima dobrih motora i dobre su cijene geek
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimesub 10 sij 2015, 05:51

rifireman je napisao/la:
Da li se može uvesti motor iz SAD, preko Poljske?
Da malo razjasnim; diler iz Poljske uvozi motore iz SAD, plaća sve troškove do registracije (normalnu do registracije u Poljskoj).
Ako bi kupio takav motor da li bi se smatralo uvozom iz SAD ili unosom iz Poljske(EU).

Ne znam koji su troškovi uvoza u Poljskoj; uglavnom izdaje račun o plaćenom PDV-u

Ima dobrih motora i dobre su cijene geek

Ako je motor uredno registriran u EU,teoretski ne bi trebalo biti problema.
Već se nedavno nešto pisalo o tome, samo je bila riječ o uvozu USA motora preko Njemačke.
Navodno je problem sa našim uvoznikom i ovjerom COC certifikata pa to treba provjeriti !!
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimesri 14 sij 2015, 23:26

Imas slicnog uvoznika u Hungariji, mislim da se oglasava i na Njuskalu. HD!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimečet 15 sij 2015, 06:40

Bez obzira di je motor registriran motor mora dobiti uvjerenje o homologaciji od ovlastenog uvoznika. Ako se radi o ,HD onda uvoznik nece izdati tu potvrdu zbog broja sasije koja nije za EU trziste. Tako opet moras na homologaciju u centar za vozila
[Vrh] Go down
rifireman
cro chopper forum
cro chopper forum
rifireman


Broj postova : 510
Godina imam : 57
Prebivalište : Rijeka-Saršoni
Vozim : Suzuki Intruder c800
Na forumu od : 27.07.2008

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimečet 15 sij 2015, 20:21

Ne radi se o HD;
zanima me Suzuki vl 800 Volusia,
plaćena carina, pdv i motor spreman za registraciju u Poljskoj chopper
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimečet 15 sij 2015, 22:10

Onda kontaktiraj Novema Nova iz Karlovca
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1106
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimesub 17 sij 2015, 00:53

magna je napisao/la:
Bez obzira di je motor registriran motor mora dobiti uvjerenje o homologaciji od ovlastenog uvoznika. Ako se radi o ,HD onda uvoznik nece izdati tu potvrdu zbog broja sasije koja nije za EU trziste. Tako opet moras na homologaciju u centar za vozila

Pa Poljaci već imaju te papire. I njima su trebali, ne? Neka ih predaju uz motor, jer koji če im kuki ako je gore broj šasije.
[Vrh] Go down
https://route66.me
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimesub 17 sij 2015, 05:18

martinx je napisao/la:
magna je napisao/la:
Bez obzira di je motor registriran motor mora dobiti uvjerenje o homologaciji od ovlastenog uvoznika. Ako se radi o ,HD onda uvoznik nece izdati tu potvrdu zbog broja sasije koja nije za EU trziste. Tako opet moras na homologaciju u centar za vozila

Pa Poljaci već imaju te papire. I njima su trebali, ne? Neka ih predaju uz motor, jer koji če im kuki ako je gore broj šasije.

Svaki COC dobiven uz polovni motor mora biti ovjeren od strane ovlaštenog uvoznika u HR i tu nastaju gore opisani problemi.
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1106
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimesub 17 sij 2015, 22:40

Easy rider je napisao/la:
martinx je napisao/la:
magna je napisao/la:
Bez obzira di je motor registriran motor mora dobiti uvjerenje o homologaciji od ovlastenog uvoznika. Ako se radi o ,HD onda uvoznik nece izdati tu potvrdu zbog broja sasije koja nije za EU trziste. Tako opet moras na homologaciju u centar za vozila

Pa Poljaci već imaju te papire. I njima su trebali, ne? Neka ih predaju uz motor, jer koji če im kuki ako je gore broj šasije.

Svaki COC dobiven uz polovni motor mora biti ovjeren od strane ovlaštenog uvoznika u HR i tu nastaju gore opisani problemi.

Pa dobro, trebaju lupnut svoj pečat. Netrebaju novi papir ispisivat, a i da trebaju, sve im na ovom piše. Ili sam ja optimist?
[Vrh] Go down
https://route66.me
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimened 18 sij 2015, 08:19

Izgleda da si ipak optip.mist. Oni imaju svoje formulare sa tvornickim podatcima po broju šasije. Ako u njihovom sustavu nema broja šasije motora kojeg ti želis uvesti onda ti nece izdati papir bez obzira kakve ti papire imas. U tom slucaju s tim poljskim papirom ides u centar za vozila na homologaciju
[Vrh] Go down
Vilko
cro chopper forum
cro chopper forum
Vilko


Broj postova : 2333
Godina imam : 51
Prebivalište : Podvinje
Vozim : Yamaha Dragstar 650,1100, XJR 1300,Night Rod spec.
Na forumu od : 08.10.2008

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimened 18 sij 2015, 11:43

magna je napisao/la:
Izgleda da si ipak optip.mist. Oni imaju svoje formulare sa tvornickim podatcima po broju šasije. Ako u njihovom sustavu nema broja šasije motora kojeg ti želis uvesti onda ti nece izdati papir bez obzira kakve ti papire imas. U tom slucaju s tim poljskim papirom ides u centar za vozila na homologaciju
koliko je onda ta homologacija novčića Question
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitimened 18 sij 2015, 12:42

Uvoznik taj papir cijeni 400 kn pa onda na tehnickom jos 650 kn plus 70 taksenih (cijene su za kombije ali pretpostavljam da je isto i za ostala vozila). Cijenu za homologaciju neznam ali pretpostavljam da je oko 1000 kn
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvoz (unos) motora iz Poljske Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz (unos) motora iz Poljske   Uvoz (unos) motora iz Poljske Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz (unos) motora iz Poljske
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Unos motora iz EU - prvo CoC, onda sve ostalo
» Uvoz motora
» Uvoz novog motora
» Uvoz choppera
» od 1.1.2010 uvoz robe do 1000 kn bez carine i PDV-a

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: