Početna stranicaPretraľnikUvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje

Go down 
+11
aante
Vjerna Učiteljica
One Night Stand
Eagle
magna
Vladek
kuna
dragger
buralee
asy
emirharley
15 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 20:16

Homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje, volio bih da znam proceduru za uvoz motocikla u Hrvatsku.

Da bih dobio odgovor na nacin kako zelim da dobijem odgovor, moram pravilno da postavim pitanje, znaci:

1. Nasao sam neki polovan motocikl negdje u EU ili USA, recimo u Njemackoj, imam novac spreman

2. Sta dalje, kako biste vi to odradili (dovoz i uvoz u HR) ako, dakle, imate novac i nasli ste motocikl u Njemackoj......?

3. Sta dalje, precizno, korak po korak......?

Thanks za info.


Zadnja promjena: Vladek; uto 09 stu 2010, 07:52; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Da bude jasnije i uočljivije)
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 20:27

http://www.hak.hr/hak/sektor-za-vozila/homologacija/step-by-step.aspx

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 20:28

http://www.cvh.hr/cvh/homologacija/homologacija.aspx

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 20:51

This helps, thanks, da li to znaci da se kupac/uvoznik moze POJAVITI na granici HR i reci "dobar dan, evo ja dosao, uvozim motocikl, izvolite papire"?

Nadalje, sta se desava - ako se moze jednostavno "pojaviti" na granici i prijaviti uvoz - ako se uvoznim "organima" (carina?) ne dopadaju neki dijelovi motocikla? Da li se vraca nazad, ili se mogu raditi dopravke/popravke u HR, pa se nakon toga vrsi uvoz, ili se uvozi uz obavezu dopravke?
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 20:58

emirharley je napisao/la:
This helps, thanks, da li to znaci da se kupac/uvoznik moze POJAVITI na granici HR i reci "dobar dan, evo ja dosao, uvozim motocikl, izvolite papire"?

Nadalje, sta se desava - ako se moze jednostavno "pojaviti" na granici i prijaviti uvoz - ako se uvoznim "organima" (carina?) ne dopadaju neki dijelovi motocikla? Da li se vraca nazad, ili se mogu raditi dopravke/popravke u HR, pa se nakon toga vrsi uvoz, ili se uvozi uz obavezu dopravke?

najbolje ti je ovako, kao sto sam i ja radio, jer sam direkno bio kod zaduzene osobe.
za homologaciju dobijes formular koji ispunis, i posaljes postom.

odgovorna osoba je ivan mahalec, evo kopije maila
Citat :

Trebam znati:

proizvodač, tip, godina proizvodnje

tehnički podaci o motociklu

slike motocikla sa svih strana

slike identifikacijskih naljepnica ("IDENTIFICATION LABELS") na motociklu

te mi popunite priloženi formular (sve rubrike).



Tek nakon toga ću Vam moći reći nešto više, i to samo o problemu homologacije (ona je uvjet za carinjenje).

Sve ostalo morate saznati sami.



Srdačan pozdrav,

Ivan Mahalec

znaci, on ti kaze sto treba se promjeniti( ako je iz amerike, mjenjaju se zmigavci, tj samo plastike iz crvene u narandjastu), stavlja se sat na kilometrazu a ne na milje i to je to.
iz njemacke prolaze 99% motora homologaciju i nema carine ako imaju firmu negdje u EU, dok je za americko trziste ona 12%
kada dodjes na carinu, predas im papire i onda oni dalje to rijesavaju.
predlazem ti ako ides uvoziti motor, da skupis sve papire prije carine koji trebaju, jer ako ih nemas, motor ostaje u carini "iza zice", koja se naplacuje lezarina 100 kuna na dan, a i na otvorenom stoji..

EDIT- i da, ja bih da uvozim iz eu na carinu ga dovezao u kombiju-na prikolici, tako izbjegavas placanje registracije u njemackoj, koja dosta kosta ako je ona probna tablica, ali to je sve od osobe do osobe kako ce napraviti.

EDIT plus.
dok se sad sjetim polako kako ide to.
ja bih se isto dogovorio sa prodavacem da napise na racunu manju cijenu nego sto si platio, jer na carini sad gledaju cjenu i procjenjuju trosarinu prema kupoprodajnom ugovoru(zvao sam carinu i iz prve ruke su mi rekli)

ako se smije znati koji motor se planira uvesti?

ako je skuplji od 1 000 eura, ja bih napisao na racunu 1000 eura, i na to da se placa trosarina, carina(ako je ima) pa onda pdv
trosarina varira, carina od 0 do maximum 12%, pdv 23%
racunas par 100 kuna za speditera da ti rijesi sve papire, pa poslje svega toga se ide na tehnicki pa rega.

treba samo strpljenja Wink
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 21:05

emirharley je napisao/la:
Homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje, volio bih da znam proceduru za uvoz motocikla u Hrvatsku.

Da bih dobio odgovor na nacin kako zelim da dobijem odgovor, moram pravilno da postavim pitanje, znaci:

1. Nasao sam neki polovan motocikl negdje u EU ili USA, recimo u Njemackoj, imam novac spreman

2. Sta dalje, kako biste vi to odradili (dovoz i uvoz u HR) ako, dakle, imate novac i nasli ste motocikl u Njemackoj......?

3. Sta dalje, precizno, korak po korak......?

Thanks za info.


Malo sam u gužvi pa ću biti krata, a ako ne bude jasno, pojasniću sutra.


Nije problem motor koji se prodaje za EU tržište, izađe te oko 80% skuplje nego je njegova kataloška vrijednost u HR.
Problem je ako nema zastupnika u HR da bi dobio potvrdu o homologaciji. Onda u EU i tražiti potvdu.

Kupiti motor koji se ne prodaje za EU tržište, može i to ali ga triba prilagoditi EU zakonima (svjetla, žmigavci, plinovi i buka) a to odrađuje DZZM (državi zavod za mjeriteljstvo) i dobiješ potvrdu o sukladnosti vozila/motocikla, a relativno je skupo. Moraš imati VIN broj i dosta slika vrlo visoke i kvalitetne rezolucije, i to u dogovoru sa osobom iz DZZM odnijeti na pregled da sve provjeri, i na kraju sve to podiže cijenu.


Pažnja: ne plačati/kupovati ništa dok se papirologija ne riješi.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimened 07 stu 2010, 21:28

Ne planiram nista, pogotovo ne u HR, samo me interesira procedura, jer ne gine i nama u BiH homologacija uskoro, jer sve folove džonimo iz Hrvatske.... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
kuna
cro chopper forum
cro chopper forum
kuna


Broj postova : 2386
Godina imam : 59
Prebivalište : Zagreb
Vozim : luky-eva full oprema
Na forumu od : 15.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 08:20

emirharley je napisao/la:
Ne planiram nista, pogotovo ne u HR, samo me interesira procedura, jer ne gine i nama u BiH homologacija uskoro, jer sve folove džonimo iz Hrvatske.... Rolling Eyes
ne uzimate vi od Hrvatske, nego se Hrvatska u pristupnim pripremama za ulazak u EU morala prilagoditi EU Direktivama, Zakonima i Propisima (istina nešto sitno svaka zemlja ima prvao na nacinalnu diskreciju, ali je to zanemarivo). Stoga nismo mi ništa izmislili nego nas EU usmjerava da imamo pravila kakva su i kod njih.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 09:34

Definitivno tema koja me jako zanima. Stalno slušam priče sad ovako, sad onako prilikom uvoza. Da li je dovoljno da se na cijenu koja je vani doda 50% na troškove koje bih imao prilikom uvoza? Pod tim mislim na sve od carine, trošarina, PDV-a, biljega i sl.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 11:32

lpita san covika koji se bavi uvozom polovnih auta iz njemacke. treba racunati da se na doda jos cca pola od onoga sto si platio u njemackoj te da motor nije carinska roba te se nemoze voziti u kamionu nego mora imati prelazne tablice pa ga tek onda mozes u kamion. tako da ako imas nesto sto je povoljno onda se isplati. jedan od vecih troskova je prijevoz pa bi bilo zgodno nekome ko ionako ide pristekati sea natrag se voziti na motoru. treba i koji dan da se nadje nesto te mi je spominjao da treba ici i minhen po TUV
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 11:52

magna je napisao/la:
lpita san covika koji se bavi uvozom polovnih auta iz njemacke. treba racunati da se na doda jos cca pola od onoga sto si platio u njemackoj te da motor nije carinska roba te se nemoze voziti u kamionu nego mora imati prelazne tablice pa ga tek onda mozes u kamion. tako da ako imas nesto sto je povoljno onda se isplati. jedan od vecih troskova je prijevoz pa bi bilo zgodno nekome ko ionako ide pristekati sea natrag se voziti na motoru. treba i koji dan da se nadje nesto te mi je spominjao da treba ici i minhen po TUV

tocno, za automobil moras imati te prelazne tablice, ali za motor nije slucaj
jako se razlikuju zakoni izmedju auta i motora, od godista koji se moze uvesti, potrebnih papira itd.
za motor ti netrebaju tablice, mozes ga dovesti u kombiju/prikolici/kamionu, dok auto nemozes.

i kako si rekao, jos pola dodas na cijenu sa racuna i toliko te ispadaju davanja
[Vrh] Go down
Eagle
cro chopper forum
cro chopper forum
Eagle


Broj postova : 589
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Intruder M800
Na forumu od : 22.04.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 13:47

buralee je napisao/la:
magna je napisao/la:
lpita san covika koji se bavi uvozom polovnih auta iz njemacke. treba racunati da se na doda jos cca pola od onoga sto si platio u njemackoj te da motor nije carinska roba te se nemoze voziti u kamionu nego mora imati prelazne tablice pa ga tek onda mozes u kamion. tako da ako imas nesto sto je povoljno onda se isplati. jedan od vecih troskova je prijevoz pa bi bilo zgodno nekome ko ionako ide pristekati sea natrag se voziti na motoru. treba i koji dan da se nadje nesto te mi je spominjao da treba ici i minhen po TUV

tocno, za automobil moras imati te prelazne tablice, ali za motor nije slucaj
jako se razlikuju zakoni izmedju auta i motora, od godista koji se moze uvesti, potrebnih papira itd.
za motor ti netrebaju tablice, mozes ga dovesti u kombiju/prikolici/kamionu, dok auto nemozes.

i kako si rekao, jos pola dodas na cijenu sa racuna i toliko te ispadaju davanja

Sad više niš ne kužim!!!

raz1 Question Question Question
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 13:57

različiti izvori navode različita pravila, sad je pitanje tko je u pravu. s obzirom da nemam iskustva iz prve nego iz druge ruke , neću ništa tvrditi
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:00

dosta se odgovora može naći po forumuma na internetu, ali jedini pravi odgovor je direktno iz nadležne institucije i to u pisanom obliku da ne bi bilo poslije nisam znao. takav će odgovor tražiti netko ko je stvarno odlučio uvesti motor, a voajeri će i dalje pisati što ih volja jer ionako ne uvoze ništa pa nije ni bitno što je istina
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:01

Eagle je napisao/la:
buralee je napisao/la:
magna je napisao/la:
lpita san covika koji se bavi uvozom polovnih auta iz njemacke. treba racunati da se na doda jos cca pola od onoga sto si platio u njemackoj te da motor nije carinska roba te se nemoze voziti u kamionu nego mora imati prelazne tablice pa ga tek onda mozes u kamion. tako da ako imas nesto sto je povoljno onda se isplati. jedan od vecih troskova je prijevoz pa bi bilo zgodno nekome ko ionako ide pristekati sea natrag se voziti na motoru. treba i koji dan da se nadje nesto te mi je spominjao da treba ici i minhen po TUV

tocno, za automobil moras imati te prelazne tablice, ali za motor nije slucaj
jako se razlikuju zakoni izmedju auta i motora, od godista koji se moze uvesti, potrebnih papira itd.
za motor ti netrebaju tablice, mozes ga dovesti u kombiju/prikolici/kamionu, dok auto nemozes.

i kako si rekao, jos pola dodas na cijenu sa racuna i toliko te ispadaju davanja

Sad više niš ne kužim!!!

raz1 Question Question Question
Naravno da ne kužiš! Ni ja ne kužim!
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:08

magna je napisao/la:
dosta se odgovora može naći po forumuma na internetu, ali jedini pravi odgovor je direktno iz nadležne institucije i to u pisanom obliku da ne bi bilo poslije nisam znao. takav će odgovor tražiti netko ko je stvarno odlučio uvesti motor, a voajeri će i dalje pisati što ih volja jer ionako ne uvoze ništa pa nije ni bitno što je istina

Na ovo bi mogao odgovoriti samo tako da napišem remek-djelo hrvatske književnosti, valjda bi mi stalo na 500 strana! Ne kužim kako to nije bitno što je istina... ako se osječaš pozvanom da odgovoriš onda se valjda i osječaš pitanim... a ako se osječaš pitanim onda u najgorem slučaju trebaš reći "ne znam", ako ne znaš! Da je htio pitati nadležne institucije, onda ne bi ovdje postavio temu nego tamo! Stvarno ne kužim... Bohmann
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:13

jedno je želiti znati istinu jer ti o tome nešto ovisi a drugo je htjeti tek tako se malo informirati o tome. znači ako ja želim dignuti kredit onda ću ići na banku i saznati 100% točne informacije, a ako neznam ništa o kreditima pa me baš zanima može li se to namazati na kruh onda postavoim to pitanje negdi po internetu.

jasno????
[Vrh] Go down
kuna
cro chopper forum
cro chopper forum
kuna


Broj postova : 2386
Godina imam : 59
Prebivalište : Zagreb
Vozim : luky-eva full oprema
Na forumu od : 15.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:14

magna je napisao/la:
različiti izvori navode različita pravila, sad je pitanje tko je u pravu. s obzirom da nemam iskustva iz prve nego iz druge ruke , neću ništa tvrditi
.. dakle, bratić mi radi u Švicarskoj, za susjeda je našao polovni motor u Švicarskoj, s tim motorom je došao do Slovenske granice i skinuo "svoje" tablice, sin ga je pratio s automobilom i on je samo nastavio s autom u Hrvatsku (kad se vrati u CH predao je tablice), susjed ga je dočekao, stavio svoje prelazne tablice i fizički ga dovezao preko granice u RH. Događaj je bio prošle godine negdje krajem proljeća, početkom ljeta. Može biti da se za godinu dana to i promjenilo scratch
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:15

Emire, ova tema je bila na forumu već nekoliko puta, a primjećujemo kako nitko ne plaće zašto se tema ponovno otvara i zašto ne potražiš po forumu! ...To ti je zato jer su ljudi svjesti da je ova tema svaki put ispala čisto zauzimanje prostora na serveru, nakon prvih par postova misliš da si sve saznao, a onda nakon drugih par (kontra) postova opet niš ne znaš! Tako će biti i sa ovom temom, i kad sljedeći put netko otvori temu istog naslova, opet nitko neće gunđati jer ćemo se potajno nadati da će u temi sudjelovati samo oni koji znaju istinu... a neće biti tako!

P.S. Mogao si u tražilici potražiti slične (čitaj iste) teme i ne saznati ništa, a ne da otvaraš novu temu da ne bi saznao ništa!
Potraži po forumu! Evil or Very Mad

dobar3



Zadnja promjena: One Night Stand; pon 08 stu 2010, 14:27; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:17

One Night Stand je napisao/la:
ako se osječaš pozvanom da odgovoriš onda se valjda i osječaš pitanim... a ako se osječaš pitanim onda u najgorem slučaju trebaš reći "ne znam", ako ne znaš!

e a o ovome di bilo zgodno napisati doktorsku disertaciju , ali nisam još ni magistar. btw ljudi se uvik osjećaju prozvanima i pozvanima. u mome se kraju ljudi kuže u tri stvari : nogomet, politiku i vino. u biti nes samo da se kuže nego su i najpametniji u tome. s dolaskom interneta i mlađe generacije malo se proširilo znanje tako da mlađi sad znaju sve o svačemu i svi se osječaju povanima da dijele savjete

jasno???
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:18

kuna je napisao/la:
magna je napisao/la:
različiti izvori navode različita pravila, sad je pitanje tko je u pravu. s obzirom da nemam iskustva iz prve nego iz druge ruke , neću ništa tvrditi
.. dakle, bratić mi radi u Švicarskoj, za susjeda je našao polovni motor u Švicarskoj, s tim motorom je došao do Slovenske granice i skinuo "svoje" tablice, sin ga je pratio s automobilom i on je samo nastavio s autom u Hrvatsku (kad se vrati u CH predao je tablice), susjed ga je dočekao, stavio svoje prelazne tablice i fizički ga dovezao preko granice u RH. Događaj je bio prošle godine negdje krajem proljeća, početkom ljeta. Može biti da se za godinu dana to i promjenilo scratch
Al ovdje jedan tvrdi da moraš imati prelazne tablice, a drugi da možeš! Treba nam primjer da ih ne moraš imati ako voziš motor na prikolici, kombiju il sl. Twisted Evil
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 14:21

kuna je napisao/la:
magna je napisao/la:
različiti izvori navode različita pravila, sad je pitanje tko je u pravu. s obzirom da nemam iskustva iz prve nego iz druge ruke , neću ništa tvrditi
.. dakle, bratić mi radi u Švicarskoj, za susjeda je našao polovni motor u Švicarskoj, s tim motorom je došao do Slovenske granice i skinuo "svoje" tablice, sin ga je pratio s automobilom i on je samo nastavio s autom u Hrvatsku (kad se vrati u CH predao je tablice), susjed ga je dočekao, stavio svoje prelazne tablice i fizički ga dovezao preko granice u RH. Događaj je bio prošle godine negdje krajem proljeća, početkom ljeta. Može biti da se za godinu dana to i promjenilo scratch

e ovo ništa ne kužim ko je što vozio i kakva je to igra sa tablicama. pa ne mjenjaju se tablice na granicama , nego je najprije potrebno vratiti jedne pa onda uzeti druge. i dakle susjedu prelazne tablice u sloveniji ako j+ih je morao dobiti u švicarskoj Bohmann
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 16:09

Šta je tebi ONS? Jugo?... Evil or Very Mad

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 18:37

One Night Stand je napisao/la:
magna je napisao/la:
One Night Stand je napisao/la:
ako se osječaš pozvanom da odgovoriš onda se valjda i osječaš pitanim... a ako se osječaš pitanim onda u najgorem slučaju trebaš reći "ne znam", ako ne znaš!

e a o ovome di bilo zgodno napisati doktorsku disertaciju , ali nisam još ni magistar. btw ljudi se uvik osjećaju prozvanima i pozvanima. u mome se kraju ljudi kuže u tri stvari : nogomet, politiku i vino. u biti nes samo da se kuže nego su i najpametniji u tome. s dolaskom interneta i mlađe generacije malo se proširilo znanje tako da mlađi sad znaju sve o svačemu i svi se osječaju povanima da dijele savjete

jasno???

dobar3
Fala bogu da ste i ti i buralee iz istog kraja! Vas čemo staviti na ignore listu za ozbiljne teme, a vi pokrenite novu temu "Kako najjednostavnije i najjeftinije promjeniti kočnice" pa se raspišite o kompresiji maslinovog ulja i njegovoj pouzdanosti u kočionom sustavu! puca1 dobar3

za razliku od spamanja tema neozbiljnim postovima, ja napisem ono sto sam provjerio, i nejdem u of koliko neki ljudi idu.

ja planiram uvesti motor, pa zato se javljam u ovoj temi, da ne planiram nebi se javio jer nebi znao sto se trazi.

tako da ako zelis spammati, odi na rnr i udri kolko te mila volja, a nemoj se postavljati prema drugim ljudima sa dozom cinizma.
imam osjecaj kao da si ti pokupio svu pamet svijeta, ali ju ne zelis podjeliti sa drugima.

za homologaciju sam napisao sto je potrebno i dao sam kontakt kome se javiti da se to obavi, za carinu sam isto rekao, ako je motor porijeklom iz EU(napravljen u EU) CARINSKA STOPA JE 0%, dok iz USA je 12%
trosarinu ti izracuna spediter, jer varira ovisno id ccm3, godine i vrijednosti, i onda na sve to PDV
kako ces ga ti registrirati recimo ako ga uvozis iz USA? motor mozes staviti u kombi, na prikolicu, avion, brod, ledja, i tako izbjegavas troskove tablice, ali naravno, troskovi dolaze sa prijevozom.

cifra na koju placas carinu i ostale troskove pa na kraju pdv se uzima iz kupoprodajnog ugovora, dok za aute se uzima ISKLJUCIVO iz carinskih tablica.

moja preporuka je, ako se uzima motor iz USA, da se dogovori sa dealerom da napise da je on platio prijevoz, zato sto se i na prijevoz placa PDV, dok u ovom slucaju se NE PLACA.


eto toliko od mene!
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitimepon 08 stu 2010, 18:48

Ja imam dovoljno pameti i formalnog univerzitetskog, oliti sveucilsnog obrazovanja, a Boga mi sam i poprilicno snalazljiv da kada meni to bude trebalo, ja cu to sebi i zavrsiti u sekundi.

Temu sam postavio onako, da se malo zabavimo (ovo prije svega), da vidim kako ce to biti u BiH, prije ili kasnije, da vidim i mozda dobijem neke incijanlne informacije i prosto ne mogu da vjerujem da i ovakva potpuno benigna tema vodi zloj krvi i da je povod da se nekome nesto prigovara.

Bože naš pomozi nam, otići ćemo svi u pi*ku materinu, ako već nismo. Evil or Very Mad

Admin i mod, molim kljuc u bravu. Bohmann
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Sponsored content





Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje   Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» uvoz iz it
» Uvoz oldtimera
» Uvoz motora
» Uvoz choppera
» Uvoz novog motora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: