Početna stranicaPretraľnikUvoz motora - Page 4 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz motora

Go down 
+40
Sime
El Nino
Zlac
Safet(y)
martinx
darko68
vedranst
Easy rider
Beatnik
Drifter
Kunki
Bosqeto
Powerslave
Struja
nenokiar
dragger
nyll
Kum
Jack
palomas
swileni
bananajoe
zgrdic
Junior
medo
calc69
snut
Brzi
Pluriel
faramir
Mačak
fat boy
ajkula
Vladek
emirharley
Frntas
buralee
magna
cro.chopper
Jastreb
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimesub 02 kol 2014, 09:19

Na to će ti najbolje dati odgovor vedranst jer on ga je uvezo iz njemačke, ako se ne varam!
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimesub 02 kol 2014, 09:43

Zlac je napisao/la:
Vidim da je tema vezana za uvuz novih ,al mene zanima uvoz rabljenog dakle radi se o motoru 650ccm, 2008g.,22000km i euro 3 normom ako se ne varam.
Pitanje kolika su davanja na takav motor..

To moraš pitati direktno na carini. Ako imaš kopiju prometne bilo bi još bolje. Prošetaj do carine, tamo će ti pogledati u njihove tablice za procjenu i izračunati potrebna davanja. Dakle, točna informacija iz prve ruke. Sve drugo je rekla-kazala i tapkanje u mraku.
Na te troškove moraš dodati trošak prijevoza i registracije. i to je to !!

Ako kupuješ od auto kuće, neka ti obavezno stave na račun napomenu da je porez (MwsT,DDV...) već plaćen u dotičnoj državi. Od dokumenata,još ti je potreban COC koji ti je neophodan za homologaciju. To je sve !!

Kad dovezeš motor, prvo homologacija u STP i zatim na carinu.
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimepon 04 kol 2014, 08:09

Ja sam motor uvezao, godiste 2009., cijena motora 4.500 €, i na to sam platio sve skupa 1.000 € (trosarina, porez jer sam kupio od privat osobe) plus 300 € osiguranje i registracija.

Homologaciju sam rijesio jedno popodne nakon posla, slijedeci dan sam uzeo godisnji i rijesio na carini i poreznoj.

K tome sam jos imao zajebanciju sto nisam imao COC, pa sam tu rjesavao preko Auto motor centra ZG. Posto za Kawasaki nema generalnog uvoznika.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimepon 04 kol 2014, 08:41

El Nino je napisao/la:
Ja sam motor uvezao, godiste 2009., cijena motora 4.500 €, i na to sam platio sve skupa 1.000 € (trosarina, porez jer sam kupio od privat osobe) plus 300 € osiguranje i registracija.

Homologaciju sam rijesio jedno popodne nakon posla, slijedeci dan sam uzeo godisnji i rijesio na carini i poreznoj.

K tome sam jos imao zajebanciju sto nisam imao COC, pa sam tu rjesavao preko Auto motor centra ZG. Posto za Kawasaki nema generalnog uvoznika.

Cini mi se da si ode moga jeftinije proci. Moj je zakljucak da se isplati uvesti samo neki rijedji motori kojih kod nas nema. Sve ostalo kao npr kawasaki VN je kod nas jeftinije
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimepon 04 kol 2014, 13:25

Kupio sam motor od prvog vlasnika, s 6.000 km, kakav sam htio u serijskom stanju.

Tu prije ni poslije kupnje svog nisam nasao bolju priliku za custom.
[Vrh] Go down
Sime
man
man
Sime


Broj postova : 149
Godina imam : 42
Prebivalište : Oroslavje
Vozim : BMW R 850 R
Na forumu od : 23.02.2010

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimesri 03 ruj 2014, 20:32

pozz...

evo vam broj od dečka koji vam može pomoći oko uvoza motora,s tim da vam može pronaći motor, dopela ga u hrvatsku,a ako ste iz zagreba riješi vam sve papire do registracije umjesto vas,ima vlastiti kombi,evo ja sam prije mjesec dana surađivao s njim i mogu reći samo riječi hvale...(nagalasite da vam je Šime dao broj)
broj moba: 098 984 2068 DAMIR
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimesri 03 ruj 2014, 21:19

Sime je napisao/la:
pozz...

evo vam broj od dečka koji vam može pomoći oko uvoza motora,s tim da vam može pronaći motor, dopela ga u hrvatsku,a ako ste iz zagreba riješi vam sve papire do registracije umjesto vas,ima vlastiti kombi,evo ja sam prije mjesec dana surađivao s njim i mogu reći samo riječi hvale...(nagalasite da vam je Šime dao broj)
broj moba: 098 984 2068 DAMIR

OO znači nova pila je u garaži Twisted Evil
[Vrh] Go down
jawahell
man
man
jawahell


Broj postova : 60
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki EN500
Na forumu od : 24.03.2017

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimečet 06 ruj 2018, 12:13

Dakle ljudovi dosta toga se promijenilo pa je možda za "update teme" Smile
Nedavno sam kupio Kawasaki EN 500 iz 1990-te - motor je odjavljen, potpisali su ugovor o kupoprodaji u Njemačkoj, stavili motor u kombi i (ne)vozili ga 2 godine pa zaključili da nema smisla da stoji u garaži i odlučili ga prodati.
Procedura je slijedeća:
Neovjereni ugovor iz Njemačke ovdje važi
1. Ono što prvo treba je "COC" dokument (Certificate of conformity) kojim potvrđujete da je motor u tvorničkim specifikacijama - tražite kod prodavača ili u HR u ovlaštenom predstavništvu
- naravno da će ga zakomplicirati pa Kawasaki nema ovlaštenog distributera već samo distributere
- sa motorom treba otići u stanicu za tehnički pregled koja je ovlaštena i opremljena za homologaciju i zatražiti certifikat
- poslikaju, izmjere, ispune formular i šalju nekamo - moj je išao iz Sesveta u Centar za vozila Hrvatske d.d. odjel za ispitivanje, Sisačka39, Velika Gorica
- 320 kuna pripremite za ovjeru dobivenog papira
- kad dobijete mailom obavjest da je certifikat stigao, vratite se u istu stanicu za teh.pregled preuzmite certifikat
- sad možete obaviti homologaciju (čitaj čekati sat vremena da prepišu slova iz stare u novu knjižicu) ako ste dovezli motor
ili
- otići na carinu i ispuniti formular sa zamolbom za porezno i carinsko terećenje privatne osobe na osnovu vozila koje prijavljujete kao poreznu osnovicu - u 2 primjerka
- tu vam trebaju ugovor, knjižice vozila, certifikat i osobna - u orginalu i kopiji, ako nemate kopije za samo 2 kune postranici će vam ih kopirati ljubazna gospođa kod ulaza
- dobijete papir da ste predali zahtjev, i nakon dan-dva-tri porezno/carinsko rješenje
- ovo platite koliko vas odrape po starosti, kubicima, kilovatima i CO2 emisiji
- kad dobijete i carinsko rješenje (ne jave vam nego morate doći pitati) možete se uputiti ponovno u onu istu stanicu za tehnički pregled sa motorom i obaviti homologaciju (ako već niste) i tehnički pregled
- kad ste obavili (i nadam se prošli) tehnički pregled možete dalje trošiti novce na tablicu, knjižice, ovjeru knjižica, ovjeru ovjere ... (dodatnih cca 400 kuna na redovite troškove pregleda, cestarine, poreza, osiguranja i emisije CO2)

Evo mislim da sam sve napisao Very Happy

I to sve skupa ne traje niti mjesec dana Very Happy
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1131
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimečet 06 ruj 2018, 13:04

Ako nije tajna koliko te sve koštalo?
cijena motora, carine, prijevoz...
može i PP
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimečet 06 ruj 2018, 15:58

znači cijelo vrijeme motor moraš teglit na prikolici iako mu još uvijek vrijedi registracija u matičnoj zemlji članici EU?
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimečet 06 ruj 2018, 18:33

Zato jer sa Hrvatskom vozačkom možeš samo voziti vozilo na RH tablama
[Vrh] Go down
zeleni zub
man
man
zeleni zub


Broj postova : 175
Godina imam : 46
Prebivalište : pula
Vozim : Honda Shadow 600 VT C
Na forumu od : 04.10.2014

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimečet 06 ruj 2018, 19:05

šta ako u inozemstvu rentaš auto s njihovim tablama?
ili ako imaš međunarodnu vozačku?
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimečet 06 ruj 2018, 19:33

Vjerojatno treba nešto ovjeravat kod javnog bilježnika ili nešto slično, ali
sigurno nije da se samo sjedneš i voziš, uostalom ne bi onda svi vozili zoll tablice
kad uvoze aute.
[Vrh] Go down
jawahell
man
man
jawahell


Broj postova : 60
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki EN500
Na forumu od : 24.03.2017

Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitimepet 07 ruj 2018, 18:28

Što se tablica tiče - nemam pojma, moj je bio odjavljen. Vozio sam ga bez tablica taj kilometar do stanice za tehnički pregled Sad
Glede ostalog - mislio sam da sam sve napisao ali izgleda da sam preskočio ponešto pa ajmo ispočetka:
320 kn - zahtjev za certifikat (CoC)
1200 kn - porez
412 kn - homoloacija
---------------------
Ukupno trošarina: 1932kn

127 kn - tehnički pregled
540 kn - troškovi registracije (cestarina, zagađenje... prometna i tablica)
1210 kn - (680 zapravo sa 50%) - osiguranje
----------------------------------------------------------------------
Registracija: 1877 kn (od slijedeće godine 1088 kn godišnje)
----------------------------------------------------------------------
Ukupno:  3800 kuna za 499 kubika motorkotač
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvoz motora - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz motora
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Uvoz novog motora
» Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje
» Uvoz (unos) motora iz Poljske
» uvoz iz it
» Uvoz oldtimera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: