Početna stranicaPretraľnikUvoz motora - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 Uvoz motora

Go down 
+40
Sime
El Nino
Zlac
Safet(y)
martinx
darko68
vedranst
Easy rider
Beatnik
Drifter
Kunki
Bosqeto
Powerslave
Struja
nenokiar
dragger
nyll
Kum
Jack
palomas
swileni
bananajoe
zgrdic
Junior
medo
calc69
snut
Brzi
Pluriel
faramir
Mačak
fat boy
ajkula
Vladek
emirharley
Frntas
buralee
magna
cro.chopper
Jastreb
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimečet 28 tra 2011, 09:29

nyll je napisao/la:
Kum je napisao/la:
nyll je napisao/la:

ima li netko pristup tom famoznom katalogu ? ili je to nedostupno običnim smrtnicima ? mislim, ak ti lupaju porez na osnovu kataloga, nebil to trebalo bit javno dostupno?

Katalog bi trebao biti kao onaj koji gledaju kada placas porez kada kupis polovno vozilo. Jednom sam trazio telefonski da mi kazu kolika je vrijednost jednog motora, a lik mi je rekao da ne daju telefonski informacije nego da dodjem tamo. Nisam nikada otisao.

pa da, kolko sam čuo, za obadvije svrhe je u pitanju katalog koji izdaje CVH, kako i dragger kaže - al taj katalog se navodno osvježava svaka 3 mjeseca, (i opet;???) i dijeli samo poreznim upravama i carinarnicama..

pitao sam se da li i kako može fizička osoba doči do njega



....jednom davno je to bilo dostupno na internetu, u zadnje vrijeme nisam naišao mada sam tražio.
...alinemoj da te to brine šta nije dostupan, nađi model koji te zanima i otiđi u bilo koje osiguravajuće društvo da ti kažu katalošku vrijednost tog motora, dat će ti bez problema.
[Vrh] Go down
nenokiar
man
man
nenokiar


Broj postova : 12
Godina imam : 35
Prebivalište : Kičevo
Vozim : keeway 250 cruiser
Na forumu od : 09.12.2010

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimečet 12 svi 2011, 01:58

imam jedno pitanje živim u Makedoniji imam dvojno državjanstvo (Mak & Hr) dali mogu voziti motora u Makedoniji koji je kupljen u Bugariji, Njemačkoj. Italiji itd. sa Hrvatsku putovnicu a Мак vozačka dozvola?
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 24 lis 2012, 13:39

Uprao se u vecernjaku pojavilo da se ukida trosarina na polovna vozila od 01.01.2013 , carine vec dugo nema za vozila iz EU ili se varam , ostaje samo 25 % PDV , to bi trebalo vaziti i za uvoz polovnih motora , a kako ce biti sa homologacijom ?

http://www.vecernji.hr/biznis/od-1-1-ukidaju-se-trosarine-polovne-aute-luksuzne-proizvode-clanak-467552
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 24 lis 2012, 15:18

Nesto mi u tom clanku ne stima.

Novinar prvo napise:
Linić je najavio ukidanje trošarina na polovne automobile uvezene iz inozemstva i luksuzne proizvode od 1.1. 2013. godine.

Pa odmah recenica iza toga:
Na manje i novije automobile zbog izmjena u sustavu plaćat će se manje trošarine.

Prvo kaze da se trosarina ukida na polovne automobile uvezene iz inozemstva, a mene zanima kolike su trosarine na polovne automobile uvezene od negdje drugdje a da to nije inozemstvo?
Ova druga recenica nam kaze da ce se trosarine za polovne aute ukinuti na nacin da sto je auto "polovniji" (stariji) i/ili veci trosarina ce biti veca. Da li to misle da ce veca ili manja biti upravo ta trosarina koja je ukinuta??? (...ce mozda biti ukinuta).


Ovo je toliko besmisleno (kao i vecina onoga sto citamo u medijima) da je potpuno jasno kako je kompletan zakljucak i uredjenje proizvod izasao iz ureda ili glave "novinarcica" koji je poslan da uzme neciju izjavu, a uspio je uzeti samo "dobar dan" "auti" "trosarina" i na osnovu toga slozio pricu (tako barem meni sve to izgleda). U svakom slucaju, to je clanak koji zasluzuje apsolutno zanemarivanje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: dada   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 24 lis 2012, 15:56

Kum je napisao/la:
Nesto mi u tom clanku ne stima.

Novinar prvo napise:
Linić je najavio ukidanje trošarina na polovne automobile uvezene iz inozemstva i luksuzne proizvode od 1.1. 2013. godine.

Pa odmah recenica iza toga:
Na manje i novije automobile zbog izmjena u sustavu plaćat će se manje trošarine.

Prvo kaze da se trosarina ukida na polovne automobile uvezene iz inozemstva, a mene zanima kolike su trosarine na polovne automobile uvezene od negdje drugdje a da to nije inozemstvo?
Ova druga recenica nam kaze da ce se trosarine za polovne aute ukinuti na nacin da sto je auto "polovniji" (stariji) i/ili veci trosarina ce biti veca. Da li to misle da ce veca ili manja biti upravo ta trosarina koja je ukinuta??? (...ce mozda biti ukinuta).


Ovo je toliko besmisleno (kao i vecina onoga sto citamo u medijima) da je potpuno jasno kako je kompletan zakljucak i uredjenje proizvod izasao iz ureda ili glave "novinarcica" koji je poslan da uzme neciju izjavu, a uspio je uzeti samo "dobar dan" "auti" "trosarina" i na osnovu toga slozio pricu (tako barem meni sve to izgleda). U svakom slucaju, to je clanak koji zasluzuje apsolutno zanemarivanje.

pa kao i sve do sada, m,,,,ni koji rade gore nisu u stanju niti prepisati zakone iz drugih EU država!!! Samo nas na h.....m Balkanu drndaju sa koje kakvim glupostima!

npr rega za intrudera 1400 je kao za genšera.......
pa gdje je tu smisao

znači, šabane iz koje kakvih ministarstava treba zanemariti, te što prije organizirati GUJDA PARTY!!!kako bi se uzajamno tješili!!! pljuga sex cuga palipilu
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 24 lis 2012, 17:53

Zaključak - ukidaju se trošarine, za malene rabljene aute, sa 0 km, koji se prvi put registriraju. dobar

Motori i njhovi vlasnici (slučajevi za psihijatriju)... Tko je uopće spomenuo motore?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: heheheh   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 24 lis 2012, 17:56

palomas je napisao/la:
Zaključak - ukidaju se trošarine, za malene rabljene aute, sa 0 km, koji se prvi put registriraju. dobar

Motori i njhovi vlasnici (slučajevi za psihijatriju)... Tko je uopće spomenuo motore?

Nitko! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Struja
man
man
Struja


Broj postova : 233
Godina imam : 44
Prebivalište : Zadar
Vozim : Suzuki DL 650 V-Strom
Na forumu od : 01.06.2009

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 24 lis 2012, 22:36

A što je s ovim detaljem?

Ukinut će se trošarine na polovne automobile uvezene iz inozemstva, a trošarine na automobile naplaćivat će se po vrijednosti i emisiji CO2 plina, kao u Europskoj uniji. Na manje i novije automobile zbog izmjena u sustavu plaćat će se manje trošarine nego sada i to od 1. siječnja 2013. godine, Linićeva je računica.

Jel to misle na nove ili polovne???
[Vrh] Go down
Powerslave
man
man



Broj postova : 15
Godina imam : 47
Prebivalište : Križevci
Vozim : VN 900
Na forumu od : 03.07.2013

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimeuto 17 ruj 2013, 15:20

Vrlo povoljni polovni chopperi u njemačkoj, uvoz iz USA. Frend je uzeo fat boya prošli mjesec za 15.000 eura.
Ako koga zanima, evo preporuke:

B & R MOTORRADHANDEL
www.b-r-motorradhandel.de/

[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimeuto 17 ruj 2013, 18:06

Powerslave je napisao/la:
Vrlo povoljni polovni chopperi u njemačkoj, uvoz iz USA. Frend je uzeo fat boya prošli mjesec za 15.000 eura.
Ako koga zanima, evo preporuke:

B & R MOTORRADHANDEL
www.b-r-motorradhandel.de/

taj Fat Boy nije uopce nesto povoljan,
moj prijatelj preradjenog prodaje za toliko sa masom opreme na Bih tablicama Shocked 
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimeuto 17 ruj 2013, 20:13

i ja mislim da to bas i nije neki dil:evil: Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 18 ruj 2013, 13:02

Jedan moj kolega prilično je zainteresiran za kupnju cruisera, H&D Sportster 883 ili Kawa VN 900. Pošto u Njemačkoj postoji puno bolja i povoljnija ponuda rabljenih motora, jel zna netko od vas za neku firmu ili osobu koja u Hrvatsku uvozi motore po narudžbi?
[Vrh] Go down
Kunki
man
man
Kunki


Broj postova : 402
Godina imam : 53
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Bandit 1250
Na forumu od : 28.02.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 18 ruj 2013, 14:41

evo c/p sa njuškala sa jednog oglasa:



Motori se nalaze u Sloveniji 3 km od granice (5km od Kumrovca -40km od Zagreba)
SVE CENE MOTORA SU BEZ DAVANJA ZA HR.
davanja za HR sve ovisi o modelu i starosti, motora (EURO 2,EURO 3…)
ZA UVOZ I PAPIRE MOŽETE KONTAKTIRATI POSREDNIKA IZ ZAGREBA 00385 989842068
MOGUČ PREVOZ MOTORA

BUBAMOTO BMC Moto import/export
TREBČE 27
3256 BISTRICA OB SOTLI
SLOVENIA

SLO 00386 31 301885
HR : 00385 977743436
IT 0039 3665320801
FAX 00386 35804 157
EMAIL: bubamoto@gmail.com

www.bubamoto.com
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 18 ruj 2013, 14:45

mislim da je problem u carinskoj procjeni motora koja je osnova za davanja...., a koja je prenapuhana...

Zamislite da je carinska osnova za motor iznos koji zakonski nude osiguravajuce kuce u slucaju totalne stete (cijela vrijednost motora).......i onda je svizac zamotao cokoladu.....
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimesri 18 ruj 2013, 21:09

Neki dan je jedan poznanik kupio motor s talijanskim tablicama, i procedura nije tolko komplicirana. Nije mi sve objasnio u detaljima, ali uglavnom ide najprije kupoprodajni, pa na homologaciju i onda na carinu. I onda je spreman za tehnicki. vjerovatno i porez se mora platiti
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimened 12 sij 2014, 08:09

Poštovani kolege sa CRO chopper foruma
Ovo je copy/paste mog posta na forumu Motori.hr koji će vjerujem i ponekom sa ovoga foruma pomoći prilikom procedure uvoza :


S obzirom da sam i ja pronašao jedan novi motor u SLO i gotovo gotovo sigurno ću se upustiti u proceduru uvoza probao bih remizirati UVOZ NOVIH MOTORA na jednom mjestu.Nakon svih pročitanih stranica u ovoj temi,od ulaska u EU pa naovamo, ,evo kako sam ju ja doživio čitajući vaše postove.

Daklem :

Korak 1
Na carini izvaditi svoj osobni HR carinski broj.Negdje sam u ovoj temi pročitao da je to potrebno zbog dobivanja SLO fakture bez DDV-a

Korak 2
Možda nije baš neophpdno za novi motor ali prije uplate nije zgorega od prodavača zatražiti VIN i kopiju COC-a pa provjeriti kod našeg ovlaštenog zastupnika da li je moguće dobiti Potvrdu o suglasnosti. Jer,jednom kad si platio motor....više povratka NEMA !!

Korak3
Pronaći motor svojih snova i naravno,uplatiti ga :0648:
Prodavatelj (Auto ili Moto kuća) ispostavljaju račun bez DDV-a,MwSt... a na kojem je i naznačeno da je 6% EU carine uključeno u cijenu
Mislim da je bitno na računu naglasiti ovih 6% carine jer bi se kod nas moglo dogoditi da nam i to dodatno naplate !!
Prodavatelj sa preuzimanjem motora izdaje fakturu (preporučam 4 originala : carina,porezna,tehnički i da jedna da tebi ostane) i COC
Motor krcaš u kombi ili na prikolicu i piči doma Very Happy

Korak 4
Stigli smo u HR i sad naravno,počinje najzanimljiviji dio priče sa našom svemogućom i sveznajućom administracijom.
Sa računom i COC dokumentom odlazak kod generalnog zastupnika u HR i zatražiti izdavanje POTVRDE O SUGLASNOSTI

Korak 5

Sa svim dosada skupljenim dokumentima otići na STP ili neki centar koji radi homologaciju. Dobivamo potvrdu da motor zadovoljava uvjete

http://www.hak.hr/vozila/homologacija/popis-ispitnih-mjesta/

Korak 6
Naoružani beskonačnim strpljenjem i čeličnih živaca,te nakon dva ranojutarnja Pelinkovca,javljamo se na carinu,dolazimo u stručne ruke,slijedi *stručna procjena* prema katalogu našeg uvoznika (čitaj :legalizirani drpež) i obračun posebnog poreza a prema već prije napisanoj tablici u ovoj temi pa evo još jednom copy/paste :

Obujam motora u kubičnim centimetrima (cm³)
51 do 125 2,5
126 do 250 3
251 do 400 3,5
401 do 600 4
601 do 800 4,5
801 do 1000 5
1001 do 5,5
TABLICA 5
Razina emisije ispušnih plinova %
Euro III 5
Euro II 10
Euro I 15

Ova dva poreza se zbrajaju i dodaju vrijednosti motora prije konačnog obračuna PDV-a

Korak 7
Odlazak na poreznu upravu,uplatnice,plaćanje davanja, ovjera plaćanja

Korak 8
Sa svom prikupljenom dokumentacijom i plaćenim osiguranjem pristupiti registraciji na STP

Korak9
Dobro se oblokati i pokušat sve to skupa što prije zaboraviti.

Imam i pitanje : moj motor je EURO IV norma za koju nije iskazano davanje u tablici posebnog poreza. Što se tu događa? Plaćanje 5% po EURO III normi ili bez plaćanja????
Vjerovatno će i ostala većina novih motora interesantnih za uvoz biti u istoj kategoriji pa bih molio ako netko ima relevantnu informaciju !!

I na kraju,u cilju točne i relevantne informacije na JEDNOM MJESTU, MOLIO BIH VAS da me ispravite ako sam negdje pogriješio pa ćemo ispraviti,nanovo prepraviti post i na koncu svesti na TOČNU i RELEVANTNU proceduru. Isto tako,molio bih cijenjene forumaše da se suzdrže komentara koji sadrže prefixe : MOŽDA, MISLIM, VJEROVATNO, AKO, MOJ KUM JE 2009-e....i sličnih jer se u moru takvih postova izgubi ona prava informacija,koja je,vjerujem,mnogima (isto kao i meni sada) koji se upuštaju u takav izazov, zaista zlata vrijedna.

Unaprijed hvala
[Vrh] Go down
vedranst
cro chopper forum
cro chopper forum
vedranst


Broj postova : 1104
Godina imam : 51
Prebivalište : split
Vozim : HONDA GL1800 GOLDWING, KAWASAKI VN1500 DRIFTER
Na forumu od : 22.02.2010

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimened 12 sij 2014, 14:28

Ja sam uveo motor iz Njemačke.
Izračun davanja PPMV i CO2 je dobar.
U vezi PDVa, više se isplati platit vani, manji je.
Ako se kupuje novi u Njemačkoj, sve papire dobiješ od prodavatelja, račun sa PDV i papir o suglasnosti sa normama.
To nosiš na homologaciju pa na carinu i policiju.

Ako kupuješ polovni od privatne osobe, dobit ćeš od njega račun, tamo nema kupoprodajnih ugovora i javnih bilježnika ka ni poreza na kupnju nekretnina i pokretnina ( kod nas prijenos). Obzirom da ti ne može u tom slučaju prikazat PDV neka stavi na RN jedan paragraf iz njem. zakona da je obračunat porez na maržu. U mom slučaju sam kupio od tipa koji ima obrt.

Teško je naći univerzalnu formulu jer je svaki slučaj specifičan. Ako mogu kome na ovaj način pomoći ....
[Vrh] Go down
http://www.geosustavi.hr
darko68
cro chopper forum
cro chopper forum
darko68


Broj postova : 908
Godina imam : 56
Prebivalište : Rovno 23
Vozim : Yamaha dragstar 1100 piagio fly
Na forumu od : 11.01.2012

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimened 12 sij 2014, 17:32

Jesi fala. Dobro da imamo nekog ko je to prošel da nam pomogne savjetom ak bude trebalo  dobar
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimened 12 sij 2014, 19:35

vedranst je napisao/la:
Ja sam uveo motor iz Njemačke.
Izračun davanja PPMV i CO2 je dobar.
U vezi PDVa, više se isplati platit vani, manji je.
Ako se kupuje novi u Njemačkoj, sve papire dobiješ od prodavatelja, račun sa PDV i papir o suglasnosti sa normama.
To nosiš na homologaciju pa na carinu i policiju.

Ako kupuješ polovni od privatne osobe, dobit ćeš od njega račun, tamo nema kupoprodajnih ugovora i javnih bilježnika ka ni poreza na kupnju nekretnina i pokretnina ( kod nas prijenos). Obzirom da ti ne može u tom slučaju prikazat PDV neka stavi na RN jedan paragraf iz njem. zakona da je obračunat porez na maržu. U mom slučaju sam kupio od tipa koji ima obrt.

Teško je naći univerzalnu formulu jer je svaki slučaj specifičan. Ako mogu kome na ovaj način pomoći ....

Thx za info. Jedino ne kužim ovo podvučeno,da se za novi više isplati platit PDV vani. Kako uopće možeš kod nas registrirati motor ako nisi platio HR PDV ? Kako još nisam čuo za takav slučaj,daj molim te malo pojasni !!
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1106
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimened 12 sij 2014, 20:45

Easy rider je napisao/la:

Thx za info. Jedino ne kužim ovo podvučeno,da se za novi više isplati platit PDV vani. Kako uopće možeš kod nas registrirati motor ako nisi platio HR PDV ? Kako još nisam čuo za takav slučaj,daj molim te malo pojasni !!

Hrvatska je dio EU, pa prema tome nema duplog naplacivanja PDV-a. Ako je PDV placen u nekoj drugoj zemlji, ne placas ga u HR.
[Vrh] Go down
https://route66.me
vedranst
cro chopper forum
cro chopper forum
vedranst


Broj postova : 1104
Godina imam : 51
Prebivalište : split
Vozim : HONDA GL1800 GOLDWING, KAWASAKI VN1500 DRIFTER
Na forumu od : 22.02.2010

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimened 12 sij 2014, 22:28

Upravo tako!
[Vrh] Go down
http://www.geosustavi.hr
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimepon 13 sij 2014, 06:42

DA !! Imate pravo !!

Išao sam nanovo PAŽLJIVO pročitati neke stvari i stvarno je tako. He,he...kako su naši zakoni lucidno napisani da te navedu na krivi put. Naime, taj detalj je tako lijepo zamotan u moru članaka da nakon prvog ili malo površnijeg čitanja to ni ne skužiš.

U svakom slučaju hvala, kad napravim update procedure stavit ću nanovo

[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimepon 13 sij 2014, 13:03

martinx je napisao/la:
Easy rider je napisao/la:

Thx za info. Jedino ne kužim ovo podvučeno,da se za novi više isplati platit PDV vani. Kako uopće možeš kod nas registrirati motor ako nisi platio HR PDV ? Kako još nisam čuo za takav slučaj,daj molim te malo pojasni !!

Hrvatska je dio EU, pa prema tome nema duplog naplacivanja PDV-a. Ako je PDV placen u nekoj drugoj zemlji, ne placas ga u HR.
Ali u tom slučaju motor nije novi, i plačaš 5% prijenosa vlasništva kod nas.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimepon 13 sij 2014, 14:32

Easy rider je napisao/la:
Poštovani kolege sa CRO chopper foruma

S obzirom da sam i ja pronašao jedan novi motor u SLO i gotovo gotovo sigurno ću se upustiti u proceduru uvoza probao bih remizirati UVOZ NOVIH MOTORA na jednom mjestu.Nakon svih pročitanih stranica u ovoj temi,od ulaska u EU pa naovamo, ,evo kako sam ju ja doživio čitajući vaše postove.
...

u ovom postu se govori o uvozu novih motora - dakle nema 5% pp-a, a niti PDV-a ako je placen u zemlji iz koje se motor uvozi. Jedini problem nastaje kod obracuna posebnog poreza, jer se za osnovicu ne uzima cijena s racuna, nego preporucena cijena u RH, a to zna biti nesto vise (ukoliko je manje, onda je i racun dobar)
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitimepet 01 kol 2014, 21:52

Vidim da je tema vezana za uvuz novih ,al mene zanima uvoz rabljenog dakle radi se o motoru 650ccm, 2008g.,22000km i euro 3 normom ako se ne varam.
Pitanje kolika su davanja na takav motor..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvoz motora - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Uvoz motora   Uvoz motora - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvoz motora
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Uvoz novog motora
» Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje
» Uvoz (unos) motora iz Poljske
» uvoz iz it
» Uvoz oldtimera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: