Početna stranicaPretraľnikNesimetrično trošenje prednje gume.... 610RegistracijaLogin

 

 Nesimetrično trošenje prednje gume....

Go down 
+9
mavo
StarRider
klesoo
dragger
tosimoto
calc69
magna
lukylipik
palomas
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 09:21

Postoji jedan fenomen, o kojem na netu ima puno različitih teorija, mišljenja i objašnjenja, ali nekako me baš nisu uspjeli uvjeriti i objasniti.

http://www.rattlebars.com/valkfaq/tirewear/

Moja Aquila prošla je 42.000 km, kupio sam novu Metzeler prednju gumu, koju ću montirati ovih dana. Guma koja je sada gore vidljivo i znatno je više istrošena na lijevoj strani profila, nego na desnoj strani.

Isti je slučaj bio i sa originalnom gumom, ona je također bila nesimetrično istrošena. Pošto je nova Metzelerka mekša od postojeće gume, vjerojatno će na njoj ta situacija još više doći do izražaja.

Inače, motor ne vuće ni na jednu stranu, kod manjih brzina ide ravno ako se pusti upravljač, nikad nije bio udaren, jedino što mu je disk sa lijeve strane.

http://www.rattlebars.com/valkfaq/tirewear/wear02.html
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 09:58

... kod sebe nisam nikada ovo primjetio, sadašnja guma (prednja dakle) prešla je kod mene više tisuća km, ali ravnomjerno je istrošena

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_question Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_exclaim Nesimetrično trošenje prednje gume.... Confused

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_scratch Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_study
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 10:13

Potrošiti dvije prednje gume na 42.000 km i nije nešto zabrinjavajuće, ali kad bi lijeva strana gume izgledala jednako kao i desna, mogao bih se bez problema voziti čitavu ovu sezonu.

Na desnoj strani postoji još dosta "mesa" iznad indikatora istrošenosti, a kad se gleda lijeva strana, guma se mora zamijeniti....
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 11:17

ja sam kupio motor kojem je jedna strana gume bila potrošena. promjenio je isad nakon 17000 kmje još uvik ravomjerno potrošeno. doduše zamjenio sam i ulje u vilicama, ali ni prije ni kasnije motor nije vukao
zaklučak koji sam dobio: više liježeš u tu stranu



btw, oni koji nose slip gačice vidit će da im pišo leži uvik na istoj strani
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 18:11

Ne znam kaj bi to bilo Palomas ali miriše na nekaj gadnog...
Svakako to nije normalno, barem kak' se meni vidi... scratch
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 18:34

calc69 je napisao/la:
Ne znam kaj bi to bilo Palomas ali miriše na nekaj gadnog...
Svakako to nije normalno, barem kak' se meni vidi... scratch

Točno, i ja sam došao do istog zaključka! Od sad ću birati samo prometnice s desnim zavojima, jedino ne znam kak se bum vrnul doma? Question
[Vrh] Go down
tosimoto
man
man
tosimoto


Broj postova : 253
Godina imam : 59
Prebivalište : Beli Manastir
Vozim : Aprilia SL 1000 Falco, Daelim NS 125 DLX
Na forumu od : 20.12.2009

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 19:06

Vozi unazad ili po naški u rikverc lol!
[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com/shop/specials.php
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 19:09

Zamjeni prednju desnu sa zadnjom lijevom... What a Face pljuga :lol:
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 22:44

...mislim da ti je magna dao točan odgovor..
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimesri 19 svi 2010, 23:21

nikada nisam primjetio razliku u potrosenosti gledano na lijevu i desnu stranu. Uocio sam razliku u potrosenosti na jednom dijelu gume vise....., jelda, krpa se ne pojavljuje ravnomjerno Smile

Moje misljenje je slijedece:

1. definitivno nesto ne stima u geometriji kotaca!
2. nesimetricno sjedenje i pomicanje uvijek u jednu stranu prilikom kocenja. Rekao bih nesto slicno kao jaraneni koji voze auto nagnuti prema mjenjacu do boli, a mob. na kontra uhu... Smile
Mozda sam ovo trebao staviti na prvo mjesto???

3. strah nije jednak ulaskom u lijevi i desni zavoj, pa se naginjes vise na jednu stranu.
.
.
.
x. satoRRasi nesimetricno opterecuju motortocak prtljagom, satorima i gajbama pive... :-)
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 07:37

Mnogi članci na internetu tvrde da je to sasvim normalna pojava, koja se događa zbog vožnje po desnoj strani ceste. Zbog toga lijevi zavoji imaju veći radijus, pa se kroz njih može brže voziti. Voziti po desnoj strani ceste znači da lijeva strana gume ima veću kilometražu i bržu vožnju

(lijevi zavoji su duži i brži, desni su kraći i sporiji)

Englezi i ostali, koji voze po lijevoj strani ceste imaju obrnutu situaciju, njima se brže troši desna strana gume.

Citat :
FRONT: The left side of the front tire will show wear before the rest of the front tire. This is from the fact that you ride on the right side of the road and that the Valkyrie tends to "plow" the front tire through turns. Upon close inspection, you will see a like wear pattern on the opposite side of the tire but it is simply less pronounced for these reasons: Riding right means that the left side of your tire will have more miles and faster miles on it than the right side. Left hand turns have a larger radius than right hand turns in right side driving countries, hence you ride farther and faster turning left than right with subsequent increased wear on the tire's left. European left side drivers find that the right side of the front tire will wear first. This is normal.
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 09:13

btw, oni koji nose slip gačice vidit će da im pišo leži uvik na istoj strani[/quote]

nemoj me nemoj me glup glup
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:19

magna je napisao/la:

btw, oni koji nose slip gačice vidit će da im pišo leži uvik na istoj strani

Ja ga prebacujem malo u jednu, malo u drugu stranu tako da mi gačice budu iste boje i na jednoj i na drugoj strani.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:35

moje se isto niti s jedne strane ne troše,još imam one dlačice na prednjoj :lol:
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:40

medo je napisao/la:
moje se isto niti s jedne strane ne troše,još imam one dlačice na prednjoj :lol:

Tko ti se ne troši, gume ili gačice? Ja inače nosim tangice s naramenicama, poput Borata. A kod guma biram malo jače modele, s obzirom da mi je protuteg van standardnih gabarita.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:47

ma za gume velim :lol: malo sam kopao i čak nisu ni kineske nego tajvanske i to kao dobre,doduše nemam nekih zamjerki makar kod temp od 0-10 C nemam baš osjećaj neke sigurnosti,ali stvarno se ne troše,zadnja nešto malo ,prednja ko nova,a što se gaća tiče furam one s velikom kabinom lol!
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 12:51

Čuo sam samo dobre pohvale za te tajvanske gume, navodnu su tvrđe od asfalta, tak da se više troši kolnik, nego sama guma. :lol:
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 13:25

palomas je napisao/la:
Čuo sam samo dobre pohvale za te tajvanske gume, navodnu su tvrđe od asfalta, tak da se više troši kolnik, nego sama guma. :lol:
Možda su čavlerice.......
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 13:34

palomas je napisao/la:
Mnogi članci na internetu tvrde da je to sasvim normalna pojava, koja se događa zbog vožnje po desnoj strani ceste. Zbog toga lijevi zavoji imaju veći radijus, pa se kroz njih može brže voziti. Voziti po desnoj strani ceste znači da lijeva strana gume ima veću kilometražu i bržu vožnju

(lijevi zavoji su duži i brži, desni su kraći i sporiji)


dalo bi se polemizirati!
Ne znam zasto bi uzimali za istinu da su zavoji razliciti? Moze piti vodice ako stalno ides od tocke A do tocke B i istim putem nazad! Ukoliko radis "krugove", teorija ne pije vodu! Zamisli samo svoju traku i zavoj 90st. i radius npr. 500m. Kakva je razlika isao ja (i sjekao taj zavoj ) u lijevu ili desnu str.??? Zamisli si da vozis osmice. Kakva je razlika ako krenes u smjeru kazaljke na satu ili obrnuto??????

Ukoliko bi ipak raspravljali o onoj prvoj opciji, a to je da je lijevi zavoj uvijek blazi, onda cemo malo opiciti matematike:

Kada bi vozio u krug svih cca 30k km, onda uzmimo da pola vozis u lijevu str, a pola u desnu. Na lijevoj strani imas veci radius cca 3m, koliko je siroka traka.
Desni krug:
500m x 2 x 3,14 = 3140m
Lijevi krug:
503m x 2 x 3,14 = 3158m

razlika je 18m. Na 15000km, koliko vozis u lijevu stranu ispada 15000 : 3,150 = 4762 kruga.
4762 x 18m = 85714m, odnosno 85km vise predjes u lijevu stranu.

Da li si ti u stanju napraviti tako znacajnu razliku u potrosenosti gume na samo 85km????????????????????????????????????????????

Ili sam zajebo matematiku??????
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 13:50

Ne bih se puno zamarao sa matematikom, ali je činjenica da su lijevi zavoji duži i brži, jer se vozi po vanjskoj "periferiji" ceste, dok su desni zavoji kraći, oštriji i sporiji...

Jučer popodne isprobao sam ponašanje motora, pustio sam upravljač kod brzine 80 kmh (ruke sam ipak za svaki slučaj držao u blizini ručki). Na ravnoj cesti motor i dalje ide ravno, putanja mu se može fino podešavati sa nagibom - položajem tijela.

Činjenica je da na mnogim stranim forumima ljudi za razne modele motora primjećuju kako im se više troši lijeva strana gume, a Englezi tvrde da im se više troši desna strana gume.

Moja guma je u svakom slučaju odradila svoje, i prošla cca. 17.000 km.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 14:02

palomas je napisao/la:
Ne bih se puno zamarao sa matematikom, ali je činjenica da su lijevi zavoji duži i brži, jer se vozi po vanjskoj "periferiji" ceste, dok su desni zavoji kraći, oštriji i sporiji...

Jučer popodne isprobao sam ponašanje motora, pustio sam upravljač kod brzine 80 kmh (ruke sam ipak za svaki slučaj držao u blizini ručki). Na ravnoj cesti motor i dalje ide ravno, putanja mu se može fino podešavati sa nagibom - položajem tijela.

Činjenica je da na mnogim stranim forumima ljudi za razne modele motora primjećuju kako im se više troši lijeva strana gume, a Englezi tvrde da im se više troši desna strana gume.

Moja guma je u svakom slučaju odradila svoje, i prošla cca. 17.000 km.

mozda ipak geometrija kotaca nije bas OK? naravno da motor s razjebanom geometrijom mozes drzati na pravcu, upravo pomocu mase svog tijela!!!!

Ajmo jos blize znanstvenoj raspravi:
na ovom forumu se (gotovo) svi kunu u laganu voznju, brundanje motora i smireno kriuzanje.... kakva je razlika usao ja sa 60km/h u lijevi (duzi) ili desni (kraci) zavoj????? Ukoliko pricamo o Grobniku, onda prica poprima drugi tijek.

Nekako mi se cini da je opaaakoooo znacajniji faktor ponasanje vozaca i nacin ulazenja u zavoj, kocenje ispred zavoja i sl. gluposti, a ne sama duzina zavoja!!!

btw. imas li ijedan dokaz da je autor teksta trezveno razmislio ili je to napisano na temelju znanstvene rasprave tri polupijana bikera natocena pivom??? Svasta ljudi pisu po internetu, drugi to citaju i prihvacaju ili ne! Ja sam pokusao MATEMATICKI dokazati da prica bas i ne drzi vodu! Mozda sam u krivu!!!???

btw. matematika je zasnovana na gumi s 30kkm, a ti si presao tek 17kkm!!!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 14:15

sad mi je pala jos jedna interesantna zamisao na pamet.
Vozaci koji ne procijene zavoj kak' se spada, pa u zavoj ulaze osjetno sporije nego ga je moguce proci, u zavoju dodaju veci gas od potrebnog. Jelda, pravilnom procjenom zavoja kroz isti prolazimo fluidno, bez nepotrebnog ubrzanja...
Sto se dogadja s prednjom gumom kada u zavoju nabijemo gascinu da nas "katapultira" na izlazu iz zavoja????? Smile
Mislim da bi se ovaj slucaj mogao cesce dogadjati u lijevim zavojima koji su PREGLEDNIJI i cesto ni ne udjemo u zavoj, a vec vidimo izlaz..............

Hvala, molim, idemo dalje
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 14:18

Guma mi se od samog početka korištenja motora više troši s lijeve strane, i to ne samo kod mene, nego i kod najrazličitijih drugih modela, u raznim državama svijeta.

Čitav kotač bio je izbalansiran kod zadnje izmjene gume, i po tom pitanju sve je bilo u najboljem redu. Geomatrija motora također je u savršenom redu.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 14:25

palomas je napisao/la:
Guma mi se od samog početka korištenja motora više troši s lijeve strane, i to ne samo kod mene, nego i kod najrazličitijih drugih modela, u raznim državama svijeta.

Čitav kotač bio je izbalansiran kod zadnje izmjene gume, i po tom pitanju sve je bilo u najboljem redu. Geomatrija motora također je u savršenom redu.

Obzirom da ovaj forum ne pociva na "birtiji" i "dobro jutro prijatelji", ovo je tema kakvu nismo obradili odavno! Mozda na citavom forumu postoji par zanimljivih kao ova!

Upravo iz tog razloga bih molio svekoliko clanstvo, poglavito one koji su promijenili nekoliko guma, da se AKTIVNO UKLJUCE U RASPRAVU!!!!!!!!!!

Koliko vas se susrelo s istim problemom??? Lako cemo doci do saznanja jle rjesenje treba traziti u gumi, asfaltu, zavoju, motoru ili pak u vozacu!
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitimečet 20 svi 2010, 14:41

Ja ću se prijaviti u kategoriju loših u zavojima, dakle, ponekad presporo uđem u zavoj i dodajem gas (tj. češće otpuštam kuplung) u njemu, al mi je guma ravnomjerno potrošena nakon mojih cca. 18000km na ovom motoru!
Ako želite, smijete na meni raditi nehumane experimente i testiranja! kebab1 cuga
dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nesimetrično trošenje prednje gume.... Empty
PostajNaslov: Re: Nesimetrično trošenje prednje gume....   Nesimetrično trošenje prednje gume.... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nesimetrično trošenje prednje gume....
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Razlika izmedju prednje i zadnje gume
» ..gume, gume, gume trilema...
» Propadanje prednje vilice !
» produzivanje vilice
» Zamjena prednje felge na gv 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: