Početna stranicaPretraľnikRazlika izmedju prednje i zadnje gume 610RegistracijaLogin

 

 Razlika izmedju prednje i zadnje gume

Go down 
+2
custom rider
buba
6 posters
Autor/icaPoruka
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimened 08 vel 2009, 18:24

Ovako sad, malo geldam neke gume za motor po katalozima i poshto cu josh malo morat u investiciju koma .Muci me jedna sitnica , recimo nadjem gumu koja bi mi po svemu recimo odgovarala ali je deklarirana kao rear (zadnja) a ja bi ju stavio naprijed. Sad me zanima koja je tocno bitna razlika izmedju prednje i zadnje gume a da bude dovoljan razlog da ne bi mogla vrshit svoju funkciju na prednjem kraju. scratch

Da odma napomenem da je skroz nebitno o kojem se brandu radi , samo razlika front-rear uz predpostavku da su sve dimenzije iste.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimened 08 vel 2009, 21:39

razlika u smjesi i tvrdoči guma.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimened 08 vel 2009, 22:24

custom rider je napisao/la:
razlika u smjesi i tvrdoči guma.
hvala na odgovoru ali moram priznat da sam ocekivao malo opsheznije objashnjenje. Jel smeta ako je na prednjem kotacu guma koja ja za zadnji. Koje su prednosti odnosno mane scratch .
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
ronin1
banned
banned
ronin1


Broj postova : 163
Godina imam : 1015
Prebivalište : kad je žena doma--doma,kad je nema - svugdje
Vozim : trenutno svašta
Na forumu od : 04.11.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimepon 09 vel 2009, 13:12

buba je napisao/la:
custom rider je napisao/la:
razlika u smjesi i tvrdoči guma.
hvala na odgovoru ali moram priznat da sam ocekivao malo opsheznije objashnjenje. Jel smeta ako je na prednjem kotacu guma koja ja za zadnji. Koje su prednosti odnosno mane scratch .
Baš i ja imam sličan problem jal zadnju gumu stavljam na prednju felgu . guma koja ide na prednju felgu se ne radi utoj dimenziji nego samo u dimenziji za zadnju.
Ali kada se guma montira napred samo treba paziti na smjer vrtnje i piše na gumi ( front rear) i gumu postaviti na FRONT .znaš onu pizdariju kaj mislim ,ako neznaš znaju vulkanizeri .
BTW i ako nije neka R mašina nije neki bad Very Happy
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimepon 09 vel 2009, 20:55

ronin1 je napisao/la:
buba je napisao/la:
custom rider je napisao/la:
razlika u smjesi i tvrdoči guma.
hvala na odgovoru ali moram priznat da sam ocekivao malo opsheznije objashnjenje. Jel smeta ako je na prednjem kotacu guma koja ja za zadnji. Koje su prednosti odnosno mane scratch .
Baš i ja imam sličan problem jal zadnju gumu stavljam na prednju felgu . guma koja ide na prednju felgu se ne radi utoj dimenziji nego samo u dimenziji za zadnju.
Ali kada se guma montira napred samo treba paziti na smjer vrtnje i piše na gumi ( front rear) i gumu postaviti na FRONT .znaš onu pizdariju kaj mislim ,ako neznaš znaju vulkanizeri .
BTW i ako nije neka R mašina nije neki bad Very Happy

takvo je i moje mishljenje, po meni bi zadnja guma trebala bit eventualno cvrshce konstrukcije jel je izlozena neshto vecem opterecenju. Ako je potpuno ista guma , ista dimenzija , shara i sve drugo isto a zadnja je skuplja od prednje , znaci da ima i neka razlika u kvaliteti. Ovu sam usporedbu bacio izmedju guma potpuno istih dimenzija , samo je razlika front- rear. Moje je mishljenje da rear moze naprijed dok ja front nebi stavljao nazad.
Ako saznam odgovor prije nego neko napishe di je kvaka, bacim ovdje dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimepon 09 vel 2009, 22:13

...zadnja guma je nešto tvrđa od prednje jer se brže troši i više je na ''udaru'' gasa ,zato se i rade od nešto tvrđe smjese jer kad staviš prednju na zadnju može se desit da ona '' popusti'' i ti se vrlo brzo nađeš na podu a neznaš zašto (dešavalo se to) , a tvrđe su zbog toga jer guma podnosi konstantno oduzimanje odnosno davanje gasa te i težina motora,trapa(ovisno o motoru),moj savijet je da nije baš neki potez tako eksperimentirati,ima guma na tržištu...

evo nadam se da sam bio od neke pomoči pljuga
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 13:19

custom rider je napisao/la:
...zadnja guma je nešto tvrđa od prednje jer se brže troši i više je na ''udaru'' gasa ,zato se i rade od nešto tvrđe smjese jer kad staviš prednju na zadnju može se desit da ona '' popusti'' i ti se vrlo brzo nađeš na podu a neznaš zašto (dešavalo se to) , a tvrđe su zbog toga jer guma podnosi konstantno oduzimanje odnosno davanje gasa te i težina motora,trapa(ovisno o motoru),moj savijet je da nije baš neki potez tako eksperimentirati,ima guma na tržištu...

evo nadam se da sam bio od neke pomoči pljuga

ima to nekog smisla , ali ja planiram stavit gumu koja je za zadnji kotac na prednji scratch
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
ronin1
banned
banned
ronin1


Broj postova : 163
Godina imam : 1015
Prebivalište : kad je žena doma--doma,kad je nema - svugdje
Vozim : trenutno svašta
Na forumu od : 04.11.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 13:42

buba je napisao/la:
custom rider je napisao/la:
...zadnja guma je nešto tvrđa od prednje jer se brže troši i više je na ''udaru'' gasa ,zato se i rade od nešto tvrđe smjese jer kad staviš prednju na zadnju može se desit da ona '' popusti'' i ti se vrlo brzo nađeš na podu a neznaš zašto (dešavalo se to) , a tvrđe su zbog toga jer guma podnosi konstantno oduzimanje odnosno davanje gasa te i težina motora,trapa(ovisno o motoru),moj savijet je da nije baš neki potez tako eksperimentirati,ima guma na tržištu...

evo nadam se da sam bio od neke pomoči pljuga

ima to nekog smisla , ali ja planiram stavit gumu koja je za zadnji kotac na prednji scratch

stavi i vozi ,nije nauka ,drži vodu .Ja sam o tome spikao s ekipom na ws forumu i rad,likovi čak stavljaju i gume 200 napred ,a svi znamo da takvih nema za prednje gume

Very Happy LET D FORS BI VIT JU roker
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 15:01

Iskreno rećeno neznam, ali znam da prednju nebi stavio nazad i obrnuto.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 15:22

stvarno ne znam. . .
ali sam juer otisao do vulkanizera, i kaze mi da zapravo imam na prednjem kotacu zadnju gumu. . .
da ju je netko stavio jer je pasala po dimenzijama, ali po obliku ripni se moze reci da je to zapravo zadnja guma za neki manji motor
Razz Razz Razz
stvarno nisam imao nikakvih problema, cak mi se cini da odlicno drzi cestu
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 16:19

Koliko sam ja uspio skužit,onako laički po svome,prednja ima veći luk tj. zaobljenija je od stražnje gume,pa samim time mi se čini da može više "leći" a da guma i dalje ljubi asfalt sa gaznom površinom.....valjda scratch
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 20:55

evo ovdje nema nikakve razlike osim u shirini gume , sve su druge dimenzije iste, ovako na slici nema razlike

front
Razlika izmedju prednje i zadnje gume I347753_front

rear
Razlika izmedju prednje i zadnje gume I347754_rear scratch
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Sponsored content





Razlika izmedju prednje i zadnje gume Empty
PostajNaslov: Re: Razlika izmedju prednje i zadnje gume   Razlika izmedju prednje i zadnje gume Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razlika izmedju prednje i zadnje gume
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Yamaha dragstar - 650 ili 1100
» produzivanje vilice
» Razlika u preradama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: