Početna stranicaPretraľnikPropadanje prednje vilice ! 610RegistracijaLogin

 

 Propadanje prednje vilice !

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 09:32

Jucer promjenio ulje te se malo provozao da ga zagrijem i da mogu provjeriti razinu.
Pred kucom naglo zakocim i osjetim da su prednji amortizeri skroz propali jer sam osjetio neki udarac. Taj udarac sam osjetio i par puta ranije !
Dali je problem u ulju ili u federima amortizera?
Amortizeri nigdje nesline!
I jos jedno pitanje.
Primjetio sam da mi curi rashladna tekucina u to na spoju cilindara ispod karba!
Tamo se nalazi neka aluminijska cijev koja spaja cilindre sa osiguracima pri oba cilindra!
Sta tu uciniti!
Radi se o hondi shadow VT750 ACE 2002.g.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 09:59

Morat ces opet rastaviti vilice Isto se i meni desilo jer sam nesto okrenuo naopako
Sto se tice rashladne tekucine, moras promjeniti dihtunge. Buba ih je mjenjao
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 10:12

Ako ti curi ispod karba, onda se radi o brtvama glave motora, i samo je pitanje vremena kad će jedna od njih puknuti do kraja, pa će ti motor pomiješati vodu, ulje i/ili kompresiju. Nabavi nove brtve glave motora, a kod zamjene treba dati na strojno ravnanje same glave motora...
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 10:36

Ma nije tako strasno. Na hondama se zna od zime skupiti dihtung pa onda od starosti pukne. Vec vidjeno
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 10:50

Nekontam se u mehaniku ali mislim da to nije brtva glave.
To je neka cjev koja spaja cilindre i ima na sebi osigurace na obje strane. Tu mi flisa ne jako ono kap po kap svremenom voda na spoju cilindra i te cijevcice . Dali ta cjevcica fi odokativno 20 mm ima svoje dihtunge koji se daju promjeniti ?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 12:35

E sad, glavno je pitanje jel to što ti kapa stvarno rashladna ekućina, ili samo kondenzat (vlaga) koja nastaje dok motor još nije zagrijan? Ako je rashladna tekućina, uzmi malo količinu toga na prst, i lizni - probaj njezin okus- ako je slatkastog okusa, onda je to antifriz, a ta cjevčica (vjerojatno) povezuje rashladne kanale između cilindara.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 13:07

gaso999 je napisao/la:
Nekontam se u mehaniku ali mislim da to nije brtva glave.
To je neka cjev koja spaja cilindre i ima na sebi osigurace na obje strane. Tu mi flisa ne jako ono kap po kap svremenom voda na spoju cilindra i te cijevcice . Dali ta cjevcica fi odokativno 20 mm ima svoje dihtunge koji se daju promjeniti ?

Pusti palomasa. On ionako nema choppera guza i vjeruj onom ko zna. To ti je sigurno rashladna tekucina i to su sigurno gumice za zamjenu Malo je zafkano toe gumice promjeniti ali je zato trosak minimalan. Narucis to iz topmoto ili routinga i to je kraj price.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 13:29

koliko sam shvatio ti si mjenjao ulje u motoru a ne u vilicama!?
,. kada si zadnji put promjenio ulje u teleskopima?... moguće da ti ventilčeki za propuštanje ulja štekaju il tak nekaj..najbolje rastaviti i vidjeti dali je štogod puklo ili poderano možda je i ulje u potpunosti izgubilo svoju funkciju..
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 21:19

mrljo#2 je napisao/la:
koliko sam shvatio ti si mjenjao ulje u motoru a ne u vilicama!?
,. kada si zadnji put promjenio ulje u teleskopima?... moguće da ti ventilčeki za propuštanje ulja štekaju il tak nekaj..najbolje rastaviti i vidjeti dali je štogod puklo ili poderano možda je i ulje u potpunosti izgubilo svoju funkciju..

Da upravu si mjenjao sam ulje u motoru a ne u vilicama.
Ulje u teleskopima nisam mjenjao jer sam ga kupio tek lani u 9 mjesecu ali nisam siguran dali je ikad mjenjano.
Bit ce red to rastaviti pa viditi.

Evo i slikica gdje mi flisa voda

Propadanje prednje vilice ! Img1034h


Tu kod desnog osigurača.
to je cijev koja provodi vodu iz jednog u drugi cilindar scratch ?
Dali ona ima neki dihtung ili gumice ili nešto i dali se to da promjeniti bez skidanja cilindara ?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimesri 20 oľu 2013, 00:02

Ne kužim se u Honde, ali po slici , da ...trebao bi to bit most za rashl.tekućinu. Sad je samo pitanje da li se da promijeniti brtva(e) na nacin de se skinu osigurači pa cijevčica ljevo-desno..jer mi je malo to tu mač da moraš cilindre skidat za slinjenje r.tekućine.

Ja bih na tvom mjestu naručio gumice i stavio u novčanik.Vozio bih se i kontrolirao koliko stvarno nestaje r.tekućune/km..

Ako je u pitanju par decilitara na sezonu..Gašo narani svinje i ništ ne diraj.



Vilica obavezno na pregled gašo ..nije problem ako ti propadne u pravocrtnom kretanju, ali okuke.. to ne bih volio da mi se desi.

Znači pixe, gumice, opruge ..novo gušće ulje i piči.
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimesri 20 oľu 2013, 08:06

Koje ulje ste stavljali u amortizere i koliko ide u njih litara ?
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimesri 20 oľu 2013, 15:47

gaso999 je napisao/la:
Koje ulje ste stavljali u amortizere i koliko ide u njih litara ?

...ma u svaki teleskop ti ise možda 3dcl, vidi manual pronađi negdje podatak...
..a ulje ti je s oznakama 5W, 10w, 15w itd što veći broj ulje gušće vilica tvrđa....mislim na auto krešo ima Motorex povoljno!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimečet 21 oľu 2013, 17:49

gaso999 je napisao/la:
mrljo#2 je napisao/la:
koliko sam shvatio ti si mjenjao ulje u motoru a ne u vilicama!?
,. kada si zadnji put promjenio ulje u teleskopima?... moguće da ti ventilčeki za propuštanje ulja štekaju il tak nekaj..najbolje rastaviti i vidjeti dali je štogod puklo ili poderano možda je i ulje u potpunosti izgubilo svoju funkciju..

Da upravu si mjenjao sam ulje u motoru a ne u vilicama.
Ulje u teleskopima nisam mjenjao jer sam ga kupio tek lani u 9 mjesecu ali nisam siguran dali je ikad mjenjano.
Bit ce red to rastaviti pa viditi.

Evo i slikica gdje mi flisa voda

Propadanje prednje vilice ! Img1034h


Tu kod desnog osigurača.
to je cijev koja provodi vodu iz jednog u drugi cilindar scratch ?
Dali ona ima neki dihtung ili gumice ili nešto i dali se to da promjeniti bez skidanja cilindara ?

ja sam mjenjao te gumice, moras iscupat ove zicane osigurace i onda se cijevcica moze pomicat (NEMA RASKAPANJA MAŠINE).

Evo ti link: http://www.topmoto.hr/shop/index2.php?doslo=rez_db_kat&moto=vt750cw&do=&br=18&ses=ed0fa68d860b3c355994c29968621802&naslov=&pro=honda
tebi treba broj 8 sa slike. Imas moj broj moba na profilu pa me slobodno zvrcni, nije nista strasno, skupo ni komplicirano, sve mozes sam odradit. Ako ti treba pokupit gumice u Zagrebu
stojim na raspolaganju dobar

[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitimečet 21 oľu 2013, 18:10

OK
Hvala
[Vrh] Go down
Sponsored content





Propadanje prednje vilice ! Empty
PostajNaslov: Re: Propadanje prednje vilice !   Propadanje prednje vilice ! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Propadanje prednje vilice !
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» produzivanje vilice
» K: donji trokut (most) prednje vilice D=38,4 mm (BMW)
» Zamjena prednje felge na gv 250
» Prednje vili na Aquili

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: