Početna stranicaPretraľnikPrednje vili na Aquili 610RegistracijaLogin

 

 Prednje vili na Aquili

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimepon 09 srp 2012, 11:02

Dakle još otkako sam kupio lani na jesen moju Aquilu 125 primijetio sam da su prednje vile dosta mekane i
da prilikom prelaska preko neravne ceste lupetaju . ( tik-tik-tik ).
Ja sam ih skinuo sa motora , izvadio opruge i po servis manualu su čak 5 mm krače od minimuma.
Nalio sam novo ulje , ali nisam ništa dobio . Mislim da su se opruge stisnule te da one udaraju.
Dali je netko radio nešto sa vilama na Aquili , mijenjao opruge ili sl.

Hvala i pozdrav svim forumašima.

[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimepon 09 srp 2012, 11:07

Pa ako kažeš da su opruge kraće od minimuma po manualu, onda ti je najbolje naručiti i staviti nove..
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimepon 09 srp 2012, 14:08

....opruge su ti se lagano stisnule s vremenom exploatacije,....obzirom da su prednje opruge duze 5mm je vjerojatno normalno.....e sad kada si vadio opruge dali ti je pritisak opruge izbacio zavrsni navojni cep, odnosno kada si vratio opruge natrag dali ti je opruga pruzala otpor prilikom zavrtanja?
...dali su teleskopi poderani na prijelaznim dosjedima...
...cuje li se kliktanje stalno ili samo pri naglom sabijanju?
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 09:07

Kada sam skidao opruge pritisak je bio dosta slab isto tako kada sam ih vračao bez problema sam vratio matice .
E sad nisam to nikada radio pa neznam koliko bi opruga trebala davati otpor.
Kliktanje čujem kada vozim po lošoj neravnoj cesti i to me živcira , to što su mekane mi nije toliki bed.
Još me brine što u servis manualu na skici prednjih vila , vide se dijelovi do teleskopa ( matica , podloške , opruga ) a teleskopi ništa , tako da neznam šta ima u njima i dali je eventualno tu neki kvar.( možda čak i nisu predviđene za popravak )
Mislim da ću prvo probati dobiti veči pritisak opruga dali sa zamjenom ili sa dužom cijevčicom pa onda vidjeti šta će pokazati.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 10:34

...opruge pokusaj produziti pomocu unutarnjih kosuljica starih kuglicnih lezajeva, one su ti kaljene glatke...
...ak' si stavio prerijetko ulje onda su ti vilice dodatno mekse, probaj s guscim...
..ako poslije svega gore navedenog vilice ostanu meke klikcu, onda je vjerojatno kvar u mehanizmu (ventilu) za propustanje ulja iz komore u komoru ili tome slicno....
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimeuto 10 srp 2012, 12:35

A ima i tu kod nas u ZG jedan majstor kaj dela opruge kakve oćeš od čega hoćeš pa si daš napraviti nove za smješnu lovu, a možeš i tvrđe/mekše .... Kako ti je volja

Opruge Jatić
Japetićka 18
HR - 10090 Zagreb
tel: +385 (01) 349 63 69
http://www.opruge-jatic.hr/

(nije reklama, samo želim pomoći kolegi, ali ako modovi/admini smatraju neprimjerenim neka brišu....)
[Vrh] Go down
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimesri 11 srp 2012, 10:07

Hvala , siguran sam da će informacija biti korisna kako meni tako i drugim forumašima.
[Vrh] Go down
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimesub 14 srp 2012, 09:08

Ubacio sam produžetak od 3 cm u vile i one su sada tvrđe ali lupanje nije nestalo .
Čim se prođe po neravnini udaraju.
Sve više sumnjam na donji dio vilica , samo neznam dali se ove moje mogu reparirati , dali je itko
rastavljao vile na Aquili ?
[Vrh] Go down
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimepon 23 srp 2012, 15:19

Evo ja sam rastavio donji dio vilica ,pošto sam vidio kako se to radi na YOUTUBE-u , nije neki problem
e sad BANANA , za HYOSUNG GV -125 nepostoji kit za reparaturu vilica - nema na HYOSUNSOURCE a potvrdili su mi i u EURORENTU.
E sada mi preostaje da obilazim servise i vidim šta bi odgovaralo od nekog drugog motora.
Ako netko ima ideju gdje da se obratim samo naprijed. Pozdrav !
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimeuto 24 srp 2012, 08:52

Kapa_DA je napisao/la:
Evo ja sam rastavio donji dio vilica ,pošto sam vidio kako se to radi na YOUTUBE-u , nije neki problem
e sad BANANA , za HYOSUNG GV -125 nepostoji kit za reparaturu vilica - nema na HYOSUNSOURCE a potvrdili su mi i u EURORENTU.
E sada mi preostaje da obilazim servise i vidim šta bi odgovaralo od nekog drugog motora.
Ako netko ima ideju gdje da se obratim samo naprijed. Pozdrav !

Ništa, uzmi mjere i onda sa šublerom na prvi susret i mjeri.... pljuga
[Vrh] Go down
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimeuto 24 srp 2012, 15:41

Eto koliko sam dosad bio zadovoljan kako je jednostavno doči do djelova za Hyosung , sada veliko razočarenje. Prednje vilice su izgleda stroga tajna pa se taj dio nesmije znati ni popravljati . Grrrrrrrr !
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimeuto 24 srp 2012, 15:45

Kapa_DA je napisao/la:
Eto koliko sam dosad bio zadovoljan kako je jednostavno doči do djelova za Hyosung , sada veliko razočarenje. Prednje vilice su izgleda stroga tajna pa se taj dio nesmije znati ni popravljati . Grrrrrrrr !

Možda malo glupo pitanje, ali neda mi se tražit.... Koliko bi te koštale nove preko hyosourcea
[Vrh] Go down
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimesri 25 srp 2012, 14:38

cca 2000 kn , glupo mi je dat tolke pare za banalan kvar .
[Vrh] Go down
Bart
cro chopper forum
cro chopper forum
Bart


Broj postova : 1154
Godina imam : 57
Prebivalište : Nova Gradiška
Vozim : BMW R1200RT
Na forumu od : 14.07.2010

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimesri 25 srp 2012, 16:55

Lupanje na prednjim vilicama može biti i od popuštenih vijaka koji drže ukrasne metalne kape na vilicama pa one jednostavno lupaju od kućišta vilica i proizvode taj zvuk.
[Vrh] Go down
Kapa_DA
man
man



Broj postova : 26
Godina imam : 49
Prebivalište : DARUVAR
Vozim : HYOSUNG AQUILA 125
Na forumu od : 18.11.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimečet 26 srp 2012, 10:51

Ja nemam te ukrasne kape valjda ih 125 ice nemaju ,
Čekam jednog majstora koji se bavio amortizerima da mi pogleda te rastavljene cijevi , pikse i ostalo ,
meni se ćini da je to sve ok , osim ako to nemora dihtati strogo na desetu milimetra .
Mislim da ču doktorirati prtednje amortizere na Hyosongu.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitimečet 26 srp 2012, 10:58

Kapa_DA je napisao/la:
Ja nemam te ukrasne kape valjda ih 125 ice nemaju ,
Čekam jednog majstora koji se bavio amortizerima da mi pogleda te rastavljene cijevi , pikse i ostalo ,
meni se ćini da je to sve ok , osim ako to nemora dihtati strogo na desetu milimetra .
Mislim da ču doktorirati prtednje amortizere na Hyosongu.

Ma hebo lupanje, prođe ti ljeto.... To si treb'o po zimi rastavljat.... ribic
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prednje vili na Aquili Empty
PostajNaslov: Re: Prednje vili na Aquili   Prednje vili na Aquili Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prednje vili na Aquili
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Napon punjenja akumulatora na Aquili 250?
» Promjena auspuha na Aquili 250i
» aquila gv 650
» produzivanje vilice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr.-
Forum(o)Bir: