Početna stranicaPretraľnikmarka ulja?.. - Page 4 610RegistracijaLogin

 

 marka ulja?..

Go down 
+19
mbani83
Jack
buba
One Night Stand
GIBO56
magna
klesoo
palomas
Hellcat
lord
calc69
dragger
StarBobo
Vladek
Struja
Gad_
StarRider
ica
asy
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 01:25

palomas je napisao/la:
asy je napisao/la:
Znači da si na mom mistu ti bi ipak pokušao radije sa MOTULOM 5100 kako te kužim?

Ne da bih pokušao, nego na Shell ne bih ni pomislio više! Ja čak izbjegavam i vožnju po toj ulici, gdje su mi uspjeli uvaliti Shell !

roker lol! nemoj me falalepa
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 07:03

palomas je napisao/la:
magna je napisao/la:
na američkom forumu su većinom na mineralu ili polusintetici ali niko na full sintetici,

Vjerojatno si ti na forumu američke mormonske sekte, kojima vjera zabranjuje korištenje svih modernih strojeva i pomagala. Oni koriste mineralno ulje kao kolomast, za podmazivanje glavčina na zaprežnim kolima (10W - 40)

eto vidiš kako ljudi imaju dvostruka mjerila, sad bi me ode popljucali što u motor livan mineralno, a onda bi me opet popljucali kad kažem da u auto livan ful sintetiku i to svakih 30 000 km jer tako nalaže proizvođač auta i proizvođač ulja unatoč tome što serviser navija da dolazim svakih 10 000 km
[Vrh] Go down
Gost
Gost




marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 07:55

magna je napisao/la:
prodajen maslinovo uje extra djevicansko ( niko ga nije koristija) od masline oblice , cijena 90 kn/litri , dakle mineralno

Dođe baba u Konzum i pita imate li maslinovog ulja i gdje vam stoji.Na to uljudna prodavačica kaže evo bako imamo extra djevičansko za samo 99,99.
Na to baka skeptično slegne ramenima i duboko uzdahne pa pita.Aaa....jel imate možda nešto jeftinije??
Prodavačica joj odmah pokaže djevčansko ulje K-plus po izuzetnoj cijeni od 69,99..
Na to će baka ...Dobro dijete ..ma jel ti imaš kako izjebano maslinovo ulje

Tako i ja... dobar
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 08:07

Pošto sam neki jebeni strojar.....kako me učili a nešto i čitao svako je dobro tamo di paše oču reč kako nalaže proizvođač strojeva,motora . Samo nisam baš uvjeren za km ili sate izmjene
ulja. Bolje ulje prominit km ili sat prije nego kasnije no što je navedeno u instrukcionoj knjizi.
Neki kažu koliko ulja u karteru toliko km, ( 4 lit = 4000 km ) puno njih zaboravlja koliko motor radi u praznom hodu, već pomalo počima da se gledaju sati rada a ne km.
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 08:10

ZIGGY je napisao/la:
magna je napisao/la:
prodajen maslinovo uje extra djevicansko ( niko ga nije koristija) od masline oblice , cijena 90 kn/litri , dakle mineralno

Dođe baba u Konzum i pita imate li maslinovog ulja i gdje vam stoji.Na to uljudna prodavačica kaže evo bako imamo extra djevičansko za samo 99,99.
Na to baka skeptično slegne ramenima i duboko uzdahne pa pita.Aaa....jel imate možda nešto jeftinije??
Prodavačica joj odmah pokaže djevčansko ulje K-plus po izuzetnoj cijeni od 69,99..
Na to će baka ...Dobro dijete ..ma jel ti imaš kako izjebano maslinovo ulje

Tako i ja... dobar

....babi je dobra i murga ... talog u maslinovom ulju
[Vrh] Go down
Gost
Gost




marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 08:16

GIBO56 je napisao/la:
ZIGGY je napisao/la:
magna je napisao/la:
prodajen maslinovo uje extra djevicansko ( niko ga nije koristija) od masline oblice , cijena 90 kn/litri , dakle mineralno

Dođe baba u Konzum i pita imate li maslinovog ulja i gdje vam stoji.Na to uljudna prodavačica kaže evo bako imamo extra djevičansko za samo 99,99.
Na to baka skeptično slegne ramenima i duboko uzdahne pa pita.Aaa....jel imate možda nešto jeftinije??
Prodavačica joj odmah pokaže djevčansko ulje K-plus po izuzetnoj cijeni od 69,99..
Na to će baka ...Dobro dijete ..ma jel ti imaš kako izjebano maslinovo ulje

Tako i ja... dobar

....babi je dobra i murga ... talog u maslinovom ulju

Kod mene ide Mobil 10w 40 , za 70 kn..ne buni se motor ni na 10.000 okr. , al slažem se sa prijevremnom izmjenom.Par tisuća prije..čisto da nebude sterilana situacija..
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimeuto 27 tra 2010, 08:43

Gad_ je napisao/la:
One Night Stand je napisao/la:

A kaj ako ti nema ko držati motor 3 minute nakon vožnje? scratch Ili si našao način da sam pogledaš ulje? pljuga
P.S. Večeras kad sam došao doma nisam pogledao razinu ulja jer je bio mrak? Znači li to da više nikad ne smijem krenuti sa svojim motorom? lol!


Pa da znas da i jesan. ako zelin provjerit, nakon vožnje zapalin duvan, sidnen na motor uzmen mobitel i uslikam i lipo na slici pogledan di mi je ulje.
Oho, očito se nisam dovoljno potrudio! Moram priznati da ti je ideja odlična, na našim motorima je taj prozorčić malo nezgodno napravljen! Od sad ću i ja primjenjivati tvoju metodu! dobar
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 00:42

Pozdrav!
Evo tek sam se uključio u ovu temu i mogu reći da je većina svđalački raspoložena kao da želi prodat neki svoj proizvod a ne pomoć kolegi u izboru.
Eto ja kad sam kupio polovnjaka od 20 i nešto tkm. unutra je bio motul polu-sintetik i ja nastavio s time, jer kako se kaže kud svi tu i mali mujo. Prije nisam koristio ulja jer sam od svoje mladosti bio na cvaji , nalij mješavinu u rezervar i goni. Nakon toga pošto sam i sam mehaničar honorarno počeo raspitivati o uljima tako da sam pričajuči s jednim bajkerom koji koristi i između ostalog i grobnik rekao ono što ste i vi sami više-manje zaključili...
Mineralno do4-5 t. okretaja a poviše toga gubi svojstva tj. gori i pretvara se u vodu.
Polu-sintetik do7-8 t. okretaja i može kratkotrajno i više (recimo naložit kod pretjecanja), to je recimo naj preporučivije ulje za normalno voženje motora bez nekih exstremnih sitacija (grobnik, i sl.)
Ful-sintetik za vožnju uglavnom preko 8 t. km. te je preporučljiv za motore manje kubikaže pošto oni pretežno i voze u višim okretajima.
Tako mi kaže prika da na grobniku za sat vožnje polusintetike popije 7-8 deci ulja dok na ful-sintetici pola deca...
Ja sam tako slušajući njega u svoga ulio valvolinov ful sintetik i da vam pravo kažem u godini dana nisam uočio neke razlike osim da od mjenjanja do mjenjanja nakon god. nije trebalo ništa nadolivat ulja, tj. motul je za nekih 8 t. km. pao nešto ispod minimuma što je nekih pola litre dok je na ful sintetici potrošio oko2 deci na sličnu kilometražu. Nakon toga sam prije mjesec dana kupio(greškom) i ulio valvolinov polusintetik (vidio kad sam ulio) te istog izlio nakon sedam dana i ulio valv. ful-sintetik.
Mogu reći da je razlika kod ovih manjih mašina ko nebo i zemlja... na polu-sin. je stvarao dodatne vibracije pri kretanju je brzo lipila spojka kao da kreće početnik ... dok kod ful-sin. tih dječjih bolesti nema.
Što se tiče večih kubikaža kao npr. bajkeri u americi livaju mineralu jer imaju mašine koji se rasipaju kubicima i okr. momentom da mu ne tribaju okretaji da bi imali snagu...
Po meni za motore 500 i više ccm. polusintetika je zakon...
Što se tiče prozorčića za gledanje ulja po meni se gleda prije nego zajašim u sedlo, ispravim motor ćućnem i to je to , al uglavnom ne gledam nego svakih 500 km. kad je na nosaču za pomazivanje lanca.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 07:57

Struja je napisao/la:

Koliko sam shvatio, odustaju od ovog lokalnog tržišta.

... dok se Motul snađe mi ćemo biti u EU marka ulja?.. - Page 4 Icon_evil marka ulja?.. - Page 4 Icon_twisted marka ulja?.. - Page 4 Icon_rolleyes marka ulja?.. - Page 4 Kopfschuettel marka ulja?.. - Page 4 950601 marka ulja?.. - Page 4 Affraid marka ulja?.. - Page 4 60728 marka ulja?.. - Page 4 13962
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 08:12

Netočna je informacija da Motul odustaje od našeg tržišta. Firma koja je zastupala Motul i valvoline se razdvojila i sada svaka prodaje zasebno svoju marku ulja.
Ured uvoznika se preselio na sam ulaz u Samobor ali je skladište još uvijek na istom mjestu. Neki dan sam kupio karton ulja preko novog uvoznika i mogu reći da smo uspostavili dobru suradnju.
Novi zastupnik je:
Tehnolub, Samobor, Svetonedeljska 2, telefon +38513364060


Zadnja promjena: Vladek; pon 31 svi 2010, 12:01; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 09:02

ono što valja i dobro ide ne napušta se tako lako možda samo dobavljači koji se bore oko svog postotka a proizvod ostaje jer je tražen kao npr metzeler je prekinuo s gumi pađenom a nastavio s motoboxom
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 11:51

lukylipik je napisao/la:
Struja je napisao/la:

Koliko sam shvatio, odustaju od ovog lokalnog tržišta.

... dok se Motul snađe mi ćemo biti u EU marka ulja?.. - Page 4 Icon_evil marka ulja?.. - Page 4 Icon_twisted marka ulja?.. - Page 4 Icon_rolleyes marka ulja?.. - Page 4 Kopfschuettel marka ulja?.. - Page 4 950601 marka ulja?.. - Page 4 Affraid marka ulja?.. - Page 4 60728 marka ulja?.. - Page 4 13962

ne treba se Motul snalaziti, snaci cu se ja, ako vec nece netko treci...
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 31 svi 2010, 16:18

mbani83 je napisao/la:
Pozdrav!
Evo tek sam se uključio u ovu temu i mogu reći da je većina svđalački raspoložena kao da želi prodat neki svoj proizvod a ne pomoć kolegi u izboru.
Eto ja kad sam kupio polovnjaka od 20 i nešto tkm. unutra je bio motul polu-sintetik i ja nastavio s time, jer kako se kaže kud svi tu i mali mujo. Prije nisam koristio ulja jer sam od svoje mladosti bio na cvaji , nalij mješavinu u rezervar i goni. Nakon toga pošto sam i sam mehaničar honorarno počeo raspitivati o uljima tako da sam pričajuči s jednim bajkerom koji koristi i između ostalog i grobnik rekao ono što ste i vi sami više-manje zaključili...
Mineralno do4-5 t. okretaja a poviše toga gubi svojstva tj. gori i pretvara se u vodu.
Polu-sintetik do7-8 t. okretaja i može kratkotrajno i više (recimo naložit kod pretjecanja), to je recimo naj preporučivije ulje za normalno voženje motora bez nekih exstremnih sitacija (grobnik, i sl.)
Ful-sintetik za vožnju uglavnom preko 8 t. km. te je preporučljiv za motore manje kubikaže pošto oni pretežno i voze u višim okretajima.
Tako mi kaže prika da na grobniku za sat vožnje polusintetike popije 7-8 deci ulja dok na ful-sintetici pola deca...
Ja sam tako slušajući njega u svoga ulio valvolinov ful sintetik i da vam pravo kažem u godini dana nisam uočio neke razlike osim da od mjenjanja do mjenjanja nakon god. nije trebalo ništa nadolivat ulja, tj. motul je za nekih 8 t. km. pao nešto ispod minimuma što je nekih pola litre dok je na ful sintetici potrošio oko2 deci na sličnu kilometražu. Nakon toga sam prije mjesec dana kupio(greškom) i ulio valvolinov polusintetik (vidio kad sam ulio) te istog izlio nakon sedam dana i ulio valv. ful-sintetik.
Mogu reći da je razlika kod ovih manjih mašina ko nebo i zemlja... na polu-sin. je stvarao dodatne vibracije pri kretanju je brzo lipila spojka kao da kreće početnik ... dok kod ful-sin. tih dječjih bolesti nema.
Što se tiče večih kubikaža kao npr. bajkeri u americi livaju mineralu jer imaju mašine koji se rasipaju kubicima i okr. momentom da mu ne tribaju okretaji da bi imali snagu...
Po meni za motore 500 i više ccm. polusintetika je zakon...
Što se tiče prozorčića za gledanje ulja po meni se gleda prije nego zajašim u sedlo, ispravim motor ćućnem i to je to , al uglavnom ne gledam nego svakih 500 km. kad je na nosaču za pomazivanje lanca.

jednostavan, razumljiv post koji je potkrijepljen osobnim iskustvom dobar
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 10:50

magna je napisao/la:
prodajen maslinovo uje extra djevicansko ( niko ga nije koristija) , cijena 90 kn/litri

Moram se javiti.... jel imaš neko izjebano, jeftinije lol! ???
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 11:00

A sada jedno čisto laičko pitanje: koja je razlika između Motul 5100 Esater ulja s oznakama 10/40, 15/40 te 10/50 i 15/50? Umjesto ulja 10/40 lik u Hein Gerickeu mi dade 15/50, a ja to uvidio tek danas u Hrvatskoj? Jel ja to sada mogu uliti u svoj motor ili da plačem? ....Daš čovjeku lijepo papirić sa napisanom vrstom ulja, računajući da se ne moram patiti sa njemačkim jezikom, jer engleski ne razumije....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 12:01

nenad barinić je napisao/la:
A sada jedno čisto laičko pitanje: koja je razlika između Motul 5100 Esater ulja s oznakama 10/40, 15/40 te 10/50 i 15/50? Umjesto ulja 10/40 lik u Hein Gerickeu mi dade 15/50, a ja to uvidio tek danas u Hrvatskoj? Jel ja to sada mogu uliti u svoj motor ili da plačem? ....Daš čovjeku lijepo papirić sa napisanom vrstom ulja, računajući da se ne moram patiti sa njemačkim jezikom, jer engleski ne razumije....

15/50 je malo "deblje" ili kako se to kaze gusce??? mozda?? ulje. nece ti smetati ako sipas u motor... u principu zimi ide malo tanje ulje zbog hladnoce a leti ide malo deblje. bilo kako bilo 15/50 je ok.

nemoj plakati !
Very Happy


Zadnja promjena: nikomil1; pon 09 sij 2012, 12:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 12:42

nenad barinić je napisao/la:
A sada jedno čisto laičko pitanje: koja je razlika između Motul 5100 Esater ulja s oznakama 10/40, 15/40 te 10/50 i 15/50? Umjesto ulja 10/40 lik u Hein Gerickeu mi dade 15/50, a ja to uvidio tek danas u Hrvatskoj? Jel ja to sada mogu uliti u svoj motor ili da plačem? ....Daš čovjeku lijepo papirić sa napisanom vrstom ulja, računajući da se ne moram patiti sa njemačkim jezikom, jer engleski ne razumije....

Multigradacijsko 15W-50 ulje ima nešto viši viskozitet od 10W-40, ali i njega možeš sasvim normalno koristiti po zimi, ionako se nećeš (valjda) voziti na -20 C. Taj viskozitet ulja je predviđen za temp. okoline u rangu cca. -15 C do +50 C

marka ulja?.. - Page 4 Ulja
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 13:18

Palomas, puno ti hvala, sada mi je lakše! Obzirom da već kao član ccf-a imaš cugu od mene, za ovo imaš extra turu dobar
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 13:23

Hvala prijatelju, valjda ćemo jednom popiti nešto skupa! Smile Po ovoj tabeli vidiš da i ulje 20W-50 (koje je gušće od tvojeg 15W-50) možeš koristiti u rangu -10 do +50C. Ionako je najbolje upaliti motor prije vožnje, za vrijeme dok ti obučeš svu potrebnu opremu, on je pripremljen za početak vožnje.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 13:34

Tako inače radim...upalim ga i dok se malo zagrije, obučem i navučem sve što ide... hvala još jednom, sada mi je jasna razlika dobar
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:24

Ja ti livam oduvik 15W50. I vozim se na temperaturama od -10 do +45. Sve super do sada, kakvo plakanje, sve su to detalji skoro pa nebitni....
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:36

Ma ja zapisao u mobitel 15-50 kako si mi ti rekao i još netko, ali i 10-40 kako mi je rekao ovdje jedan pajdo, i normalno, pročitam ovo drugo i napišem na papir. Sada pročitam u pp-u da je 15-50, pa mi je lakše, važno da nisam nešto zahebao.... dobar
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:38

Ja osobno mislim da je 15w50 bolje. Ali ponavljam -sve je to dobro i za nijansu različito...
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:42

...sada ga stavim i ubuduće isto to ulje, obzirom da većina ljudi na forumu podržava upravo motul 5100....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:45

asy je napisao/la:
Ja osobno mislim da je 15w50 bolje. Ali ponavljam -sve je to dobro i za nijansu različito...

15W-50 je nešto otpornije na visoke ljetne temperature, ali o tome bi se dalje moglo naširoko raspravljati. Kad je motor jednom sasvim zagrijan, radna temperatura ulja je viša (i) od tih 50 C (vanjske temperature), i tu sad neki sasvim drugi faktori igraju važniju ulogu. Sintetička ulja (općenito) bolje podnose visoka temperaturna opterećenja, dok kod mineralnih ulja lakše dolazi do degradacije viskoziteta ("razbijeno ulje")
[Vrh] Go down
Sponsored content





marka ulja?.. - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
marka ulja?..
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ... VOZZ (australska marka kaciga) !
» Filter ulja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: