Početna stranicaPretraľnikKontrola ulja 610RegistracijaLogin

 

 Kontrola ulja

Go down 
+8
asy
Deckardcain
maxart
palomas
Karlo
emirharley
merla
nenad barinić
12 posters
Autor/icaPoruka
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 11:19

Ne znam da li je bilo govora o tome, ako je bilo unaprijed se ispričavam moderatorima/adminima i zamoljavam da moj upit svrstaju tamo gdje treba ići..... dakle, kao što je poznato, ponovio sam se u motor, VN900 Classic. Imam dilemu za kontrolu ulja u mašini. Pretpostavljam da se kontrola razine ne može vršiti ako se motor stavi na štender, jer mašina nije pod normalnim kutem.Tri pitanja imam:
1.Da li motor moram uspraviti i držati uspravno a nekoga zamoliti da zalegne na tlo i uz pomoć baterijske lampe pregleda stakalce i vidi da li je razina ulja između minimuma i maksimuma
2. Da li pri tome treba sjediti na motoru ili ga držati uspravno
3. Da li se možda kontrola vrši dok je motor na bočnom nogaru? Nedoumica mi je zbog pojašnjenja iz Uputstva za uporadu iz Kaptol Carga gdje je motor kupljen i od kojih je dobiveno uputstvo, u biti nekih 16 loše fotokopiranih stranica na kojima se skoro ništa ne vidi. U istom uputstvu piše, citat: "Razinu ulja kontrolirajte kroz staklo za provjeru. Kod motora koji je parkiran razina ulja mora biti između gornje i donje oznake na staklu". Po ovome "koji j eparkiran", pošto VN ima samo bočni nogar, trebao bio uspoređivati oznake dok je na bočnom nogaru???

E, baš sam zbunjen.... HEEEEEEEEEEEEEELP
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 11:54

1 - da
2 - svejedno
3 - ne

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 12:17

Ja bih pazljivo provjerio manual.

Instrukcije za H-D (jasno da nisu identicne za Kawu, ali samo navodim kao primjer da nije sve uvijek ISTO i da se mora biti pazljiv):


1. Provjera ulja u masini, ali takodjer i zamjena: kada je motocikl na BOCNOJ nogari

2. Provjera ulja i promjena ulja u transmisiji/mjenjacu: kada je motocikl u uspravnom polozaju

3. Provjera ulja i promjena ulja u primaru: kada je motocikl u uspravnom polozaju

Sve se provjere vrse, kao i kontrola kada je motor blago zagrijan, nikako na hladno!!! Znaci, motor provozati da se zagrije i sacekati desetak minuta.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 12:32

emirharley je napisao/la:

1. Provjera ulja u masini, ali takodjer i zamjena: kada je motocikl na BOCNOJ nogari

.

moram priznati da ovo prvi put čujem scratch

očito ponekad treba i pročitati onu knjižicu koja obično dodje sa motorom Shocked


_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 13:03


U knjižici koja se dobije uz motor piše da se kontrola ulja vrši u uspravnom položaju .
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 13:28

Koliko sam upoznat, dosta velik broj raznih modela motora ima čep za ispuštanje ulja na desnoj strani kartera, tako da kad je motor na bočnoj nogari, većina ulja se iscjedi bez problema. Za mene je inače najbitniji tvornički podatak, koliko ulja ide (stane) u karter kad se mijenja filter ulja.

Iscjedim (skoro) sve ulje iz kartera, natočim toliko koliko piše u tvorničkom manualu, i tada je razina ulja na gornjoj oznaci razine ulja.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 13:45

Kod VN-900 je čep za ispuštanje na sredini motora , što znači da bi trebao stajati uspravno .

Količina ulja koja ide u motor :


3 , 0 L ( bez mjenjanja filtera )

3 , 2 L ( sa zamjenom filtera )

3 , 7 L ( kod suhog motora )


Zadnja promjena: Karlo; uto 08 stu 2011, 14:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 14:15

merla je napisao/la:
emirharley je napisao/la:

1. Provjera ulja u masini, ali takodjer i zamjena: kada je motocikl na BOCNOJ nogari

.

moram priznati da ovo prvi put čujem scratch

očito ponekad treba i pročitati onu knjižicu koja obično dodje sa motorom Shocked

U pravu je Emir a iz razloga šta ima suhi karter tj. rezervar za ulje pljuga
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Deckardcain
man
man
Deckardcain


Broj postova : 192
Godina imam : 55
Prebivalište : Split
Vozim : Eliminator 250, Kawasaki ER5
Na forumu od : 18.09.2009

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 14:54

Meni kad stoji na nogari kroz staklo se ništa ulja i ne vidi, tek kad se ispravi nalije se u prozorčić.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 15:44

Karlo je napisao/la:
Kod VN-900 je čep za ispuštanje na sredini motora , što znači da bi trebao stajati uspravno .

Količina ulja koja ide u motor :


3 , 0 L ( bez mjenjanja filtera )

3 , 2 L ( sa zamjenom filtera )

3 , 7 L ( kod suhog motora )

Točno tako. Ja ga kontroliram bez problema čak i sam. Nadjem mu ravnotežu, uzmem ga tako uravnoteženog desnom rukom za lijevu ručku i plagano se spustim i pogledam na prozorčić. Naravno da je sigurnije da ti netko pomogne, ali ja sam se dobro izvještio ovako...

Pošto uvijek mijenjam i filter, stane mi izmedju 3,2 i 3,4 litara da bi na prozorčiću bilo otprilike po sredini...

Za sve u vezi izmjene tu je spas štender "made in S. Brod" dobar

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Kontrola ulja Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 16:59

Moram si napraviti neki štender... gledaosam one jednostavne na forumu, jedino još da mi je mjere saznati, možda bih i sam mogao napraviti....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 18:05

Kupio za 100 kn u louisu
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 18:12

nenad barinić je napisao/la:
Moram si napraviti neki štender... gledaosam one jednostavne na forumu, jedino još da mi je mjere saznati, možda bih i sam mogao napraviti....

Evo dimenzije kako sam ja radio . Kut štendera u odnosu na tlo sam odredi ( odokativno ) mislim da je oko 70 stupnjeva , a isto tako i kut ručke u odnosu na štender .
Ako hoćeš jednostavnije i brže ručku možeš zavarit direktno . Ručka mora biti pod kutem da zaobiđe bisage .


Kontrola ulja 63167705
Kontrola ulja 63341241
Kontrola ulja 34063722


[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 19:29

To je to dobar

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Kontrola ulja Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 20:42


Caballete_casero
Uploaded by pacozener. - Car, truck, and motorcycle videos.

ne znam da li se ovdje iznad ista vidi, jer sam stavio onako napamet (hebe me cenzura Twisted Evil )... ako ne, molio bih admine da urede post... Smile

..imas ovdje razno-raznih ideja... Very Happy https://cro-chopper.forumcroatian.com/t77p30-lifter-stender-za-custome

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 21:58


točno 4 lit. sa filterom .... nagnut ili ne dobar . Poslje na stiku kad je mot . nagnut mogu pratit stanje nivoa .
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimeuto 08 stu 2011, 23:04

hvala na iscrpnim odgovorima, svima!!! Mislim da idem u izradu štendera....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Gost
Gost




Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimesri 09 stu 2011, 05:39

Količina ulja se provijerava na friško kupljenom polovnom motoru tako da se sve ispusti van i ubaci točna količina ulja po manualu (sa zamjenom filtera ulja) , sljedeća kontrola se radi nakon 6000 kilometara da se sve izbaci van i nalije novo ulje i filter.

Ukoliko nakon 2-3 tk fali litra ulja, vrijeme je da se proda motor.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimesri 09 stu 2011, 09:01

ZIGGY je napisao/la:
Količina ulja se provijerava na friško kupljenom polovnom motoru tako da se sve ispusti van i ubaci točna količina ulja po manualu (sa zamjenom filtera ulja) , sljedeća kontrola se radi nakon 6000 kilometara da se sve izbaci van i nalije novo ulje i filter.

Ukoliko nakon 2-3 tk fali litra ulja, vrijeme je da se proda motor.

dobar3 dobar3 dobar3
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimesri 09 stu 2011, 20:21

jos jedan sitni detalj: bolje je imati pokoju kap ulja manjka, nego viska. Zelim raci da nikako ne prelazis gornju granicu propisane kolicine, a ukoliko malo usfali, lako je nadoliti.

Da, visak je uputno izvaditi!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimesri 09 stu 2011, 20:25

klesoo je napisao/la:
jos jedan sitni detalj: bolje je imati pokoju kap ulja manjka, nego viska. Zelim raci da nikako ne prelazis gornju granicu propisane kolicine, a ukoliko malo usfali, lako je nadoliti.

Da, visak je uputno izvaditi!

Zašto ?
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimesri 09 stu 2011, 21:30

mozes li zamisliti sto se dogadja s radilicom i klopnjacama pri 10 000 okretaja/min? Mozes li zamisliti sto se dogadja s uljem? Vjerujes li da se ne taj nacin stvara veci tlak ulja u motoru?
Vjerujes li da ti moze izbiti neku brtvu? Vjerujes li da moze doci u prostor za izgaranje? Na novim motorima odusak kartera odlazi u cilindre (kroz gorivu smjesu), pa tamo uljne pare izgaraju. Sto se dogodi ( a teoretski je moguce) kada ti u rasplinjac uleti ulje???

Najblazi oblik stete je povecano cadjenje i prljanje motora, cilindara i auspuha. Naravno, tada lako strada i npr. katalizator. Ulje zacadji vrlo brzo.
Najveci oblik bi, teoretski, bio hidraulicki udar, a to sigurno ne zelis.

Nece se nista dogoditi ako je pol dcl viska, ali pola llitre je ipak previse.

[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimesri 09 stu 2011, 21:38

klesoo je napisao/la:
Nece se nista dogoditi ako je pol dcl viska, ali pola llitre je ipak previse.

dobar S ovim se slažem .



[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitimečet 10 stu 2011, 09:39

klesoo je napisao/la:
mozes li zamisliti sto se dogadja s radilicom i klopnjacama pri 10 000 okretaja/min? Mozes li zamisliti sto se dogadja s uljem? Vjerujes li da se ne taj nacin stvara veci tlak ulja u motoru?
Vjerujes li da ti moze izbiti neku brtvu? Vjerujes li da moze doci u prostor za izgaranje? Na novim motorima odusak kartera odlazi u cilindre (kroz gorivu smjesu), pa tamo uljne pare izgaraju. Sto se dogodi ( a teoretski je moguce) kada ti u rasplinjac uleti ulje???

Najblazi oblik stete je povecano cadjenje i prljanje motora, cilindara i auspuha. Naravno, tada lako strada i npr. katalizator. Ulje zacadji vrlo brzo.
Najveci oblik bi, teoretski, bio hidraulicki udar, a to sigurno ne zelis.

Nece se nista dogoditi ako je pol dcl viska, ali pola llitre je ipak previse.


iagree ... 100 %
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kontrola ulja Empty
PostajNaslov: Re: Kontrola ulja   Kontrola ulja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kontrola ulja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kontrola ulja KAKO GDJE
» Filter ulja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: