Početna stranicaPretraľnikmarka ulja?.. 610RegistracijaLogin

 

 marka ulja?..

Go down 
+19
mbani83
Jack
buba
One Night Stand
GIBO56
magna
klesoo
palomas
Hellcat
lord
calc69
dragger
StarBobo
Vladek
Struja
Gad_
StarRider
ica
asy
23 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimesri 07 tra 2010, 22:54

Jeli svejedno ako nakon nekoliko izmjena ulja tipa npr. marke Castol odlučiš promijeniti marku ulja (npr. Motul) ali naravno sa istim "brojkama" tj. vrijednostima?
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimesri 07 tra 2010, 22:57

...samo promjeni i filter i nebi trebalo bit problema...
...nemoj se sahebat, ako si liva npr.sintetičko livaj sintetičko...
...neke se mješavine međusobno nepobnose...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 09:55

Totalno svejedno......
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 12:12

Danas je to skoro nevazno, jer sva nova ulja imaju "šampone" kojima "peru" ulje koje je predhodno bilo u motoru. Tako da nema problema, jedino na sta bi trebalo pripazit da ako je u motoru bila "sintetika" da je i iduće ulje sintetičko. Dok ako je bilo prije mineralno ili polusintetika bez problema može se ić na full sintetiku uz obavezno mjenjanje filtera.
[Vrh] Go down
Struja
man
man
Struja


Broj postova : 233
Godina imam : 44
Prebivalište : Zadar
Vozim : Suzuki DL 650 V-Strom
Na forumu od : 01.06.2009

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 13:20

asy je napisao/la:
Jeli svejedno ako nakon nekoliko izmjena ulja tipa npr. marke Castol odlučiš promijeniti marku ulja (npr. Motul) ali naravno sa istim "brojkama" tj. vrijednostima?
Samo za informaciju, čuo jučer u Yamahe, Motul napušta tržište, pa ako ko misli preći na to ulje...
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 14:32

Struja je napisao/la:
asy je napisao/la:
Jeli svejedno ako nakon nekoliko izmjena ulja tipa npr. marke Castol odlučiš promijeniti marku ulja (npr. Motul) ali naravno sa istim "brojkama" tj. vrijednostima?
Samo za informaciju, čuo jučer u Yamahe, Motul napušta tržište, pa ako ko misli preći na to ulje...

Kak misliš napušta? Prestaje proizvodnja te marke ulja?

Što je sa Yamalube, pošto je to motulov proizvod sa potpisom yamahe?
[Vrh] Go down
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 21:39

e sad jbg.. ga, a ja taman kupija 4l za prominit ovi vikend
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 21:42

pa šta ima veze, ako smo utvrdili da se marka ulja može minjat, onda ćemo opet prominit ako nestane Motula, zar ne?
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Struja
man
man
Struja


Broj postova : 233
Godina imam : 44
Prebivalište : Zadar
Vozim : Suzuki DL 650 V-Strom
Na forumu od : 01.06.2009

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimečet 08 tra 2010, 23:51

Vladek je napisao/la:
Struja je napisao/la:
asy je napisao/la:
Jeli svejedno ako nakon nekoliko izmjena ulja tipa npr. marke Castol odlučiš promijeniti marku ulja (npr. Motul) ali naravno sa istim "brojkama" tj. vrijednostima?
Samo za informaciju, čuo jučer u Yamahe, Motul napušta tržište, pa ako ko misli preći na to ulje...

Kak misliš napušta? Prestaje proizvodnja te marke ulja?

Što je sa Yamalube, pošto je to motulov proizvod sa potpisom yamahe?
Čuo sam čovika iz jamahe kako priča sa nekim dobavljačem. Rekao mu je da mu pošalje katalog od nekog proizvođača ulja, zaboravih sad kojeg, jer motul (kojeg su do tada držali) napušta tržište. Koliko sam shvatio, odustaju od ovog lokalnog tržišta.
[Vrh] Go down
Gad_
cro chopper forum
cro chopper forum
Gad_


Broj postova : 503
Godina imam : 44
Prebivalište : Split
Vozim : Suzuki M800
Na forumu od : 09.05.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimepet 09 tra 2010, 08:12

asy je napisao/la:
pa šta ima veze, ako smo utvrdili da se marka ulja može minjat, onda ćemo opet prominit ako nestane Motula, zar ne?

Ma sve stoji, samo san izgubija misec dana dok san odlucija koje ulje da uzmem, i sad cu ocito morat iz pocetka
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimepet 09 tra 2010, 08:41

Kod promijene vrste ulja, kako je već napisano preko nekoliko puta u ovoj temi, preporučljivo je promijeniti i filter. Nije toliko bitno koje ime piše na kantici, koliko je bitno da ulje bude za motocikle.
Naime, automobilska ulja u sebi imaju aditive koji u motciklističkim uljima, (budući da se kvačilo kupa u njima), mogu stvoriti probleme tipa proklizavanja kvačila.

Najbolja ulja nisu UVIJEK najbolja...

Filter je i inače dobro promijeniti svaki put kad mijenjamo ulje, iako ga mnogi vrlo često mijenjaju svaki drugi put...
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimepet 09 tra 2010, 22:06

Star Bobo je napisao/la:
Kod promijene vrste ulja, kako je već napisano preko nekoliko puta u ovoj temi, preporučljivo je promijeniti i filter. Nije toliko bitno koje ime piše na kantici, koliko je bitno da ulje bude za motocikle.
Naime, automobilska ulja u sebi imaju aditive koji u motciklističkim uljima, (budući da se kvačilo kupa u njima), mogu stvoriti probleme tipa proklizavanja kvačila.

Najbolja ulja nisu UVIJEK najbolja...

Filter je i inače dobro promijeniti svaki put kad mijenjamo ulje, iako ga mnogi vrlo često mijenjaju svaki drugi put...

Istina. Ja uvik minjam i filter..
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimesub 10 tra 2010, 00:05

Struja je napisao/la:
Vladek je napisao/la:
Struja je napisao/la:
asy je napisao/la:
Jeli svejedno ako nakon nekoliko izmjena ulja tipa npr. marke Castol odlučiš promijeniti marku ulja (npr. Motul) ali naravno sa istim "brojkama" tj. vrijednostima?
Samo za informaciju, čuo jučer u Yamahe, Motul napušta tržište, pa ako ko misli preći na to ulje...

Kak misliš napušta? Prestaje proizvodnja te marke ulja?

Što je sa Yamalube, pošto je to motulov proizvod sa potpisom yamahe?
Čuo sam čovika iz jamahe kako priča sa nekim dobavljačem. Rekao mu je da mu pošalje katalog od nekog proizvođača ulja, zaboravih sad kojeg, jer motul (kojeg su do tada držali) napušta tržište. Koliko sam shvatio, odustaju od ovog lokalnog tržišta.

Malo pomalo svi odustaju od nas, ale ima netko tko SIGURNO nikad neće.

Pa ako ga ne bude kod nas, bit će ga negdje drugdje....a naći će se on i kod nas.....cvast će crno tržište....samo bi mu cijena mogla biti affraid
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimesub 10 tra 2010, 09:23

Da, stvarno zabrinjavajuča vijest... Rolling Eyes

Sad će "6 miliona hrvata" plakat kaj više Motul ne distribuira svoj "gnoj" po Hrvatskoj...

Pa ima još barem stotinu vrsta moto ulja i boljih i zericu lošijih...

Evo ja baš trčim kupit dve bačve Motula, dok još ima, da mi potraje... lol!
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimesub 10 tra 2010, 09:40

calc69 je napisao/la:
Da, stvarno zabrinjavajuča vijest... Rolling Eyes

Sad će "6 miliona hrvata" plakat kaj više Motul ne distribuira svoj "gnoj" po Hrvatskoj...

Pa ima još barem stotinu vrsta moto ulja i boljih i zericu lošijih...

Evo ja baš trčim kupit dve bačve Motula, dok još ima, da mi potraje... lol!

cinik!
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimepon 19 tra 2010, 23:31

MOTUL 5100, 15W50 - koliko sam skužija to je polusintetičko ulje, jesam li u pravu?..
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Hellcat
man
man
Hellcat


Broj postova : 211
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki VN 800
Na forumu od : 09.04.2009

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 09:50

MOTUL 5100 ESTER 15W50, je polusintetika , ali PAZI, MOTUL 300V DOUBLE ESTER 15W50, je sintetika
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 10:09

Motul i Silkolene (Fuchs) su sam vrh kvalitete u svijetu ulja, razvijenih posebno za motocikle. Ja od samog početka koristim ful sintetičko ulje Silkolene PRO 4 PLUS 10W-50, i prezadovoljan sam sa njime.

Ulja na mineralnoj osovi su termički daleko nestabilnija, kad se previše zagriju dolazi do degradacije viskoziteta, ulje se "razbije", izgara i troši se, dospjeva čak u ispušnu granu gdje izaziva detonacije, i što je najvažnije - bitno se smanjuje kvaliteta podmazivanja.

Dakle, u uvjetima najvećih opterećenja dobivate najlošije podmazivanje. Ja uopće nemam nikakvih dilema, ful sintetičko ulje je daleko nadmoćnije u svim režimima i uvjetima rada motora...

http://www.fuchs-maziva.hr/proizvodi/silkolene/cetverotaktna_ulja.asp
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 10:32

palomas je napisao/la:
Motul i Silkolene (Fuchs) su sam vrh kvalitete u svijetu ulja, razvijenih posebno za motocikle. Ja od samog početka koristim ful sintetičko ulje Silkolene PRO 4 PLUS 10W-50, i prezadovoljan sam sa njime.

Ulja na mineralnoj osovi su termički daleko nestabilnija, kad se previše zagriju dolazi do degradacije viskoziteta, ulje se "razbije", izgara i troši se, dospjeva čak u ispušnu granu gdje izaziva detonacije, i što je najvažnije - bitno se smanjuje kvaliteta podmazivanja.

Dakle, u uvjetima najvećih opterećenja dobivate najlošije podmazivanje. Ja uopće nemam nikakvih dilema, ful sintetičko ulje je daleko nadmoćnije u svim režimima i uvjetima rada motora...

http://www.fuchs-maziva.hr/proizvodi/silkolene/cetverotaktna_ulja.asp

Eto, do sada mi je serviser liva Castrol GPS 15-50, a ja ću nastavit sa MOTULOM 5100 15-50, drago mi je da hvalite taj brand...
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 16:43

palomas je napisao/la:
Motul i Silkolene (Fuchs) su sam vrh kvalitete u svijetu ulja, razvijenih posebno za motocikle.
Ulja na mineralnoj osovi su termički daleko nestabilnija, kad se previše zagriju dolazi do degradacije viskoziteta, ulje se "razbije", izgara i troši se, dospjeva čak u ispušnu granu gdje izaziva detonacije, i što je najvažnije - bitno se smanjuje kvaliteta podmazivanja.

Dakle, u uvjetima najvećih opterećenja dobivate najlošije podmazivanje. Ja uopće nemam nikakvih dilema, ful sintetičko ulje je daleko nadmoćnije u svim režimima i uvjetima rada motora...

O ovome se dadu napisati štorije. Ali svakako se ne slažem sa ovim što si naveo za mimeralno ulje, to mi ne drži vodu.

Ja livam mineralno i svakih 1000km moram nadoliti skoro pola litre, topovi ukljućujući i grane su mi skroz crni od izgorenog ulja, uvik kapa iz njih a evo nakon 35 tkm spremam se za četvrtu zamjenu karika, ležajeva,...a i koljenasta je u balunu.....


Palomas, yamaha, honda a mislim i ostali renomirani proizvođaći cruisera, čija je mašina "starog kova" sa kvačilom u ulju, iskljućivo moraju livati maneralno ulje, zašto, već je nekoliko puta o tome raspravljano.

I mašine prelaze par stotina tisuća km bez problema.
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 16:49

dragger je napisao/la:
evo nakon 35 tkm spremam se za četvrtu zamjenu karika, ležajeva,...a i koljenasta je u balunu.....

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 16:52

lord je napisao/la:
dragger je napisao/la:
evo nakon 35 tkm spremam se za četvrtu zamjenu karika, ležajeva,...a i koljenasta je u balunu.....

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

to je druga udica ovih dana!
Vidim mamac, plivam dalje!

LOL
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 18:07

Ne znam za Yamahine zrakom hlađene modele mašine niti za one Hondine starog kova ali
ja u svoju Shadowicu točim Repsolovo sintetičko ulje jer ona definitivno nema mašinu
starog kova...

Ako je osmišljena i dizajnirana u 21. stoljeću onda valjda nije starog kova... scratch
E sad mašina iz Dragstar Yamahe potiče ko' zna od kada i nije puno mijenjana koncepcija
pa joj valjda više paše mineralno ulje ali ja preferiram sintetiku i to trkaču sintetiku...

Ja sa svojim motorom sigurno neću preći nekoliko stotina tisuća kilometara...
Pa nisam oženjen s motorom, kad postane stara kanta prodajem ga i kupujem novi...
Ili neću ni voziti motor... dobar3
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 18:18

calc69 je napisao/la:
ali ja preferiram sintetiku i to trkaču sintetiku...

kad ti imas para za razbacivanje. Sintetika u tvom motoru je cisto bacanje novaca!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 18:22

I cigareta u tvojim ustima je čisto bacanje novaca i organa za transplataciju... What a Face
[Vrh] Go down
Sponsored content





marka ulja?.. Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
marka ulja?..
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ... VOZZ (australska marka kaciga) !
» Filter ulja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: