Početna stranicaPretraľnikmarka ulja?.. - Page 5 610RegistracijaLogin

 

 marka ulja?..

Go down 
+19
mbani83
Jack
buba
One Night Stand
GIBO56
magna
klesoo
palomas
Hellcat
lord
calc69
dragger
StarBobo
Vladek
Struja
Gad_
StarRider
ica
asy
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:54

evo kad smo Nenadu resili dilemu i kad mu je doslo srce na mesto da malo izmenim njegovo pitanje pa da vidimo ima li ovde ljudi koji umesto "specijalno motorciklisticko" ulje koriste obicno ulje za automobile?

normalno razlog je cena koja je skoro 3 puta veca ako ne i vise.

Dakle!!!! Koristi li neko od vas ulje za automobile u svoj motocikl? Dakle Valvoline, Castrol, Shell ili sto god istih mjera i viskoznosti (10w-40, 15w-40, 15w-50) ali da nije specijalno ulje za motocikle nego ulje za automobile (moze biti mineralno ili sintetika)
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 16:58

Ulje za automobile mogu koristiti SAMO motori koji nemaju kuplung lamelu u istome karteru gdje je i radilica (motor), i koji isto tako nemaju zajedničko podmazivanje mjenjača (getribe) i motora.

Ulje za aute ima funkciju podmazivanja samo (isključivo) mašine , zbog toga ono ne sadrži posebne aditive, za podmazivanje mjenjača i protiv klizanja lamele. Zbog toga ulja za motocikle i jesu skuplja od automobilskih. Druga je stvar što dosta ljudi toči ulja od auta, i tvrde da nemaju problema. Kakve su posljedice toga (na trošenje mjenjača i lamele), o tome se baš i ne piše puno.

Ulje je osnovni krvotok motora, na tome ne treba štedjeti.
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 17:02

palomas je napisao/la:
Ulje za automobile mogu koristiti SAMO motori koji nemaju kuplung lamelu u istome karteru gdje je i radilica (motor), i koji isto tako nemaju zajedničko podmazivanje mjenjača (getribe) i motora.

Ulje za aute ima funkciju podmazivanja samo (isključivo) mašine , zbog toga ono ne sadrži posebne aditive, za podmazivanje mjenjača i protiv klizanja lamele. Zbog toga ulja za motocikle i jesu skuplja od automobilskih. Druga je stvar što dosta ljudi toči ulja od auta, i tvrde da nemaju problema. Kakve su posljedice toga (na trošenje mjenjača i lamele), o tome se baš i ne piše puno.

Ulje je osnovni krvotok motora, na tome ne treba štedjeti.

hvala sto si ovo napisao ... iako sam teoriski vec to puno puta procitao na internetu. zato me i zanimalo da se te ljudi koji koriste automobilsko ulje u motore jave i napise dali stvarno nemaju muke i posledice Very Happy... meni iskreno i nije neki trosak... karter ima kapacitet od 1.5 litara tako da i nije bog zna koliki trosak za ulje ali pitao sam iz radoznalosti
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 17:31

Tebi trebaju tri litre ulja na dvije godine i dvije promjene ulja. Ako ne vrtiš motor do crvenog područja, uzmi neku od polusintetika, i mirno spavaj.. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 18:17

palomas je napisao/la:
Tebi trebaju tri litre ulja na dvije godine i dvije promjene ulja. Ako ne vrtiš motor do crvenog područja, uzmi neku od polusintetika, i mirno spavaj.. Rolling Eyes

VRTIM VRTIM! Very Happy... pauk se uvek voza na 110-120kph ali srecom makedonija je malecka a uz to i nikako da bude dosta para za gorivo pa je tesko nabiti kilometrazu. kako sam vec rekao... ne pitam to da bi znao sta i kad kupiti... nego cisto iz radoznalosti da vidim iskustva ostalih. nadam se da cu i malo da podgrejem pisace talente forumasa pa bude i neka analiza i td.

dancingbanana
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 20:48

Bravo Palomas, sve si dobro, ispravno, precizno i razumljivo napisao! dobar
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitimepon 09 sij 2012, 22:34

Da...točno vidiš da čovjek savršeno vlada gradivom....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Sponsored content





marka ulja?.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: marka ulja?..   marka ulja?.. - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
marka ulja?..
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» ... VOZZ (australska marka kaciga) !
» Filter ulja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: