Početna stranicaPretraľnikKeeway landcruiser - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 Keeway landcruiser

Go down 
+24
mparac
dragger
swileni
Grofsubocki
Vitorio
StarRider
Leso
boris1984
Eagle
franc
custom rider
lukylipik
NE0
Mačak
fat boy
Crash
mungos
magna
jebiki
palomas
KekoWaspnation
Saba
Yzzy
HyperCube
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 11:18

HyperCube je napisao/la:
Upravo tako- svjećica je bila ne masna već mokra od benzina i skroz crna...

Svijećica je riknula, umjesto normalne iskre jedva da je još uopće nešto preskakalo. Posljedica toga bilo je slabo i nepravilno sagorjevanje smjese, pa je svijećica puna čađe i mokra...

Ostatak smjese sagorjevao je tek u auspuhu, zato ti je on poplavio, i bio na dobrome putu da sasvim pregori.
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 12:17

Sada sam otvorio ovu temu, i ne mogu se oteti dojmu da bi problem ipak mogao biti u čoku, reci pošteno jesi li možda zaboravio vratiti čok kad si se krenuo voziti, nije to nikakva sramota, uzbuđenje, adrenalin i ko zna šta sve ne.
nemabeda
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 12:26

Mačak je napisao/la:
Sada sam otvorio ovu temu, i ne mogu se oteti dojmu da bi problem ipak mogao biti u čoku, reci pošteno jesi li možda zaboravio vratiti čok kad si se krenuo voziti, nije to nikakva sramota, uzbuđenje, adrenalin i ko zna šta sve ne.
nemabeda

Ja koliko se sjećam sam vratio čok ali i buraz ga je vozio prije nego sam se ja zapalil pa je i to mogućnost. Fakat ne znam. nadam se da je to istina ili da je samo svjećica riknula...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
NE0
man
man
NE0


Broj postova : 35
Godina imam : 42
Prebivalište : VU
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 10.06.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 14:55

Gadna stvar..
Ali istina, vidio sam i ja puno tih motora sa plavom flekom.

Ima jedna stvar mozda... meni su objasnili decki kad sam kupovao motor da ne smijem vrtiti gas dok motor ne radi, jer se gorivo pumpa u jedan cilindar, i moze se onda dogoditi upravo ovo, kad upalis motor, da se to gorivo zapali u samom auspuhu i dodje do plave fleke.. e sad, da li je to ili nije, ja se ne razumijem bas, ali od pocetka svima vicem ako sjednu na bike "ne diraj gas".

U svakom slucaju mislim da poliranje nece puno pomoci..
A vezano za pozar, mislim da se zbog topline zapalilo nesto na hlacama ili auspuhu, "splet nesretnih okolnosti".
[Vrh] Go down
Crash
man
man
Crash


Broj postova : 60
Godina imam : 54
Prebivalište : Slavonija pusta
Vozim : ga polako
Na forumu od : 25.08.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 16:21

Sjetih se ... u nekom razgovoru sa svojim majstorom smo se dotakli i keewaya, tad je spomenuo upravo to da vrtenje gasa na prazno moze napraviti dosta s*anja, ne sjecam se detalja Rolling Eyes bas, ali spomenuo je svjecicu, karburator ... auspuh ako se ne varam.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 16:30

... dobro da onda i ja ne petljam dalje pošto sam tek sada detaljnije proučio temu:
- obrati se Žutom u Motocentar Zabok ( ak ćeš trebati br. moba javi se)
- obrati se i Dudi (oni su do nedavno imali servisiranje Kivića), Extreme bike shop

- nipošto se ne obraćaj za pomoć Viktoru Bolšecu, lopine i pametnjakovići (usput ispod časti im je diranje u bilo što osim Hondi) koji su moje probleme sa svječicama rješavali naručivanjem novih dijelova, a ništa nisu mijenjali....

... previše je ostalih komentara od kojih je jedan ziher točna dijagnoza, a sve vodi nagađanju....
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 17:26

Došao sam doma sa 4 nove denso svjećice i dve su završile u motoru.

Cilindri i grane se skoro pa podjednako griju, nutarnji malko brže, motor ide ko blesav i sve se čini ok, a provjerio sam sa burazom i on veli da je možda i diral čok tak da je vjerojatno u pitanju ljudska glupost. A sad su mi ostali spaljeni topovi koje moram nekak slozit...

Ja se nadam da je to sad konačno riješeno. Motor glancam i bisage uređujem malo a na jesen ide na farbanje. Slike budu u predstavljanju kada ga zglancam po svom smeku...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 17:53

lukylipik je napisao/la:

... previše je ostalih komentara od kojih je jedan ziher točna dijagnoza, a sve vodi nagađanju....

Question Question Question
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 18:55

NE0 je napisao/la:
Ima jedna stvar mozda... meni su objasnili decki kad sam kupovao motor da ne smijem vrtiti gas dok motor ne radi, jer se gorivo pumpa u jedan cilindar,.. e sad, da li je to ili nije, ja se ne razumijem bas, ali od pocetka svima vicem ako sjednu na bike "ne diraj gas"..

Gas sajla povezana je s leptirima koji otvaraju/zatvaraju dovod zraka na ulazu u rasplinjač.

Gotovo svi rasplinjači danas su membanskog tipa, kod kojih potlak iz usisne grane podiže/izvlači gumenu membranu, a skupa s njom izvlači i konusnu iglu iz glavne dizne. Što se motor brže vrti, veči je podtlak u usisnoj grani, igla je više izvučena, i više benzina miješa se sa zrakom.

Dakle nema tu nikakvog pumpanja benzina, posebno ne takvog od kojih bi se užarili auspusi.
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 19:30

palomas je napisao/la:
NE0 je napisao/la:
Ima jedna stvar mozda... meni su objasnili decki kad sam kupovao motor da ne smijem vrtiti gas dok motor ne radi, jer se gorivo pumpa u jedan cilindar,.. e sad, da li je to ili nije, ja se ne razumijem bas, ali od pocetka svima vicem ako sjednu na bike "ne diraj gas"..

Gas sajla povezana je s leptirima koji otvaraju/zatvaraju dovod zraka na ulazu u rasplinjač.

Gotovo svi rasplinjači danas su membanskog tipa, kod kojih potlak iz usisne grane podiže/izvlači gumenu membranu, a skupa s njom izvlači i konusnu iglu iz glavne dizne. Što se motor brže vrti, veči je podtlak u usisnoj grani, igla je više izvučena, i više benzina miješa se sa zrakom.

Dakle nema tu nikakvog pumpanja benzina, posebno ne takvog od kojih bi se užarili auspusi.
ispravak.... dvije sajle gasa(za svaki cilindar posebno) na jednom karburatoru Shocked
hyp hvala na obavjesti
dobar
jedva cekam da vidim kako ce izgledat.... cheers
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 20:09

fat boy je napisao/la:
ispravak.... dvije sajle gasa(za svaki cilindar posebno) na jednom karburatoru Shocked

Koga ili što si ti sa ovime ispravio? lol!

V-Twin motori imaju dva rasplinjača, a jedna sajla se sa posebnim mehanizmom ispred rasplinjača dijeli na dvije sajle.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimepon 23 vel 2009, 21:04

honda shadow 750 2003- danas ima jedan kaarburator i dvije sajle gasa ... Very Happy

...........za povlačenje i guranje , a ne za dvA cilindra
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 08:52

magna je napisao/la:
honda shadow 750 2003- danas ima jedan kaarburator i dvije sajle gasa ... Very Happy

...........za povlačenje i guranje , a ne za dvA cilindra
i keeway takodje...
dobro priznajem mehanika mi nije jaca strana Embarassed
ali znam da ima 2 sajle na rucici gasa 100%
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 10:14

fat boy je napisao/la:
magna je napisao/la:
honda shadow 750 2003- danas ima jedan kaarburator i dvije sajle gasa ... Very Happy

...........za povlačenje i guranje , a ne za dvA cilindra
i keeway takodje...
dobro priznajem mehanika mi nije jaca strana Embarassed
ali znam da ima 2 sajle na rucici gasa 100%
Jedna se koristi za gas druga je povrat,a na karburatorima se nalazi polugica koja povezuje oba dva karbosa( ili 4 kom karbosa) a na osovinici se nalaze prihvati za obadvije sajle i kako dodaješ odnosno oduzimaš gas leptiri i igla se dižu ravnomjerno iliti sinhronizirano.

Česta greška je da motor ne radi kako treba ako oba dva karbosa nisu sinhronizirani jer se dešava da jedan dobije više a drugi manje benzine i onda dolazi do pregaranja svječica ili se zna dešavat da i preljevaju ako nije dobar plovak.

Znam nešto o karbosima jer sam magistrirao na njima na svom starom motoru,čak sam ga znao rastavit zatvorenih očiju(e toliko su me maltretirali) pljuga
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 10:42

jebiki je napisao/la:
lukylipik je napisao/la:

... previše je ostalih komentara od kojih je jedan ziher točna dijagnoza, a sve vodi nagađanju....

Question Question Question
A ja znam koja,,,,,
Nema beda samo polako, burazu izvuci uši, najviše čovjek naući na svojim greškama a topove ćeš ti dovesti u red i voziti ćeš se još jako dugo,,,,,sretno.
[Vrh] Go down
franc
man
man
franc


Broj postova : 78
Godina imam : 40
Prebivalište : ZG
Vozim : kawasaki z 650 f2
Na forumu od : 11.10.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 11:22

e luky mene isto zanima ta tocna dijagnoza?? dobar
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 13:17

Pa dobro jeli riješena ta misterija ili ne !?!?!
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 13:26

Koliko sam ja shvatio ipak je vozio pod čokom.
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 13:42

Stavio sam nove svječice i sad se čini da je sve ok....

Moguće je da je posrijedi bila vožnja pod čokom...

Hvala svima još jednom na potpori!
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 14:11

HyperCube je napisao/la:
Stavio sam nove svječice i sad se čini da je sve ok....

Činilo se i sa prijašnjim svijećicama, sve dok nije otkazala ona na prednjem cilindru! A čok je povezan s oba cilindra, ne samo s prednjim!

Ako je više vlasnika imalo sličan problem, to znači da se prednji cilindar pregrijava iz nekog razloga (siromašna smjesa, pitanje je što je uzrok tome). Motor ti je pod garancijom, i nemoj se igrati s time! Može ti pustiti brtva, svinuti se glava, ili zaštekati ventil u svojoj vodilici..

Vozi ga na reklamaciju prije nego bude prekasno!
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 16:05

franc je napisao/la:
e luky mene isto zanima ta tocna dijagnoza?? dobar

... moja je želja bila da mi zamjene i svječice- što su Bolšeci tvrdili da je učinjeno....ali nakon trećeg ostajanja s jednim cilindrom ja sam svječice označio i nakon ponovnog preuzimanja motora i stajanja već kod Mercatora na Prečkom - vratio se i kulturno affraid im pokazao da su lopine;
... tu dolazi legendarna rečenica papa V. Bolšeca; "...pa kaj bi šteli gospon, pa niste kupili hondu nego Kinesko smeće!"

... e onda sam ja................................................ affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 16:42

lukylipik je napisao/la:
franc je napisao/la:
e luky mene isto zanima ta tocna dijagnoza?? dobar

... moja je želja bila da mi zamjene i svječice- što su Bolšeci tvrdili da je učinjeno....ali nakon trećeg ostajanja s jednim cilindrom ja sam svječice označio i nakon ponovnog preuzimanja motora i stajanja već kod Mercatora na Prečkom - vratio se i kulturno affraid im pokazao da su lopine;
... tu dolazi legendarna rečenica papa V. Bolšeca; "...pa kaj bi šteli gospon, pa niste kupili hondu nego Kinesko smeće!"

... e onda sam ja................................................ affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
1. serviser(ovlasteni) kod kojeg sam vozio-"Njofra" BM nije znao podesiti visinu zadnjih amortizera Exclamation Question
sto je meni bio dovoljno dobar znak da mjenjam servisera,u "Skaromoto"OS sam ga odrzavao i decki su jako fer i korektni
tako da doista treba paziti gdje vozis...

al kako mogu riknuti NOVE SVJECICE?
[Vrh] Go down
Eagle
cro chopper forum
cro chopper forum
Eagle


Broj postova : 589
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Intruder M800
Na forumu od : 22.04.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 16:43

lukylipik je napisao/la:
franc je napisao/la:
e luky mene isto zanima ta tocna dijagnoza?? dobar

... moja je želja bila da mi zamjene i svječice- što su Bolšeci tvrdili da je učinjeno....ali nakon trećeg ostajanja s jednim cilindrom ja sam svječice označio i nakon ponovnog preuzimanja motora i stajanja već kod Mercatora na Prečkom - vratio se i kulturno affraid im pokazao da su lopine;
... tu dolazi legendarna rečenica papa V. Bolšeca; "...pa kaj bi šteli gospon, pa niste kupili hondu nego Kinesko smeće!"

... e onda sam ja................................................ affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Daj ti zamisli odgovoraq molim te!!!

Luky jesi se ispričo Gospodinu poslije toga??? affraid affraid affraid
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 16:52

fat boy je napisao/la:
al kako mogu riknuti NOVE SVJECICE?

Nema veze dali je svijećica nova ili stara, svaka od njih ima svoju toplinsku vrijednost, tj. predviđena je za rad na ODREĐENOJ temperaturi.

Ako se cilindar iz nekog razloga (pre)grije više nego što smije, svijećica će probiti i izgubiti svoja svojstva.

ZAKLJUČAK: svjećica je samo posljedica i pokazatelj, uzrok treba tražiti na drugom mjestu!
[Vrh] Go down
boris1984
man
man
boris1984


Broj postova : 108
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Piaggio x8 250ie
Na forumu od : 17.11.2008

Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitimeuto 24 vel 2009, 17:16

ja bi ga ubio od batina i zapalio mu ducan da mi je nesto tako napravio!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Keeway landcruiser - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Keeway landcruiser   Keeway landcruiser - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Keeway landcruiser
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Keeway Landcruiser 250
» KEEWAY Landcruiser 250
» Keeway Landcruiser 250 - DIJELOVI
» Keeway Cruiser 250
» Keeway Supershadow

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: