Početna stranicaPretraľnikKupnja motora sa stranim tablicama 610RegistracijaLogin

 

 Kupnja motora sa stranim tablicama

Go down 
+5
One Night Stand
johnny_v4
Ivan-Shadow
magna
Mr. Mrgud
9 posters
Autor/icaPoruka
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 16:32

Čitam malo ove postove o uvozu motora, carinjenju i ostalim davanjima, ali mene zanima kupnja motora koji već je u Hrvatskoj, konkretno pod Austrijskim tablicama; koja je procedura da se takav motor prenese na naše tablice?

Znam da moram platit carinu, homologaciju ali nisam iskopal podatak koji postotak. Je li 5% ili više? Motor je 1993. godište Yamaha Virago (znači nije proizveden u EU). Carinu sam zvao i rekli su mi da se plaća postotak na cijenu po kupoprodajnom ugovoru, ali sigurno imaju neke tablice po kojima izračunaju minimalac ispod kojeg ne idu.

Neka okvirna cifra od 30% na cijenu vozila mi i je prihvatljiva, ali volil bi biti siguran dali da se uopće upuštam u takvu avanturu Shocked

Da ne duljim, ima li neko osobnih iskustava s prijenosom sa stranih na naše tablice?

Hvala unaprijed!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 16:45

Zamisli da si to pazario. I pnda kreni po institucijama pa ces dobiti relevantne odgovore. Sve ostalo su bablje price
[Vrh] Go down
Ivan-Shadow
man
man
Ivan-Shadow


Broj postova : 321
Godina imam : 46
Prebivalište : Kastav
Vozim : Honda Shadow VT 750 ACE
Na forumu od : 18.11.2012

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 16:48

Da li ima granica starosti uvoza ? Ili su ukinuli to? Znam da je nekad bilo za aute 7godina.
[Vrh] Go down
johnny_v4
man
man
johnny_v4


Broj postova : 39
Godina imam : 37
Prebivalište : Pula
Vozim : Yamaha V-Max ; XJR 1300 (na prodaju)
Na forumu od : 09.07.2008

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 17:06

Pricekaj jos nekoliko mjeseci, kad cemo vec u 7. mj. ugazit u govno, bar iskoristi priliku za kupnju motora.. jedino ti treba vlasnik iz Austrije, ili od kuda vec.. Cool
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 17:32

Koliko ja znam sad se stariji od 200_. godišta ne mogu uvesti! Dakle ak je 1993. mislim da nikako!
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 18:46

johnny_v4 je napisao/la:
Pricekaj jos nekoliko mjeseci, kad cemo vec u 7. mj. ugazit u govno, bar iskoristi priliku za kupnju motora.. jedino ti treba vlasnik iz Austrije, ili od kuda vec.. Cool


To mi nije problem, a i vlasnik je u Hrvatskoj. Ma zval sam malo mjerodavne institucije, ali često je zauzet telefon, a kad ti se neko i javi, često te preusmjere na nekog drugog, ko se ne javlja na telefon Very Happy

Za dobnu granicu sam iskreno i zaboravil da postoji, a moglo bi biti da postoji.

Ma ok, tek sam se danas zagrijal za tu ideju, malo budem još prokopal po internetu, a mogu i od ponedjeljka dalje zivkat pa možda saznam štogod korisno...

[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepet 01 vel 2013, 21:36

Prema mom iskustvu možeš slobodno zaboraviti tu ideju, barem legalno....
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimesub 02 vel 2013, 10:06

Ilegala me uopće ne zanima. Ako imaš nekog iskustva s tim, napiši par riječi zbog čega je projekt neostvariv. Da znam koliko otprilike prepreka ima, s čim računat i kod koga provjeravat pojedine regule.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimesub 02 vel 2013, 10:51

Mr. Mrgud je napisao/la:
Ilegala me uopće ne zanima. Ako imaš nekog iskustva s tim, napiši par riječi zbog čega je projekt neostvariv. Da znam koliko otprilike prepreka ima, s čim računat i kod koga provjeravat pojedine regule.

Prvo i osnovno taj motor ne zadovoljava Euro 3 normu. Kraj priče nažalost! study
[Vrh] Go down
Mr. Mrgud
man
man
Mr. Mrgud


Broj postova : 141
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV250S
Na forumu od : 14.10.2012

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepon 04 vel 2013, 10:56

Vladek, bil si u pravu. Provjeril sam i službeno, motor nikak nije moguće kod nas registrirati jer ne može proći homologaciju. Sad Najviše zbog Euro 3 norme. Pital sam i kakvo bude stanje po tom pitanju kad uđemo u EU i odgovor je da se tablice za homologaciju prvo vrijeme sigurno ne budu mijenjale, a daljnje promjene ovise o vremenu...

Ja mrzim homologaciju! Very Happy

Ako neko ima pitanja slična mojem; koji motor može proći homologaciju, obratite se tvrtki TM Zagreb 01/346-6973
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepon 04 vel 2013, 11:55

Svaka stanica za tehnićki pregled ima tablice za homologaciu Twisted Evil gdje je navedeno marka-model i serijski broj koji prolaze . Ima starijih od 2000 koji prolaze i ima mlađih koji ne prolaze pljuga
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepon 04 vel 2013, 14:29

http://www.sucic.info/katv/katv_izracun.php

Prema ovome kalkulatoru, na uvoz rabljenog motocikla zapremine >250 ccm iz Japana (nije proizveden u EU), na osnovnu kupovnu cijenu od 20.000 kn ukupna davanja su viša od 15.000 kn.

Osim tolike love, potrebna je i hrpa vremena i živaca, ako nedostaje neki od papira postupak može stati, ukratko - ne isplati se ni najmanje.

Ako je proizveden u EU, onda su davanja "samo" 11.500 kn, što je također više od 50% od nabavne cijene motora. S time da su ovo samo troškovi koji se plaćaju državi, na to treba dodati još i troškove špedicije, izrade carinskih papira i razne druge.
[Vrh] Go down
arcty
man
man
arcty


Broj postova : 162
Godina imam : 56
Prebivalište : Zadar
Vozim : aquila
Na forumu od : 07.09.2010

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepon 04 vel 2013, 14:45

Nekako bi mi bilo logično da je porez na uvezene motore ili auta 50%, ako država ima svoje proizvode pa ih tako štiti. Onda bi bilo bolje da se manje uvoze. Ali nikakvu logiku ne vidim ovako jer se prilikom registracije plati minimalno 10 pristojbi koje idu u proračun. Nije mi jasno zašto državi nije u interesu de se kupuju proizvodi koji se kod nas ne proizvode Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepon 04 vel 2013, 14:57

Nije
Jer onda trosis gorivo a onda zaradjuje firma iz madzarske
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitimepon 04 vel 2013, 19:47

Sad je vec ukinut i porez na luksuz, jer to kao nije u skladu sa EU. Ispada da su sad motocikli postali veci luksuz nego dijamanti ili jahte.


Za. Motore nema toga sto se ne placa, i to po kubikazi. 250 kubika je prijelomna tocka
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupnja motora sa stranim tablicama Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja motora sa stranim tablicama   Kupnja motora sa stranim tablicama Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kupnja motora sa stranim tablicama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje
» vance and hines i mustang sjedalo online kupnja
» Kupnja Daytone 350
» Kupnja u EU od privatne osobe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: