Početna stranicaPretraľnikKupnja u EU od privatne osobe 610RegistracijaLogin

 

 Kupnja u EU od privatne osobe

Go down 
+2
Safet(y)
DCP
6 posters
Autor/icaPoruka
DCP
cro chopper forum
cro chopper forum
DCP


Broj postova : 7
Godina imam : 58
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Auto i bicikl
Na forumu od : 06.09.2013

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimesri 19 vel 2014, 21:19

Bok svima,

Možda se ovo već negdje raspravilo na forumu, ali ako i je, tko će sad to naći. Imam pitanje. Ako se kupuje motor od privatne osobe iz EU koji je u tom trenutku registriran, da li ga se smije voziti kroz EU do doma u HR? Da li se pri tome zadržavaju originalne tablice, pa se po dolasku u HR na neku foru vraćaju u matičnu zemlju, ili se tamo trebaju ishodovati privremene, carinske, ili kakve već tablice? Tražio sam to po netu i kao rezultat, eto me tu s pitanjem.

Tenksić!

(kaj ovaj, prema zahvali na kraju, oće uvest nekaj od 7,5 ccm Shocked  !?)
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimesri 19 vel 2014, 21:52

..gradjani RH ne mogu upravljati vozilima stranih toblica (osim u posebnim slucajevima navedenim u Zakonu, a ovaj tvoj to nije).. postupak je slijedeci: kupis, odjavis, straviz carinske tablice i dovezes kuci i onda rijesavas sve ostale uvozne papire...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
DCP
cro chopper forum
cro chopper forum
DCP


Broj postova : 7
Godina imam : 58
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Auto i bicikl
Na forumu od : 06.09.2013

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimesri 19 vel 2014, 22:04

Safet(y) je napisao/la:
..gradjani RH ne mogu upravljati vozilima stranih toblica (osim u posebnim slucajevima navedenim u Zakonu, a ovaj tvoj to nije).. postupak je slijedeci: kupis, odjavis, straviz carinske tablice i dovezes kuci i onda rijesavas sve ostale uvozne papire...

E, da, fakat. Da sam malo razmislio, mogao sam se i sam sjetiti. Hvala u svakom slučaju.
[Vrh] Go down
DCP
cro chopper forum
cro chopper forum
DCP


Broj postova : 7
Godina imam : 58
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Auto i bicikl
Na forumu od : 06.09.2013

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimesri 19 vel 2014, 22:12

DCP je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
..gradjani RH ne mogu upravljati vozilima stranih toblica (osim u posebnim slucajevima navedenim u Zakonu, a ovaj tvoj to nije).. postupak je slijedeci: kupis, odjavis, straviz carinske tablice i dovezes kuci i onda rijesavas sve ostale uvozne papire...

E, da, fakat. Da sam malo razmislio, mogao sam se i sam sjetiti. Hvala u svakom slučaju.

Sorry, imam onda još dva pitanja. To baš ja odjavljujem, ne prodavatelj? U kojoj se to instituciji odjavljuje? Pretpostavljam da se u istoj dobiju i carinske tablice, ili? Hm, to su (barem) tri pitanja.
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimesub 12 tra 2014, 13:53

Ja sam nedavno kupio motor vani. Odjavljuje ga vlasnik vozila. Ja nisam placao zoll tablice vec sam motor strpao u kombi i vozi.

Ali.... Imam drugi problem, nema COC (potvrdu proizvodjaca o sukladnosti), a Kawa nema ovlastenog zastupnika u HR. Sad sam poslao zamolbu u Drzavni zavod za mjeriteljstvo da mi izda tu potvrdu. A s druge strane sam dobio info da ce mi oni izdati odobrenje da mi Centar Moto Zagreb smije izdati potvrdu.

Molim pomoc ako je netko vec imao iskustva.
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimened 06 srp 2014, 22:06

Koji je najbolji njemacki oglasnik za kupovinu motora?
[Vrh] Go down
https://route66.me
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimened 06 srp 2014, 22:10

martinx je napisao/la:
Koji je najbolji njemacki oglasnik za kupovinu motora?

Mobile.de ??
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimened 06 srp 2014, 22:36

Lars_Viking je napisao/la:
martinx je napisao/la:
Koji je najbolji njemacki oglasnik za kupovinu motora?

Mobile.de ??

 dobar  Ima cak i sucelje na engleskom  dobar 
[Vrh] Go down
https://route66.me
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitimened 06 srp 2014, 22:36

Imas auto scout pa biras zemlje
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupnja u EU od privatne osobe Empty
PostajNaslov: Re: Kupnja u EU od privatne osobe   Kupnja u EU od privatne osobe Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kupnja u EU od privatne osobe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kupnja motora sa stranim tablicama
» vance and hines i mustang sjedalo online kupnja
» kupnja motora od 250 do 500cc
» Uvoz, homologacja u Hrvatskoj, molim pojasnjenje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Garaža & Podrum & Posao & Uvoz-Izvoz :: .: Uvoz & Izvoz :.-
Forum(o)Bir: