Početna stranicaPretraľnikMoj projekat , moj prvenac  610RegistracijaLogin

 

 Moj projekat , moj prvenac

Go down 
+27
Vjerna Učiteljica
freshman
zdravko
Cere
Karlo
palomas
magna
chopperman
zed12
Bosqeto
pinky
Felix
ex-yu
black rain
nenad barinić
Rocker-C
Hedo
Slavonka
Beatnik
Safet(y)
rocky 61
Quirin
klesoo
cro.chopper
glavina01
lukylipik
Oyeyeye
31 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 15:13

Pozdrav svima koji ce posetiti moju stranicu u kojoj cu vas obavestavati o mom napredku u ovom poduhvatu .
Ja se nadam da ce mi ekipa u tome pomoci ako negde zaskripi.
Vidio sam na internetu par slikica i zaljubio sam se u vozilo .Ali posto mi je problem napraviti takvu viljusku onda sam se odlucio od dva tipa napraviti jedno.
evo moja zamisao izgleda ovako.

Ovo je vozilo koje sam kupio u simpa stanju dok ga nisam poceo rastavljati . A kad sam poceo da ga rastavljam , ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjooooooooooooj , svaka cast onoj dami koja ga je vozila, hehehehe
Moj projekat , moj prvenac  S6300431

ako zelite da imate svoj trajk onda treba i prijatelja pored sebe da imate jer kad udjete u krizu neko mora i da vam se nadje pored vas da bi vas utesio da se niste prevarili sto ste to poceli da radite.A i da imate sa kim da kafu popijete.

Sad izgleda ovako

Moj projekat , moj prvenac  S6300642

Ovo je slika koja me je inspirisala za ovaj projekat i od bube cu ostaviti polovicu zadnjeg dijela a prednica ce biti od onoga motora trike.


kupio sam i zadnji tocak od suzukija i kupio sam tri felne od BMW-a za 50 evra sam ih nabavio kao nove su .




a kada sam ugledao ovu sliku onda sam svatio da treba kupiti vw bubu i poceti da se radi mix od ta dva ,

Moj projekat , moj prvenac  71501981

Moj projekat , moj prvenac  Felnebmwc

Voleo bih ovakvu viljusku da postavim , i uskoro cu poceti praviti alat za savijanje cijevi .
Moj projekat , moj prvenac  Viljuska3
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 15:48

... već sada čekam svaki tvoj novi post

... najviše zato što je kod nas Trike-ova premalo!

Moj projekat , moj prvenac  943962 Moj projekat , moj prvenac  943962 Moj projekat , moj prvenac  943962
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
glavina01
man
man
glavina01


Broj postova : 197
Godina imam : 48
Prebivalište : makarska
Vozim : prerada chopper bobber
Na forumu od : 06.11.2008

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 17:17

dobar dobar dobar
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 17:19

dobar bude Smile

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 19:12

zanimljivo, zanimljivo....
pratimo te, samo naprijed!
Very Happy
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 20:44

Neka ti je sa srećom dobar
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 20:48

Zašto tri felge Question .
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 20:55

rocky 61 je napisao/la:
Zašto tri felge Question .

Najvjerojatnije je bila ista cijena za dvije ili tri, jer je cetvrta razbijena...



Cekam na razvoj projekta... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 23 ruj 2010, 23:51

Svaka cast na ideji, nestrpljivo cekamo napredak
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 24 ruj 2010, 11:47

rocky 61 je napisao/la:
Zašto tri felge Question .

Dobro pitanje i ja sam se pitao gde je cetvrta , tako je prodavao i nije htio prodat dvi pa sam uzeo tri , neka ima jedna u rezervi .
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 24 ruj 2010, 11:55

Safet(y) je napisao/la:
rocky 61 je napisao/la:
Zašto tri felge Question .

Najvjerojatnije je bila ista cijena za dvije ili tri, jer je cetvrta razbijena...



Cekam na razvoj projekta... dobar

To su mu bile felne za zimski set guma i cetvrtu su mu ukrali i on prodavo samoo tri , neda dvi , reko je moze dvi ali cina ista , onda daj sve tri sta sad sitnicarimo.
Dogadjaji ce uskoro da se pomaknu sa tacke imao sam obaveza a i CO2 aparat sam morao malo malo remontovati jer od one osobe od koje sam kupio ga je prodao jer je brljao i evo danas sam zavsio nadam se sa popravkama aparata i za dan dva idem u nabavku cevi i lima pa pocinjem da varim zadnji deo bube.Sve se bojim otici kod strugara da pitam posto ce mi napraviti kotur od metala za savijanje civi kad mi je za malu diznu uzeo 4 evra , pao sam u nesvist a cela rucka sa mehanizmom za CO2 kosta7 evra . strasno .
uskoro cu postaviti par skica viljuske , gledam da mi bude najjednostavnija a da ima i izgled ako ne uspijem da napravim alat za savijanje civi .Jer i on ce kostati oko 100-150 evra,
Drago mi je sto imam takve prijatelje kao sto ste vi koji sa nestrpljenjem ocekuju daljnji razvitak projekta.
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Slavonka
cro chopper forum
cro chopper forum
Slavonka


Broj postova : 1514
Godina imam : 60
Prebivalište : D. Miholjac
Vozim : Kymco Zing 125
Na forumu od : 11.08.2008

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 24 ruj 2010, 22:29

Čak je i meni kao ženi ovo interesantno, pogledaću malo-malo kako stvari napreduju! dobar
[Vrh] Go down
http://affiliatemarketingwithstela.blogs
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 24 ruj 2010, 23:33

Dragi moji prijatelji treba mi pomoc oko proracuna nekih materijala . Da li ima ovde inzilira ( inzenjer )

viljusku bih da radim od tri dela i to od punog materijala.
prednjica zadnjica i trougla . trouglovi bi bili debljine 3 cm a sirine 18 cm

prednjica bi bila od 15 mm sirine i 20 mm visine , spoj izmedju prednjice i zadnjice bi bio od kockaste cijevi 15x15 , ako nadjem 15x20 onda od nje .

a nosaci amortizera koji ce da klize od 10 x 30 mm duzine 700mm i na sredini se vari sipka na kojoj stoji jedan kraj amortizera a drugi kraj se vari nosac na doljnjem trouglu .
e sad meni treba da mi netko kaze da li je to dovoljno jako .po meni je i prejako. A tezina ce biti pozamasna.
postavicu slike od viljuske , danas sam pravio u prirodnoj dimenziji jer mi treba da vidim kolko mi je potrebna ona duzina za amortizer .

Moj projekat , moj prvenac  S6300764

Ovo su svi delovi za viljusku

ovo je cijela viljuska sa dodatkom orla kojeg cu izbusiti i uvariti u prednji deo.

Moj projekat , moj prvenac  S6300762

u ponediljak idem da narucim delove da mi ih ugrubo iseku a ja cu finalno da ih obradim.
orao je kao u nicku , bolje se vidi .
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimesub 25 ruj 2010, 19:28

Moj projekat , moj prvenac  55714721

na ovakvu vazu ali samo do sedista dolazi zadnjica od bube kao na ovoj slici ispod ce biti zavarena ovakva konstrukcija i to na tunel od bube i bice tunel odsecen kod cevi , znaci sve sto je vislje od polovice cevi se odstranjuje jer buba mora imati taj tunel i broj na tunelu zbog atesta.

Moj projekat , moj prvenac  Vwtrikethebestof460x0w

I ova viljuska mi se dopada ali kod nas nema ko da je napravi, ima majstora ali nemaju vrimena za mene jer rade ozbiljnije stvari i sve sto im treba je da ti napravis u auto CAD-u i da im odneses ,
zato sam se odlucio za onaj tip viljuske koja je predivna.
Za sve sto se vari ili preopravlja treba da varioc koji to radi ima atest - drzavni ispit.
Jedino je to merodavno na atestu.

Jedva cekam da se krene sa varenjem jer samo tako se vidi napredak Very Happy
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimened 26 ruj 2010, 15:31

Jako zanimljivo, samo naprijed dobar btw ova slika gore je strava, pa to se može za četvero registrirat
[Vrh] Go down
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimened 26 ruj 2010, 16:21

Da moze i zato i ide ta varijanta a i mnogo mi se dopala , jedino treba da imam za svu trojicu pojaseve nazad postavljene i roll bar i moram i ja kao vozac da imam pojas .Jer registracija za B kategoriju je jeftinija nego za A , A da je A morao bih imati i 4 kacige sa sobom . Very Happy
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Rocker-C
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker-C


Broj postova : 1424
Godina imam : 47
Prebivalište : Čakovec-Nin
Vozim : H-D Softail Rocker-C ;H-D Sportster 1200.
Na forumu od : 30.11.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepon 27 ruj 2010, 12:19

Samo naprid i sritno Exclamation
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimeuto 28 ruj 2010, 18:51

Čekamo dalje.... jel imaš neke propozicije napismeno što sve treba da bi vozilo prošlo atest? Moj prijatelj bi nešto pravio, pa sam mu rekao da ne ide to baš tako kod nas, nije hrvatska ostatak svijeta gdje je sve jednostavno???
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 30 ruj 2010, 14:22

evo me stigao sam iz prodavnice materijala .
Napravio sam specifikaciju i otisao da vidim posto bi me kostali gasno seceni delovi , kasnije te delove nosim na finalnu obradu .Kada budu gotovi onda bi da to sve povarim i dobijem gotovu viljusku koju necu moci staviti na trike jer mi triba original ( nabijem ih na moj originalni ) .
Viljuska bi bila teska oko 35-38 kg i materijal za sad bi me kostao 70 evra ( ono sto je gasno seceno ) sad triba da pronadjem broj telefona od osobe koja je oko 35 km udaljena od moga mista da ga pitam posto bi mi to obradio , oni to obradjuju kao oni u OCC ( Tatulovi) .
Mislim da oni rade na sat.
E sad drugi deo pitanja sto je bilo za atest
Najbolje bi bilo da se ode kod vas u AMSH ( auto moto savez hrvatske ) i da se tamo pronadje osoba koja vrsi ateste i da se sa njom konsultuje u vezi konkretnih stvari koje ce se raditi na vozilu jer predpostavljam da kod nas u srbiji i kod vas u hrvatskoj nisu isti propisi .
Isti su siguran sam za dimenzije koje se ticu visine sirine signalizacije , znaci zmigavci pozicija i stop svetla moraju biti od - do . imam te mire negde mogu da ih postavim kasnije kad ih pronadjem .
Ako ce vozilo biti na A kategoriju registrovano onda ima jedan far i triba kaciga , ako ce biti na B kategoriju onda triba pojaseve i ne triba kaciga ali triba praviti roll bar i pod za noge , nije dovoljna sipka. I takvih stvari , sitnica koje kazem najbolje viditi sa osobom koja vrsi atest.
I raspitati se u kojim mistima( gradovima ) oni vrse ateste , da iz recimo Dubrovnika ne nosis vozilo u Zagreb ako imas negdi blize dubrovniku.
idem potraziti one propise pa cu da ih postavim.
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimečet 30 ruj 2010, 23:26

IZVOD IZ "PRAVILNIKA O DIMENZIJAMA, UKUPNIM MASAMA I OSOVINSKOM OPTEREĆENJU I O OSNOVNIM USLOVIMA KOJE MORAJU DA ISPUNJAVAJU UREĐAJI I OPREMA NA VOZILIMA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA"
Odnosi se na motorne tricikle čija težina praznog vozile prelazi 400kg, najveća dozvoljena ukupna masa manja je od 1000 kg, a širina vozila prelazi 1.3 m.
KOČNICE
- Radna kočnica mora dejstvovati na sve točkove (čl. 16)
- Radna kočnica mora imati 2 nezavisna kruga: prednji točak / zadnja osovina (čl. 18)
- Motorni tricikl mora imati parkirnu kočnicu (čl. 18)
- Parkirna kočnica mora biti takva da se pomoću nje parkirano vozilo u zakočenom položaju može osigurati odgovarajućim mehaničkim uređajem (čl. 15., 16 i 18)
- Komanda parkirne - ručne kočnice mora biti nezavisna od komande radne kočnice, ukoliko ne postoji posebna pomoćna kočnica (čl. 16)
UREĐAJI ZA OSVETLJAVANJE PUTA, OZNAČAVANJE VOZILA I DAVANJE SVETLOSNIIH ZNAKOVA (čl. 22)
- Istovetni uređaji za osvetljavanje puta i davanje svetlosnih znakova koji su udvojeni moraju biti postavljeni u istoj horizontalnoj ravni i simetrično u odnosu na uzdužnu vertikalnu ravan, moraju biti iste boje i intenziteta i delovati istovremeno (osim pokazivača pravca).
- Uređaji za osvetljavanje puta i davanje svetlosnih znakova postavljeni na prednjoj strani vozila ne smeju davati svetlost crvene boje vidljive sa prednje strane vozila. Svetla i reflektujuće materije postavljene na zadnjoj strani vozila ne smeju davati svetlost bele boje vidljivu sa zadnje strane vozila (osim reflektujuće registarske tablice).
GLAVNA SVETLA (čl. 25)
- Glavna svetla moraju biti izvedena kao 2 ili 4 glavna fara, od kojih su 2 za oboreno svetlo
- Glavna svetla moraju davati svetlost bele boje
- Unutrašnje ivice svetlećih površina oborenog svetla moraju biti udaljene jedna od druge najmanje 0.6 m
- Spoljašnja ivica svetleće površine oborenog svetla sme biti uvučena najviše 0.4 m od bočno najisturenije tačke vozila
- Donja ivica svetleće površine oborenog svetla ne sme biti udaljena od površine puta manje od 0.5 m, a gornja ivica ne sme biti više od 1,2 m
- Far dugog svetla ne sme biti postavljen bliže spoljašnjem gabaritu vozila od fara oborenog svetla.
- U glavne farove mogu biti ugrađena prednja poziciona svetla.
- Na komandnoj tabli mora postojati kontrolna lampica uključenih dugih svetala plave boje.
- Glavni farovi moraju biti povezani tako da prelaz sa dugog na oboreno svetlo bude istovremen i putem iste komande.
PREDNJA POZICIONA SVETLA (čl. 31)
- Prednja poziciona svetla moraju biti izvedena kao dva prednja svetla bele boje, koja mogu biti u okviru glavnih svetala
- Spoljašnja ivica svetleće površine ne sme biti udaljena više od 0.4 m od bočno najisturenije tačke vozila
- Svetleća površina ne sme biti udaljena od površine puta manje od 0.35 m niti više od 1,5 m.
ZADNJA POZICIONA SVETLA (čl. 32)
- Zadnja poziciona svetla moraju biti izvedena kao dva zadnja svetla crvene boje
- Spoljašnja ivica svetleće površine ne sme biti udaljena više od 0.4 m od bočno najisturenije tačke vozila
- Svetleća površina ne sme biti udaljena od površine puta manje od 0.35 m niti više od 1,5 m.
SVETLO REGISTARSKE TABLICE (čl. 35)
- Svetlo registarske tablice mora biti izvedeno tako da daje svetlost bele boje i da se po tablici prostire ravnomerno
- Izvor svetlosti ne sme da bude neposredno vidljiv za učesnike u saobraćaju koji se kreću iza vozila
- Svetlo registarske tablice mora biti povezano na isti prekidač kojim se uključuju i poziciona svetla
ZADNJI KATADIOPTERI (čl. 38)
- Katadiopteri moraju biti izvedeni kao dva zadnja katadioptera crvene boje koji ne smeju biti trouglastog oblika
- Ako je ugrađeno više od dva katadioptera, oni moraju biti u paru
- Površina katadiotera mora biti najmanje 20 cm2
- Katadiopteri moraju biti postavljeni vertikalno u odnosu na površinu puta
- Spoljašnja ivica svetleće površine katadioptera ne sme biti udaljena više od 0,4 m od bočno najisturenije tačke vozila
- Udaljenost između unutrašnjih ivica katadioptera mora iznositi najmanje 0,6 m.
- Svetleća površina ne sme biti udaljena od površine puta manje od 0,25 m ni više od 0,9 m
- Katadiopteri mogu biti u okviru zadnjih svetala
STOP SVETLA (čl. 40)
- Stop svetla moraju biti izvedena kao najmanje dva stop svetla na zadnjoj strani vozila, simetrično postavljena u odnosu na vertikalnu uzdužnu ravan
- Udaljenost unutrašnjih ivica stop svetala ne sme biti manja od 0,6 m
- Udaljenost svetleće površine stop svetla od površine puta ne sme biti manja od 0,35 m ni veća od 1,5 m.
- Stop svetla mogu biti ugrađena zajedno sa drugim zadnjim svetlima
- Stop svetla se moraju uključivati pri upotrebi radne kočnice.
POKAZIVAČI PRAVCA (čl. 41)
- Pokazivači pravca mogu biti izvedeni na sledeći način: 2 prednja - bočna i 2 zadnja, ili 2 prednja, 2 bočna i 2 zadnja, ili 2 prednja i 2 zadnja
- Svetlost pokazivača pravca mora biti žute boje
- Spoljašnja ivica pokazivača pravca ne sme biti udaljena više od 0,4 m od bočno najisturenije tačke vozila, donja ivica svetleće površine pokazivača pravca ne sme biti udaljena od površine puta manje od 0,35 m ni više od 1,5 m.
- Za kontrolu uključenih pokazivača pravca mora postojati optička ili zvučna kontrolna naprava.
- Uređaj za istovremeno uključivanje sva 4 pokazivača pravca mora biti ugrađen i izveden tako da ima poseban prekidač a kontrola rada mora se obezvediti putem crvene kontrolne lampe koja je u vidnom polju vozača.
VOZAČKO OGLEDALO (čl. 46)
- Vozilo mora imati najmanje jedno vozačko ogledalo, zglobno vezano i podesivo
- Ako postoji samo jedno ogledalo, ono mora biti sa leve strane vozila
- Ogledalo mora biti takvo da omogućava osmatranje puta i saobraćaja iza vozila i kada je u vozilu najveći dozvoljeni broj lica.
- Površina ogledala mora biti najmanje 60 cm2
UREĐAJ ZA DAVANJE ZVUČNIH ZNAKOVA (čl. 47)
- Uređaj za davanje zvučnih znakova mora biti ugrađen i izveden kao najmanje jedan uređaj, tako da daje jednolične zvuke nepromenljivog intenziteta
UREĐAJI ZA KONTROLU I DAVANJE ZNAKOVA (čl. 49)
- Brzinomer sa putomerom i svetiljkom za osvetljavanje
- Kontrolna plava lampa za dugo svetlo
- Svetlosni ili zvučni znak za kontrolu rada pokazivača pravca
UREĐAJI ZA ODVOĐENJE I ISPUŠTANJE IZDUVNIH GASOVA (čl. 50)
- Izlaz izduvne cevi ne sme biti usmeren više od 30° naniže niti u desnu stranu
- Na izduvnoj cevi mora se nalaziti uređaj za prigušivanje zvuka izduvnih gasova, koji se ne može isključiti, osim za potrebe čišćenja.
KAROSERIJA (čl. 52)
- Karoserija mora biti izvedena tako da po konstrukciji, kvalitetu, vrsti materijala i opremljenosti odgovara nameni vozila i da obezbedi sigurnost putnika i vozača za vreme vožnje
- Istureni delovi i ukrasni predmeti na prednjem delu vozila ne smeju imati oštre ivice
- Ako postoji ukrasna figura na gornjoj površini prednjeg dela vozila, ona mora biti elastično pričvršćena
- Pokretni delovi motora moraju imati zaštitu radi prečavanja povreda
- Zaštitni ram mora biti izveden tako da štiti putnike i vozača od povreda u slučaju prevrtanja
- Reklamne table i natpisi ne smeju se stavljati na prednjoj i zadnjoj strani vozila
BLATOBRANI (čl. 62.)
- Blatobrani moraju biti ugrađeni iznad svih točkova
- Blatobrani moraju biti postavljeni tako da pokrivaju širinu točka
- Blatobrani ne smeju imati oštre ivice
- Položaj i veličina blatobrana mora biti takvi da sprečavaju odbacivanje blata ka prednjoj gornjoj strani, gledano od osovine točkova
- Sa prednje strane blatobran mora pokrivati najmanje gornju trećinu prečnika točka (A)
- Sa zadnje strane blatobran mora pokrivati najmanje polovinu prečnika točka opterećenog vozila (B)
- Prednji blatobran mora da pokriva točak u luku od najmanje 15° ispred vertikale provučene kroz osovinu prednjeg točka.
BRANICI (čl. 63)
- Branici ne smeju imati oštre ivice
- Branici moraju biti najistureniji delovi vozila, osim ako vozilo ima kuku za vuču
9
SIGURNOSNI POJASEVI (čl. 64)
- Priključci za vezivanje sigurnosnih pojaseva moraju biti ugrađeni
- Bočna sedišta u vozilu moraju imati priključke za vezivanje sigurnosnih pojaseva u tri tačke, odnosno dve tačke, a sedište u sredini vozila najmanje na dve tačke
- Nasloni za glavu moraju biti ugrađeni i izvedeni za sva sedišta koja imaju sigurnosne pojaseve
REZERVNI TOČAK (čl. 86)
- Vozilo na tri točka ne mora imati rezervni točak
POTREBNA DOKUMENTACIJA
- Uput od SUP-a
- Atest zavarivača
- Skice izvedenih radova: izrade noseće konstrukcije, prepravke postojeće...
- Rešenje o utiskivanju broja šasije (ako je ram samogradnja u celini)
https://2img.net/r/ihimizer/img543/9113/8aza.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img801/8489/1azf.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img820/9636/2aza.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img543/8574/3az.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img339/4985/4azp.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img245/1126/5azp.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img844/5056/6azt.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img810/4479/7az.jpg


slike sam morao ovako jer mi jako sporo ucitava , nesto su zeznuli kod mene na adsl ali nadam se da vam to nece pricinjavati problem
nadam se da ce pomoci ovo sto sam postavio.
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 01 lis 2010, 00:55

Puno hvala! I ovo što sam vidio dovoljan je razlog da zauvijek odustanem od pomisli na trike! Nemam živaca ni za prve 3 točke, na psihijatriji bi svi pljeskali, ovo je sex i :bolest:
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 01 lis 2010, 01:15

nenad barinić je napisao/la:
Puno hvala! I ovo što sam vidio dovoljan je razlog da zauvijek odustanem od pomisli na trike! Nemam živaca ni za prve 3 točke, na psihijatriji bi svi pljeskali, ovo je sex i :bolest:


nemoj me glup svaka cast nemoj me
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 01 lis 2010, 01:34

Volio bih vidjeti ekipu iz "American Choppera" kako bi ovdje radili obrade na način da sve prave sami, sramota i stid ih bilo, odakle im to pravo a nemaju atest?!? Je sex te, pa hodali bi u rikverc do Minnesote! I preko velike bare, i još sebi ne bi došli. Normalno, čitavim putem čitali bi ovaj popis....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 01 lis 2010, 01:36

...onako, kao airbrusher, najjednostavnije rješenje po mom prijedlogu bilo bi kupiti jednu staru "Bubu" i sa strana airbrushom nacrtati trike. Ali bi vozilo onda palo na tehničkom pregledu, zagađivalo bi okoliš ili bi bilo prestaro ili.....joooj bolestan2
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitimepet 01 lis 2010, 01:47

Oyeyeye je napisao/la:



slike sam morao ovako jer mi jako sporo ucitava , nesto su zeznuli kod mene na adsl ali nadam se da vam to nece pricinjavati problem
nadam se da ce pomoci ovo sto sam postavio.


Otvorio sam bez problema, hvala još jednom. Neki dan sam sreo kolegu marina, skoro 3 mjeseca mu je trebalo samo da se ukucaju brojevi u glanc novi okvir za Hondu, na kraju je 2 puta odradio isti posao, sa 74 kwh su u stanici za tp podigli snagu na 114 Kwh jer njihov kompjuter tako pokazuje da bi ta mašina mogla imati snage. Izašao čovjek i nosi 2 prometne dozvole i 2 knjižice vozila, svugdje drugačiji podaci a isto vozilo, nije baš hodao na rikverc, ali nije više ni bio normalan. Platio puno više nego što je trebao, platio i njihove greške na obrascima, a na kraju mu rekli zašto su išli prekucavati stare brojeve na rami ako je imao papire od stare rame, a oni ga sami poslali. Em mu je prošla sezona, em su ga psihički satrli....pa ti pravi trike!!!
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Sponsored content





Moj projekat , moj prvenac  Empty
PostajNaslov: Re: Moj projekat , moj prvenac    Moj projekat , moj prvenac  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moj projekat , moj prvenac
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» DKW sb 200 '38 Nov projekat u najavi...
» Projekat za zimu...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: