Početna stranicaPretraľnikkarburatori VS. elektornika - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 karburatori VS. elektornika

Go down 
+23
Mr.DJ
mungos
StarRider
Virago535
palomas
GIBO56
lord
asy
zanotti
buba
Jack
merla
klesoo
snut
magna
oz_skroz13
medo
Munja
emirharley
calc69
cro.chopper
dragger
HyperCube
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:40

Neki od složenijih i većih modela rasplinjača imaju ugrađenu treću diznu, koju su obično zvali "ajnšpric" ili "špric" dizna.

Njezina je funkcija da kod naglijeg otvaranja gasa pljucne malo dodatnog benzina, tako da motor brže prihvaća gas, i bolje reagira. Obično se radi o motorima velike zapremine, koji dobivaju puno zraka, kad im se otvori leptir u zračnom kanalu. Kod svakog stiskanja gasa preko jedne membrane se potiskuje dodatni benzin kroz tu dizu, kako bi motor lakše i brže postigao više okretaje.

Kvar se reflektira tako da kod naglog dodavanja gasa se motor zaguši, pošto nema ubacivanja dodatnog benzina kroz tu "špric dizu", pa nastaje nedostatak goriva. Ta dizna se prva zaštopa, jer je rupica na njoj tako mala da ju i najmanje smeće može zaštopati, dok su glavne dize puno većih promjera.


Zadnja promjena: palomas; pon 07 pro 2009, 11:57; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:42

Što se tiče karburatora niti oni nisu baš tako jednostavni. I oni imaju nekoliko, nazovimo to uređaja u sebi i to:
- za korekciju smjese
- za prazan hod
- za punu snagu motora ili ekonomajzer
- za naglo ubrzanje ili akcelerator
- za početni rad motora
Neki još imaju u sebi i uređaj za visinsku korekciju.
Sve ove komponente su na principu dizne sa oprugom ili leptira sa natezačem i oprugom. Puno serija karburatora rađeno je tako da su neki od gore navedenih uređaja tvornički namješteni i postavke se u osnovnoj verziji ne mogu mijenjati i podešavati zbog znanih stvari kao što su moguće preopterećenje motora itd.

Elektronika je sve to sažela u štampanu ploču, senzore i piezoelektrične komponente sa mjeračima protoka zraka i ostalo. Elektronski se sve ovo gore da puno preciznije namjestiti.

Po meni je elektronika napredniji sustav i treba ju koristiti.

Ja sam osobno izabrao karburator jer ne vjerujem kineskoj elektronici što se je pokazalo ispravno, beky - jev primjer!!
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:43

palomas je napisao/la:
Neki od modela rasplinjača imaju ugrađenu treću diznu, koju su obično zvali "ajnšpric" ili "špric" dizna.

Njezina je funkcija da kod naglijeg otvaranja gasa pljucne malo dodatnog benzina, tako da motor brže prihvaća gas, i bolje reagira. Obično se radi o motorima velike zapremine, koji dobivaju puno zraka, kad im se otvori leptir u zračnom kanalu.


Pitajte Palomasa, on vam je sve to fino objasnio. dobar
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:49

palomas je napisao/la:
Neki od složenijih i većih modela rasplinjača imaju ugrađenu treću diznu, koju su obično zvali "ajnšpric" ili "špric" dizna.

Njezina je funkcija da kod naglijeg otvaranja gasa pljucne malo dodatnog benzina, tako da motor brže prihvaća gas, i bolje reagira. Obično se radi o motorima velike zapremine, koji dobivaju puno zraka, kad im se otvori leptir u zračnom kanalu. Kod svakog stiskanja gasa preko jedne membrane se potiskuje dodatni benzin kroz tu dizu, kako bi motor lakše i brže postigao više okretaje.

Kvar se reflektira tako da kod naglog dodavanja gasa motor se zaguši pošto nema ubacivanja dodatnog benzina kroz tu "špric dizu" pa nastaje nedostatak goriva. Ta dizna se prva zaštopa, jer je rupica na njoj tako mala da ju i najmanje smeće može zaštopati, dok su glavne dize puno većih promjera.

e to je problem kaj sam ja samo kosilice rastavljal.... dancingbanana
hvala na pojasnjenju
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 12:03

Za naglu akceleraciju:

Spriječava naglo osirpmašenje smjese pri naglom otvaranju leptirastog zatvarača. U trenutku naglog otvaranja veća je inercija benzina nego zraka tj. količina benzina ne može slijediti naglo povečanje količine zraka tako smjesa postaje siromašna. To je najočitije kod pretjecanja. Treba naglo ubrzati tj. treba bogata smjesa.

karburatori VS. elektornika - Page 3 Scan0002oa

Taj dio se opskrbljuje sa posebne pumpe koja se mehaničkim putem otvara preko polužja od leptirastog zatvarača. Radi na principu polužja i opruga koji preko klipa ubrizgavaju tu dodatnu količinu goriva.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 12:09

Evo i ostalih dijelova koga zanima:

karburatori VS. elektornika - Page 3 Scan0001kh

karburatori VS. elektornika - Page 3 Scan0003vh

karburatori VS. elektornika - Page 3 Scan0004d

Nek se nađe!!
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 12:15

Pitanje je bilo; plusevi i minusi između rasplinjača i elektronskog ubrizgavaja
i tko kaj misli o tome...
Svak' je svoje reko i to su ,naravno, razna mišljenja...
Onaj koji pročita temu sam će odvagnuti koje su njegove potrebe.

Na autu i ja sam za elektroniku, rasplinjači previše troše i zagađuju.
Ali na motoru, i to ovakvoj vrsti motora, ja preferiram rasplinjače.
Na Vatrenojoštrici ili VFR, elektronika je dobrodošla...

Na put oko svijeta rađe bi krenuo na rasplinjačima, ako bi mogao birati.
I samo na jednom motoru, koji se više ne prozvodi. king
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 12:28

calc69 je napisao/la:
Pitanje je bilo; plusevi i minusi između rasplinjača i elektronskog ubrizgavaja

Da danas kupujem novi motor, uvijek bih odabrao model s rasplinjačima, ako takav postoji... Rasplinjače proizvodi samo nekoliko poznatih firmi u svijetu, i dosad su ugrađeni na desetke miljuna raznih vozila.

Dizne se čak mogu odštopati u vožnji, tako da zatvorite dovod benzina, i vozite se sa full otvorenim gasom. Kad ponestane benzina u čašicama, vakum će povući za sobom čak i nečistoću na glavnim diznama.

Rasplinjač se može otvoriti i popraviti čak i na cesti, ili bilo kojem najbližem servisu. A osobno sam vidio pokvarene aute u servisu, kojima mehaničari nisu mogli napraviti apsolutno NIŠTA, jer nisu posjedovali potrebnu opremu. Gazda servisa rekao je doslovno: "Pogledali smo tank, vidjeli smo da auto ima benzina, ali baš ništa drugo ne možemo napraviti"
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 12:41

palomas je napisao/la:
calc69 je napisao/la:
Pitanje je bilo; plusevi i minusi između rasplinjača i elektronskog ubrizgavaja

Da danas kupujem novi motor, uvijek bih odabrao model s rasplinjačima, ako takav postoji... Rasplinjače proizvodi samo nekoliko poznatih firmi u svijetu, i dosad su ugrađeni na desetke miljuna raznih vozila.

Dizne se čak mogu odštopati u vožnji, tako da zatvorite dovod benzina, i vozite se sa full otvorenim gasom. Kad ponestane benzina u čašicama, vakum će povući za sobom čak i nečistoću na glavnim diznama.

Rasplinjač se može otvoriti i popraviti čak i na cesti, ili bilo kojem najbližem servisu. A osobno sam vidio pokvarene aute u servisu, kojima mehaničari nisu mogli napraviti apsolutno NIŠTA, jer nisu posjedovali potrebnu opremu. Gazda servisa rekao je doslovno: "Pogledali smo tank, vidjeli smo da auto ima benzina, ali baš ništa drugo ne možemo napraviti"

Kaj nije yamaha dragstar 1100 jedna od njih ili sam ja pobrkal da mikuni radi karburatore..

ovo je c/p iz teh.specifikacija:
Karburatori/Napajanje gorivom: Mikuni BDS37/2
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 12:52

Sa karburatorima je motor veseliji, sluša svaki tvoj mig i pokret, možeš ga popraviti svugdje i sa priručnim alatom. Dihtunge možeš za silu izrezati od papira i montirati i doći češ do nekog servisa. Palomas je lijepo napisao foru sa odštopavanjem.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 13:11

HyperCube je napisao/la:
Kaj nije yamaha dragstar 1100 jedna od njih ili sam ja pobrkal da mikuni radi karburatore..

Mikuni je jedna od najpoznatijih (japanskih) firmi, koja ima dugogodišnje iskustvo u proizvodnji rasplinjača, dizni, i pumpi za doziranje ulja za 2-taktne motore.

Moja Aqulia ima njihove rasplinjače, koji još nikada nisu bili otvarani, čak niti benzin nisam ispuštao (drenirao) iz čašica. Jednom su bili na sinhronizaciji, a motor je prešao preko 40.000 km.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 13:31

dstimac je napisao/la:
Evo i ostalih dijelova koga zanima:
karburatori VS. elektornika - Page 3 Scan0003vh

ako pazljivo pogledas sliku rasplinjaca (ono gore) vidjeti ces da je igla za stelanje lera PUKLA!!!! Tako stoji i motor radi! Ja am se ispraksirao.....

Sto se tice "sprica" za jaku akceleraciju, stare i dobre masinen vole medjugas!!! LETIIIIII!!!!

dobar
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 13:32

...mislim da je i Keihin jedna dobra marka za rasplinjače motorkotača...
Naravno, isto japanska... dobar4
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 13:33

calc69 je napisao/la:
...mislim da je i Keihin jedna dobra marka za rasplinjače motorkotača...
Naravno, isto japanska... dobar4

del orto !!!
weber
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 13:37

Eto. Stvar se iskristalizirala. Znači, ta "brizgaljka" je dobila stručni termin, sistem za naglu akceleraciju, i pogoni ga elektropumpa, stoga je dio elektronike Smile , a elektronika se kvari (osim ak se ne zaštopa dizna Very Happy )

pljuga

Al sam zapeo
lol! lol! lol!


Možda sam konzervativan, al ja više volim Muscle mašine nego visokoturažne hondice...

karburatori VS. elektornika - Page 3 2174829323_0f8b88079f
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 13:41

lord je napisao/la:
Eto. Stvar se iskristalizirala. Znači, ta "brizgaljka" je dobila stručni termin, sistem za naglu akceleraciju, i pogoni ga elektropumpa, stoga je dio elektronike Smile , a elektronika se kvari (osim ak se ne zaštopa dizna Very Happy )

pljuga

Al sam zapeo
lol! lol! lol!


Možda sam konzervativan, al ja više volim Muscle mašine nego visokoturažne hondice...

karburatori VS. elektornika - Page 3 2174829323_0f8b88079f

Nije, ak se radi o karburatoru!!

"pumpa" je u biti komora sa klipom koja se pokreće mehanički preko polužja leptirastog zatvarača. A nisam ja kriv kaj taj dio tak zovu.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 14:13

dstimac je napisao/la:
Nije, ak se radi o karburatoru!!

"pumpa" je u biti komora sa klipom koja se pokreće mehanički preko polužja leptirastog zatvarača. A nisam ja kriv kaj taj dio tak zovu.

Sad

No taj mehanizam ima samo u novijim fergazerima.
A nema veze. Bitno da smo naučili nešto novo. Ta diznica je vrlo mala i vrlo lako se zaštopa. Vrlo vjerojatno je to bio kvar u slučaju Emirovog prijatelja.

falalepa
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 16:12

lord je napisao/la:
No taj mehanizam ima samo u novijim fergazerima.
A nema veze. Bitno da smo naučili nešto novo. Ta diznica je vrlo mala i vrlo lako se zaštopa. Vrlo vjerojatno je to bio kvar u slučaju Emirovog prijatelja.

Ne bih htio previše komplicirati sa puno detalja oko rasplinjača, ali sve ovo što smo do sada napisali su neke prilično jednostavne i osnovne izvedbe istih.. Već odavno postoje i daleko kompliciraniji tipovi i modeli, sa raznim vrstama električnih dizna, dodatnim membranama i ventilima, komorama, kanalima i t.d...

Uglavnom - u godinama prije nego se pojavilo elektronsko ubrizgavanje goriva (MPI), već su postojali rasplinjači u kojima je elektronika regulirala njihov rad.
[Vrh] Go down
Mr.DJ
man
man
Mr.DJ


Broj postova : 354
Godina imam : 47
Prebivalište : SL.BROD
Vozim : ŠTO STIGNEM- 2,4,6,8 TOČKOVA
Na forumu od : 24.11.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 16:30

karburatori VS. elektornika

U današnje vrijeme ?Pitanje nepotrebno.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 17:11

Mr.DJ je napisao/la:
karburatori VS. elektornika

U današnje vrijeme ?Pitanje nepotrebno.

isto kao i ovakav odgovor!
Sto si ti sad pametno rekao? Ako imas argumente za A ili B reci.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 17:46

klesoo je napisao/la:
Mr.DJ je napisao/la:
karburatori VS. elektornika

U današnje vrijeme ?Pitanje nepotrebno.

isto kao i ovakav odgovor!
Sto si ti sad pametno rekao? Ako imas argumente za A ili B reci.
Wink

Možda samo nabija postove Very Happy

Kao ja sada...
lol! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 18:10

lord je napisao/la:
klesoo je napisao/la:
Mr.DJ je napisao/la:
karburatori VS. elektornika

U današnje vrijeme ?Pitanje nepotrebno.

isto kao i ovakav odgovor!
Sto si ti sad pametno rekao? Ako imas argumente za A ili B reci.
Wink

Možda samo nabija postove Very Happy

Kao ja sada...
lol! lol! lol! lol!

nakon one SJECE POSTOVA sam se jedva oporavio, pa sam opet zlatni ha ha

NE DIRAJTE MI POSTOVE :-)
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Virago535
man
man
Virago535


Broj postova : 371
Godina imam : 51
Prebivalište : Daruvar
Vozim : Honda Shadow 750 Spirit
Na forumu od : 26.06.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 18:34

emirharley je napisao/la:
Ja ih znam kojima je otisla membrana na karburatoru i nije bilo sanse da upale motocikl sa karburatorom jer im je izmedju ostalog bila otisla i ona brizgalica......sta ako pukne membrana na karburatoru motocikla:

Evo pošto sam po zanimanju automehaničar zanima me na kojem motoru ima brizgalica, (koja pomaže u naglom dodavanju gasa da mašina ne štucne).
Ja ne znam na kojem to motoru ima i koliko sam ih ja popravljao ja znam te brizgalice rade na pricipu dodadne membrane koja je spojena na polugu gasa.

Koliko puta pokreneš polugu gasa naglije toliko puta brizgalica puta špricne. To je bilo na starim modelima karburatora pa se djeci vikalo ne stišći gas na autu jer si ga napunio gorivom!

Emire nemoj da se ljutiš za mene na HD taj ti dio elektronike paše kao da staviš vodeno hlađenje koje je bolje od zračnog hidraulične podizče ventila koji su bolji, dvije bregaste I.T.D.
[Vrh] Go down
http://toni.skalnik@gmail.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 19:15

emirharley je napisao/la:
Munja je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
Munja je napisao/la:
kad ti se isprazni akumulator ovog sa elektronikom ne možeš gurnut i upalit. geek

Tko ti je tu pamet rekao? Pozdravi ga i reci mu da pojma nema........
osobno se uvjerio.
malo sam ga morao dopunit da ga upalim.
akumulator nije imao struje i nisam mogao preći 50,kad sam ga napunio sve5.
stvar je bila u napajanju pumpe goriva.
Emiree Bohmann


Ocito se ovdje radi o kvaliteti reglera: pravi regler (moj regler) "baca" dovoljno struje, tako da se laganim guranjem u trecoj brzini pali svaki DOBAR motor, ako mu je crkao akumulator zbog starosti, sto se je meni dogodilo.

Nisam vjerovao dok nisam provjerio;

VN900 (godinu dana star) sa baterijom ispražnjenom, (elektronika) (ne do kraja, čuje se samo klik) Evil or Very Mad nema šanse da upali na guranje. Razz .
Meni se par puta desilo da mi je ostao kontakt, (karburator) na guranje odmah upalio dobar

E sad, u čemu je kvaka, neznam, mislim da napajanje nema utjecaja.
Question
[Vrh] Go down
Mr.DJ
man
man
Mr.DJ


Broj postova : 354
Godina imam : 47
Prebivalište : SL.BROD
Vozim : ŠTO STIGNEM- 2,4,6,8 TOČKOVA
Na forumu od : 24.11.2009

karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 19:23

klesoo je napisao/la:
Mr.DJ je napisao/la:
karburatori VS. elektornika

U današnje vrijeme ?Pitanje nepotrebno.

isto kao i ovakav odgovor!
Sto si ti sad pametno rekao? Ako imas argumente za A ili B reci.
Wink
Karburatori su prošlost.
[Vrh] Go down
Sponsored content





karburatori VS. elektornika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
karburatori VS. elektornika
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: