Početna stranicaPretraľnikkarburatori VS. elektornika - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 karburatori VS. elektornika

Go down 
+23
Mr.DJ
mungos
StarRider
Virago535
palomas
GIBO56
lord
asy
zanotti
buba
Jack
merla
klesoo
snut
magna
oz_skroz13
medo
Munja
emirharley
calc69
cro.chopper
dragger
HyperCube
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Munja
cro chopper forum
cro chopper forum
Munja


Broj postova : 1634
Godina imam : 51
Prebivalište : požega-ulica od zakona
Vozim : V Strom 1000 , t11 , vivasitv
Na forumu od : 25.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimened 06 pro 2009, 20:52

emirharley je napisao/la:
Munja je napisao/la:
kad ti se isprazni akumulator ovog sa elektronikom ne možeš gurnut i upalit. geek

Tko ti je tu pamet rekao? Pozdravi ga i reci mu da pojma nema........
osobno se uvjerio.
malo sam ga morao dopunit da ga upalim.
akumulator nije imao struje i nisam mogao preći 50,kad sam ga napunio sve5.
stvar je bila u napajanju pumpe goriva.
Emiree Bohmann
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimened 06 pro 2009, 20:58

klesoo je napisao/la:
ne treba zaboraviti putovanja u siromasne zemlje, gdje je gorivo upitne kakvoce...
frgici sve gutaju! Za normalnu uporabu su bolji moderniji, elektronickiji sustavi. I moli Boga da ne crkne!

evo, tu je sve receno. . .
jednom kad ti elektronika crkne mozes ju jedino od jada poslat u tri. . .
i sjest i cekat. . .
i slazem se. . .
slatke muke su dio voznje ove vrste motora. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimened 06 pro 2009, 20:59

klesoo je napisao/la:
ne treba zaboraviti putovanja u siromasne zemlje, gdje je gorivo upitne kakvoce...
frgici sve gutaju! Za normalnu uporabu su bolji moderniji, elektronickiji sustavi. I moli Boga da ne crkne!

e da
nije ni kod nas gorivo neke pretjerane kakvoće

živili frgići (kao i bosch pumpa i lož ulje)

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimened 06 pro 2009, 22:22

Munja je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
Munja je napisao/la:
kad ti se isprazni akumulator ovog sa elektronikom ne možeš gurnut i upalit. geek

Tko ti je tu pamet rekao? Pozdravi ga i reci mu da pojma nema........
osobno se uvjerio.
malo sam ga morao dopunit da ga upalim.
akumulator nije imao struje i nisam mogao preći 50,kad sam ga napunio sve5.
stvar je bila u napajanju pumpe goriva.
Emiree Bohmann


Ocito se ovdje radi o kvaliteti reglera: pravi regler (moj regler) "baca" dovoljno struje, tako da se laganim guranjem u trecoj brzini pali svaki DOBAR motor, ako mu je crkao akumulator zbog starosti, sto se je meni dogodilo.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimened 06 pro 2009, 22:26

2jack: zasto bi motor mogao da stane ako bi crkla elektronika? Naravno da bi stao - AKO CRKNE ELEKTRONIKA - no jednako ce stati ako mu ode jedan od 4 lagera sa dva tocka (za one koji ne znaju, u svaki tocak idu po 2 lagera), ili regler, ili uljna pumpa, ili pumpa za gorivo, ili ako pukne guma, ili ako pukne lanac/kardan/remen, ili ako pukne sajla kvacila ili sajla gasa, ako.....svasta moze puknuti i ostaviti te na cesti. Think positive. Ja ih znam kojima je otisla membrana na karburatoru i nije bilo sanse da upale motocikl sa karburatorom jer im je izmedju ostalog bila otisla i ona brizgalica......sta ako pukne membrana na karburatoru motocikla, sto je veoma izvjesno ako je motocikl malo stariji? Kako rekoh, think positive..... i osiguraj se kod dobrog auto-putnog osiguravatelja, a u "pasivnim"zemljama, moli se Bogu ili uplati dobro osiguranje da ti dodje helikopter u pomoc! dancingbanana dancingbanana dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 68
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimened 06 pro 2009, 22:55

sve ima svoje draži fergazer ili elektronika......ipak sam za modernije....ne volim kako netko reče oče neče ''slatke probleme''.
A i '' elektronac'' se može startat ako je ciknila baterija... nedavno ja i Ica pogurali jednog.
A što kaže EH ...e a može svašta krepat..mislit pozitivno.Bokca ti nitko onda nebi vozio pa bio to elektronac ili ''fergazeraš'' .
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 00:46

2 emir
slazem se, svasta se moze dogoditi. . .
radi se samo o procjeni kada uredjaj zbog svoje kompliciranosti postaje potencijalno nepouzdan. . .
evo, konkretan primjer. . .
negdje u 70-tim je Pan Adria kupovala novi vozni park. . .
i svi su ' navijali ' za stojadine. . .
igrom slucaja je sef pilota uspio nagovoriti direktora da kupe dvije vrste auta. . .
pola voznog parka su bili stojadini, a druga polovica wartburg
nakon pet godina stojadini su se poceli drasticno kvariti, da ne kazem raspadati
problemi sa paljenjem, strujom, ventili. . .
wartburg je po konceptu jednostavniji, i u prosjeku su auti trajali 3 - 4 godine duze. . .

dakle, podrzavam pozitivno misljenje. . .
ali uz sve pozitivno misljenje znam deset ljudi kojima je otkazao motor za dizanje prozora na autu. . .
ne znam nikoga kome se pokvario rucni mehanizam. . .

i zato sam na pitanje za koji se sistem odluciti odgovorio tako kako jesam. . .
jer ako covjek kupi nesto sto ce mu u Anadoliji stati, ili na Isle of White, ili usred Sicilije ( sto je sve moguce ) neka bar zna koje su mu bile sanse da se to dogodi. . .
cak ne mora niti otici nigdje daleko. . . ali ako usred noci u ovo doba godine stane u Gorskom kotaru. . . hmm. . .
naravno, ako ce se voziti samo po gradu, ili u blizini istih onda nema beda. . .

i uz sve pozitivno ovog svijeta kad ides na put dobro je uzeti alat. . .
ili ako odes loviti vukove radje uzmes karabin za koji znas da nece zatajiti. . .

i opet, razumijem sto si htio reci. . .
pozitivno razmisljanje dobar
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 01:10

Jack je napisao/la:
2 emir
slazem se, svasta se moze dogoditi. . .
radi se samo o procjeni kada uredjaj zbog svoje kompliciranosti postaje potencijalno nepouzdan. . .
evo, konkretan primjer. . .
negdje u 70-tim je Pan Adria kupovala novi vozni park. . .
i svi su ' navijali ' za stojadine. . .
igrom slucaja je sef pilota uspio nagovoriti direktora da kupe dvije vrste auta. . .
pola voznog parka su bili stojadini, a druga polovica wartburg
nakon pet godina stojadini su se poceli drasticno kvariti, da ne kazem raspadati
problemi sa paljenjem, strujom, ventili. . .
wartburg je po konceptu jednostavniji, i u prosjeku su auti trajali 3 - 4 godine duze. . .

dakle, podrzavam pozitivno misljenje. . .
ali uz sve pozitivno misljenje znam deset ljudi kojima je otkazao motor za dizanje prozora na autu. . .
ne znam nikoga kome se pokvario rucni mehanizam. . .


i zato sam na pitanje za koji se sistem odluciti odgovorio tako kako jesam. . .
jer ako covjek kupi nesto sto ce mu u Anadoliji stati, ili na Isle of White, ili usred Sicilije ( sto je sve moguce ) neka bar zna koje su mu bile sanse da se to dogodi. . .
cak ne mora niti otici nigdje daleko. . . ali ako usred noci u ovo doba godine stane u Gorskom kotaru. . . hmm. . .
naravno, ako ce se voziti samo po gradu, ili u blizini istih onda nema beda. . .

i uz sve pozitivno ovog svijeta kad ides na put dobro je uzeti alat. . .
ili ako odes loviti vukove radje uzmes karabin za koji znas da nece zatajiti. . .

i opet, razumijem sto si htio reci. . .
pozitivno razmisljanje dobar

evo da imash jednog i s ruchnim mehanizmom kog znash cheers
meni se pokvario par puta i to na razlichitim autima i to josh shvapskim Crying or Very sad
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 01:16

chitajuchi sve ovo malo razmishljam o tome kako su se neki raspisali o moguchnosti popravka kad neshto od navedenog crkne negdje u vukohebini.
Bez obzira shta otishlo, kaj vi vozite rezervne dijelove sa sobom ili.... scratch
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 01:55

emirharley je napisao/la:
2jack: zasto bi motor mogao da stane ako bi crkla elektronika? Naravno da bi stao - AKO CRKNE ELEKTRONIKA - no jednako ce stati ako mu ode jedan od 4 lagera sa dva tocka (za one koji ne znaju, u svaki tocak idu po 2 lagera), ili regler, ili uljna pumpa, ili pumpa za gorivo, ili ako pukne guma, ili ako pukne lanac/kardan/remen, ili ako pukne sajla kvacila ili sajla gasa, ako.....svasta moze puknuti i ostaviti te na cesti. Think positive. Ja ih znam kojima je otisla membrana na karburatoru i nije bilo sanse da upale motocikl sa karburatorom jer im je izmedju ostalog bila otisla i ona brizgalica......sta ako pukne membrana na karburatoru motocikla, sto je veoma izvjesno ako je motocikl malo stariji? Kako rekoh, think positive..... i osiguraj se kod dobrog auto-putnog osiguravatelja, a u "pasivnim"zemljama, moli se Bogu ili uplati dobro osiguranje da ti dodje helikopter u pomoc! dancingbanana dancingbanana dancingbanana

ma nemoj mi rec'
1. Vidio sam kako izgleda kad se rastepe lezaj. S tim se dovezes do kud hoces. (Honda Afrika Twin). Meni su na quadu popucale kosuljice lezajeva (!!!!!) i na osovoni sam dosao do doma. Istina da je trosak dupli, ali nisam ostao u vukojebini.
2 pumpa za gorivo uopce nije problem. Dovoljno je ukljuciti mastu.
3. do sada sam krpao sve moguce sajle i to ne moze biti kvar koji ce me ostaviti na cesti.
4. Gume su danas rjesive sprejem ili, kao kod mene, rezervna zracnica.
5. Membrana jako rijetko ode da je stroj trenutno nepokretan. Uvijek zahebava danima, ali je stroj pokretan.
6. sve sto si opisao mozes ocekivati s odredjenim brojem kilometara, ali kad ti crkne elektronika - nema pokretanja i to se moze dogoditi jednako nakon 10 ili nakon 1000000km!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 03:45

buba je napisao/la:
chitajuchi sve ovo malo razmishljam o tome kako su se neki raspisali o moguchnosti popravka kad neshto od navedenog crkne negdje u vukohebini.
Bez obzira shta otishlo, kaj vi vozite rezervne dijelove sa sobom ili.... scratch

dakle, osim alata u autu je. . .
rezervni termostat
pumpa za vodu
remen
po jedna poluosovina
pakne
sajla kuplunga - ako ima sajlu
glava motora ( ako se pregrije ) - ovo nosi samo Vladek :-)

dooobrooo, dooobrooo. . .
ajde, u ovom autu ne nosim rezervne dijelove. . .
ak ni alat, sto je krajnje neodgovorno i blesavo. . .
al zato na motoru imam cijeli set alata. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 08:33

Doma imam dva auta s multipoint elektronskim ubrizgavanjem, pa mogu reči da imam prilično iskustva s tom "tehnikalijom". Nexia je prošla već 140.000 km, bez ikakvih većih problema.

ALI - takav sustav (kompjutor) dobiva puno vanjskih informacija, parametara i sl., i lako se dogodi da zbog nečega ostane "zbunjen". Zbog toga se ponekad u vožnji motor počinje gasiti na ler gasu, nekad mašina počne raditi u "safe modu", sa smanjenom snagom.

Puno je tu raznih senzora, sondi, parametara i ostaloga, koje su sasvim izvan vaše mogućnosti utjecaja, i jedino ovlašteni servis ima potrebne dijagnostičke instrumente, koje može spojiti na auto, da bi provjerio i podesio sustav kako treba. Zbog toga danas postoji situacija da svaka marka vozila ima svoju službu pomoći na cestama, ako vam auto negdje stane, jedino oni imaju potrebne instrumente za dijagnostiku kvara.

Na motoru ja želim imati osjećaj da ga ja vozim, a ne kompjutor. Zato bih uvijek radije odabrao rasplinjače, a ne EFI ubrizgavanje goriva. Ako bi mi Hyosung stao negdje u Lici, gdje ću naći servis koji ga može spojiti na dijagnostiku?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 09:22

zanimljiva tema.
Elektronika omogučuje mašini optimalni rad, lakše se održava, ekonomičnija je, ali sve to za sobom vuće i veču mogučnost kvarova i gotovo nikad ne znaš kada če što krepat. Cijela je tu hrpa raznih senzora i motorića, svi su oni učvršćeni i povezani što nosi x3 moguće greške.
Ako je elektronika kvaliteto napravljena i instalirana ne bi trebalo biti problema, ali ako se radi o lošoj kvaliteti.... onda samo problemi. Negativno je i to što je i održavanje skupo i gotovo nemoguće u kučnoj radinosti - ako nemaš dijagnostički alat.

Mehanika je, s druge strane... mehanika... Može se skrpati, prebrikati, inprovizirati. U večini slučajeva i najavljuje svoj kvar - samo ga treba prepoznati.

Po mojem iskustvu sa elektronikom više volim klasičan fergazer jer je odziv mašine živahan i gas se pri maloj brzini može precizno dozirati. Na ovom mom motorčeku je kompletna elektronika i ne sviđa mi se sistem potpunog zatvaranja dotoka goriva kada je gas otpušten jer kad ga trebaš dodati (kod skretanja u 1 ili 2 brzini) dešava se da motor cukne. Jednom me to skoro koštalo spoja sa asfaltom :-)

Evo recimo, puno više iskusva imam sa automobilima : punoljetni stojadin vs isto tako punoljetni Renault 21 sa 'anjšpricom'
Stojkan je često znao zakazati, ali je isto tako i krenuo, dok mi Renault jednom stao i nastavak puta odradio na šlep službi..
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 09:38

.koshchall. je napisao/la:
Na ovom mom motorčeku je kompletna elektronika i ne sviđa mi se sistem potpunog zatvaranja dotoka goriva kada je gas otpušten jer kad ga trebaš dodati (kod skretanja u 1 ili 2 brzini) dešava se da motor cukne. Jednom me to skoro koštalo spoja sa asfaltom :-)

Točno tako, kod auta vas to cukanje kod dodavanja gasa neće puno smetati, jer to se obično događa u momentu kad tek otpuštate kuplung. Na motoru kod skretanja na raskršću to vrlo lako može biti uzrok pada.
[Vrh] Go down
Virago535
man
man
Virago535


Broj postova : 371
Godina imam : 51
Prebivalište : Daruvar
Vozim : Honda Shadow 750 Spirit
Na forumu od : 26.06.2009

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 09:59

Više volim karburator jer ga sam mogu popraviti, križi odvijač i cijelog ga na cesti rastavim.
Ako crkne membrana može se voziti.
Ali svako hvali svoje!
Na autu mrzim elektroniku jer se voli zablesirati, kad ga uključiš u dijagnostiku pa ti pokaže greške (obično razni senzori i vakumski elektro-ventili), a greške nema ispod 500kn.
[Vrh] Go down
http://toni.skalnik@gmail.com
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 09:59

snut je napisao/la:
klesoo je napisao/la:
ak' je ovakav, onda nema veze sto ga hrani.

Wink

http://p1.bikepics.com/pics/2005%5C03%5C22%5Cbikepics-314976-full.jpg

Je.

Jeli znas mozda od cega je napravljena ta prerada?
Od xvs 1100 custom modela
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 10:12

Bio sam osobni svjedok kada je prijatelju na motorijadi u Lukavcu kraj Tuzle riknula (ne znam kako niti zasto) ona brizgaljka goriva u karburatoru. U pocetku nismo znali sta je kvar, naravno, verglali smo dok nismo ispraznili akumulator. Naknadnim pregledima smo ustanovili da je crkla brizgaljka i onda smo komadic krpe namakali u rezervoar da uzmemo gorivo i onda bismo ku krpu cijedili u karburator da upali, a brizgaljka bi nakon toga proradila ili ne bi, vrag bi ga znao, ali nekako smo dosli doma. Tek kad je karburator predat specijalisti za popravku, moror je poceo/nastavio regularno raditi i bez problema paliti.

Sta zelim reci? SVE se moze, ali i ne mora, pokvariti, a i karburator, evo ne znam nikoga da mu se je pokvarilo elektronsko ubrizgavanje gorva, a znam ovog jednog da mu je otisao klasicni karburator. Ustvari, znam jos jednog sto su mu bile otisle membrane. 2:0 u startu sto se moga iskustva tice. Rolling Eyes

No, na kraju balade, mislim da je ovo corav posao, neka svatko uzima ono sto mu pase, samo se bojim da se vise na trzistu nece moci naci automobili ili motocikli sa klasicnim karburatorom. Ako kupujemo neke muzejske primjerke, mozda i pronadjemo pokoji karburator, ali za one koji se odluce za novi motocikl ili auto morace prihvatiti ubrizgavanje. Ili ici pjeske.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 10:27

Na koju brizgaljku misliš? Nije mi to jasno...

karburatori VS. elektornika - Page 2 Rotax912-carburetor
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 10:40

Ja nisam tehnicko lice, ja sam dipl.ekonomista, no imam odredjeno tehnicko iskustvo i znanje: to je ona brizgaljaka da kada ti dajes gas nasuho (ili u voznji, naravno), onda gorivo strca iz te brizgaljke u karburator. Koliko god ti puta drknes polugu gasa, toliko puta ti spricne gorivo u karburator.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 10:44

nema tu coravog posla. Sve je u prilog elektronici. Ima maaaaala caka, a to je da elektronika ima "djecjih" bolesti. Kako na kojoj otklone bugove i sl. stvar ostaje raditi besprijekorno. Zastopavanje brizgaljke je identicno zastopavanju dizne. To nije kvar elektronike. Kad crkne CDI ili nesto drugo (mislim na elektroniku), tu nema spasa!!! Brdo love i po novi komad!

Osim toga, mogucnost prekida struje na kojekakvim oksidiranim kontaktima je velika, a nema dijagnoze.... Svaki meho te moze ozeniti za novu elektroniku!
Frgici rade dvadesetak godina besprijekorno, a kad im dodje kraj, onda ne crknu, vec motor nema prijasnje odlike (karakteristike).

velika prednost elektronike je mogucnost "stelanja" ubrizgavanja i paljenja po osobnom nahodjenju. Elektronika prepoznaje oktansku vrijednost goriva i sama odredjuje kut predpaljenja...
Kod frgica to iziskuje zamjenu dijelova i druge mjerne instrumente.
Generalno gledano, elektronika je bolja, ali ako te iznevjeri nema spasa. Frgici jos trpe nadrimajstore i kucne popravke!

Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 10:52

karburatori VS. elektornika - Page 2 R8s483

ovo je primjer rasplinjaca, a siguran sam da injection ne trpi slicne stvari.
Nema bas puno veze s elektronikom, ali eto
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Gost
Gost




karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:04

klesoo je napisao/la:
nema tu coravog posla. Sve je u prilog elektronici. Ima maaaaala caka, a to je da elektronika ima "djecjih" bolesti. Kako na kojoj otklone bugove i sl. stvar ostaje raditi besprijekorno. Zastopavanje brizgaljke je identicno zastopavanju dizne. To nije kvar elektronike. Kad crkne CDI ili nesto drugo (mislim na elektroniku), tu nema spasa!!! Brdo love i po novi komad!

Osim toga, mogucnost prekida struje na kojekakvim oksidiranim kontaktima je velika, a nema dijagnoze.... Svaki meho te moze ozeniti za novu elektroniku!
Frgici rade dvadesetak godina besprijekorno, a kad im dodje kraj, onda ne crknu, vec motor nema prijasnje odlike (karakteristike).

velika prednost elektronike je mogucnost "stelanja" ubrizgavanja i paljenja po osobnom nahodjenju. Elektronika prepoznaje oktansku vrijednost goriva i sama odredjuje kut predpaljenja...
Kod frgica to iziskuje zamjenu dijelova i druge mjerne instrumente.
Generalno gledano, elektronika je bolja, ali ako te iznevjeri nema spasa. Frgici jos trpe nadrimajstore i kucne popravke!

Wink

da, meni je krv popio ecu na automobilu. Dijagnostika kaže sve bezprijekorno a ovaj malo oće - malo neće. I na kraju, vođen intuicijom (prije demoliranja vozila) otkrio sam u čemu je caka, a što nisu dokućili niti vrsni električari... ECU ima mogučnost učenja odnosno prilagodbe režima rada nekom kvaru. Kako je to radilo u praksi...
Dakle auto sa injekšnom i ugrađenim plinom (multipoint). Kad sam ga ugasio i upalio samo na benzin radio je bez prekorno. Isto tako i na plin, ali nije htio ispravno raditi prilikom prebacivanja energenata (nekih 30tak km). Sve radi OK i ECU i LPG. Nema zabilježenih grešaka. Svi vrte glavom i predlažu skupe popravke. A u stvari djelomično se zaštopao jedan benzinski injektor. I kad je auto radio na jednom energentu, ECU je pobrao parametre, prilagodio režim rada i mašina radi OK, ali kad je promjenjen energent, ECU ne skuži odmah promjenu i nastavi po ovim prijašnjim parametrima i trt-mrt. Nakon par desetaka kilometara opet se reprogramira i sve ok. A meštri raznih profila predlagali su izmjene od lambda sonde do osiguraća, niti jedan nije imao cijenu ispod kojih 500kn..

isprike na OT
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:25

emirharley je napisao/la:
Ja nisam tehnicko lice, ja sam dipl.ekonomista, no imam odredjeno tehnicko iskustvo i znanje: to je ona brizgaljaka da kada ti dajes gas nasuho (ili u voznji, naravno), onda gorivo strca iz te brizgaljke u karburator. Koliko god ti puta drknes polugu gasa, toliko puta ti spricne gorivo u karburator.

hm

Nisam ni ja mehaničar, al opet znam nešto malo o tome.
Kad odvrneš gas, sajla digne leptir (ili u slučaju na slici onaj valjak, i dozvoli vakuumu kojeg stvara podtlak koji stvara klip kada se kreće u cilindru prema dolje. Taj vakuum uvlači benzin u cilindar kroz diznu.
Možda ovisno o tipu frgazera (sve koje sam ja do sada raskopavao, slagao i mrdao nisu imali brizgaljke, običan vakuum sistem) ima brizgaljku ili nema, jer ja i dalje ne znam o čem pričaš...
pljuga
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:26

uuuuuuuu koliko pluseva i minusa... :-)


Ja u svim autima imam samo te elekrtonske brizgaljke ili kak se vec zovu i nisam imao nekih problema...

bilo je na meganeu tvornickih gresaka ali su to oni pozvali u servis i sve fino promijenili o svojem trosku a da me gorivo hebe to znam jako dobro... ak se ocu vozit bez cukanja jedino di mogu tocit je OMV i ponekad INA... ostalo nis jel odma imam povecanu potrosnju i brdo raznih problema....

I sad ga ti znaj....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitimepon 07 pro 2009, 11:27

lord je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
Ja nisam tehnicko lice, ja sam dipl.ekonomista, no imam odredjeno tehnicko iskustvo i znanje: to je ona brizgaljaka da kada ti dajes gas nasuho (ili u voznji, naravno), onda gorivo strca iz te brizgaljke u karburator. Koliko god ti puta drknes polugu gasa, toliko puta ti spricne gorivo u karburator.

hm

Nisam ni ja mehaničar, al opet znam nešto malo o tome.
Kad odvrneš gas, sajla digne leptir (ili u slučaju na slici onaj valjak, i dozvoli vakuumu kojeg stvara podtlak koji stvara klip kada se kreće u cilindru prema dolje. Taj vakuum uvlači benzin u cilindar kroz diznu.
Možda ovisno o tipu frgazera (sve koje sam ja do sada raskopavao, slagao i mrdao nisu imali brizgaljke, običan vakuum sistem) ima brizgaljku ili nema, jer ja i dalje ne znam o čem pričaš...
pljuga

Ja sam ih hrpu rastavil i isto nisam to vidio (doduse to su bili fergazeri od kosilica i tomosa ali princip bi trebao biti isti vise manje....) jedino kaj lici na brizgaljku je dizna ali kak se oa moze pokvarit... ne znam
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Sponsored content





karburatori VS. elektornika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: karburatori VS. elektornika   karburatori VS. elektornika - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
karburatori VS. elektornika
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: