Početna stranicaPretraľnikRijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i 610RegistracijaLogin

 

 Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i

Go down 
+8
lord
george
micky
dragger
ivek
Domagoj
karlovac
marino
12 posters
Autor/icaPoruka
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimesri 19 kol 2009, 11:27

Evo nakon malo trazenja pomoci oko problema s motorom da napisem i kratki putopis.

Motorom sam krenuo na jug s prvom postajom Zadar u kojem sam prespavao. Put je bio super do Senja, zaobilazenje ljudi u koloni koji se kuhaju u autima i gustanje u lijepoj cesti. Ali onda od Senja pa skoro sve do Zadra po magistrali, osim vijugave ceste po kojoj je malo teze voziti uhvatila me i bura. Neznam kako drugima ali meni je malo frka voziti po jacem vjetru. U par trenutaka sam se bas naginjao prema vjetru kako bi mogao ici ravno. biker2 Mozda na nekoj sportivi nema takog utjecaja, ali na mene u uspravnom polozaju s ne jako teskim motorom je gadno zezalo. Ali proslo je i to bez vecih problema.

Sutradan je bio plan doci do Stona na Peljescu, ali s prethodnim stajanjem na Hvaru gdje su me cekali brancini i orade na rostilju dobar3 dobar3 dobar3 dobar3 Dakle prva tura Zadar - Drvenik, pa trajektom Drvenik - Sucuraj. Ovo odradio sve po magistrali koja je od Zadra do Sibenika fantazija... Prekrasna ravna cesta, samo priroda okolo, vrlo malo auta, ali dosta talijana na touring motorima...
E ovdje mali intermezzo - vecina motorista koje sam vidio putem su talijani, imaju touring motore, otraga hard case bisage i gore kovceg, otraga im je u 90% slucajeva bolja polovica, oboje imaju iste kombinezone i kacige koje su u 90% slucajeva flip-up kacige i to vrlo cesto Schubert C3 Very Happy

Ukrcavanje na trajekt je savrseno. Nema cekanja, ulazis prvi, cijena je cca trecina cijene nego za auto...

Na Hvaru ceste katastrofa, usko nepregledno i puno pijeska, pogotovo u spustanju prema uvali u koju sam isao. Oko 10 neoznacenih serpentina koje su bile lijepo zacinjene kamencicima ili pijeskom... Nakon odradjenog rucka i kupanja, nazad za Sucuraj, pa Drvenik i lagano do Peljesca...

Tamo ima jedna savrsena cesta, nakon izlazska iz BiH poslije Neuma, prije dolaska na granicni prijelaz. Ravna cesta s prekrasnim poglednom na kojoj je nemoguce policiji postaviti radar Very Happy geek

Nakon par dana vozikanja po Peljescu i do Dubrovnika, zaputio sam se nazad prema Rijeci. Taj put je bio malo gadan jer sam imao problema s motorom i zato jer sam ga odradio u komadu pa je utrnuce tijela bilo neizbjezno Very Happy

Od opreme koju sam imao bile su traperice i Held jakna s kojom sam apsolutno odusevljen. Bubreznjak i Vemar flip-up kaciga koja je takodjer bila jako dobra, s malo buke, dosta zraka unutra i ne preteska na glavi. Osim toga ima i onaj dodatni "vizir" za sunce koji je genijalan.
Do Zadra sam vozio bez rukavica ali sam primjetio da ce doci zuljevi pa sam tamo kupio neke rukavice.
Prtljaga je trebala biti u bisagama ali kako jos nisam pronasao one koje bi kupio, kupio sam tank torbu i to mi je bio apsolutni pogodak. Savrsena stvar!! Osim toga imao sam i ruksak koji je bio na meni ali je cijela tezina bila na straznjem sjedalu tako da ga nisam osjetio.

Uglavnom genijalna avanturica je to bila, ali podsjetnik za sljedeci put - ne ici vise od 300 km u komadu...

Pozdrav svima...
[Vrh] Go down
karlovac
man
man
karlovac


Broj postova : 323
Godina imam : 49
Prebivalište : karlovac
Vozim : keeway cruiser
Na forumu od : 09.05.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimesri 19 kol 2009, 11:46

Jako lijepo si to sročio, svaka cast
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimesri 19 kol 2009, 13:16

Lijepo, lijepo. Svaka čast. roker
[Vrh] Go down
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimesri 19 kol 2009, 13:55

auuu..odlično..baš ti je bilo interesantno.....svaka čast dobar
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimesri 19 kol 2009, 23:23

marino je napisao/la:
Evo nakon malo trazenja pomoci oko problema s motorom da napisem i kratki putopis.

Motorom sam krenuo na jug s prvom postajom Zadar u kojem sam prespavao. Put je bio super do Senja, zaobilazenje ljudi u koloni koji se kuhaju u autima i gustanje u lijepoj cesti. Ali onda od Senja pa skoro sve do Zadra po magistrali, osim vijugave ceste po kojoj je malo teze voziti uhvatila me i bura. Neznam kako drugima ali meni je malo frka voziti po jacem vjetru. U par trenutaka sam se bas naginjao prema vjetru kako bi mogao ici ravno. biker2 Mozda na nekoj sportivi nema takog utjecaja, ali na mene u uspravnom polozaju s ne jako teskim motorom je gadno zezalo. Ali proslo je i to bez vecih problema.

Sutradan je bio plan doci do Stona na Peljescu, ali s prethodnim stajanjem na Hvaru gdje su me cekali brancini i orade na rostilju dobar3 dobar3 dobar3 dobar3 Dakle prva tura Zadar - Drvenik, pa trajektom Drvenik - Sucuraj. Ovo odradio sve po magistrali koja je od Zadra do Sibenika fantazija... Prekrasna ravna cesta, samo priroda okolo, vrlo malo auta, ali dosta talijana na touring motorima...
E ovdje mali intermezzo - vecina motorista koje sam vidio putem su talijani, imaju touring motore, otraga hard case bisage i gore kovceg, otraga im je u 90% slucajeva bolja polovica, oboje imaju iste kombinezone i kacige koje su u 90% slucajeva flip-up kacige i to vrlo cesto Schubert C3 Very Happy

Ukrcavanje na trajekt je savrseno. Nema cekanja, ulazis prvi, cijena je cca trecina cijene nego za auto...

Na Hvaru ceste katastrofa, usko nepregledno i puno pijeska, pogotovo u spustanju prema uvali u koju sam isao. Oko 10 neoznacenih serpentina koje su bile lijepo zacinjene kamencicima ili pijeskom... Nakon odradjenog rucka i kupanja, nazad za Sucuraj, pa Drvenik i lagano do Peljesca...

Tamo ima jedna savrsena cesta, nakon izlazska iz BiH poslije Neuma, prije dolaska na granicni prijelaz. Ravna cesta s prekrasnim poglednom na kojoj je nemoguce policiji postaviti radar Very Happy geek

Nakon par dana vozikanja po Peljescu i do Dubrovnika, zaputio sam se nazad prema Rijeci. Taj put je bio malo gadan jer sam imao problema s motorom i zato jer sam ga odradio u komadu pa je utrnuce tijela bilo neizbjezno Very Happy

Od opreme koju sam imao bile su traperice i Held jakna s kojom sam apsolutno odusevljen. Bubreznjak i Vemar flip-up kaciga koja je takodjer bila jako dobra, s malo buke, dosta zraka unutra i ne preteska na glavi. Osim toga ima i onaj dodatni "vizir" za sunce koji je genijalan.
Do Zadra sam vozio bez rukavica ali sam primjetio da ce doci zuljevi pa sam tamo kupio neke rukavice.
Prtljaga je trebala biti u bisagama ali kako jos nisam pronasao one koje bi kupio, kupio sam tank torbu i to mi je bio apsolutni pogodak. Savrsena stvar!! Osim toga imao sam i ruksak koji je bio na meni ali je cijela tezina bila na straznjem sjedalu tako da ga nisam osjetio.

Uglavnom genijalna avanturica je to bila, ali podsjetnik za sljedeci put - ne ici vise od 300 km u komadu...

Pozdrav svima...

Lipo, lipo, a di su slike?
[Vrh] Go down
micky
cro chopper forum
cro chopper forum
micky


Broj postova : 673
Godina imam : 43
Prebivalište : Zelčin- (Valpovo)
Vozim : midnight star 950
Na forumu od : 11.09.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimečet 20 kol 2009, 00:17

dobar dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimečet 20 kol 2009, 08:55

Da fakat di su slike?
[Vrh] Go down
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimečet 20 kol 2009, 14:04

Hehe slike su jos na aparatu, a vjerovali ili ne imam ih tocno 2 (slovima: dvije) Very Happy Very Happy

Toliko mi je bilo genijalno voziti se da mi se uopce nije dalo slikati... A inace se bavim fotografijom amaterski Smile
[Vrh] Go down
george
man
man
george


Broj postova : 395
Godina imam : 57
Prebivalište : 058
Vozim : vozit ću
Na forumu od : 19.05.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimepet 21 kol 2009, 13:08

u postolara najgore cipele.
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimepet 21 kol 2009, 15:14

To sam ja htio napisati...

Obućareva djeca bosa, a pekareva gladna...

BTW Super tura, šteta za kvar... No bitno je da si doma, pun dojmova!

A kaj se desilo s motorom? Jel možeš opisati koliko si km napravio, kolika ti je potrošnja, kako se motor nosio s teretom na putu uz brijeg i kod preticanja, koliko te koštala cijela avantura...?


I daj te dvije slike!! Very Happy Very Happy
cheers
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
marino
man
man
marino


Broj postova : 16
Godina imam : 42
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung Aquila 250
Na forumu od : 05.06.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimepet 21 kol 2009, 19:50

lord je napisao/la:
To sam ja htio napisati...

A kaj se desilo s motorom? Jel možeš opisati koliko si km napravio, kolika ti je potrošnja, kako se motor nosio s teretom na putu uz brijeg i kod preticanja, koliko te koštala cijela avantura...?

cheers

S motorom jos ni neznam sta je. Kad se zagrije pocinje se gusiti, ne primati gas i na kraju se ugasi. Jos uvijek servis traga za kvarom.
Napravio sam cca 1400 km. Potrosnja je konstantno bila ispod 4l/100km. Vecinom oko 3.5l
Motor se bez problema nosio s teretom i jako lijepo vuce, preticanja bez problema, a naravno mocni auti su i mene preticali bez problema Very Happy
Preticanje koloni auta i guranje kroz guzvu je super lagano jer je motor prilicno lagan pa ga je lako manevrirati...

Cijena avanture - iskreno ne znam i ne zelim zbrajati Very Happy Cijena samog puta nije bila velika, ali kako sam ljubitelj dobrih vina onda je cijena te druge tekucine na Peljescu daleko premasila cijenu Eurosupera Very Happy cuga cuga
[Vrh] Go down
oluja
man
man
oluja


Broj postova : 383
Godina imam : 41
Prebivalište : D(Slavonija)M
Vozim : QM-125 2C
Na forumu od : 21.07.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimepet 21 kol 2009, 20:08

Dobiješ na dužini, izgubiš na širini... dobar
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimened 23 kol 2009, 22:57

lijepa tura, i lijepo napisano. . .
znam ceste po Hvaru, i stvarno su koma. . .
a Sucuraj - Jelsa je legendarno nenadhebiva. . .

vidi se da si uzivao, super. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimepon 24 kol 2009, 06:42

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Worth
[Vrh] Go down
harly
cro chopper forum
cro chopper forum
harly


Broj postova : 900
Godina imam : 54
Prebivalište : sl.brod
Vozim : vn 900 classik
Na forumu od : 10.02.2009

Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitimepon 24 kol 2009, 17:21

dobar svaka čast
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i   Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» RIJEKA - DUBROVNIK - TIVAT - Jadranskom magistralom
» Rijeka - Albanija - Makedonija - Rijeka
» Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...
» Promjena auspuha na Aquili 250i

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: