Početna stranicaPretraľnikRijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... 610RegistracijaLogin

 

 Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...

Go down 
+2
Zmija
Genesis051
6 posters
Autor/icaPoruka
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimened 30 pro 2007, 21:14

Imam poznanike iz Foruma skuteraša, s kojima sam i dalje u kontaktu, i tako smo dogovorili dolazak u Zadar, kao kompromis Rijeke i Splita, otkud smo se uputili ja, i splićan...
Jutros je bilo, blago rečeno, osvježavajuće... Krenuo sam iz Rijeke, oko 06:30, s tim, da sam naslutio, da bi mi garderoba mogla biti upitna (obzirom na temperaturu), stao sam u Crikvenici na grijanje (kavu), pa u Senju, na sok, a neposredno prije dolaska u Sv. Juraj (alias Jurjevo), povrh one trafostanice (ili, što je već ono, sa puno dalekovoda), po davanju gasa za izlazak iz zavoja, malo sam osjetio zanošenje... primjećival san i ranije da je cesta u zavojima mokra, ali ovo je moralo biti i masnoće...
Tako je bilo sve do Jablanca... U svaki zavoj brzinom...tek da se uopće mičem...
Na nekoliko mjesta, izloženih buri, bilo je i potpuno bijelo... kao zapuh snjega, ali samo do pola vozne trake, sa sjeverne strane (u pravcu Rijeke)...
Poslije Karlobaga, isto tako, cijela ona grupa lakat-zavoja... bijelo, kao da je padao (nosio) snijeg...
I tako... najslabija "linija obrane" su mi čizme... nosim neke svoje... nepromočive su, ali su se pokazale nedovoljno tople... dovoljno za sat vremena na cesti, pa pola sata na kavi... Pred Maslenicu su mi se pridružila dvojica poznanika, pa smo zajedno krenuli na rivu kneza Branimira u Zd..
Sve u svemu, na rivi smo bili nešto prije podna, napravili smo "paradni" đir po Zadru, i sjeli popit piće... u 14 h sam se uputio nazad kući, da bar dio puta uhvatim dana...
Stigao kući u 17:50 (zajedno sa stajanjem po gorivo, na izlasku iz Zadra...
Aparat (digitalni foto) riknuo, a s mobitela, tih par slika, vas ionako neće zanimat (skuteri... osim ako netko može prepoznat nekog osobno)...
ali slike mogu stavit tek naknadno, nemam "vezu" za prijenos (kćer uzela laptop, koji ima bluetooth)...
Vrijeme stabilno, temperatura ne preko 3-4 stupnja, garderoba:
Kaciga (naravno) , "klase" 900 Kn, lani kupljena
dolčevita (s vratom do usnica), moto-jakna, nepromočiva vjetrovka (parka bez podstave), s visokim vratom,
windproof podhlače, traperice i nadhlače (nepromočive, termo-ali-ne-dovoljno za same, tipa skafandera), rukavice i windproof podrukaice
Podrukavice su skoro ko termosica... dobre, kad se stave u toplom... onda duuugo drže toplinu... ako ih stavim, kad su mi ruke već hladne... nema sreće! ruke ostaju hladne...
Ali su, također, praktične za sitnije manevre: otvaranje/zatvaranje dugmadi i paten(a)ta, što je nemoguće s masivnim (glavnim) rukavicama, a ruke na vanjskom zraku ostaju zaštićene..
Poći se "smrzavati" (ali, s tom opremom, definitivno nije bilo strašno), 7,5 - 8 h, za biti tamo sat vremena... to je mojoj supruzi neshvatljivo... tc,tc,tc.. nikad neće shvatiti Rolling Eyes
... da sam (smo) išal (išli) na susret, zbog izazova same vožnje... a susret je samo motiv, i prigoda, da se upoznamo/ponovo sretnemo, za potvrdit poznanstvo...
Opet bi ponovio Exclamation Exclamation Cool Jedino bi se bolje obuo...
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimened 30 pro 2007, 21:23

cccccc....a ne znas to prije kretanja objavit, da se i pokoji forumaš ogrebe za pivu... No
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimened 30 pro 2007, 21:52

Cestu uz more od Rijeke do Zadra poznam,gume po ovoj hladnoći sigurno
slabo drže,pogotovo u zavojima,još imaš taj "mali"motor.
Nisam sklon bezveznom postanju tipa bravo,svaka čast,palac gore i slično ali
moram ti priznati da baš imaš muda!
Po onoj vijugavoj cesti i uz ovu hladnoću samo da bi reko "dobar dan"Zadru
NEVJEROJATNO!
I onda opet nazad!
Moram ovo napisati; SVAKA ČAST
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimened 30 pro 2007, 23:25

Što reći osim:

svaka cast
:bravo:
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 00:05

Hladno mi je samo kad čitam tvoj post!!
Kvragu! Kod nas je još uvijek snijeg i još obečavaju da će pasti i novi!
Inaće ne volim jugovinu, ali sada jedva čekam da malo krene i otopi ceste...
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 01:02

2 handdeploy
Sorry, ovdje (još) nisan išal za tim, tko je otkuda...
A za pivo se lako organizirat... tr ni kopat...
Don't worry, ne smeta meni pamet Very Happy prve temperature preko 20 stupnjevai (dosta mi je zimskih radosti Cool ), evo mene pod Velebit... cesta je taman po mom ukusu, motorje toliko spor, da ne mogu potcijenit zavoj, i da 'oću... Cool
Ako sam mogal poć u Split sa "dnevnom" temperaturom od 12-15, i u Zadar sa 2-5, što će tek bit, kad zgrije... Very Happy
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 01:08

Onda buš išo čak do Dubrovnika,i to prek granice!
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 02:06

Već sam si "zacrtal" Cool ...
U Novoj, '08. relacija:
Ri-Osijek (via Zg)-Sarajevo-Dubrovnik-Pag ( punica ima vikendicu)-Ri...
Ako mi samo daju G.O u firmi, u neko "toplo" doba (da bude stabilno vrijeme)...
Planiram "maraton" (u što manje vremena... manje zadržavanja=manje troškova):
U Slavoniji prespavat prvu večer, drugi dan pokušat što niže dolje, kad "uhvatim" Dubrovnik, morao bi ostat min 2 dana, da se ne zamjerim nekome, gdje ću ostat spat....
Jedni prijatelji od staraca, bivši kolega, jedan bliski rođak (svakako imam priliku mukte odspavat)...
Do Paga je "piece of cake", a to sam već "doma" (3 h do Rijeke)...
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 06:21

Genesis051 je napisao/la:
Već sam si "zacrtal" Cool ...
U Novoj, '08. relacija:
Ri-Osijek (via Zg)-Sarajevo-Dubrovnik-Pag
U Slavoniji prespavat prvu večer, ...

Krevet i topla okrijepa osigurani. Samo javi cheers
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 08:16

šalim se naravno, ni ja nisam mirovao...išao sam u šibenik na pivu sa mojim vjernim motorićem...ma kakva hladnoća :santa:
ako ti na proputovanju zatreba prenoćište u ZD nema problema, samo javi Cool
a evo svima iz hladne slavonije iliti svega iza velebita: priko zime vi nama posudite motore a mi vama auta lol!
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 11:24

Genesis051 je napisao/la:
Već sam si "zacrtal" Cool ...
U Novoj, '08. relacija:
Ri-Osijek (via Zg)-Sarajevo-Dubrovnik-Pag ( punica ima vikendicu)-Ri...
Ako mi samo daju G.O u firmi, u neko "toplo" doba (da bude stabilno vrijeme)...
Planiram "maraton" (u što manje vremena... manje zadržavanja=manje troškova):
U Slavoniji prespavat prvu večer, drugi dan pokušat što niže dolje, kad "uhvatim" Dubrovnik, morao bi ostat min 2 dana, da se ne zamjerim nekome, gdje ću ostat spat....
Jedni prijatelji od staraca, bivši kolega, jedan bliski rođak (svakako imam priliku mukte odspavat)...
Do Paga je "piece of cake", a to sam već "doma" (3 h do Rijeke)...



Zagreb: Osigurana čorka, turneja po okolici, frendly bircevi, teletina ispod peke, hladna piva, voltareni (ipak smo mi generacija, znam ja kaj treba lol! )...
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitimepon 31 pro 2007, 17:58

Hvala gospodo Exclamation Exclamation Exclamation (stvarno nisam ovo očekival, u tolikoj mjeri...) Very Happy Very Happy Very Happy

Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Dsc00205ka3.th
Evo, ovako mi je izgledala cesta, na desetke mjesta, naravno...
Ujutro je sav asfalt bio vlažan, a usjeci su izgledali, kako se vidi...
Vožnja, da ne bude dosadno... Cool

Prima se na znanje (gostoprimstvo), uglavnom isto mogu i pružit, malo sam loš sa raspoloživim ležajima u stanu, ali svakako bi se smjestili...
Sve skupa, vjerojatno se s nekima vidim u proljeće (kad zgrije i u G.Kotaru okopni)...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Empty
PostajNaslov: Re: Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...   Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rijeka - Zadar - Rijeka (na sok) ...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rijeka - Albanija - Makedonija - Rijeka
» Rijeka i okolica
» Rijeka - Dubrovnik sa Aquilom 250i
» biker`s bar TINEL - Zadar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: