Početna stranicaPretraľnikJinlun 250 - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 Jinlun 250

Go down 
+20
Domagoj
GreatJumbo
lord
hl25
zuta guja
Yzzy
webrider
mungos
karlovac
Hrle
KekoWaspnation
ica
Jack
palomas
buba
miz
Beatnik
dragger
mustra
DB
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
GreatJumbo
man
man



Broj postova : 211
Godina imam : 46
Prebivalište : Krapina
Vozim : Aquila GV250
Na forumu od : 01.08.2009

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimepon 16 stu 2009, 21:30

Svaka čast na recenzijama. Ne znam kako ostali koji još traže svoje mjesto pod suncem, ali ja sam stvarno žedan za ovakvim tekstovima. Hvala!
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimepon 16 stu 2009, 23:34

2 jebiki
Valja napisat jer je ljudima drago vidjet da motor koji eventualno razmišljaju kupit može proč kilometara. A i informacije o tim dječjim bolestima koje motori imaju će olakšati život novim vlasnicima. Evo recimo ova kuplung sajla kod mene...nikad ne bi očekivao da će otič, ali netko tko kupi ovakav motor možda će naučit da koji put zavirit ispod plastike i pogleda stanje sajle da se ne desi da ostane na semaforu. U svakom slučaju koje god motore vozimo, red je da napišemo iskustva...ako zbog ničeg drugog, da pomognemo u odluci ljudima koji ih namjeravaju kupiti...a jednog dana kad dođe vrijeme za prodaju, lijepo je kad možeš čovjeku poslat link na temu i reč: eto, tu ti sve piše..

2 medo
Vidim da prolaziš onuda, što znači da si blizu...drugi puta ćemo dogovorit neku pivicu zaprešičku da razmjenimo iskustva cuga
Počni recenziju dobar lijepo se vidi! Da znaju ljudi da ne kupuju mačka u vreći....kad se samo sjetim koje me paranoja prala kad sam kupovao motor...uh..recenzija bajkera koji je pregazio 15 somova sa motorom koji namjeravam kupit bi mi pala ko kec na desetku Wink

2 GreatJumbo
Reći ću ti kako su i meni rekli: probaj sjest na motor i vidi kako ti leži. Da li ima "ono nešto"...bio to Venox, Jinlun, Hyosung ili Kawasaki, Honda, Yamaha...nije bitno! Bitno je da osjetiš "ono nešto" Wink . Ako pročitaš ovu cijelu temu, vidjet češ kako se meni desilo. Jednostavno se odigra situacija nakon koje kažeš "to je to"..nisam ja našao motor nego je on našao mene dobar
Što ti ja mogu reči je ovo: bez obzira na koji motor se odučio, ja ti mogu garantirati da Jinlun ima servis koji je kvalitetan, brz i pošten. I što je vrlo važno, normalne ljude sa kojima se možeš sve dogovoriti Wink
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 stu 2009, 10:21

dobar dobar dobar

Kao prvi "JINLUNAŠ" na forumu, red je da i ja ponešto kažem o tom motoriću! U jednom drugom forumu sam pisao recenziju o njemu, ali kako već dugo nisam člaaan tog foruma, mislio sam da je tekst za mene izgubljen... Ali, potaknut ovom temom malo sam pregledao moj stari forum i NAŠAO recenziju netaknutu! Sada mi ne preostaje drugo neko ju lijepo kopirati i prenesti ovamo gdje joj je i mjesto;

Otvaram ovu temu s namjerom da kronološki pišem sve što se dešava s naslovnim motorom. Htjeli mi to ili ne, na našim cestama se pojavljuje sve više dalekoistočnih naprava na dva kotača a barem u ovom forumu, ja sam pročitao tek dva dobra posta koji opisuju i rasčlanjuju sada već silne proizvođače a i uvoznike tih motocikala i skutera. Meni je osobni cilj ovom temom kako već rekoh, pomoći ljudima pri donošenju odluke da li kupiti taj motor ili ne, ali potpuno bez sugestija tipa; ekipo, kupujte Jinlun jer je to vrhunska mašina zato što meni nije otpao prednji kotač, ili nemojte ga kupiti zato što se meni odšarafil auspuh, jer sam tupko, pa na vrijeme nisam vidio i čuo da se događa nešto nenormalno.
S razlozima koje sam pokušao objasniti u temi; "Iz prve ruke", odlučio sam se za kupovinu jednog od predstavnika kosooke plejade; Jinlun 250. U reklamama piše da je to chopper, što i nije baš točno. Po meni je to više cruiser.
Za sada jedino što s sigurnošću mogu reći je:
- uvoznik i serviser: "Moto spektar" d.o.o. iz Zaprešića
- cijena: 24.000 kn.
- mogućnost kupnje na kreditnu karticu na tri godine otplate, što znaći 36 rata po 775 kn. (uračunate kamate). Ja sam se odlučio na varijantu; iskeširati 7.000 kn, a ostatak od 17.000 platiti u 36 rata po 550 kn. preko American plastike. Znaći u konačnici, motor će me doći 26.800 kn.

Slijedeći moj post u ovoj temi biti će tehnički opis motora, sve što ću ja osobno na njemu napraviti kao nulti servis, te moji prvi osobni dojmovi, sve dopunjeno s fotkama. Prva fotka je moj avatar.

13.07. sam konačno kupio JL250! Rleb S obzirom da sam na more namjeravao već u ponedjeljak 16.07., želio sam odmah podići motor i odvesti ga doma, no još nije bio kompletiran a gospodin, vlasnik salona nije želio ni čuti variantu da ja osobno završim montažu (s ćime je izgradio još veće povjerenje u mojim očima Rbis), već mi je obečao da će ga oni srediti, te isprobati,i pozvati me da dođem po stroj u NEDJELJU icon_thumright!!!! Već u podne u nedjelju sam prašio u Zaprešić po motor.
Prvi vizualni dojam koji me je već odavno srušio, upotpunio je prekrasan brundavi zvuk koji nikako ne odaje relativno skromnu kubikažu ovog agregata inaće vjerne kopije Honde Rebel. Koliko će se zvuk mjenjati na većem okretajima neznam, jer režim razrađivanja je propisan do 1000km, a ja se stvarno toga držim, strogo i strpjlivo. Sve u svemu, do navečer sam imao na pokazivaču oko 120 prijeđenih kilometara s maksimalnom brzinom 40km/h icon_redface. U ponedjeljak rano u jutro sam odvezao familiju na more, a ja se već do podne vratio s frendom u Zagreb da registriram pilu i s njim zapalim u Dugu uvalu. E ljudi, pun mi je k...c Zagrebačke policijske uprave Rkap!! U onaj njihov staklenik nas se nabilo jedno soma ljudi, šalteri jedan radi, jedan se hladi, šalter za informacije ne radi uopće tako da brdo ekipe čeka na red a nema svu dokumentaciju, pa im službenik na šalteru motocikli010 mora objašnjavati da ne može obaviti to za šta je čekao na red, svi su nervozni i nadr..ni...ma čista koma! No nakon laganih tri i pol sati čekanja, obavih regu. Na tehničkom se pokazalo da mi far previše tuče u zrak, te odlučih do Zaprešića da mi to ljudi poštelaju, ali...
Prva Kineska glupost na pomolu; icon_fU
Vijak za štelanje nagiba fara ne reagira, odnosno reagira ali ni blizu dovoljno. Otvorili smo far i zajedno došli do zaključka da bez radikalnih zahvata štelanje nije moguće. Za to više nisam imao vremena, ali tako nisam mogao na put crybaby2. Motor sam prekrio u garaži s plahtom a ja se vratih na more s frendom u autu.
Vratio sam se s mora prije par dana i do danas imam blizu 500 km. i oko dva sata rada na motoru.
Vračam se nazad na cilj ovog posta.
Osnovni podaci, prepisani iz dokumentacije:
Motor: 2-cilindrični, 4-taktni, hlađen zrakom
Snaga motora u kW; 12
Radni obujam: 234 ccm
Max. brzina: 120 km/h
Mjenjač: 5 stupnjeva

Evo i nekoliko mana koje sam do sada otkrio, a neke već i uklonio:
* Loše izveden mehanizam za podešavanje nagiba fara. Rješeno tako da sam proturpijao kanale na mjesto rupa za vijke držača reflektora fara, te dodao pod vijke široke podložne pločice (cijena popravka 0kn. i pola sata posla)
* Klackalica (poluga) mjenjača na nosaču, odnosno osovini ima nenormalno veliku zračnost. Skinuo sam klackalicu i na osovinu dodao piksu od tankog bakrenog lima. (cijena 0 kn. i sat posla).
* Nema centralni nogar. Podmazivanje lanca je za sada smješno i glupo; Ja ga polako guram po dvorištu a moj klinac četveronoške puže kraj motora i podmazuje lanac. Moram napraviti štender kojim ću moći podići zadnji kotač, odnosno vilicu. To mi je zadatak za sutra.
* Nema kurblu. Ako se nešto zasere s strujom ili anlaserom, paljenje na guranac. Nerješivo.
* Bravice na kuferima (premalim) se otvaraju i zatvaraju samo s ključem. Nema kvake ili gumba koji bi otvorio kufer. Kufere ću zamijeniti bisagama dok dođem do neke love ili sponzora ( he, he, he).
* Vijci i matice na spojniku rame su jako vidljivi, predugi a napravljeni od običnog čelika, te kao šećer na kraju markirani žutom bojom da se vidi ako ih netko odšarafljuje. Izgleda ogavno! U dogovoru s gospodinom vlasnikom Moto Spektra, zamijeniti ću ih kromiranim vijcima i slijepim kromiranim maticama.
* Nosač dodatnih svjetala je pre slab. Dodatna svjetla se u vožnji jako tresu. Treba zamijeniti cijeli nosač. (Da li netko zna neku radionicu gdje bih to mogao dati izraditi i kromirati?)
* Sve što se moglo napraviti od plastike, od plastike je i napravljeno! A, je..ga! Mora nekako opravdati svoju "studentsku" cijenu!

Dobre stvari i vrline samog motora i sklopa opčenito nemogu još iznositi u potpunosti jer ga još nisam maksimalo opteretio, ali za sada pokazuje sasvim solidne performanse;
* Nulti servis je učinjen i više nego solidno. Ljudi su stvarno napravili detaljni pregled, podmazali čak i sajle u bužirima, dodali masti u glavčine kotača, svaku maticu i vijak provjerili... Osim toga, imaju stvarno respektabilno skladište rezervnih dijelova.
* Pali uvijek bezprijekorno, od prve. Pod čokom dok je hladan radi vrlo kratko, na mjestu. Prije kretanja čok se mora vratiti.
* Vožnja je na njemu stvarno užitak! Položaj za vozača je odličan. ruke se odmaraju na prilično širokom guvernalu, komande su mekane, retrovizori dobro postavljeni, te ne moraš naginjati glavu da bi pogledom zahvatio cijelu cestu iza motora i ne vibriraju u vožnji. Ugodan je i za suvozača. Fusdrasteri su dosta široki i postavljeni na pravu visinu i udaljenost. Mali naslon solidno podupire leđa suvozača. Zadnji i prednji ovjes su mekani, ali i dovoljno čvrsti, pa i veče neravnine se prelaze bez suvišnih udaraca ili skakanja. Na cesti je stabilan i ulijeva povjerenje pri naginjanju u zavojima.
* Kočnice su odlične! Ne zanosi se prilikom kočenja i možeš vrlo dobro kontrolirati snagu kočenja. Čak i zadnja dobošica je pouzdana.
* Oprema urica i indikatora je odlična i količinom i preciznošću; Indikator lampice su osim standardno za žmigavce i dugo svjetlo, za ler poziciju i skala dioda smještena na rezervoaru kao pokazivač količine goriva i to vrlo precizan. Tri urice, velika-brzinomjer u sredini, te lijeva manja pokazivač snage elektro punjenja i desna obrtometar, smještene su iza guvernala, ali dobro vidljive.
* Mjenjač je dobar, glatko upada u brzine a spojka dobro odvaja. Prva brzina ga miče s mjesta bez napora skoro na ler-gasu, u petoj prima gas već s 40 km/h, jedino su po mom ukusu druga i treća prekratke.

Eto, toliko za sada. Idem se voziti!

Približavam se brojci od 1000 km., što znaći da uskoro idem na prvi službeni servis. Na 500 km. sam solo promijenio ulje i pregledao vijke (svi su na broju i solidno zašarafljeni). Još malo, pa ću ga smjeti odšarafiti do daske, i konaćno vidjeti što može. Mislim da mu je paljenje malo u kašnjenju, no to ćemo vidjeti na servisu.
E, da! Napravio sam prototip nosača dodatnih lampi i stvar funkcionira! Više se ne tresu. Sada samo moram u neku radionu da mi to naprave od glačanog rostfraja, ili kromirano. Napravio sam i odličan štender za podizanje motora. Izgleda kao štender za formulu, samo s kraćom polugom. Postavim ga pod zadnje vilice, netko mi pridrži motor u okomitom položaju i potrebno je samo nagaziti nogom na polugu i motor ostane ravan s zadnjim kotačem u zraku. Podmazivanje lanca i slićne radnje sada su igrica!
Slijedeće izvješće slijedi poslije servisa.
Malo mi je bed, jer nemam ekipu za vožnje, a solo ili sa ženom mi je malo boring

Ma naravno! I ja sam svjestan da na njemu ima traljavih pojedinosti koje odišu Kineskim karakterom. Dapače, neke stvari sam već opisao. Ali zanimljivo je da su elemente od "životnog" značaja napravili (odnosno ukrali od cijenjenih proizvođača, tako da je agregat preslika Rebelice...), iznenađujuće čestito, ali tamo gdje su smjeli usrati, nisu propustili priliku usrati.
Ipak, od čitave plejade na prvi pogled istih Kineskih motocikala raznih proizvođača, Jinlun ima uvjerljivo najbolju finalizaciju detalja, a i oni detalji koji i nisu oku ugodni mogu se s malo ulaganja i truda dovesti u dobro stanje.
Pročitao sam već dosta postova tipa; "Ako si spreman često otvarati novčanik, onda kupi Kineza." E pa gospodo, i Kinezi se razlikuju! Sada već mogu pouzdano tvrditi s temeljom na osobnom iskustvu i informacija iz prve ruke (Lukas), da Jinlun 250 spada u kategoriju dobrih motocikala i da onog tko želi kupiti solidan, lijep i jeftin motocikl ovaj strojček neće razočarati. icon_thumright
Još samo jedna digresija na "veseli novčanik" Rleb: Gas sajla dobavljača košta ispod jednog dolara @! Usput rečeno, nikome još nije pukla ili se oštetila.

1500 km!
Poprilično sam kasnio na drugi servis, trebao sam ga odvesti sa 1000 km, ja sam došao s 1300 km icon_fU! Ali tandem u „Moto Spektru“ su i ovaj puta poslovično tolerantni i nisu dramili niti sekunde oko tih 300 km više. Dapače, kako prvi (500 km) servis koji je besplatan nisam obavio kod njih, nego sam u svojem dvorištu, nisu mi naplatili ovaj na 1000km icon_thumright! Još jednom su potvrdili moje visoko poštovanje! Bog ih poživio Rbis!
Dakle situacija prije servisa je slijedeća:
• * Izgleda da je malo poremečen odnos benzina i zraka, na leru više ne radi lijepo „okruglo“, već malo frflja kao cvajtakt. Nisam želio ništa prije servisa sam štelati, samo sam mu podigao ler-gas. Gas sajla je malo otpuštena, što isto ostavljam servisu.
• * Kada je motor vruć, a zaustavim se i stojim duže od pola minute, ako mu nakon toga naglije dodam gas, izgubi snagu. Jednom mi se i ugasio. Ovo me smeta!
• * Iznad 4,5 tis. okretaja, motor promjeni zvuk. Imam osjećaj da mu je palenje malo van faze.
• * Izgubio sam dvije matice sa kofera. Ebiga! Nisam vidio, jer su ispod kofera. Skužila je frendica kada je na moto susretu u Guščerovcu legla u hlad među motore i bacila pogled iz žablje perspektive. Hvala ti Vesna!

• Eto to bi bilo to. Nakon servisa:
• * Frga poštelana, sajla zategnuta. Motor radi ko urica!
• * Još uvijek se gasi na naglom dodavanju gasa na semaforima! Ludi, ako je netko imao taj problem, molim vas recite mi gdje i kako ga je riješio. Ovo me izluđuje!
• * Promjena zvuka na 4,5 tis. okretaja je nešto manjeg intenziteta, (promjenio sam mu oktansku vrijednost; prije sam tankao 98, sada 95.) Kada prestane sezona, „M:S:“ će mi promijeniti paljenje (BESPLATNO) a , do onda se mogu voziti bez problema, jer su dečki otvarali mašinu i ustanovili da svi djelovi izgledaju savršeno. Nigdje nema lufta, nigdje ne zaribava, ventili i nasjedi ventila su čisti, dakle sagorjevanje je potpuno.
• * Matice su ponovo na koferu. Uskoro i tako stavljam na njega bisage, tako da nisu ni trebali stavljati nove matice.
• * Uskoro će me zvati da mu promjene (BESPLATNO) gumene djelove (nasjedne gumice ispod nekih matica, navlake na mjenjaču...) koji su načinjeni od nekvalitetne gume. Ljudi su naručili kod privatnika izradu gumica od kvalitetnog materijala i iste će zamjeniti na već prodanim motorima, tako i na novim prije prodaje.

Opet sam malo izašao na ravnu cestu. Ljudi, ne kenjam majke mi, ovaj motor ide 120 km/h bez problema! Da ne bi bilo zabune, govorim o kineskom cruiseru od 250 ccm. Ne, nije mi bitna brzina. Ni najmanje! Ja se volim voziti osam banki motocikli005. Da imam motor i od 1000 ccm, ja bih se vozio osam banki, do 130 na autoputu motocikli031. Naravno da bi i taj imaginarni bajk bio obavezno cruiser, jer to je moj stil i moje duhovno ispunjenje glasses9 icon_super. Brzinski test je napravljen samo za informaciju „iz prve ruke“ svim skepticima koji nemilice pljuju po Kineskim motociklima. Ponovo kažem; među Kineskim motociklima ima smeča, ali JINLUN definitivno ne spada u tu kategoriju.
Koga zanima, „Moto Spektar“ je dobio novu pošiljku motora i dijelova. Između ostalih, došlo je nekoliko choppera 250. Prekrasni su!

Preko 2000 km!
Šta ima novo? Ništa! I dalje ide bez problema, sve funkcionira, ništa nije otpalo. U zadnje vrijeme mi je počelo žmirkati osvjetljenje na glavnoj uri, morati ću u Zaprešić da mi ljudi pogledaju gdje gubi kontakt. Osim toga, moram vidjeti da li su dobili move gumice koje treba promijeniti (već sam pisao o tome kao o mani).
Osim što sam zamjenio kufere s bisagama, došlo je vrijeme za još poneke zahvate na temu "Đinđe- minđe"; tool bar, "gače" za rezervoar, klinac me nagovara za resice na upravljaču, ali to budem još razmislil...
Eto tak, uputite se u "Moto Spektar" u Zaprešiću i pogledajte nove "zvijeri" (ak ih još ima).


Već sam davno zakljućio da ja ne smijem gurati nos u struju na bilo kakovom vozilu, ali opet mi vrag nije dao mira i...usrah!
Prije mjesec dana mi je počelo treperiti osvjetljenje na brzinomjeru i bilo je očigledno da neka konekcija gubi kontakt. Procijenih da ja to mogu riješiti bez servisa i hrabro krenuh u akciju; otvorim far, jer su u faru smještene sve konekcije, pa onako veterinarski krenem od jedne do druge, provjeravam spoj i one slabije "špiccangama" fino korigiram. U tom poslu uhvati me prvi mrak te završim s poslom, provjerim da li sam šta popravio, zaključim da nisam, zatvorim far i spremim motor u garažu. Slijedećih desetak dana je padala kiša i bilo je hladno, pa se i nisam vozio sve do neki dan.
Krasan sunćani dan, popodne se spremam na posel, naravno motorom. Navučem opremu, anlaser......vergla, ali ne pali!
Provjerim prekidače, kontakt, još jedan pokušaj...ništa. Kvragu! Moram na šljaku, nemam puno vremena, izvadim svjećicu, naslonim je na masu, anlaser i ...nema iskre! No uzdravlje!
Ionako moram na servis zbog osvjetljenja, no sada ne mogu motorom, već zovem "Moto Spektar" i dogovaram da oni dođu po motor. U dogovoreni dan i sat, precizan i pouzdan, gosp. Dragan dolazi s kombijem po motor, dogovaramo još neke zahvate koje će napraviti na mom ljubimcu i počinje odbrojavanje. Srećom, hladno je i ljigavo tako da mi motor neće trebati. Prolazi nekoliko dana, ali ni glasa iz Zaprešića.
S strahom tipkam broj servisa i dobivam Dragana osobno: "Joj S..., da ste mi bar rekli da ste dirali žice!! Krivo ste ih spojili i struju odveli na masu, trebalo mi je tri dana da otkrijem šta se desilo!!"
E ljudi,....bruke li i srama!!! icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface icon_redface
Ni na kraj pameti mi nije bilo da se ja nisam vozio od mog izleta u elektromehaniku, slijedećih desetak dana, dakle da nisam ni palio motor!!
Sve u svemu, ispričavam se tisuću puta!! Užasno se osjećam kada za..bem nekoga tko je toliko dobar i pošten kao što je taj čovjek! Obećajem da više nikada neću petljati po struji više od onog što sigurno znam, a to je promijeniti žarulju i osigurač!! motocikli010
Motor je ostao u servisu još par dana:
*Promjenjeno paljenje jer se sumnjalo da je malo u "fori"
*Popravljeno osvjetljenje ure
*Ispitani frgazeri na vakuum
*Promjenjene opruge u spojki jer su originali bili pre tvrdi
*Promjenjene podložne gumice koje su počele pucati (Kineske), stavljene nove od kvalitetnog materijala

Cijena cijele priće + odvoz motora + moj za..b = 0 kn.!!!
Što reći?
Cijenim "Moto Spektar" beskrajno!!!

Redoviti servis;3000 km.
Opet sam debelo prešao kilometražu za servis, imam 3,5 soma. icon_fU
Nikom niš, na servisu več tradicionalna ljubaznost i Dragan ne drami oko kilometraže.
Na servis dolazim s problemom; zadnji lančanik je malo u osmicu, što sam skužio prilikom podmazivanja lanca i primječujem da iznad stotke stvara prilično jake vibracije. Iz početka sam mislio da to tak mora biti (to je ipak kinez), ali s vremenom sam povezao uzrok i posljedicu. Dragan će ga zamjeniti s novim.
Radnje na motoru:
-Zamjenjen lančanik i lanac
-Zamjenjeni selen blokovi u nosaču mašine, (prilično jadni originali zamjenjeni s napravljenim kod vulkanizera od visoko kvalitetne gume, po nacrtu iz Moto spektra.
-Zamjenjeno ulje
-Zamjenjene svječice
-Podešen luft na gasu
-Podešeni nagibi nožnih komandi
-Neki vijci i matice zamjenjeni s inoxovim
-Dotegnuta zadnja vilica
Suma: nešto više od 400 kn., s materijalom

Ja sam dodao; 4X8 mm rupe na svakoj spulji


Utisci:
Vibracija više nema, ugodno je voziti se i na maksimalnoj brzini. Motor "diše" slobodnije zbog rupetina na spuljama i vrti se veselije.
Položaj nogu je još ugodniji; kočnica je tik uz vrh cipele, a mjenjač (klackalica) je precizna do boli! Postavljena je tak da je u ravnini sa šlapom, pa u gradskoj vožnji više ne dižem jako petu kako bi prešaltao u višu.
Uživam!

6.000!
Sve je ispravno i u funkciji! Krom, pravi i onaj lažni je i dalje blještav i bez oštečenja, osim na pedali zadnje kočnice. Opalila mi kamenčuga u pedalu i odkrthnula komadić kroma...moram nešto poduzeti da mi se ne počne ljuštiti dalje.
Imam malo problema s spojkom; kada motor stoji nekoliko sati, lamele ostanu zalijepljene, pa ako ne želim da mi u prvu lupi, moram s ugašenom mašinom ušaltati u gang, stisnuti kuplung i zanjihati motor naprijed-nazad, da se lamele odlijepe... Ne kužim; možda se ne radi o lamelama, nego se cijeli kuplug zabije na osovinu...Sve u svemu, to je jedini detalj koji mi ide na živce!

...

nema više...

Današnji rezime:

Nakon gotovo 15000 km mogu zaključiti i primjetiti da je motor vrijedan svake kune koju sam dao za njega!
Najviše što mu zamjeram su dosta jake vibracije (kao HD!! HA HA HA!! lol! ) i traljavi varovi! To je stvarno Bogu za plakati; varovi kromiranih dijelova izgledaju kao da su ih djeca varila...(možda i jesu!!???) U toj kombinaciji vibracije i varova pukao mi je nosač bisaga i nosač sisi-bara...(POPRAVLJENO)
Sve ostalo je kao i prvog dana; nisu mi poodpadali šarafi, nije se krom ogulio, mašina radi odlično, ništa nije prohrđavilo.

Šta da još kažem?:
Uskoro motor prelazi u jurizdikciju mog sina... Ja se i tako vrlo malo vozim zbog prirode mog novog posla.
Ako će Bog dati da si mogu priuštiti još jedan motor u kući, biti će to najvjerojatnije VN 900,...ali i dalje ću s zadovoljstvom sjesti na dobrog starog "JINLUN 250"!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 stu 2009, 10:30

sva sreća da si rekao NEŠTO zj da niši išao u širinu Jinlun 250 - Page 3 Lol
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimeuto 17 stu 2009, 12:14

E OVO se zove recenzija! dobar dobar dobar

Svaka čast Yzzy, neka stoji tu da se ne zagubi i ode u zaborav! Da sam ja imao ovakve detaljne informacije od nekoliko zadovoljnih vlasnika dok sam kupovao prvi motor, uštedio bi si mnoge dane nerviranja i premišljanja. Da ne kažem koliko mi je drago čuti da je netko zadovoljan bajkom na koji sam se i ja odlučio!
Ja ću nastaviti sa pisanjem i prenijeti svaki važniji događaj vezan uz motor, bio od dobar ili loš. Do sada su većinom iskustva dobra i nadam se da će se tako i nastaviti. A servisne intervale ću poštovati što bolje mogu..mislim da je to izuzetno važno. Sve drugo je samo toči, vozi i uživaj biker2 biker2 biker2
[Vrh] Go down
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimepet 22 sij 2010, 11:17

Evo ljudi, došlo ipak vrijeme da se mijenja. Otvorila mi se prilika da uzmem nešto jače (skuplje) za slijedeću sezonu, pa prodajem Jinluna!
Ako je netko zainteresiran neka me kontaktira preko foruma na PM ili na broj telefona:

099 564 12 45

Sve informacije o motoru se mogu naći u topicu, pa da se ne ponavljam. Cijena je okruglih 2000 €, motor je 2007 godište (kraj 2007-e). Registriran je do trećeg mjeseca 2010-te. Potpuno je ispravan i redovito servisiran. Pozz!
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimesub 23 sij 2010, 21:39

Nakon ove recenzije i otkrivenih svih tajni ti mijejaš pilu!! BUUUU !!
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
DB
man
man
DB


Broj postova : 358
Godina imam : 45
Prebivalište : Zagreb
Vozim : JINLUN 250
Na forumu od : 11.06.2009

Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitimesub 23 sij 2010, 22:23

Haha nemoj tako Very Happy
Pa možda ga i ne prodam, tko zna. Radi se o tome da mi se ukazala izvanredna prilika da kupim nešto jači (veći) motor. Ne žuri mi se i nije mi frka. Jinlun mi je u biti sasvim dovoljan i zadovoljan sam s njim, ali veće je veće. Istina da to nisam namjeravao napraviti tako brzo, ali eto uletila mi prilika..i ti bi sam tako postupio da si na mom mjestu, vjeruj mi Wink

E da, čisto da kažem, oglasio sam ga ISKLJUČIVO OVDJE jer bi mi bilo drago da ostane na forumu...a za sada ga neću nigdje drugdje ni oglasiti..pa kako bude bude..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jinlun 250 - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jinlun 250   Jinlun 250 - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jinlun 250
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Jinlun JL 250-5
» Jinlun 250
» jinlun 250
» JINLUN 250----- NAPOKON!!!!
» moj bike ( Jinlun 250)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: