Početna stranicaPretraľnikPALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 PALJENJE MOTORA KABELIMA

Go down 
+16
mungos
magna
Rocker
Tomo-vz
skorpac
buba
ica
medo
emirharley
palomas
austrijanac
buralee
Frntas
Beatnik
gusgus
SYZAC
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimesub 07 oľu 2009, 21:36

..postoje i uređaji za paljenje na kablove... ja ih zovem kresalice Smile ... to su prijenosne baterije ili akumulator, koji na sebi ima kleme, u večini slučajeva ima i mali kompresor za gume pumpati i jedno malo rasvijetno tijelo, a ima i pokazivać napona. Uređaj nije skup 300-400kn, a po zimi zna zlata vrijediti Smile

Kresao sam sa njime i motore i aute ....
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimesub 07 oľu 2009, 21:39

deep je napisao/la:
postoji vrlo kompleksniji razlog zašto se minus stavlja na masu od ovoga da je jedan što udaljeniji od drugoga .

Tu se radi o kapacitetima da pojednostavim pretakanje struje u jednom slučaju ili korištenje drugog akumulatora kao zasebnog .

Deep, no hards feeling, ali ja se ne guram u teme strojarstva ili nečeg drugog, kad ne znam o čemu govorim!

Nema smisla da sad ovdje otvaramo teme o osnovama elektotehnike. Bez obzira dali ćeš minus pol kabela spojiti direktno na klemu akumulatora, ili negdje na masu, svjedno ćeš "pretakati" struju, i puniti prazan akumulator, jer su minus klema i masa ionako direktno spojeni, i strujni krug je zatvoren.

Ako bi pretakanje baš želio spriječiti, trebao bi otpojiti kleme praznog akumulatora. Dalje u detalje uopće ne bih ulazio, jer vidim da se večina ovdje ionako bori s osnovnim stvarima, pa nema smisla...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimesub 07 oľu 2009, 21:58

palomas je napisao/la:
deep je napisao/la:
postoji vrlo kompleksniji razlog zašto se minus stavlja na masu od ovoga da je jedan što udaljeniji od drugoga .

Tu se radi o kapacitetima da pojednostavim pretakanje struje u jednom slučaju ili korištenje drugog akumulatora kao zasebnog .

Deep, no hards feeling, ali ja se ne guram u teme strojarstva ili nečeg drugog, kad ne znam o čemu govorim!

Nema smisla da sad ovdje otvaramo teme o osnovama elektotehnike. Bez obzira dali ćeš minus pol kabela spojiti direktno na klemu akumulatora, ili negdje na masu, svjedno ćeš "pretakati" struju, i puniti prazan akumulator, jer su minus klema i masa ionako direktno spojeni, i strujni krug je zatvoren.

Ako bi pretakanje baš želio spriječiti, trebao bi otpojiti kleme praznog akumulatora. Dalje u detalje uopće ne bih ulazio, jer vidim da se večina ovdje ionako bori s osnovnim stvarima, pa nema smisla...

ni sam ne želim ulaziti u otvaranje teme , ali kako sam pojednostavnio to neznaći da sam ulazio u nečije stručno znanje i postavljanje formula . Ali te moram upoznati da nije u moje vrijeme bilo štekera za moto testere i vjeruj da sam i ja nešto morao znati o toj temi .

Ako misliš da sam obmanuo javnost i tvoje opojednostavljenje oko zatvaranja strujnog kruga , malo ću potaknuti na razmišljanje pa ću ti odgovoriti da se i preko žarne niti u sijalici zatvara strujni krug pa se dobije nusprodukt .

Nebih palio daljnju diskusiju , a prijatelju ako imaš volje prosvjtliti moje znanje možeš i preko PP-a
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimesub 07 oľu 2009, 22:30

Objasnit ću širem forumaškom čitateljstvu "problematiku" punjenja, točnije rečeno - mjere opreza oko akumulatora.

Kad se akumulator puni i koristi, jedna od kemijskih nuspojava je osobađanje plina praskavca, kojeg se uvijek može očekivati u neposrednoj okolini akumulatora. Izazivanje iskrenja na polovima - klemama akumulatora može izazati eksploziju tog plina (u večini slučajeva največa šteta je neugodnost, strah ili iznenađenje onog tko je to doživio).

Da bi se to spriječilo, poželjno je da se iskrenje izazove što dalje od lokacije akumulatora. A do iskrenja će sigurno doči, kad se povežu dva različita izvora napona.
[Vrh] Go down
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimesub 07 oľu 2009, 22:40

Ja nisam nikad pripajao akumulatore,ali sam imao slučaj da sam došao u garažu da kresnem motor,kad ono ostavio sam kroz noč kontakt i mislim da se ispraznio.E pošto nemam kurble,stavio sam ga u drugu brzinu,gurnuo sam ga dve tri metra i vidi sreče,upalio je.Znam da sa večom kilažom motora to nebi bilo moguče,ali ja sam uspio. dobar
[Vrh] Go down
Rocker
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker


Broj postova : 652
Godina imam : 60
Prebivalište : Tovarnik/Frankfurt
Vozim : BMW K1300R, BMW R1200RT
Na forumu od : 10.11.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimesub 07 oľu 2009, 23:21

Ako nema ko da me pogura spojim na akumulator... Neki dan prva voznja zavergalo pa nista... Dotjeram auto - spojim plus na plus , minus na motoru na minus, na autu na sasiju , auto upaljen (BMW 525 diesel ima jebacki jak akumulator) zaverglam , upali i to je to... nista mi nije izgorilo dancingbanana
[Vrh] Go down
http://ulmo.eu
SYZAC
man
man
SYZAC


Broj postova : 33
Godina imam : 45
Prebivalište : CROATIA/HRVATSKA/ZAGREB
Vozim : CF250T V5
Na forumu od : 06.03.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:00

emirharley je napisao/la:
Vazna ispravka: "+ plus" i "- minus" polove kabla prikopcati na "+ plus" i "- minus" polove akumulatora koji "DAJE" struju, a drugi kraj "+ plus" kabla prikopcati na "+ plus" akumulatora koji "PRIMA" struju.

No, drugi dio "-minus" kabla NE PRIKOPCAVATI NA "-MINUS" POL AKUMULATORA KOJI "PRIMA" STRUJU, NEGO NA M A S U VOZILA KOJE "PRIMA" STRUJU !!!

To je staro pravilo koje mozete provjeriti kod bilo kojeg malo obrazovanijeg auto-mehanicara!

NaŽalost moram inzistirati, zbog prevelike razlike u amperži iznimni je važno kablove - polova spojiti na akumulatore,jer je akum. na motociklu taj koji na sebe preuzima prvi inicijalni udar amperaže akum. automobila. Zato i jesam naglasio NE OTPAJATI KLEME SA AKUMULATORA MOTOCIKLA. Potpuno je nebitno koju amperažu daje akom. automobila sve dok je isti ISPRAVNO SPOJEN NA AKUMULATOR MOTOCIKLA!
[Vrh] Go down
SYZAC
man
man
SYZAC


Broj postova : 33
Godina imam : 45
Prebivalište : CROATIA/HRVATSKA/ZAGREB
Vozim : CF250T V5
Na forumu od : 06.03.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:14

Rocker je napisao/la:
Ako nema ko da me pogura spojim na akumulator... Neki dan prva voznja zavergalo pa nista... Dotjeram auto - spojim plus na plus , minus na motoru na minus, na autu na sasiju , auto upaljen (BMW 525 diesel ima jebacki jak akumulator) zaverglam , upali i to je to... nista mi nije izgorilo dancingbanana

Ispada da svima zelim proturjeciti ali....auto upaljen-ne preporucam jer u tom slucaju vaši akumulatori imaju 2 izvora punjenja. S obzirom da automobil ima više potršaca bojim se da je jedini logicki zakljucak da visak punjenja odlazi na akumulator motocikla sto bi moglo (nemora) dovesti do ostecenja alternatora/reglera ili do izgaranja potrošaca ili komandne ploce motocikla.


Zadnja promjena: SYZAC; ned 08 oľu 2009, 08:23; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:21

nema gore stvari nego kad se neko nekome gura u struku. zato ću morati stati na strani struke i bube pa još jednom ponoviti da nema razlike između mase i - pola akumulatora te je sasvim svejedno di se spajaju kablovi. ukoliko ne želimo da nam prazan akumulator troši kapacitet akumulatora koji smo donijeli da bi uplatili stroj onda je jednostavno odspojimo kablove sa starog akumulatora te kleme sa kabela za paljenje uštipnemo direktno na kablove od motora.
još bolji način je:
-prići sa autom do motora
-spojiti kablovima +i+ te -i- polove akumulatora
-pustiti par minuta da auto nadopuni akumulator motora
-tek tada zaverglati motor jer se onda u biti pali sa dva akumulatora

u normalnim uvjetima nema veze što se prvo spaja, ja na motoru ima utičnicu za paljenje kablovima te punjenje akumulatora. spojeno je direktno na kleme preko osigurača


i još jedna napomena: ne postoji višak struje, bez obzira auto bio upaljen ili ugašen, akumulator motora će vući jednaku struju koja ovisi jedini o ispražnjenosti akumulatora motora
[Vrh] Go down
SYZAC
man
man
SYZAC


Broj postova : 33
Godina imam : 45
Prebivalište : CROATIA/HRVATSKA/ZAGREB
Vozim : CF250T V5
Na forumu od : 06.03.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:28

Ako struka kaže ,napravite kako su Magna i Buba rekli ,da pace rado cu ispraviti tj. dodati informaciju u moj post!Very Happy


Zadnja promjena: SYZAC; ned 08 oľu 2009, 08:28; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:28

SYZAC je napisao/la:

NaŽalost moram inzistirati, zbog prevelike razlike u amperži iznimni je važno kablove - polova spojiti na akumulatore,jer je akum. na motociklu taj koji na sebe preuzima prvi inicijalni udar amperaže akum. automobila.

ne postoji nikakav inicijalni udar, niti se šta preuzima. kad spojiš kablovima dva akumulatora struja teče od akumulatora auta prema akumulatoru motora te ga nadopunjuje, u trenutku kad zavreglaš motor stvara se novi strujni krug koji vuče struju iz oba akumulatora. bez obzira bio akumulator od UPS-a od kompjutera ili kamionski akumulator možemo ga spajati kao ispomoć akumulatoru motora bez posljedica sve dok su im nazivni naponi 12 V

inicijalni udari su mogući samo kod izmjenične struje kroz neke zavojnice dok se samoindukciom ne stvori induktivni otpor (elektomotori npr). kod auta i motora je istosmjerna struja tako da ne postoji induktivni otpor
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:32

Twisted Evil Jebiga, TKO ZNA ZNA. dobar Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:34

... lijepo se razvila tema, užitak je čitati sva iskustva, tijekom zime imao sam slučaj intervencije jer sam ostavio kontakt na zadnjoj vožnji .... i taman kad sam poželio ući u Novu 2009 na motoru.... cvrc.... nema struje; akumulator je bio prazan...punili ga preko ispravljača...pa onda na kraju direktno s auta i kresnuo je kao Rockerovu opisu ....i sve 5, vozio se sve do jučer.... a već sam bio u mislima o kupnji novog akumulatora (odabrao bih onaj s gelom)!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
SYZAC
man
man
SYZAC


Broj postova : 33
Godina imam : 45
Prebivalište : CROATIA/HRVATSKA/ZAGREB
Vozim : CF250T V5
Na forumu od : 06.03.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 08:38

Ispravljena verzija na 1. stranici, ako ima još prigovora napišite pa cu ispraviti;). Btw spajanje akum.-akum. preporuceno mi je od strane servisera.
Ispricavam se znalcima što sam proturjecio kako covjek kaze "hebiga tko zna zna"
Very Happy
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:16

moram prizna t da je magna sve jako rjecito napisao , razumljivo za svekoliko puchanstvo bez ulaska u neku shtrucnu elektrotehnicku terminologiju. :bravo: Bez obzira na sve svako ce vjerojatno radit kak misli da je najbolje a zbog necijih uvjerenja neki ce majstori imat vishe posla dancingbanana
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
SYZAC
man
man
SYZAC


Broj postova : 33
Godina imam : 45
Prebivalište : CROATIA/HRVATSKA/ZAGREB
Vozim : CF250T V5
Na forumu od : 06.03.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:27

buba je napisao/la:
moram prizna t da je magna sve jako rjecito napisao , razumljivo za svekoliko puchanstvo bez ulaska u neku shtrucnu elektrotehnicku terminologiju. :bravo: Bez obzira na sve svako ce vjerojatno radit kak misli da je najbolje a zbog necijih uvjerenja neki ce majstori imat vishe posla dancingbanana

Zato i jesmo ovdje da bi jedni druge savjetovali , svaka kritika je dobrodosla ako vodi pravom rjesenju-zato ponavljam ako imate jos kakvih prigovora napišite ih tako da ih mogu unesti,a i da bi oni koji slucajno nabasaju na ovaj
forum mogli dobit pravu i strucnu informaciju.cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:31

magna je napisao/la:
SYZAC je napisao/la:

NaŽalost moram inzistirati, zbog prevelike razlike u amperži iznimni je važno kablove - polova spojiti na akumulatore,jer je akum. na motociklu taj koji na sebe preuzima prvi inicijalni udar amperaže akum. automobila.

ne postoji nikakav inicijalni udar, niti se šta preuzima. kad spojiš kablovima dva akumulatora struja teče od akumulatora auta prema akumulatoru motora te ga nadopunjuje, u trenutku kad zavreglaš motor stvara se novi strujni krug koji vuče struju iz oba akumulatora. bez obzira bio akumulator od UPS-a od kompjutera ili kamionski akumulator možemo ga spajati kao ispomoć akumulatoru motora bez posljedica sve dok su im nazivni naponi 12 V

inicijalni udari su mogući samo kod izmjenične struje kroz neke zavojnice dok se samoindukciom ne stvori induktivni otpor (elektomotori npr). kod auta i motora je istosmjerna struja tako da ne postoji induktivni otpor

Izvini prijatelju što malo bodem di mi nije mjesto (mislim struke radi ), ali molim te za javnost reci da li anlaser nije elektromotor . Ako je kao što je logično onda tvoje objašnjenje dolazi u koliziju samo sa sobom . A struka nekada zna biti i u zabludi . Wink

Kada je nama ta ista struk a nekada davno davala upute kako postupiti u datim slučajevima ( izobrazba ovkaštenih servisera ) vjerujem da u to vrijeme nije bilo posebnih utikaća za startanje motora , a da nepričam da nije bilo već smomenutih đekova za testere .

Da nekoga ne uvrijedim , ali ovako stvari stoje u večini naših servisa .Danas nam je struka jako pametna dovoljno je ubosti pritisnuti enter ,izađe listić ili pročita na displeju i tu srtuka rekla svoje .

Ljudi nemojte se navlačiti oko oprečnih tumačenja jer čitajući ova objašnjenja za i protiv stvarno počimam sumljati u struku .

Niste dolazili u situaciju da radite tu istu nisku struju i da čupate kosu , a ono sve što znate pada u vodu jer se dešavanju čudne stvari " Čudna crna magija " . I zato volio bih čuti mišljenje AUTOELEKTRIČARA i sve ostale elektro ....... poštujem , ali neka priznaju da su o ovoj problematici učili u školi onoliko koliko će zadovoljiti informativno znanje .

Kako sam već pisao u nom skromnom serviserskom stažu morao sam sve pa i o tome znati dosta jer kako me palomas proziva da je servis samo mehanika . I sve ono što sam pisao u mom postu držim pojednostavljeno , ali opravdano . Jer ANLASER je elektromotor i za njegov start treba struje . Donijeli vi nju u "plastičnom amperu" ili nekako drugačije ,trebate znati kako to na ispravan način dati tom elektromotoru .

A sad kad već struka diže prašinu imam jedno jako zanimljivo pitanje : Što u slučaju kad istu radnju radimo (palimo preko kablova ) , a na tom motoru postoji DINA-START uređaj . Mislim da neki iz "struke" neznaju o ćemu je rijeć . Samo da pojasnim da se radi o anlaseru i alternatoru i ustom uređaju .

Samo da nadopunim za one koji prvi put čuju da to postoji : U jednom trenutku struja teće jednim smjerom , a već slideći tren u drugom u istom strujnom krugu .

Zato prepustimo riječ Autoelektričarima iliti kako su to zanimanje zvali Električar niske struje . pljuga
[Vrh] Go down
SYZAC
man
man
SYZAC


Broj postova : 33
Godina imam : 45
Prebivalište : CROATIA/HRVATSKA/ZAGREB
Vozim : CF250T V5
Na forumu od : 06.03.2009

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:44

Sorry deep ali kome si uputi pitanj meni,bubi ili magni:?: Question Question

Mozda bi mogli puknut i glasanje-nek ljudi kažu što misle,izvuc najbolje iz toga i ponovno napisati postupak:!: Question Wink


Zadnja promjena: SYZAC; ned 08 oľu 2009, 10:51; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:48

Dakle moja struka je elektrotehnika....

Dalje da naglasim da je bitno što se spajaju akumulatori kod paljenja paralelno, dakle ne može se ništa, ama baš ništa desiti....

Preporuka je kao što je magna napisao da vozilo, recimo automobil od kojega se uzima struja bude upaljen, tj da radi....da sad ne nabrajam razloge...

Ono što kaže da na motoru imamo akumulator od 10Ah, a da je na automobilu 90Ah nema nikakve veze, ne može se ništa dogoditi niti jednom niti drugom.

Nesretni slučajevi se događaju, ako se akumulator na motociklu već "okrunio", onda može doći do štete... Ili ako nešto ne valja sa instalacijom na motociklu.

Dalje ako ima netko nešto konkretno što mu nije jasno neka pita jer bolje pitati nego lupetati kao što je inače uobičajeno... Very Happy

Zaboravih još nešto...

2deep pusti ti naše stručnjake za mlaćenje prazne slame i uzimanje love...htjedoh reći naše servisere...od buhe naprave slona, da se njma radi našli bi oni kvar i nebi izmišljali neke vudu stvari i crnu magiju....da ne kažem toplu vodu!


Zadnja promjena: sinisa; ned 08 oľu 2009, 10:52; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:50

SYZAC je napisao/la:
Sorry deep ali kome si uputi pitanj meni,bubi ili magni:?: Question Question

elektro...... struci .

Naime ljudi sad ste me posjetili na jedan moj slučaj iz prakse . Vrlo plastično moram opisati

samo prije da čujem što je SYZAC hti reći sa ovim pitanjem
[Vrh] Go down
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:56

2deep
Taj kako pišeš dina-start....nema razlike od običnih elektromotora ili generatora istosmjerne struje jer u praksi je to isti stroj samo u drugom režimu rada...
Ili puni ili prazni.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 10:59

vodimo ljubav ,a ne rat dancingbanana
sex akumulator i struju,ajmo se voziti i cuga
pljuga
[Vrh] Go down
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 11:06

Free Spirit je napisao/la:
vodimo ljubav ,a ne rat dancingbanana
sex akumulator i struju,ajmo se voziti i cuga
pljuga
I rat je jedna vrsta ljubavi.... Very Happy Very Happy Very Happy
biker2 biker2 biker2 biker2 biker2 biker2 biker2 biker2 biker2
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 11:12

Evo siniša ja imam pitanje kako nebih lutao jer čovijek ući stalno i dalje znaš (kažu umre blentav ):

Slažem se da razlika u Ah nemaju nikakove veze (a to treba pojasniti zašto nema ) , skažem se sa dosta tvojih tvrdnji , ali konkretno te pitam :

Kada palimo motor sve se svodi da je bitno zatvoriti strujni krug , odnosno dovesti struju putem ( kablova za paljenje ) i ništa se nemože desiti . Pokušaj mi objasniti ako dajemo pobudu za paljenje (sa upaljenim vozilom ) motociklu koji ima odnosno da pojednostavim koji nema - na masu (šasiju ) i kako sam spomenuo taj isti motor ima anlaser koji mora dobiti struju da okrene radilicu , a isti taj uređaj proizvodi struju i šalje je u akomulator . Da postoji preklopnik (samo da skrenem pozornost da se radi o mehaničkom preklopniku ), moram se ponavljati jer neki neslušaju ili namjerno preskoće materiju sa kojom nisu na ti , a trebali bi biti .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitimened 08 oľu 2009, 11:14

sinisa je napisao/la:
2deep
Taj kako pišeš dina-start....nema razlike od običnih elektromotora ili generatora istosmjerne struje jer u praksi je to isti stroj samo u drugom režimu rada...
Ili puni ili prazni.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

izvini dok sam pisao već si odgovori na pitanje .

ja pitam koliko košta kila jabuka , a ti meni odgovaraš "baš me briga došao sam biciklom " dancingbanana
[Vrh] Go down
Sponsored content





PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: PALJENJE MOTORA KABELIMA   PALJENJE MOTORA KABELIMA - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PALJENJE MOTORA KABELIMA
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Skidanje sjedala na Venoxu
» paljenje
» lanac bregaste vs paljenje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: