Početna stranicaPretraľnikaquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 610RegistracijaLogin

 

 Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!

Go down 
+73
Disko Nindza
DB
simka
frrka
The Root Of All Evil
unicorn
george
mungos
burton
rock
sneky
meggy
rokerica
Slavonka
cro.chopper
Gosp.Hrvoje
gusgus
Tomo-vz
TommyZG
buletov
austrijanac
GALE
custom rider
boris1984
phoenix_dreamer
medo
dac
zuta guja
jebiki
geroman
tata
Mrki2850
jura
magna
kristian
harly
Munja
asy
bare
ces1
ica
Eagle
KekoWaspnation
dudo
Jack
necchi
Vilko
Yzzy
saky00
k@n
skorpac
Frntas
Crusader
Krišo
freshman
mustra
sinisa
Marina
lukylipik
glavina01
freddie
palomas
zingshad
Mačak
mala bestija
sox
Laci-luc
puksy
VU COP
RUDA
stain
Vida
Parizer
77 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimeuto 09 oľu 2010, 18:15

... vidio sam te ja Pariški jedan petak, mislim pretprošlog tjedna na Vrapčanskom raskrižju, ali ti frendove u autu ne poznaš aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Affraid aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_biggrin aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 318619
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimeuto 09 oľu 2010, 18:29

lukylipik je napisao/la:
... vidio sam te ja Pariški jedan petak, mislim pretprošlog tjedna na Vrapčanskom raskrižju, ali ti frendove u autu ne poznaš aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Affraid aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_biggrin aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 318619

Embarassed Sorry! Embarassed

Kad vozim - ne gledam! glup nemoj me

Sada bu toplije vrijeme došlo, mislim odmah nakon još mjesec dana kiše, snijega, sibirskih temperatura i vjetrova, pa se moramo naći negdje na cuga ili dvije... Shocked
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimesri 10 oľu 2010, 06:38

lukylipik je napisao/la:
... vidio sam te ja Pariški jedan petak, mislim pretprošlog tjedna na Vrapčanskom raskrižju, ali ti frendove u autu ne poznaš aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Affraid aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_biggrin aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 318619

Da da da , a ja neki dan trubim pet minuta i vozim se paralelno sa likom u zlatnom c4 i nema sanse da pogleda! Ilica kod Kawasakija
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 19:14

Evo, ažuran i pedantan, kakav sam i po cijelom tijelu, nisam još uspio niti prve dojmove (u već skoro dvije godine od kupnje) napisati - a eto već pišem o kvaru... koji me zadesio nedavno... prije mjesec i pol dana... ali sjećate se onoga o meni i ažurnosti... Very Happy

Priča ide ovako:

Jednoga dana, spremam se ja na malu vožnjicu... izvadim ga iz garaže (motor mislim)... kresnem... on upali na jednu-dvije sekunde i onda - tišina i mrak! Lampice ne da ne svijetle, nego niti ne tinjaju...
Dam si ja truda, skinem accu, odfuram ga doma, spojim na punjač kadli ono - mrtav! Accu, ne punjač... hmmmm, mislim si ja, jel krepani accu uzrok ili pak posljedica ovoga kvara...
Niš, bum si sutra našo malo vremena pa bum probao sa instrumentom jel kaj u šlusu na motoru...

... mjesec dana kasnije...
A u piz.. mater..., još nisam nikaj riješio sa motorom, sutra bum 100%...

...15 dana kasnije...
Današnji dan... sunčan... neradni... vele sutra kiša... idem ja isprobati kablove...
Spojim instrument na kablove di ide accu - dok je bravica na OFF - otpor beskonačan... ljepo, velim ja u sebi, dobar početak...
Ali vrag čeka u idućem koraku - okrenem na ON - a ono instrument tuli, otpor 0, kratki je spoj negdje pošteni... hmmm...

Ono o čemu se sada radi je slijedeće, motor je još pod garancijom... negdje do 02.2011.
Zanima me da li netko ima kombi, prikolicu ili nekaj slično opremljeno za prijevoz motora da ga prevezem do servisa jedan dan... a da ne košta baš puno... (mislio sam si stotinjak kuna...)

Bio bih vam mnogo zahvalan... ne bi htio kopati po njemu dok je pod garancijom...

A možda i neko zna ovako, na pamet, iz rukava, iz iskustva o čemu se tu radi...

Unaprijed zahvaljujem svekolikom CCF pučanstvu na pomoći! dancingbanana
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 19:16

... pitaću ti ja frenda, samo me nazovi sutra da me podsjetiš !
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 19:18

lukylipik je napisao/la:
... pitaću ti ja frenda, samo me nazovi sutra da me podsjetiš !

hvala hvala čujem oseeee!
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 20:35

Parizer je napisao/la:
...15 dana kasnije...
Današnji dan... sunčan... neradni... vele sutra kiša... idem ja isprobati kablove...
Spojim instrument na kablove di ide accu - dok je bravica na OFF - otpor beskonačan... ljepo, velim ja u sebi, dobar početak...
Ali vrag čeka u idućem koraku - okrenem na ON - a ono instrument tuli, otpor 0, kratki je spoj negdje pošteni... hmmm...

U elektrotehnici 2 i 2 nije 4, niti svako tuljenje "instrumenta" nije kratki spoj! Čini mi se da je kod tebe osnovni problem u tome što ti motor dugo stoji u garaži, akumulator se rijetko ima prilike napuniti, događa se samopražnjenje, ubrzana sulfatizacija na čelijama, i dosta brzo propadanje akumulatora.

A ove igračke što tule na "kratki spoj" su igračke za malu djecu. Otpori se mjere sa malo boljim instrumentima, sa drugačijim metodama i sa drugačijim naponima. Ovo što ti pokušavaš služi samo za zbunjivanje neprijatelja, iz toga nećeš saznati apsolutno ništa. Da se stvarno radi o kratkom spoju, izgorio bi ti osigurač, čim priključiš akumulator na instalaciju.
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 20:57

palomas je napisao/la:
Parizer je napisao/la:
...15 dana kasnije...
Današnji dan... sunčan... neradni... vele sutra kiša... idem ja isprobati kablove...
Spojim instrument na kablove di ide accu - dok je bravica na OFF - otpor beskonačan... ljepo, velim ja u sebi, dobar početak...
Ali vrag čeka u idućem koraku - okrenem na ON - a ono instrument tuli, otpor 0, kratki je spoj negdje pošteni... hmmm...

U elektrotehnici 2 i 2 nije 4, niti svako tuljenje "instrumenta" nije kratki spoj! Čini mi se da je kod tebe osnovni problem u tome što ti motor dugo stoji u garaži, akumulator se rijetko ima prilike napuniti, događa se samopražnjenje, ubrzana sulfatizacija na čelijama, i dosta brzo propadanje akumulatora.

A ove igračke što tule na "kratki spoj" su igračke za malu djecu. Otpori se mjere sa malo boljim instrumentima, sa drugačijim metodama i sa drugačijim naponima. Ovo što ti pokušavaš služi samo za zbunjivanje neprijatelja, iz toga nećeš saznati apsolutno ništa. Da se stvarno radi o kratkom spoju, izgorio bi ti osigurač, čim priključiš akumulator na instalaciju.

Ne, Palomas, motor nije stajao! Vozio se skoro svakodnevno! Jedan dan se samo upalio - pa odmah i ugasio! Dan prije je vozio... Kratki je spoj 100% ubio akumulator...

Drugo, moj unimer nije nešto, ali kada tuli, onda je brate kratki spoj! Ne može tuliti ako nije... ako on tuli otpor je hebeno pre mali... možda bi idući put kada bi spojio accu krepo i osigurač... ovaj puta izgleda da je prije popustio accu od osigurača...

Treće - i ja sam elektrotehničar, tako da... What a Face

U svakom slučaju hvala ti na savjetu Palomas, tvoje savjete o Aquili sa posebnom pozornošću pratim! Znam ja da ćeš ti i ovaj puta doći do rješenja! hvalax
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 21:46

Sam si u uvodu napisao da je otpor beskonačan kad je bravica na OFF.

Parizer je napisao/la:
Drugo, moj unimer nije nešto, ali kada tuli, onda je brate kratki spoj! Ne može tuliti ako nije... ako on tuli otpor je hebeno pre mali... možda bi idući put kada bi spojio accu krepo i osigurač... ovaj puta izgleda da je prije popustio accu od osigurača...

Radi se o instalaciji 12 V, a koliki napon daje tvoj unimer na izlazu? Kad uključiš bravicu, CDI traži struju (Capacative Discharge Ignition), pumpa za gorivo želi se pokrenuti, tu su još i razni releji koji se automatski uključuju, čim se uključi konakt na bravici.

Umjesto 12 V napona iz akumulatora, ti si tim potrošačima doveo nekoliko volti iz baterije unimera, i najnormalnija stvar je da unimer tuli. Da može, pobjegao bi glavom bez obzira. Moguće je da imaš neki kvar na pr. na regleru, ili proboj izolacije na namotu alternatora, ali to se mjeri i provjerava na drugačiji način, a ne između glavnih spojnih kablova akumulatora.
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 21:59

palomas je napisao/la:
Sam si u uvodu napisao da je otpor beskonačan kad je bravica na OFF.

Parizer je napisao/la:
Drugo, moj unimer nije nešto, ali kada tuli, onda je brate kratki spoj! Ne može tuliti ako nije... ako on tuli otpor je hebeno pre mali... možda bi idući put kada bi spojio accu krepo i osigurač... ovaj puta izgleda da je prije popustio accu od osigurača...

Radi se o instalaciji 12 V, a koliki napon daje tvoj unimer na izlazu? Kad uključiš bravicu, CDI traži struju (Capacative Discharge Ignition), pumpa za gorivo želi se pokrenuti, tu su još i razni releji koji se automatski uključuju, čim se uključi konakt na bravici.

Umjesto 12 V napona iz akumulatora, ti si tim potrošačima doveo nekoliko volti iz baterije unimera, i najnormalnija stvar je da unimer tuli. Da može, pobjegao bi glavom bez obzira. Moguće je da imaš neki kvar na pr. na regleru, ili proboj izolacije na namotu alternatora, ali to se mjeri i provjerava na drugačiji način, a ne između glavnih spojnih kablova akumulatora.

Mjerio sam ja i otpor, ali ispao je neki mizerni... obično kada postoje takvi potrošaći koji imaju nekakav kapacitet, onda mi prvo javlja kratki spoj, ali postupno otpor raste kako se oni "pune"... ovdje mi se nije to dogodilo... cijelo vrijeme mi je javljao da je otpor jako mali... strah me to sada spojiti na accu od auta da mi i on ne vrisne... onda sam u kur*u... ali ako ti veliš da bi mogo - ja bum probao... What a Face
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 22:34

Ponavljam još jednom, u momentu dok je kontakt brava uključena, mnogi potrošači čekaju napon kako bi se pokrenuli. A ti mjeriš otpor u tom trenutku, i naravno da je otpor jako mali, pa to izgleda kao kratki spoj.

Spoji slobodno bilo koji akumulator, glavni osigurač će odmah izgojeti ako je kvar u pitanju.
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepon 01 stu 2010, 22:47

palomas je napisao/la:
Ponavljam još jednom, u momentu dok je kontakt brava uključena, mnogi potrošači čekaju napon kako bi se pokrenuli. A ti mjeriš otpor u tom trenutku, i naravno da je otpor jako mali, pa to izgleda kao kratki spoj.

Spoji slobodno bilo koji akumulator, glavni osigurač će odmah izgojeti ako je kvar u pitanju.

Super, hvalax još jednom Palomas, sutra bum ga odma probao na auto spojiti... pa ako sve fercera, onda novi accu kupiti... samo mi nije jasno kako je ovaj mogo TAKO umrijeti... skroz je krepao, više ga se ne da napuniti niti do 10V... a kada je krepao ledice nisu niti tinjale... opet ću napomenuti - MOTOR SE SKORO SVAKODNEVNO VOZIO! A accu je novi, niti godinu dana još nema... UNIBAT, punjen kiselinom i pobuđen u dučanu kod kupnje... dakle full novo... to mi je već drugi accu... možda ipak nije baš sve u redu sa motorom... Shocked

No, sutra bumo vidli kaj bu se desilo... What a Face roker
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimeuto 02 stu 2010, 08:12

Unibat nisu loši akumulatori, stvarno je čudno zašto je tako brzo otišao... Vjerojatno mu je jedna ili više čelija sasvim uništena, pa bi bilo dobro ispitati što se događa dok motor radi, moguće je da ga alternator prepunjava (pregrijava), ili pak ga preslabo puni. Ako ti je motor još pod garancijom, svakako to treba iskoristiti.
[Vrh] Go down
Parizer
man
man
Parizer


Broj postova : 396
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Črnomerec
Vozim : Hyosung Aquila GV250i
Na forumu od : 25.07.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepet 05 stu 2010, 15:06

Evo i novosti...

Poslušao ja Palomasa, spojio motor na accu od auta - radi ko vurica...

E sada...

1. - čim odspojim motor od akumulatora na autu i ostavim ga na njegovom akumulatoru, on brzo crkne... a i prije nego kaj crkne turnceler je LUUUUD!
2. - ako nema akumulatora uopće, a upaljen je, radi jedno kratko vrijeme i onda se zgasi... kaj ne bi alternator u ova prva dva slučaja trebao davati i više nego dovoljno struje za rad motora? I da još uz to puni accu?
3. - Punio sam accu od motora doma, puni ga on kao da je prazan, ali za par sati punjač je skvičao, crvena je lampica govorila da je u kvaru... odspojim ga - mjerim napon - stalno ispod 10V... OK, mrtav je i bok... danas kada sam ga spojio na motor jedno je vrijeme radio sa njim, i onda opet krepao ko i prvi puta - tako da žaruljice više niti ne tinjaju... e sad ide ono zanimljivo... mjerim napon sada na njemu - a ono 12,5V? Kako? Zašto?

Nemam pojma kaj da sad napravim... da li da kupim novi accu i probam par dana da li bu radilo i riskiram baciti još tristotinjak kuna ako nebu radilo, ili da odma odem do servisa vidjeti da li on uopće puni accu?

Palomas - pomagaj! What a Face

Kao i uvijek hvalax unaprijed! roker
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=814446951
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimepet 05 stu 2010, 17:52

Moje misljenje je da ti je alternator pri izdisaju ako i nije crko , posto je pod garancijom ako se ne varam da si tako reko , odnesi ga lipo u servis i resio si problem .Ovako cekajuci i razmisljajuci vrime za garanciju se smanjuje.
Ne spavanje mala moja muzika dok svira ribic
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimened 07 stu 2010, 09:53

Parizer je napisao/la:
Palomas - pomagaj! What a Face

Kao i uvijek hvalax unaprijed! roker

Akumulator koji ima neispravnu (jednu ili više) čelija kod anlasanja ispušta zvuk kao da ključa ili vri u njemu (pišti). I to bez obzira jel je upravo dopunjen, ili nije. Ispravni akumulatori ne ispuštaju nikakve zvukove, a neispravan zviždi ili pišti - ispušta zvokove koji pokazuju da je za rashod.

Napon na klemama pri tome može izgledati relativno dobar (12-13 V), ali njemu je neka od čelija u kratkom spoju - ploče su se deformirale, a možda su i olovne pločice (koje su inače utisnute u osnovu ploču) ispale zbog deformacija. U svakom slučaju, nekoliko tih ploča je u kratkom spoju. Ali u praznom hodu napon može izgledati dobar.

Izgleda da je kod tebe problem s reglerom ili namotajima alternatora, ako ti garancija još traje, onda požuri u servis.
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitimesri 10 stu 2010, 13:10

Baš sam pročitao temu. Koliko ja znam za motor daju garanciju 6 mj. za acumulator.
Savjet kad kupiš novi acu.. pogledaj kada ugasiš motor tj. kada ga parkiraš u garaži uzmeš instrument odvojiš jednu klemu, instrument namistiš na mjerenje amperaže i izmjeriš . Trebalo bi ti pokazat nulu dok kad upališ kontakt onda amperi skaču ovisno o količini potrošača koji vuču struju.
Još jednu stvar koju možeš napravit za provjeru je da povučeš dva kabela sa akumulatora ( plus i minus ) i spojiš instrument te nakon toga namistiš na voltažu i postaviš negdje na pregledno mjesto i onda u vožnji gledaš stanje baterije tj. punjena.
U principu sve što prelazi 14,5 volti uništava akumulator jer smatram da je to tvoj problem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!   aquila - Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON! - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moja Hyosung Aquila 250i - NAPOKON!
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Napokon: Aquila GV250
» Moja mala garava (Hyosung Aquila 125)
» Prodajem Hyosung Aquilu 250i , 2008.g.
» Hyosung GV 250 Aquila
» Napokon i moja Yamaha xv 500 Virago

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: