Početna stranicaPretraľnikTrokiranje na +5C - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Trokiranje na +5C

Go down 
+10
klesoo
One Night Stand
shadow
Saba
medo
sef-sale
magna
firejack
calc69
cityn
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitimesub 15 stu 2008, 10:32

klesoo je napisao/la:

Princip rada frizidera:
Tlacenjem freona (ili sto sad vec je) oslobadja se toplina. Ta toplina se predaje okolini na hladnjaku iza frizidera (taj je hladnjak ili kiler uvijek topal). Poslije stlaceni freon prolazi kroz dizu (isparivac) i ulazi u prostor koji se hladi i tu ekpandira. Dakle, tu se vraca u prvobitno stanje, dakle na pocetni tlak. Sto mu sad fali??? Ona toplina koju je izgubio na kileru. Tu toplinu mora uzeti iz okoline, a kako je okolina zatvorena, onda u njoj pada temperatura.
Ista je fora i klima uredjaj, samo sto su to puno snaznije masinen.
Ista je fora i s isparavanjem vode ili alkohola kad mackamo klince s temperaturom.
Padom tlaka (povecanjem volumena) pada i temperatura i to je to.

Mislim da sam uspio reci sto sam provlacio kroz glavu...???

e pa i nije baš to je to. frižider i klima rade na principu mjenjanja temperature u odnosu na tlak, što bi značilo: kompresor tlači freon koji pod tlakom prelazi preko dizne u veći prostor, tako da se tlak "gubi", freon se pod utjecajem pada tlaka hladi te prelazi u tekuće stanje. kao takav u frižider teži izjednačavanju temperatura sa pivom i to na taj način da temperatura pive "prelazi" na freon koji se zagrijava te ponovo prelazi u plin. kao takav se vraća u kompresor i proces počinje ispočetka

proces koji si ti opisao se zove apsorpcijskli princip rada hladnjak a kao fluid je koristio amonijak. taj način rada se ne koristi već desetlječima u širokoj primjeni
[Vrh] Go down
firejack
man
man
firejack


Broj postova : 271
Godina imam : 58
Prebivalište : N45°48'39'' E15°58'24''
Vozim : Johnny Pag 250 Spyder
Na forumu od : 28.09.2008

Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitimesub 15 stu 2008, 12:57

magna je napisao/la:

proces koji si ti opisao se zove apsorpcijskli princip rada hladnjak a kao fluid je koristio amonijak. taj način rada se ne koristi već desetlječima u širokoj primjeni
Imam ga ja na barci!
dobar3
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitimepon 17 stu 2008, 03:35

magna je napisao/la:
klesoo je napisao/la:

Princip rada frizidera:
Tlacenjem freona (ili sto sad vec je) oslobadja se toplina. Ta toplina se predaje okolini na hladnjaku iza frizidera (taj je hladnjak ili kiler uvijek topal). Poslije stlaceni freon prolazi kroz dizu (isparivac) i ulazi u prostor koji se hladi i tu ekpandira. Dakle, tu se vraca u prvobitno stanje, dakle na pocetni tlak. Sto mu sad fali??? Ona toplina koju je izgubio na kileru. Tu toplinu mora uzeti iz okoline, a kako je okolina zatvorena, onda u njoj pada temperatura.
Ista je fora i klima uredjaj, samo sto su to puno snaznije masinen.
Ista je fora i s isparavanjem vode ili alkohola kad mackamo klince s temperaturom.
Padom tlaka (povecanjem volumena) pada i temperatura i to je to.

Mislim da sam uspio reci sto sam provlacio kroz glavu...???

e pa i nije baš to je to. frižider i klima rade na principu mjenjanja temperature u odnosu na tlak, što bi značilo: kompresor tlači freon koji pod tlakom prelazi preko dizne u veći prostor, tako da se tlak "gubi", freon se pod utjecajem pada tlaka hladi te prelazi u tekuće stanje. kao takav u frižider teži izjednačavanju temperatura sa pivom i to na taj način da temperatura pive "prelazi" na freon koji se zagrijava te ponovo prelazi u plin. kao takav se vraća u kompresor i proces počinje ispočetka

proces koji si ti opisao se zove apsorpcijskli princip rada hladnjak a kao fluid je koristio amonijak. taj način rada se ne koristi već desetlječima u širokoj primjeni

ovo cemo raspraviti uz cuga . Nije mi jasno koja je razlika imedju mog i tvog odgovora???
A ono sto sam zacrvenio, molim da obazlozis gledano s fizikalne strane. Very Happy
zapravo, tu je i tvoja jedina pogrjeska! Stlaceni plin, kad se ohladi na kileru (iza frizidera) prelazi u tekuce stanje, a prolaskom kroz dizu opet prelazi u plinovito stanje i jaaako se ohladi.... Poslije se opet tlaci PLIN itd. itd.
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitimepon 17 stu 2008, 07:37

Ljudi, predlažem da prestanemo ovdje raspravljati o fizici, i osnovnim postulatima termodinamike! Za bikere koji imaju klasične rasplinjače važno je shvatiti da je sad sezona i pogodni uvjeti, u kojima se događa kondenzacija vlage, često i zaleđivanje rasplinjača.

Dakle, ne radi se o tome da su vam rasplinjači zaštopani, neispravne svijećice i sl., nego osjetljivom sustavu sa provrtima, zračnim kanalima i diznama smeta kondenzirana vlaga i pojava leda.
[Vrh] Go down
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitimepon 17 stu 2008, 12:40

Ljudi, od mene još jednom hvala

Elaborirana je tema trokiranja Viraga na niskoj temperaturi pa sve do osnovnih principa rada frižidera u barci te EKO standarda koji se apliciraju na isti.... lol!

Danas bebica ode na zimski spavanac (očekujem snijeg, a nemam lance dobar3).... obećavam, jedna od prvih stvari kad krenem u akciju će biti čišćenje karburatora/rasplinjača dobar
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitimepon 17 stu 2008, 13:44

cityn je napisao/la:
obećavam, jedna od prvih stvari kad krenem u akciju će biti čišćenje karburatora/rasplinjača dobar

Mogao bi ostati razočaran nakon čišćenja, tj. simptomi trokiranja u hladnim danima mogli bi ti i dalje ostati isti, kao i sad!

Prošle jeseni ja sam imao isto takve "probleme", s dolaskom proljeća i toplijih dana sve je opet savršeno funkcioniralo, sve do nedavno. Tako da s time više uopće ne razbijam glavu, pogotovo kad i vlasnici modela 2008. imaju jednake probleme na +5 C.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trokiranje na +5C - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Trokiranje na +5C   Trokiranje na +5C - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trokiranje na +5C
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» trokiranje
» trokiranje na vn800
» lupkanje i trokiranje ... Intruder VS600

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: