Početna stranicaPretraľnik..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 ..zrakom hlađene mašine i vrućine..

Go down 
+17
Reponja
Ivan-Shadow
freebee
martinx
palac
palomas
asy
izigoing
merla
zanotti
Easy rider
vroc-bobi
magna
Karlo
custom rider
Tarze
mrljo#2
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 10:59

Easy rider je napisao/la:
e....di smo ono stali ?  drž se teme 

Jucer sam se vozio ma zracnjaku, i nemam skuhana jaja  Very Happy 

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
freebee
man
man
freebee


Broj postova : 480
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb/Sibenik
Vozim : Aquila GV 250 EFI
Na forumu od : 03.10.2012

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 11:09

Easy rider je napisao/la:
freebee je napisao/la:
Na nekima ne možeš ni pokisnuti više.


Danas novi motori imaju kompjutere, brdo elektrike i sl.

Oli ti voliš pokisnuti na motoru ?

Što se tiče kompjutera i elektronike na motorima,oni su ipak na sasvim zadovoljavajućem nivou kvalitete i nema tu nekog velikog razloga za brigu. Uostalom,zbog iste te elektronike i potrošnja je drastično opala a svi se volimo pohvaliti da troši ko Zipp-o... dobar 

A za zagrižene puritance uvijek ostaje opcija...APN !!  sex 

Aaaajmeeeee....opet odosmo sa teme....di smo ono stali ?  drž se teme 

To i je poanta. Možda sam trebao reći na početku da ja nisam puritanac  scratch
I vozim se i zimi i ljeti više-manje svaki dan na posao motorom.
I cijenio bih neko grijanje zimi i bolje hlađenje ljeti  Very Happy , no bit će i toga jednom...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 12:13

Stvarno ne kužim više daljnju poantu vraćanja na temu posta ali me godine opravdavaju budući da sa istima ide skleroza he he. Da rezimiram ukratko do sada napisano:
1 Zrakom hladjeni motori su povijest budućnost je na tekućini
2 Ako motor nema 20 kg elektronike i 400 kg nije motor
3 Motor zimi treba imati grijanje, a ljeti hladjenje
4 Tko nije suglasan sa prethodnim taj je puritanac i neka si nabavi APN

Po meni stvar ukusa i bilo koji stroj hladjen tekućinom je u prednosti.
Što se tiče kuhanih jaja to je kod zrakom hladjenih sudbina vozača, ja svoj poljoprivredni kultivator isključim čim mi se učini da je zastoj malo dulji. Povremeno razmišljam i da nakon isključenja pušem u njega. Iako moram priznati da se jako brzo ohladi pri vožnji definitivno nije za tople dane i sporu vožnju kroz gužvu.
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 13:13

Je li tko probao izmjerit temperaturu oko jaja u ljetnom zastoju ?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 13:55

Easy rider je napisao/la:
Je li tko probao izmjerit temperaturu oko jaja u ljetnom zastoju ?

Ne ali dobro je imati bocu sa vodom pri ruci pa radi hladjenja politi jaja odnosno:
Na zrakom hladjene masine - Vodom hladjena jaja i pbrnuto, tako imamo jednostavno rješenje i najbolje od oba sustava.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 14:17

A sad ozbiljno pitanje za zračnjake i hladnjake.
kad vozite koje jaje vam se prije ugrije ljevo ili desno.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 14:17

Ovdje svi pisu da zracnjaci puno vise griju jaja.
Pa kako to da mene puno vise grije vodenjak (ventura) nego zracnjak (warrior) ?
Evo ovih dana sam vozio i jednog i drugog tako da je ovo provjereno.

I da, nadam se da niko nije moj prije post krivo shvatio, nisam rekao da motor mora imati 400 kila, 100 konja i hrpu elektronike. Napisao sam da i to ima svoju svrhu. Kao i jurilice, kroseri, divlje prerade i naked jurilice. Svaki bedak ima svoje zadovoljstvo. Ja bi bar jos 2 motora razlicitih koncepcija u garazi. Ocito samm veliki bedak  Very Happy 

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 15:18

za one sto im je mali i sto ih grije :
..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Growing_your_motorcycle
free image host

 Cool 
[Vrh] Go down
Gost
Gost




..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 16:57

hm, da, sve mašime istih karakteristika i iskoristivosti griju podjednako. Ipak ta toplina mora nekuda otići. E sad, da li je iskoristivost na zračnjaku jednaka vodenjaku... mislim da nije i da je iskoristivost manja, barem u krajnjim režimima korištenja.

Istina da, zračnjaci više griju jajca jer je strujaje zraka više okomitije i gotovo pod jajcima nego kod vodenjaka di je disperzija topline na hladnjaku koji je ispred i udaljeniji od jaja. I još kada se upali ventilator toplina se raspline. Ali zato su noge na udaru....

Isto tako da je izoliranim oklopima rješena odvodnja toplog zraka grijanje bi bilo manje kao kod sportiva ili rasnih tourera koji ovaj zrak po potrbi preusmjeravaju za grijanje vozača.

Kada jednog dana iskoristivost mašina dosegne gornju granicu, vjerujem da će se ponovo uvoditi zrakom hlađene mašine, prisilno ili ne svejedno.

[Vrh] Go down
Ivan-Shadow
man
man
Ivan-Shadow


Broj postova : 321
Godina imam : 46
Prebivalište : Kastav
Vozim : Honda Shadow VT 750 ACE
Na forumu od : 18.11.2012

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 17:18

Po mojem skromnom znanju, kod motora sa vodenim hladjenjem  servis  interval je skoro duplo duzi. Na mojoj hondi svakih 12000 Wink. A vozio sam ovih dana po ovoj przioni i motor uziva kao i ja Smile


Zadnja promjena: Ivan-Shadow; uto 10 lip 2014, 17:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 17:18

vroc-bobi je napisao/la:
za one sto im je mali i sto ih grije :
..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Growing_your_motorcycle
free image host

 Cool 

Bitno je da je tvoj veliki i hladan - mrtav hladan  Twisted Evil Twisted Evil 

Još se nisam dobro nasmijao iako je krenulo u dobrom pravcu odoh ja po bocu vode kao hladnjak za jaja i vožnju - pročitam večeras ostalo ... ako uz put izmislim hladnjak za jaja patentirat ću to i obogatiti se ....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 17:20

Ivan-Shadow je napisao/la:
Po mojem skromnom znanju, kod motora sa vodenim hladjenjem  servis  interval je skoro duplo duzi. Na mojoj hondi svakih 12000 Wink. A vozio sam ovih dana po ovoj przioni i motor uziva kao i ja Smile

Prije odlaska na vožnju ispravak netočnog navoda.
Kod mene je 3000 km za zamjenu ulja pa to znači 4 x duži  What a Face Twisted Evil 
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimeuto 10 lip 2014, 22:18

Kod pojedinih zračnjaka trebalo bi uz servisni,uvesti i interval izmjene jaja. lol! 
[Vrh] Go down
Reponja
man
man
Reponja


Broj postova : 266
Godina imam : 35
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Virago XV250
Na forumu od : 21.01.2013

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 00:36

Možda na starijim godištima...  dancingbanana 
[Vrh] Go down
Medevelin
cro chopper forum
cro chopper forum
Medevelin


Broj postova : 643
Godina imam : 44
Prebivalište : Medulin
Vozim : Midnight star 1300, CB400 four
Na forumu od : 28.10.2013

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 08:12

Ja osobno volim da su mi jaja na toplom!  biker2







A ako su hladna, volim da ih netko ugrije.  Very Happy 
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 08:19

Mene je ljuto zanimalo kako ce to biti ljeti na zracnjaku. E pa u voznji se to ne osjeca a u stajanju nije neka velika razlika u odnosu na vodenjaka. Cak je vodenjak i gori kad mu se upali ventilator. Osim toga, dobro je sto se ne moram misliti ima li vode, hoce li zakuhati ima li zimi antifriza da ne popuca sve

Ok sad neka i ostali procitaju knjige pa se ukljuce u raspravu teoretiziranjem bez iskustva (pa se onda pitamo zasto su nam politicari ovakvi)
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 09:09

Ja ne smin nista rec , nakon 26 godina strojarstva vidin da nista ne znan , zato samo pratim i ucim  Cool 
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 09:21

vroc-bobi je napisao/la:
Ja ne smin nista rec , nakon 26 godina strojarstva vidin da nista ne znan , zato samo pratim i ucim  Cool 
eto vidiš čovjek ući dok je živ,i zato šššš
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 11:32

magna je napisao/la:

Ok sad neka i ostali procitaju knjige pa se ukljuce u raspravu teoretiziranjem bez iskustva (pa se onda pitamo zasto su nam politicari ovakvi)

Ne znam na osnovu čega donosiš takav zaključak i potcjenjivački se obraćaš ostatku foruma.
Svaka čast tebi,tvom znanju i iskustvu,izboru motora...bla,bla,bla...ali isto tako siguran sam da ovdje egzistira još dovoljno forumaša koji imaju i znanje (pa čak i TEORETSKO ) i prakse,a i iskustva, a zbog takvih pristupa raspravi jednostavno okrenu stranicu dalje i ne žele trošiti energiju na *kenjavelu*...

PS
A i politika je nepoželjna....
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 11:52

...dakle ja nemogu vjerovati!!.
.. stvarno mi je bila namjera otvoriti jednu aktualnu temu o utjecaju topline na zračne motore no vidim da smo u stanju sve okrenut na zajebanciju, podjebavanje ili pak neke razmirice… ok malo zezanja ne škodi, naprotiv... no na pet strana svega par ozbiljnijih postova...stvarno mi to nije jasno!!...
…pa vas zato molim, ukoliko nemate ništa vezano za temu, jednostavno je preskiočite bez suvišnih komentara...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 13:12

Ma tema je super...di smo ono stali ?
[Vrh] Go down
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 13:18

mrljo#2 je napisao/la:
...dakle ja nemogu vjerovati!!.
.. stvarno mi je bila namjera otvoriti jednu aktualnu temu o utjecaju topline na zračne motore no vidim da smo u stanju sve okrenut na zajebanciju, podjebavanje ili pak neke razmirice… ok malo zezanja ne škodi, naprotiv... no na pet strana svega par ozbiljnijih postova...stvarno mi to nije jasno!!...
…pa vas zato molim, ukoliko nemate ništa vezano za temu, jednostavno je preskiočite bez suvišnih komentara...

Agree.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 13:27

Easy rider je napisao/la:
magna je napisao/la:

Ok sad neka i ostali procitaju knjige pa se ukljuce u raspravu teoretiziranjem bez iskustva (pa se onda pitamo zasto su nam politicari ovakvi)

Ne znam na osnovu čega donosiš takav zaključak i potcjenjivački se obraćaš ostatku foruma.


PS
A i politika je nepoželjna....

pa čitajući postove jednostavno sam došao do zaključka da se iznose mišljenja "prepisana" iz stručnih literatura. ako pišeš diplomski to je ok, ali svrha rasprava na forumu je opis osobnog iskustva, a na takva nisam naišao u ovoj temi. očigledno su oni koji imaju što reći negdje "na hlađenju".
svi mi znamo da je vodeno hlađen motor tehnički savršeniji i napredniji. kupovati zrakom hlađen motor je glupo ako ti je to glavni uvjet. meni je to samo nuspojava motora kojeg sam želio. mrljo je pitao za iskustva onih koji takve motore voze. umjesto toga dobio je gomilu pizdarija i filozofiranja. eto, sad sam pobliže objasnio razloge svog cinizma. nikoga ne omalovažavam niti podcjenjujem, ali da napominjem da pišu pizdarije (kao posljedicu neznanja) to da. kaže stara narodna da je bolje šutiti pa da svi misle da si glup, nego to govorom dokazati.
OK??
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 14:05

palomas je napisao/la:
Tekućina je daleko superiornija nad zrakom, kao medij za odvođenje viška temperature iz motora. Vodeno hlađeni motori imaju kanale okolo cilindara, isto tak i kroz glavu motora. Za "zdavlje" mašine to je daleko bolje, posebno ako se uzme u obzir da je na hladnjaku prigrađen i ventilator, koji se uključuje kad zatreba.

Pošto ekološke norme o emisiji štetnih plinova postaju sve strože, čak je i BMW-ov legendarni 100- godišnji boxer morao prijeći na vodeno hlađenje.

A šta je onda "zrakom/uljem hlađen boxer motor"? Naime tako opisuju najnoviji (od ove godine) BMW 1200 RT i GS Adventure  scratch ... Jedino je onaj BMW 1300 GT vodeno hlađen...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitimesri 11 lip 2014, 14:07

magna je napisao/la:


pa čitajući postove jednostavno sam došao do zaključka da se iznose mišljenja "prepisana" iz stručnih literatura. ako pišeš diplomski to je ok, ali svrha rasprava na forumu je opis osobnog iskustva, a na takva nisam naišao u ovoj temi. očigledno su oni koji imaju što reći negdje "na hlađenju".
svi mi znamo da je zračno hlađen motor tehnički savršeniji i napredniji. kupovati zrakom hlađen motor je glupo ako ti je to glavni uvjet. meni je to samo nuspojava motora kojeg sam želio. mrljo je pitao za iskustva onih koji takve motore voze. umjesto toga dobio je gomilu pizdarija i filozofiranja. eto, sad sam pobliže objasnio razloge svog cinizma. nikoga ne omalovažavam niti podcjenjujem, ali da napominjem da pišu pizdarije (kao posljedicu neznanja) to da. kaže stara narodna da je bolje šutiti pa da svi misle da si glup, nego to govorom dokazati.
OK??

Općenito...čemu cinizam ? U većini slučajeva krivo se shvati  sex 

Glede osobnih iskustava :

Zanotti,Merla,Tarze,Izigoing,Custom rider,Djoni Gitara i moja malenkost....svi smo iznijeli neko svoje osobno iskustvo,prvenstveno sa zračnjacima. Pročitaj temu otpočetka malo pažljivije prije nego donosiš zaključke.

Glede tehničkog savršenstva zračnjaka :

Ne bih se složio s tobom, jer da je to baš decidirano tako kako si naveo u svom postu, vrlo vjerovatno bi većina današnjih motora bila hlađena zrakom. Ako ne iz nijednog drugog razloga, a ono iz čiste matematike proizvođača, jer su jednostavniji i jeftiniji za proizvodnju, te je i profit razvoja i proizvodnje u konačnici daleko veći. A svi znamo što danas svakom proizvođaču znači profit !! Jednostavnost izvedbe i održavanja nitko ne dovodi u pitanje (i ja sam između ostalih, imao 3 zračnjaka,a i vozio sam ga do pred 8 mjeseci - Intruder 1500)

Eto, na koncu,jedan BMW je uveo vodeno hlađenje na kultni GS (zašto ???), a i zadnji bastion rebara, HD, pomalo uvodi parcijalno hlađenje vodom (opet zašto???). No oni to ipak moraju raditi jako,jako pažljivo i postupno, da im cijeli marketing i tradicija ne odu u klinac preko noći. Čak to ni ne navode u marketinškoj promociji Elektre, nego ga samo lukavo (jer tako MORAJU) nazivaju *poboljšani sustav hlađenja*.  guza  
A npr. BMW se recimo, jako,jako hvali sa istim tim sistemom i to navodi i ističe u svim marketinškim materijalima...Pametnom dosta....Ali bez brige...



[Vrh] Go down
Sponsored content





..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: ..zrakom hlađene mašine i vrućine..   ..zrakom hlađene mašine i vrućine.. - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
..zrakom hlađene mašine i vrućine..
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» S&S agregati

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: