Početna stranicaPretraľnikmolim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 molim savjet(prvi motor u pitanju)

Go down 
+12
freddie
Jastreb
freshman
bananajoe
maxart
wickedebaser
Safet(y)
jebiki
dragger
Rocker-C
merla
vrta_vz
16 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 13:05

palomas je napisao/la:
- u A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više

Ispada da za snagu od 35 kW motor ne smije biti teži od 175 kg, da bi se zadovoljio uvjet 0,2 kW/kg. Veći, jači i teži motori mogu se limitirati na 35 kW, ali će za vožnju biti jako tromi, a ovaj propis to ne dozvoljava.

Znači, nešto što nije teže od 175 kg?

Ispravka krivog navoda - motor ne smije biti lakši od 175 kg, jer u protivnom prelazi omjer 0,2 kW/Kg. Moja greška, nije bilo namjerno!
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 14:16

Prvo dobro doso' na na CCF, a onda moje mislenje oko spydera.

Uzmi si ti fino lepo spydera za 2000 eurica a ostatak iskoristi za kacigu pantalone jaknu i td... a ako to vec imas jos bolje onda ce ti ostati nesto para i za benzin.

ja sam prosle zime kupio spydera 350 (sto je ustvari 320cc) i prosao sve u svemu 2500km jer mi je novac bio problem .. nikako da bude para za duzu stazu.
s obzirom da smo se ja i cura vozili u duetu (ja skoro 100kg ona skoro 70kg) i da nije bilo problema ici 120 van grada (prilikom cega trosi oko 4.2-4.4 litra benzina od 98 oktana) mislim da bi pauk tvoih 70 kila bez problema vuko "tamo-amo"

naj duzu relaciju koju sam vozio u jedan dan je od skoplja do gevgelije i nazad oko 330km u nekih 5 sati pretezno autoputom koji lici na svajcarski sir pa i nije bilo moguce voziti vise od 50 kroz 1/4 tog puta

jedino sto mi se kod njega ne svidja je da je malo tvrdja amortizacija ali opet sa tvoih 70kg neces bas puno da osetis te stvari. i da malo drma izpod 90 i iznad 110 ... ali u granici 90-110 valjda zbog rezonance motor radi mirno i ne osecaju se vibracije preterano.

strafove koje sam morao da pritegnem ili koje sam izgubio su sledece (nije ih puno u opste)
- 2 strafa kod ventilatora na hladnjaku (nakon zateganja novih strafova sad nema potrebe ponovo pritegati jer dobro drzi)
- 1 straf of poklopca lanca (nikad ga nisam pritegnuo tako da je valjda ispao nekad davno..sad imam novi straf i isto ne treba pritegati)

najveci kvar koji sam imao je da je puko drzac od hladnjaka valjda zbog vibracija ili zato sto su kinezi savijali limariju hladnu bez grejanja ali nakon zavarivanja i to se sredilo i sad nema brige.

sve u svemu preporucujem regal raptor kao marku (po mogucnosti HAWK 350 ako naletis na takvog jer je komotniji i manje drma)

[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 14:48

vrta_vz je napisao/la:
ako idem na 500 kubika do 34 kW šta mogu dobiti u toj kategoriji a da zadovolji moje potrebe?

https://cro-chopper.forumcroatian.com/t11841-p-yamaha-xv-535-dx-virago-prilika

Moja preporuka.... Wink
Ima produžene komande i ape hanger, pa bi ti po pitanju udobnosi odgovarao.
Taman je 535 ccm i 45 KS (mislim da je to 33 kW)
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 20:49

Vladek je napisao/la:
vrta_vz je napisao/la:
ako idem na 500 kubika do 34 kW šta mogu dobiti u toj kategoriji a da zadovolji moje potrebe?

https://cro-chopper.forumcroatian.com/t11841-p-yamaha-xv-535-dx-virago-prilika

Moja preporuka.... Wink
Ima produžene komande i ape hanger, pa bi ti po pitanju udobnosi odgovarao.
Taman je 535 ccm i 45 KS (mislim da je to 33 kW)
iagree To je to.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 20:53

A ni en 500 nije loša odluka mislim da je oko 30ak kw.
[Vrh] Go down
Sponsored content





molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
molim savjet(prvi motor u pitanju)
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» savjet za prvi motor
» Molim savjet
» Molim savjet
» Prvi motor
» Prvi motor - a2 kategorija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Moj prvi chopper-
Forum(o)Bir: