Početna stranicaPretraľnikmolim savjet(prvi motor u pitanju) 610RegistracijaLogin

 

 molim savjet(prvi motor u pitanju)

Go down 
+12
freddie
Jastreb
freshman
bananajoe
maxart
wickedebaser
Safet(y)
jebiki
dragger
Rocker-C
merla
vrta_vz
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
vrta_vz
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 5
Godina imam : 29
Prebivalište : Varaždin
Vozim : još ništa...
Na forumu od : 23.01.2012

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 19:05

I eto ga,došlo je konačno vrijeme(roditelji popustili i tako to...) da i ja upitam ovdje šta,kako i zašto?
Znači pitanje je koji motor uzeti da ulazi u okvire A2 kategorije koju se spremam polagati..Do sada sam vozio samo tu i tamo frendov skuter(ali to po meni nije motor:D).
Ne smeta mi polovno,jer iskreno mislim da bi tako mogu puuuno bolje proči,Neki okvirni budžet bi bio 4000 eura,ali ako se da i za manje zašto ne..Rekli su mi roditelji da mogu vozit motor(vozio je djed,vozio je stari,pa evo..može se reči da nastavljam tradiciju)
malo sam se raspisao pa da prijeđemo na stvar.
Razmišljao sam prvo o Spyderu,verziji od 350ccm ali po pročitanom vidim da ću to više šarafiti nego voziti i da dosta ljudi ima problema s njime...Zatim venox ili tako nešto(ne palim se baš na imena i marke) mi zvuči čisto oke....a opet,dalo bi se ubost rabljenog viraga ili dragstara..
Konkretno,zanima me vaše mišljenje i preporuke,ipak ste tu vi iskusniji od mene.
Visok sam 180(+/-) i imam 70kg.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 19:17

Mislis se voziti samo po gradu ili i duze ture (400+ km)? Sam ili sa suvozacem?
Na tvoju visinu od "malih" motora jedino spyder. Savjet - ne idi ispod 500 ccm.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
vrta_vz
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 5
Godina imam : 29
Prebivalište : Varaždin
Vozim : još ništa...
Na forumu od : 23.01.2012

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 19:33

većinom grad ali i neki vikend getaway od najviše 150-200 km.
[Vrh] Go down
Rocker-C
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker-C


Broj postova : 1423
Godina imam : 47
Prebivalište : Čakovec-Nin
Vozim : H-D Softail Rocker-C ;H-D Sportster 883.
Na forumu od : 30.11.2009

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 19:36

iagree sa merlom... Za nekih 4000 Eurića bi se dalo naći neki strojić. Pronjuškaj malo po oglasima i možda nešto naleti dobar3
[Vrh] Go down
vrta_vz
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 5
Godina imam : 29
Prebivalište : Varaždin
Vozim : još ništa...
Na forumu od : 23.01.2012

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 21:20

ako idem na 500 kubika do 34 kW šta mogu dobiti u toj kategoriji a da zadovolji moje potrebe?
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 22:28

vrta_vz je napisao/la:
ako idem na 500 kubika do 34 kW šta mogu dobiti u toj kategoriji a da zadovolji moje potrebe?


.....mislim da je to malo s obzirom na tvoje godine i iskustvo.
Ja bih ti za početak predložio 1100ccm , smanjiš KW, atestiraš i pići....nakon misec dva pređeš na 1800 i pići. Twisted Evil

Pročitaj ovo dobro, ako nisu u Auto-školi naučio:

Članak 216.

(1) Osoba može steći pravo na samostalno upravljanje vozilom određene kategorije ako je:
1) duševno i tjelesno sposobna upravljati vozilom određene kategorije,
2) navršila minimalnu dob za upravljanje vozilom određene kategorije,
3) položila vozački ispit za upravljanje vozilom određene kategorije.
(2) Minimalna dob za upravljanje vozilom pojedine kategorije je:
navršenih 16 godina za upravljanje vozilima M, A1, F i G kategorije,
– navršenih 18 godina za upravljanje vozilima A2, B i C1 kategorije,
– navršenih 19 godina za upravljanje vozilima B+E, C1+E i C kategorije,
– navršenih 20 godina za upravljanje vozilima A i C+E kategorije,
– navršenih 21 godinu za upravljanje vozilima D, D+E i H kategorije,
– navršenih 24 godine za upravljanje vozilima A kategorije, bez posjedovanja iskustva upravljanja vozilom A2 kategorije.
(3) Ministar nadležan za unutarnje poslove propisat će posebne uvjete glede dobnih granica za vozače motornih vozila kategorije C u skupnom prijevozu ljudi te uvjete za upravljanje i način prijevoza na motornim vozilima policije.
(4) Ministar nadležan za poslove obrane propisuje uvjete za upravljanje i način prijevoza na vozilima oružanih snaga Republike Hrvatske.
(5) Ministar nadležan za unutarnje poslove u suglasnosti s ministrom nadležnim za poslove obrazovanja propisat će posebne uvjete glede dobnih granica za početak osposobljavanja te uvjete za upravljanje vozilima C1 i C kategorije za učenike srednjih prometnih i drugih strukovnih škola koji se obrazuju za zanimanje vozač motornog vozila u redovitom srednjoškolskom obrazovnom programu.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana, kaznit će se za prekršaj osoba koja u prometu na cesti upravlja motornim vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A2, A, B, B+E, C1, C1+E, C, C+E, D, D+E, F, G, H i M kategorije gdje u:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,


btw možda navršiš 18 i za par dana, ali to te ne obvezuje da možeš odma na 500...........
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 23:27

Honda shadow 600 kao npr.


http://www.njuskalo.hr/chopperi/honda-vt-600-c-shadow-oglas-1740596


To ulazi snagom ispod 35kw, provjereno pouzdan motor, ako ti dosadi ne gubiš na cijeni pri preprodaji...
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimepon 23 sij 2012, 23:32

...sto napade momka dragerru? .. pa lijepo je rekao da bi on nesto u skladu s A2 kategorijom koju upravo polaze... a drugi su mu odmah krenuli s prijedlozima, jer su ocigledno vidjeli samo cifru od 4000 ojra... Twisted Evil

..po meni, vrta_vz ima jako dobro razmisljanje i samo neka i dalje gleda u smjeru kako je i krenuo... a sto se tice tvoje visine i malih motora, pa daju se oni uvijek prilagoditi... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 00:02

scratch ako se ne varam shadow 750 kojeg sam vozio ima 33 kw study
shadow 600 ima 28 kw
dragstar 650 ima 28,8 kw
en 500 ima... (ovaj mu je možda premal obzirom na visinu...)
i ni jedan ne prelazi omjer snaga/masai 0,2 kW/kg

ako gledaš ne-chopper/cruisere onda je samo nebo granica...

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 00:03

vrta_vz je napisao/la:
većinom grad ali i neki vikend getaway od najviše 150-200 km.

... ali opet, za ovo i neki 250-350 ccm može za početak biti dosta...

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 01:01

Prvo - offtopic, ali moram primjetiti!
Ne razumijem zašto uvijek, ali baš uvijek kad čovjek napiše da bi kupio nešto što ulazi u A2 kategoriju(ili navede da ima do 18 godina), nađu se ljudi koji savjetuju nešto jače ili neodgovarajučih karakteristika.


I ja planiram uzeti nešto takvo, a nakon nekakvog dužeg razmišljanja i dalje mi ostaje dilema - Yamaha ili Kymco... to je valjda jednostavno tako. Ali mislim da ovisi puno o sreći, pošto na ovom forumu imamo dokaza da su i neki Venoxi odvozili zbilja puno bez nekakvih večih problema..
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 01:10

merla je napisao/la:
scratch ako se ne varam shadow 750 kojeg sam vozio ima 33 kw study
shadow 600 ima 28 kw
dragstar 650 ima 28,8 kw
en 500 ima... (ovaj mu je možda premal obzirom na visinu...)
i ni jedan ne prelazi omjer snaga/masai 0,2 kW/kg

ako gledaš ne-chopper/cruisere onda je samo nebo granica...

Shadowicu 750 i dragstara 650 teško će naći za 4000 E


Citat :
Safet(y):... a drugi su mu odmah krenuli s prijedlozima, jer su ocigledno vidjeli samo cifru od 4000 ojra... Twisted Evil

!?



@vrta_vz....I još nešto što se tiče visine i težine, sa 180cm nećeš stršati ni na 250ccm a 70 kg će vući i 125-ica...
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 01:16

wickedebaser je napisao/la:
Prvo - offtopic, ali moram primjetiti!
Ne razumijem zašto uvijek, ali baš uvijek kad čovjek napiše da bi kupio nešto što ulazi u A2 kategoriju(ili navede da ima do 18 godina), nađu se ljudi koji savjetuju nešto jače ili neodgovarajučih karakteristika.



Zato što su sami popušili krivu investiciju, pa na osnovu toga upute dobronamjeran savjet ljudima koji ih pitaju za mišljenje. Tvoje je da ti sam odlučiš na temelju danih odgovora što je za tebe najbolje.
Svi odgovori u ovoj temi ulaze u zadane parametre.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 08:46

wickedebaser je napisao/la:
Prvo - offtopic, ali moram primjetiti!
Ne razumijem zašto uvijek, ali baš uvijek kad čovjek napiše da bi kupio nešto što ulazi u A2 kategoriju(ili navede da ima do 18 godina), nađu se ljudi koji savjetuju nešto jače ili neodgovarajučih karakteristika.


.

a šta je od navedenih motora po tebi prejako ili neadekvatno? scratch
svi navedeni motori imaju snagu ispod ograničenja.

ako ćemo već o neadekvatnosti onda bi se moglo reći da je neadekvatno za prvi motor uzeti chopper/cruiser, jer se učiš na motoru koji , u usporedbi sa drugim vrstama motora, ima dosta lošu ciklistiku i voznost...

jedan cruiser sa cca 30 kw (oko 40 ks) je vrlo trom i spor u usporedbi sa nakedom iste kategorije i snage, a o voznosti da ne pričamo... ali mi ovdje ipak kupujemo srcem a ne glavom.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 09:39

Čovjeku lijepo piše da ima 17 godina, do sada je vozio samo skuter.
Po meni su to budalaštine jer, kao prvo, A2 kategorija je do 600 ccm i 35kw, pa se tako po tome treba i ravnati, a ne samo gledati cifru od 4000 eura, pa hajmo mu svi reći nešto što ga zapravo ne zanima. Mislim da je i Safety ciljao na nešto od ovoga što sam napisao ...

Tada to prelazi u (po mojoj prosudbi) više - manje loš savjet.
Toliko od mene o ovoj temi - ne bih se htio zapetljavati u rasprave, jer to nema smisla.
Cijenim svaki savjet i osobno mišljenje.


On topic - ja mislim da ću se, nakon dosta raspitivanja, ogledavanja oglasnika, čitanja uzduž i poprijeko ovog foruma, recenzija motora i nakon što sam probao oba motora voziti, odlučiti za venoxa 250 (nakon još nekog vremena kada skupim dovoljno novaca), a tada ću još vjerojatno otvoriti temu ovdje i priupitati kolege s foruma (vidim da je to dosta ljudi napravilo) znaju li što o tome motoru. Nakon toga slijedi odlazak ili neodlazak i kupnja.
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 09:42

I činjenica je da "učimo" voziti motor u autoškoli, ali isto tako učimo i cijeli život, nema baš puno situacija na koje nas autoškola može pripremiti, pa ne vidim zašto se nebi uzeo i chopper kao prvi motor. Navikneš se na njega i nakon nekog vremena ti je svejedno. Kupovanje srcem - apsolutno se slažem, ne planiram imati u svojem dvorištu neki motor koji nije chopper nikada. I sumnjam da će se to promjeniti...
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 09:51

[quote="wickedebaser" A2 kategorija je do 600 ccm i 35kw,
[/quote]

e jbg, nisam znao da je kategorija A2 ograničena na 600 ccm... dobar4

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 09:56

dragger je napisao/la:

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A2, A, B, B+E, C1, C1+E, C, C+E, D, D+E, F, G, H i M kategorije gdje u:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,


btw možda navršiš 18 i za par dana, ali to te ne obvezuje da možeš odma na 500...........

prema ovom članku, kubikaža nije ograničena!
i dalje stojim iza svega napisanog prije, a i tvoje je pravo da se sa tim ne slažeš dobar

p.s. odmah ti mogu nabrojati 10-ak članova ovog foruma koji su vozili 125/250 ccm i vrlo brzo, u roku godinu - dvije prešli na jače jer su zaključili da im treba nešto jače. Još najmanje toliko ih ima koji bi odmah prešli na jače, ali ih sprečavaju financije...
znači moje mišljenje je formirano na osnovu iskustva (mog i ljudi s kojima se družim i razgovaram o tome)

dobar

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 10:51

merla je napisao/la:
dragger je napisao/la:

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A2, A, B, B+E, C1, C1+E, C, C+E, D, D+E, F, G, H i M kategorije gdje u:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,


btw možda navršiš 18 i za par dana, ali to te ne obvezuje da možeš odma na 500...........

prema ovom članku, kubikaža nije ograničena!
i dalje stojim iza svega napisanog prije, a i tvoje je pravo da se sa tim ne slažeš molim savjet(prvi motor u pitanju) 943962

p.s. odmah ti mogu nabrojati 10-ak članova ovog foruma koji su vozili 125/250 ccm i vrlo brzo, u roku godinu - dvije prešli na jače jer su zaključili da im treba nešto jače. Još najmanje toliko ih ima koji bi odmah prešli na jače, ali ih sprečavaju financije...
znači moje mišljenje je formirano na osnovu iskustva (mog i ljudi s kojima se družim i razgovaram o tome)

molim savjet(prvi motor u pitanju) 943962
molim savjet(prvi motor u pitanju) 229277 još uzmimo u ubzir visinu Twisted Evil Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 34
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 11:31

moj prvi motor je bil venox, i brzo sam ga prerastao
sad da kupujem prvi motor i imam kategoriju uzeo bih nesto vece, jer ako je motor jaci ne znaci da je opasniji
npr koliko ti treba da s 125 ccm prestignes kamion, a koliko s necime od 40-50 ks Wink

na kraju naravno ovisi o tebi, ako si cist u glavi do 35 kW ce ti bit taman, a ako si majmun sje*at ces se i na 125 ccm

rendeer
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 11:38

sve pet! slažem se, zato i diskutiramo da bi razmjenili mišljenja.

a što se tiče ovog za kubikažu i razbijanje i s time se slažem - ako si idiot i ne paziš sam na sebe, neće nitko drugi paziti na tebe (izuzetak su ljudi kojima naleti neki majmun koji ih "nije vidio" pa se razbiju), ali naravno da ako si divljak da ćeš naj***t i na motoru od 125 ccm, pa čak i na nekom skuteru...a i na biciklu ponekad Very Happy

e sad, moje mišljenje kaj se tiče visine i mase čovjeka (ja imam 185 cm i oko 90 kila ), ovisi koliko se ti udobno osjećaš na motoru i treba isprobati i sjesti na motor i napraviti koji kilometar da bi sam vidio što ti odgovara What a Face
[Vrh] Go down
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2150
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 11:59

maxart je napisao/la:
merla je napisao/la:
dragger je napisao/la:

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A2, A, B, B+E, C1, C1+E, C, C+E, D, D+E, F, G, H i M kategorije gdje u:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,


btw možda navršiš 18 i za par dana, ali to te ne obvezuje da možeš odma na 500...........

prema ovom članku, kubikaža nije ograničena!
i dalje stojim iza svega napisanog prije, a i tvoje je pravo da se sa tim ne slažeš molim savjet(prvi motor u pitanju) 943962

p.s. odmah ti mogu nabrojati 10-ak članova ovog foruma koji su vozili 125/250 ccm i vrlo brzo, u roku godinu - dvije prešli na jače jer su zaključili da im treba nešto jače. Još najmanje toliko ih ima koji bi odmah prešli na jače, ali ih sprečavaju financije...
znači moje mišljenje je formirano na osnovu iskustva (mog i ljudi s kojima se družim i razgovaram o tome)

molim savjet(prvi motor u pitanju) 943962
molim savjet(prvi motor u pitanju) 229277 još uzmimo u ubzir visinu Twisted Evil Twisted Evil


ma nema tu nikakve veze visina....osim ako nemaš preko 2.15.....evo primjera...kad je spyder došel na tržište u motopulsu su napisali da nije za niže od 1,80 jer neče moči doči do nožnih komandi...koliko je visoka micica/iva???...i vozila je spydera bez problema dobar3 ...znači,visina nije presudan faktor nego vlastiti osječaj udobnosti i komocije.....a sa 17 godina i da je prvi motor...mislim da je 250ccm sasvim dovoljno i da če ga voziti duže vrijeme
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 12:09

Poceo sam davnih godina sa Tomosom 15 , pa elektronik 90 , preko MZ 250 i do danas dosta toga vozio najaci bio ZZR 1200 ...
Sinu za 12ti rodjen uzeo Viraga 125 , danas mu 16 veli da mu to premalo i preslabo , poneki put sedne na mojega ili zajasi od kuma XT 600 ..
Moje iskustvo ti govori nista manje ispod 500cm³ bezobzira na tvoje iskustvo, brzo ces se navknut ,moci ces duze uzivat u tom motoru ...

Ko je blesav i lud sa 18 . , bit ce i sa 50 g. ako ih dozivi , tak da je svejedno koju kubikazu i snagu motora vozis ...
Samo oprezno i opusteno , uvjek moras biti ti gazda motoru a ne on tebe , dobro je imati dozu straha kome je to bog dao i zdrav razum ... jer najboljeg i najhrabrijeg vozaca nema , takovi su svi vec pod zemljom .
[Vrh] Go down
freddie
cro chopper forum
cro chopper forum
freddie


Broj postova : 1076
Godina imam : 62
Prebivalište : Ne tamo di bi htio
Vozim : Vozim
Na forumu od : 07.07.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 12:32

Evo recimo jedan EN 500 bi ti dobro došo.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitimeuto 24 sij 2012, 12:58

- u A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više

Ispada da za snagu od 35 kW motor ne smije biti teži od 175 kg, da bi se zadovoljio uvjet 0,2 kW/kg. Veći, jači i teži motori mogu se limitirati na 35 kW, ali će za vožnju biti jako tromi, a ovaj propis to ne dozvoljava.

Znači, nešto što nije teže od 175 kg?
[Vrh] Go down
Sponsored content





molim savjet(prvi motor u pitanju) Empty
PostajNaslov: Re: molim savjet(prvi motor u pitanju)   molim savjet(prvi motor u pitanju) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
molim savjet(prvi motor u pitanju)
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» savjet za prvi motor
» Molim savjet
» Molim savjet
» Prvi motor
» Prvi motor - a2 kategorija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Moj prvi chopper-
Forum(o)Bir: