Početna stranicaPretraľniksavjet za prvi motor 610RegistracijaLogin

 

 savjet za prvi motor

Go down 
+11
cro.chopper
mrljo#2
emirharley
maxart
rocky 61
maximiliandeangelis
argon5
freshman
mavo
webrider
neo
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
neo
cro chopper forum
cro chopper forum
neo


Broj postova : 7
Godina imam : 35
Prebivalište : Sisak
Vozim : Shadow 750 spirit
Na forumu od : 21.07.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 00:12

Pozdrav!
Kupujem si konacno svoju prvu machinu... E sad, s obzirom da mi je buđet do 3000€ za sad sam nasao i uzeo kao uzu selekciju (po savjetima ovog foruma i ostalog svjetskog interneta):
Kymco Venox 250
Regal Raptor 250/350

Imam 189cm visine i strah me da mi kymco nije premali (ali svakako moram sjest i probat)... Molim vas za pomoc/prijedloge... Raptor npr ima 13-ak KW (18 KS), a Kymco 19.6 KW (26,8 KS)... s tim da je oboma 130km/h max... ne znam koliku to ulogu igra, pa ako moze malo pomoci i oko toga...
(Keewaya i Hyosunga sam nekako odbacio iz odabira jer mi nisu pretjerano zgodni, no offense)
PUNO hvala! I love you
[Vrh] Go down
http://www.kkkodra.hr
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 02:21

Uzmi u obzir i Kawasaki EL 250.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 08:13

2 cm si manji od mene. Ja vozim Spyder 350 i sa original sicem imam osječaj da mi fali 3-4 cm. Doduše sad je gore drugi sic koji je pomaknut gore i unazad i nekako je taman. Rame su podjednako male no Spydera spašava to što su noge ispružene pa je taman na granici za našu visinu. Ako se dvoumiš prvo mora tebi biti ugodan položaj za ''krstarenje'' (jer drugog stila vožnje baš i nema), a zatim ipak treba obratit pažnju i na sveukupni dojam da ne bi kasnije skužio da motocikl ''nestane'' ispod tebe. Povedi nekog svoje visine i pogledaj kako izgleda simbioza motora i vozača iz daljine .-)


Što se pak tiče snage, više je bolje. Ne toliko radi krajnjih brzina nego kod pretjecanja gdje svaki konj dobro dođe - osim suvozača. hihi


btw i moj je na prodaju...
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1572
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 09:12

Obzirom na tvoju visinu teško da će ti motor te jačine biti dovoljno velik.
Ali uvijek postoji mogućnost nekakvih dorada da si olakšaš položaj u vožnji.
[Vrh] Go down
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2150
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 09:46

isključivo RRS...
ali ne slušaj mene...ja sam subjektivan lol!
[Vrh] Go down
argon5
girl
girl
argon5


Broj postova : 220
Godina imam : 54
Prebivalište : Virje
Vozim : yamaha dragstar 125
Na forumu od : 10.07.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 10:20

.koshchall. je napisao/la:
2 cm si manji od mene. Ja vozim Spyder 350 i sa original sicem imam osječaj da mi fali 3-4 cm. Doduše sad je gore drugi sic koji je pomaknut gore i unazad i nekako je taman. Rame su podjednako male no Spydera spašava to što su noge ispružene pa je taman na granici za našu visinu. Ako se dvoumiš prvo mora tebi biti ugodan položaj za ''krstarenje'' (jer drugog stila vožnje baš i nema), a zatim ipak treba obratit pažnju i na sveukupni dojam da ne bi kasnije skužio da motocikl ''nestane'' ispod tebe. Povedi nekog svoje visine i pogledaj kako izgleda simbioza motora i vozača iz daljine .-)


Što se pak tiče snage, više je bolje. Ne toliko radi krajnjih brzina nego kod pretjecanja gdje svaki konj dobro dođe - osim suvozača. hihi


btw i moj je na prodaju...


znam da nema veze s ovim, sorry admin... ali čestitam koshchallu rođendan Very Happy

rodjendan2 cuga rodjendan
[Vrh] Go down
maximiliandeangelis
man
man
maximiliandeangelis


Broj postova : 134
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Harley Davidson V Rod
Na forumu od : 28.06.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Naslov: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 13:02

Ne žuri! 3000E je dovoljno za prvi motor, pogotovo danas kad je recesija i ljudi prodaju motore koji vrijede 4000-4500E za 3000.
Traži po internetu dok ne nađeš motor koji ti se sviđa po izgledu (a i s obzirom na tvoju visinu). Zatim pregledaj oglase i vidi
da li se prodaje nešto takvo, polovno. Pogledaj ga u stvarnosti (slike često varaju), sjedni, osjeti feeling a ako je ikako moguće,
napravi đir i osjeti da li je 'to - to'.
Znam da je ljeto i da te svrbi lova ali ako kupiš krivo, imat ćeš glavobolju tj. nećeš biti sretan.
Koliko poznajem hrvatsku moto scenu, u Sisku ima dobrih motora pa obiđi malo bikerska okupljališta, pogledaj pile u živo,
porazgovaraj s ekipom. Uvijek 'ima netko' tko prodaje dobar motor ispod cijene...
Osim ako ne želiš novi motor, a onda si stvarno limitiran cijenom.
Sretno! dobar
[Vrh] Go down
http://www.urbantribe-tattoo.net
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimesub 23 srp 2011, 22:28

Na tvoju visinu ti ne odgovara Venox , virago , aqila ( 250 ccm),a za 3000 eurića danas možeš kupiti i 'ozbiljan' motor.
[Vrh] Go down
neo
cro chopper forum
cro chopper forum
neo


Broj postova : 7
Godina imam : 35
Prebivalište : Sisak
Vozim : Shadow 750 spirit
Na forumu od : 21.07.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimened 24 srp 2011, 20:57

prvo hvala puno svima! dobar
hmm Kawasaki el 250 mi isto nije bas ono sto trazim... svejedno hvala webrideru.
.koshchall. skoro cu ic na more do sibenika pa ako prodajes i ako nije bed ti se javim preko pm-a da se dog pa mozda da malo pogledam tvoju pilicu (ako si u zd).
mavo zemljace pozdrav Very Happy
maximiliandeangelis, njuskam stalno po netu, ne znam jel ima jos neko kvalitetno mjesto za pogledat a da nije njuskalo..?
[Vrh] Go down
http://www.kkkodra.hr
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimened 24 srp 2011, 21:04

svaki je dobar samo nek je Kawasaki nemoj me glup nemoj me svaka cast HD
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1572
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimened 24 srp 2011, 22:58

Meni je zapelo ovako nešta za oko u toj cijeni:

http://www.njuskalo.hr/chopperi/suzuki-ls-savage-652-cm3-oglas-3114549
[Vrh] Go down
neo
cro chopper forum
cro chopper forum
neo


Broj postova : 7
Godina imam : 35
Prebivalište : Sisak
Vozim : Shadow 750 spirit
Na forumu od : 21.07.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 00:55

mavo je napisao/la:
Meni je zapelo ovako nešta za oko u toj cijeni:

http://www.njuskalo.hr/chopperi/suzuki-ls-savage-652-cm3-oglas-3114549
Jako zgodan... samo me brine sto je jaci, a ja sam zadnji put sjeo na motor pred 7godina :''( (na vozackim :''''( )
Pa mi je u glavi flim da kao prvo moram proc barem jedno ljeto s nekim manjim tako, pa onda kasnije prodam-kupim jace... dunno...
[Vrh] Go down
http://www.kkkodra.hr
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 10:00

neo je napisao/la:
mavo je napisao/la:
Meni je zapelo ovako nešta za oko u toj cijeni:

http://www.njuskalo.hr/chopperi/suzuki-ls-savage-652-cm3-oglas-3114549
Jako zgodan... samo me brine sto je jaci, a ja sam zadnji put sjeo na motor pred 7godina :''( (na vozackim :''''( )
Pa mi je u glavi flim da kao prvo moram proc barem jedno ljeto s nekim manjim tako, pa onda kasnije prodam-kupim jace... dunno...

Bez da ulazim u savjete tipa sta da kupis, jer je to "harmonika", imam samo jedno pitanje koje bi te trebalo okuražiti u tvojim odlukama: šta je lakše voziti - fiću ili recimo golfa peticu (sa, recimo, servo volanom)?
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 10:22

...a gle, po meni, u redu je kaj imas respekt prema uvjetno receno vecem motoru no, ukoliko imas mogucnost kupiti veci odnosno jaci motor, da te pri tom ne koce popratni troskovi kao sto su registracija i osiguranje...onda kupi....
...nemoj mislit da ak' imas manji motor da ces s njim lakse, ak' je covjek pametan moze sjest na pilu od 100 konja isto kao na onu od 15, sve je stvar je svijesti....
...pamet u glavu nema brige dal je makina jaca ili slabija jos uvijek si ti taj koji doziras gas... ak' mislis da to nemres kontrolirat, nemoj ni sjedat na motor....

dobar
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 10:22

http://www.njuskalo.hr/chopperi/suzuki-ls-savage-652-cm3-oglas-3114549
Prekrasan jednocilindraš , gotovo neuništiva mašina prekrasnog zvuka , pogon na remen , vozniji pet puta od mog Jinluna,
ako je vjerovat kilometraži gotovo da i nije vožen i na kraju cijena se tu može lkizati na bar 20 000 kn.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 11:52

neo je napisao/la:
njuskam stalno po netu, ne znam jel ima jos neko kvalitetno mjesto za pogledat a da nije njuskalo..?

www.motostranice.com

vidi pod "MOTO OGLASNICI"

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 13:23

imam ti ja venox-a za prodat,ko nov Very Happy ...
[Vrh] Go down
freddie
cro chopper forum
cro chopper forum
freddie


Broj postova : 1076
Godina imam : 62
Prebivalište : Ne tamo di bi htio
Vozim : Vozim
Na forumu od : 07.07.2008

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 13:47

neo je napisao/la:
Pozdrav!
Kupujem si konacno svoju prvu machinu... E sad, s obzirom da mi je buđet do 3000€ za sad sam nasao i uzeo kao uzu selekciju (po savjetima ovog foruma i ostalog svjetskog interneta):
Kymco Venox 250
Regal Raptor 250/350

Imam 189cm visine i strah me da mi kymco nije premali (ali svakako moram sjest i probat)... Molim vas za pomoc/prijedloge... Raptor npr ima 13-ak KW (18 KS), a Kymco 19.6 KW (26,8 KS)... s tim da je oboma 130km/h max... ne znam koliku to ulogu igra, pa ako moze malo pomoci i oko toga...
(Keewaya i Hyosunga sam nekako odbacio iz odabira jer mi nisu pretjerano zgodni, no offense)
PUNO hvala! I love you


Ispod 500 cm nemoj niš kupovati.
[Vrh] Go down
maximiliandeangelis
man
man
maximiliandeangelis


Broj postova : 134
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Harley Davidson V Rod
Na forumu od : 28.06.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 19:36



Bez da ulazim u savjete tipa sta da kupis, jer je to "harmonika", imam samo jedno pitanje koje bi te trebalo okuražiti u tvojim odlukama: šta je lakše voziti - fiću ili recimo golfa peticu (sa, recimo, servo volanom)?[/quote]


dobar
[Vrh] Go down
http://www.urbantribe-tattoo.net
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1572
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 20:30

neo je napisao/la:
mavo je napisao/la:
Meni je zapelo ovako nešta za oko u toj cijeni:

http://www.njuskalo.hr/chopperi/suzuki-ls-savage-652-cm3-oglas-3114549
Jako zgodan... samo me brine sto je jaci, a ja sam zadnji put sjeo na motor pred 7godina :''( (na vozackim :''''( )
Pa mi je u glavi flim da kao prvo moram proc barem jedno ljeto s nekim manjim tako, pa onda kasnije prodam-kupim jace... dunno...

Kao što su ti dečki već napisali to te ne treba brinuti. Ja nisam vozio ozbiljno motor prije kupovine 14 godina,kupio sam hondu 750 i bez problema
ju vozio, ispočetka opreznije a s kilometrima vožnje sve sigurnije i brže. I tada kao i sada mi je žao što tad nisam mogao srediti 50% osiguranje jer bih u
tom slučaju kupio još veči motor ali mi je 4500 kn za osiguranje bila prevelika pljačka, jer mislim da mi je motor premali za moju visinu unatoč preinakama
koje sam radio.
Kupit češ mali motor i za dva tjedna skužiti da ti je premali i da si trebao kupiti veči i imat češ zafrkanciju oko prodaje i kupovine večeg.
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimepon 25 srp 2011, 20:53

mavo je napisao/la:
neo je napisao/la:
mavo je napisao/la:
Meni je zapelo ovako nešta za oko u toj cijeni:

http://www.njuskalo.hr/chopperi/suzuki-ls-savage-652-cm3-oglas-3114549
Jako zgodan... samo me brine sto je jaci, a ja sam zadnji put sjeo na motor pred 7godina :''( (na vozackim :''''( )
Pa mi je u glavi flim da kao prvo moram proc barem jedno ljeto s nekim manjim tako, pa onda kasnije prodam-kupim jace... dunno...

Kao što su ti dečki već napisali to te ne treba brinuti. Ja nisam vozio ozbiljno motor prije kupovine 14 godina,kupio sam hondu 750 i bez problema
ju vozio, ispočetka opreznije a s kilometrima vožnje sve sigurnije i brže. I tada kao i sada mi je žao što tad nisam mogao srediti 50% osiguranje jer bih u
tom slučaju kupio još veči motor ali mi je 4500 kn za osiguranje bila prevelika pljačka, jer mislim da mi je motor premali za moju visinu unatoč preinakama
koje sam radio.
Kupit češ mali motor i za dva tjedna skužiti da ti je premali i da si trebao kupiti veči i imat češ zafrkanciju oko prodaje i kupovine večeg.
preporućam veći motor jer već nakon prve 1000 km jenostavno ćeš se stopiti sa motorom ,ako je manji ostaje problem prodaje pa opet kupovine pljuga
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
neo
cro chopper forum
cro chopper forum
neo


Broj postova : 7
Godina imam : 35
Prebivalište : Sisak
Vozim : Shadow 750 spirit
Na forumu od : 21.07.2011

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimeuto 26 srp 2011, 01:00

e jbga onda, ako necu gledat jacinu motora... onda se asortiman exponencijalno prosiruje... onda imam sta radit i trazit do zime dok si ne nadjem neki po volji Very Happy
Dja... al i dalje mi je buđet 3000€... i vi kazete da s tim istim parama mogu nac veci-jaci motor a da je kvaliteta na mjestu?
(npr neki suzuki? Smile )
Hvala svima na svem infu do sad! :*
[Vrh] Go down
http://www.kkkodra.hr
Matejjj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 5
Godina imam : 40
Prebivalište : HR
Vozim : BMW
Na forumu od : 23.07.2013

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimečet 01 kol 2013, 10:05

Ostavi se ti savjeta, kupi sebi stroj kojim ces sebe zadovoljiti i biti sretan.
[Vrh] Go down
TommyZG
cro chopper forum
cro chopper forum
TommyZG


Broj postova : 1130
Godina imam : 46
Prebivalište : Zagreb - Podsused
Vozim : kolica - djecja
Na forumu od : 27.12.2008

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimečet 01 kol 2013, 10:11

Matejjj je napisao/la:
Ostavi se ti savjeta, kupi sebi stroj kojim ces sebe zadovoljiti i biti sretan.

potpisujem

dobar3 
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/257482367773141/
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1572
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitimečet 01 kol 2013, 22:04

Kud ste vi zabrijali, ova tema je od prošle godine, ako ga nije kupio do sada vjerojatno ni neće.
[Vrh] Go down
Sponsored content





savjet za prvi motor Empty
PostajNaslov: Re: savjet za prvi motor   savjet za prvi motor Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
savjet za prvi motor
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» molim savjet(prvi motor u pitanju)
» Prvi motor
» Prvi motor - a2 kategorija
» Prvi motor - od planova do kupnje
» Harley-Davidsonov prvi electricni motor

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Moj prvi chopper-
Forum(o)Bir: