Početna stranicaPretraľnikKawasaki Versys, skoro pa chopper.. 610RegistracijaLogin

 

 Kawasaki Versys, skoro pa chopper..

Go down 
+53
Jastreb
Ash
KLResho
MP86
NadanVN
maxart
Sos
emirharley
klesoo
buba
Karlo
Genesis051
poč85
gusgus
Cube
freddie
HyperCube
Bosqeto
mustra
wragec33
Bart
Oyeyeye
Zlac
lukylipik
ica
Disko Nindza
ivek
webrider
One Night Stand
Cere
cro.chopper
stain
Rocker-C
rocky 61
magna
Mačak
GreatJumbo
Safet(y)
Vladek
Tomo-vz
mavo
Kum
pinky
asy
swileni
mbani83
Kingman
dragger
aante
oktalz505
Dr.Ma$$a
zed12
palomas
57 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 16:42

Dakle, kao što sam jučer i najavio, odlučio sam se za putni motor, tj. Kawasaki Versys 650 - nešto što je jako teško svrstati u bilo koju klasičnu podjelu motora..

Prvi i svježi dojmovi - nakon što sam se uspio izvući iz centra Rijeke, za mene nepoznatih ulica i gradske prometne vreve, nije mi trebalo dugo da pohvatam (većinu) konaca, po pitanju vožnje za mene sasvim drugačijeg motora.

Prvo su mi noge po navici tražile fuzrastere negdje naprijed, ali i to se savlada prilično brzo. Kad se noge konačno smjeste tamo gdje im je mjesto, motor se vozi s nevjerojatnom lakoćom. U vrlo udobnom i opuštenom položaju na otvorenoj cesti moguće je krstariti, uz osjećaj da vozite motor s automatskim mjenjačem.

Vozio sam se po autocesti do Varaždina, u šestoj brzini može se voziti od cca. 90 kmh, pa do blizu 200 kmh.

Autobusom do Rijeke

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5566

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5567

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5568

Prvo stajanje i usputno tankanje na odmorištu Ravna Gora

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5569

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5570

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5573

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5574

Drugo stajanje iza naplatnih kućica Sv. Helena kod Zeline

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5576

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. IMG_5577


Zadnja promjena: palomas; čet 18 kol 2011, 16:31; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 17:03

Do sad sam bio naviknut na veći vjetrobran, a danas je oko Rijeke (Grobnik i dalje prema G. Kotaru) baš puhala bura.. Unatoč buri, Versys ne osjeća prejako nalete bočnog vjetra, a turbulencije kod preticanja kamiona i šlepera skoro se uopće ne zamjećuju u vožnji.

Jednako tako, slabo se zamjećuju i (velike) brzine vožnje, i to je u stvari najveći problem - teško je biti karakter, i držati neku optimalnu brzinu vožnje i putovanja, kad samo par milimetara jačeg zakretanja ručice gasa daje 150 ili više kmh..

Motor je za mene puni pogodak, od Rijeke do Varaždina odvezao sam kao da se vozim na pivo, niti me je "pozadina" zaboljela od sjedenja, niti osjećam umor od vožnje, a motor se je u prosjeku vrtio na 5.000 - 5.500 rpm.
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 17:22

Čestitke , promjeni sliku u avataru da ne zavaravaš javnost. biker2
[Vrh] Go down
Dr.Ma$$a
cro chopper forum
cro chopper forum
Dr.Ma$$a


Broj postova : 1270
Godina imam : 36
Prebivalište : zagreb
Vozim : dragstar 1100
Na forumu od : 24.04.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 19:01

svaka cast
[Vrh] Go down
oktalz505
man
man
oktalz505


Broj postova : 168
Godina imam : 52
Prebivalište : Sladojevci - SL
Vozim : Keeway Supershadow 250
Na forumu od : 26.06.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 19:12

svaka cast kad sad cura navale slinim
Smile Smile Smile
[Vrh] Go down
aante
man
man
aante


Broj postova : 269
Godina imam : 45
Prebivalište : nekad Split sad Zagreb
Vozim : inazuma 1200
Na forumu od : 12.05.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 20:25

prijatelju cestitam, taj motor sam ja gleda kad je tek izasa, prova sam ga vozit i svidilo mi se, narocito polozaj sjedenja, jedino sta mi se ucinilo lose je da je premekan, ali i to se da sredit.
sritno i uzivaj.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 22:11

......sretno sa novom zvjerčicom....dobar je to motor......

btw zar misliš da ti virujem da manje puše nego na aqili..... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Kingman
cro chopper forum
cro chopper forum
Kingman


Broj postova : 541
Godina imam : 49
Prebivalište : Sesvete
Vozim : GSX 1400
Na forumu od : 31.05.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 22:16


Čestitke i želim ti puno sretnih kilometara s novim ljubimcem dobar Bez obzira što Versys nije moj tip motora, moram reći da nisam čuo lošu stvar o dotičnom....samo pohvale po svim pitanjima roker Plus što ti se s njim otvaraju i nove mogućnosti po "malo lošijim cestama" a da vožnja i dalje bude udobna i ugodna....što s prijašnjim motorom nisi mogao, kao ni ja s ovim svojim. U svakom slučaju, super si "pazario" i mislim da ćeš biti prezadovoljan dobar
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 22:46

Hvala vam svima na čestitkama, kad bude prilike morat ćemo malo i zalijati, da motor što duže potraje.

aante je napisao/la:
prijatelju cestitam, taj motor sam ja gleda kad je tek izasa, prova sam ga vozit i svidilo mi se, narocito polozaj sjedenja, jedino sta mi se ucinilo lose je da je premekan, ali i to se da sredit.
sritno i uzivaj.

Versys je tvornički podešen za vozača od 68 kg (ili 150 lb), ali sve se to može podesiti prema stvarnim potrebama, i naprijed i otraga.


Citat :
btw zar misliš da ti virujem da manje puše nego na aqili.....

Što se brže voziš, sve ti jače puše! Ali mislio sam na bočne udare bure (i turbulencije od kamiona), Versys ih prilično dobro podnosi, ali bolje je ipak malo oduzeti gas, nego dopustiti iznenađenje.

Kingman, ja sam i sa Aquilom bio na vrhu Ivanščice, planine visoke preko 1000 metara, po razrovanom i strmom makadamskom putu (na mjestima su to bile vododerine, a ne put). To je prokleto dobar i siguran motor, ja sa Versysom trebam još dosta treninga sigurne i spore vožnje, za dostići nivo vještina koje sam imao s Aquilom.

S Aquile se praktički nije moglo pasti niti na najtežem terenu, blatu ili mokroj travi, jer obje noge bh spustio na zemlju, i dobio bih 4WD pogon. Wink
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 55
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimepet 13 svi 2011, 23:00

Čestitke na motoru ... svatko uzme ono šta mu je po volji ...

Čini mi se da je ovde prevladala boja motora koja se sjedinjuje s kacigom ...
Very Happy Twisted Evil
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 00:19

to je meni najljepsi supermoto koji sam vidio,stvarno je prekrasan,uvijek bacam slinu kad ga vidim...nisam ga nikad vidio u crvenoj boji,ali mu odlicno stoji...palomas,zelim ti puno sretnih i ugodnih km na novoj pili rendeer
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 00:30

cheers cheers Čestitam!

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 09:09

Častitkama se i ja pridružujem, mogu ti reći da se i meni dopada, sve 5., neka ti je sa srećom i da ti pruži dosta ugodnih trenutaka u vožnji i da nikada ne saznaš za bilo koju negativnu stvar, naprotiv da otkrivaš svaki dan sve ljepše i bolje stvari i uživaš u bezbjednoj vožnji........ dobar dobar dobar cuga
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 09:50

Cestitam na novoj pili. Sada cu te valjda i cesce vidjati tu u ovim istocnim krajevima. Ako ne, povuci cu ove cestitke :-).

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 12:20

dobar

Od prije par mjeseci ima ga i moj buraz pa sam i sam napravio nekih kilometara na njemu.
Stvarno je lako upravljiv i oduševila me lakoča s kojom se prestiže.
Jedina zamjerka mi je što s mojom visinom su noge malo previše skvrčene i nakon sat vremena voženje
i malo više šaltanja, pogotovo u odnosu na moj motor, počne me bolit lijeva strana dupeta do neizdrživosti, iako nisam
sasvim siguran da je to baš od šaltanja i skvrčenog položaja.
Brat mi inače živi u Čakovcu pa ako sretneš crnog versysa sa SK tablicama svrnite negdje na cuga ja častim, da razmijenite iskustva iako ste friški versysaši.
[Vrh] Go down
Tomo-vz
cro chopper forum
cro chopper forum
Tomo-vz


Broj postova : 1398
Godina imam : 52
Prebivalište :
Vozim : QM250
Na forumu od : 15.04.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 12:34

Prijatelju iznenadil si me nema kaj.Čudim se da nisi to prije objavio da mijenjaš bayk,ipak promjena mi se sviđa.Nadam se da buš užival u pili dok se ne sretnemo kaj ju krstimo.Nadam se da buš dal jen đir hahahahaha... roker bok
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 12:37

Želim ti puno ugodnih i sigurnih kilometara! dobar
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 12:57

Nisam ocekivao takav potez od jednog VIP clana... noz u ledja... bas ti hvala... What a Face






































lol!

...sretno ti bilo s novom pilom... na promjenu te vjerojatno vodila odluka da zelis uzivati u voznji i nadam se ponekom duljem putu, za sto je novi motor zasigurno daleko bolji i ugodniji... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
GreatJumbo
man
man



Broj postova : 211
Godina imam : 46
Prebivalište : Krapina
Vozim : Aquila GV250
Na forumu od : 01.08.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 14:14

Cestitke na motoru. Svaka cast.
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 17:25

Čestitam na novoj pili, i želim ti puno km sa manje bolnom stražnjicom i utrnjenim jajima.
O da znam kako je to.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 17:38

Još jednom hvala vam svima!

Nisam pročitao još niti blizu polovice manuala za korisnike, bojim se pomisliti koliko stranica ima tek Service manual.. Danas sam promijenio ulje i filter na Vesysu, umjesto Motula 5100 sad je unutra Silkolene Comp 4, također polusinetičko ulje.

U manualu piše da Versys ima dvije sajle, spojene na ručicu gasa. Jedna je za akceleraciju (ubrzanje), druga je za deceleraciju (kočenje). Motor stvarno ima dvije sajle na ručici gasa, ali ja nemam pojma čemu služi ova druga. Moram se baciti na daljnje čitanje manuala, nema druge.

Paljenje je digitalno elektronsko, s ubrizgavanjem goriva. Motor snažno vuče iz niskoh okretaja, i okretni moment mu linerano raste do nekih 6,5 tisuće okretaja. A to u vožnji znači da se skoro može zaboraviti na šaltanje brzina, jedna brzina gotovo pokriva cijelo putovanje..
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 17:44

da ti pravo kazem i ja bi takvo nesto ali nedam shadowa
koliko trosi i koliko tla zahvacas stopalima
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 17:55

magna je napisao/la:
da ti pravo kazem i ja bi takvo nesto ali nedam shadowa
koliko trosi i koliko tla zahvacas stopalima

To ti mogu i ja odgovoriti.
Troši ispod 5 litara nekakve prosiječne vožnje 80-120, nešto oko 4,5 litre.
Dosta je visok tako da mislim da bi ti zahvačao s jedno 80% palca i samo vrhovima ostalih prstiju. Very Happy :harley:

Super je za vožnju, pogotovo preticanje ali za lagano guštanje nije ravan shadowici. biker2
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 18:00

magna je napisao/la:
da ti pravo kazem i ja bi takvo nesto ali nedam shadowa
koliko trosi i koliko tla zahvacas stopalima

Bravo magna, ovo je odlično pitanje! Potrošnja je dosta relativna stvar, jučer sam se od Rijeke do Varaždina vozio po autocesti, ali nisam ga tjerao puno preko 6.000 rpm. Znači, kod prosječne brzine 120 - 150 kmh, potrošnja je negdje oko 5,5 litara.

Tankao sam (do vrha) na odmorištu Ravna Gora, do Varaždina ima cca. 200 km, i još sam danas popodne napravio cca. 50 km prije tankanja. Prije sat vremena dotankao sam oko 13,5 litara, što daje prosječnu potrošnju 5,4 litare po autocesti (žustrim tempom).

Ako bih se vozio umjerenijim tempom po otvorenim cestama, vjerujem da bi trošio manje od 5 litara.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitimesub 14 svi 2011, 18:15

Največi problem kod ovog motora mogla bi biti visina vozača. Kad je motor u pokretu, može ga s lakoćom voziti svaki čovjek. Ali ako trebati stati na semaforima, potrebne su prilično dugačke noge (ili visoke pete na cipelama).

Ne znam jesam li imao baš točne podatke, ali visina sjedala na Versysu je cca. 14 cm veća nego na Aquili, ili u prosjeku barem 10 cm viša nego na ostalim customima i chopperima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Empty
PostajNaslov: Re: Kawasaki Versys, skoro pa chopper..   Kawasaki Versys, skoro pa chopper.. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kawasaki Versys, skoro pa chopper..
[Vrh] 
Stranica 1 / 8.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kawasaki GPZ 500 S
» skoro originalan gpz 500
» Kawasaki EN 500
» Kawasaki VN 900..
» kawasaki gpz 550 '81.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: