Početna stranicaPretraľnikKrpanje gume sprejem - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Krpanje gume sprejem

Go down 
+25
mungos
Struja
vroc-bobi
pinky
Wolf
zdravko
nenad barinić
freddie
Bosqeto
barny
emirharley
GIBO56
poč85
nikomil1
Karlo
kec1982
dragger
klesoo
lavica
Safet(y)
lukylipik
mbani83
Rocker
palomas
buba
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimened 30 lis 2011, 19:58


_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
freddie
cro chopper forum
cro chopper forum
freddie


Broj postova : 1076
Godina imam : 62
Prebivalište : Ne tamo di bi htio
Vozim : Vozim
Na forumu od : 07.07.2008

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimened 30 lis 2011, 21:52

ovo ljeto moji frendovi išli na đir po Istri ( ja nisam mogao , tipično ) i imali su problem probušene gume, sprej je odradio svoje po njihovim riječima. Znači , dobra stvar.
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 31 lis 2011, 12:53

Safet(y) je napisao/la:
procitas uputstva


https://cro-chopper.forumcroatian.com/t10437-krpanje-gume-sprejem

hvala Cool
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimeuto 01 stu 2011, 13:16

Bosqeto je napisao/la:
zanima me na kojem principu ovaj sprej funkcionira jer se nikada nisam susreo sa njim

evo primjer-pukne guma,skroz je prazna,na koji nacin upotrujebiti sprej Question


hvala svima dobar

tko ti je prodao foru za sprey je odlican saljivdzija. Nema spreya! Ak' je bas u plodnim danima, mozda pomogne morning-after pill ili si naje.o k'o zuti!

Very Happy
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimeuto 01 stu 2011, 15:08

Sprej pomaže ako rupa na gumi nije prevelika, a to je najčešći slučaj kod gumi-defekta.. Sa sprejom guma se napumpa i zakrpa, toliko da se vožnja može nastaviti dalje. Jedina loša strana spreja je da unutrašnjost felge bude jako za&rana, tj. kod demontaže gume ima dosta posla oko čišćenja felge.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepet 30 pro 2011, 10:36

@Nikomil1 - nema slike - error 404.... ja ga srecom nisam isprobao, a posto sam isao u Louis tu u Becu gdje se nalazim jos uvijek, kupio sam si jedan sprej, neka se nadje. Tamo negdje 1989. kada mi je u voznji ruknula guma na prednjem tocku, jedva sam ostao ziv, a za sprej nisam znao. Sada znam za sprej pa si ne bih htio priustiti taj "ceif" da ga moram koristiti Very Happy
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimesri 25 srp 2012, 14:02

ja sam davno kupio sprej/pjena za gumu na benzinskoj da se nade zlu ne trebalo i stavio u auto. Proslo jedno godinu i meni se probusila guma na autu a rezervnu nisam dugo vremena provjeravao za tlak pa je ona bila neupotrebljiva/ispustena. Sjetim se ja spreja i drzeci se uputa napumpam gumu ali vec nakon par metara guma isto ispusti i nista od toga. Posudim ja rezervnu gumu i odem vulkanizeru i kada je on skidao gumu unutra je bio uzasan smrad, valjda od toga spreja. To je ljudi toliko smrdilo nesto kao da smo kod nekakvog ispusta tvornice. Eto meni nije uspijelo sa tim sprejem. E sada mozda se ja nisam bas 100% drzao uputa mada mi je izgledalo jednostavno. Promuckat, zasarafit na ventil gume i pritisnuti. Jbg.
[Vrh] Go down
Wolf
man
man
Wolf


Broj postova : 44
Godina imam : 36
Prebivalište : Brod
Vozim : Suzuki Marauder VZ 800
Na forumu od : 19.03.2010

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimesri 22 kol 2012, 23:40

Ma...de vi meni recite na koliko bara idu gume??Ja sa prednju stavio na 2.0 a zadnju na 2.2...tako pise..al...nesto su mi potvrde sad.Sam pogresio ili..???
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimečet 23 kol 2012, 20:55

Tako i ja duvam svoje gume, e sad sve zavisi kakva je guma, a za tvoju mašinku mislim da je OK! Pozz.
[Vrh] Go down
zdravko
man
man
zdravko


Broj postova : 264
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : keeway supershadow 250 (palim ga na guranje)
Na forumu od : 02.07.2009

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimened 26 kol 2012, 14:27

ja isto tako. Kada sam pitao gumi majstora kaze on meni: kao na autu, momak.
[Vrh] Go down
Wolf
man
man
Wolf


Broj postova : 44
Godina imam : 36
Prebivalište : Brod
Vozim : Suzuki Marauder VZ 800
Na forumu od : 19.03.2010

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimened 26 kol 2012, 20:21

pa da..na 2.2 bar al...sad su mi nekako cudne gume ili sam se ja odvikao tvrdih guma...nisam obracao paznju na to jako dugo..;(
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimesri 26 ruj 2012, 11:39

Još malo i za motore neće bit potreban ni sprej Wink
https://youtu.be/2wAvxQfusWU ... https://youtu.be/LCWcXSkB738
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimesri 26 ruj 2012, 12:43

Wolf je napisao/la:
Ma...de vi meni recite na koliko bara idu gume??Ja sa prednju stavio na 2.0 a zadnju na 2.2...tako pise..al...nesto su mi potvrde sad.Sam pogresio ili..???

Evo ti link , izaberi koju gumu imas , klikni na nju i dobot ces tlak za prednju i zadnju : http://www.motorbiketyresguide.com/tyre/vz+800+marauder
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimesub 22 lip 2013, 11:17

Ispričavam se što nastavljam ovu temu ali prije neki dan sam mijenjao gume, a kako sprej nosim već godinama sa sobom i na sreću nisam ga koristio, pitam vulkanizera za sprej i krpanje gume i dobijem odgovor "to je u redu i radi ali NEMOJ VADITI ČAVAO IZ GUME PRIJE KRPANJA" sada većina je napisala da se odstrani metal ili čavlić i sl. iz gume ... zbunjola sam ...scratchscratchscratch
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 02:39

https://youtu.be/GScWPb8qcng

https://youtu.be/98YpEH1rOdo

http://firma.hr/air-stop
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 07:55

Evo iskustvo iz prve ruke, baš jučer kod frenda iz gume izvadili brukvu/čavo/ekser. 
Rupa poveća jer se vozilo tako barem 10 km. Upute kažu da se predmet izvadi van. Ispusti sav zrak i ušprica kompletan sadržaj u gumu te se zatim vozi 5 km da se smjesa aktivira. 

U nepovjerenju gledali smo kako motor odlazi, čuli šištanje iz gume i gledali kako iza sebe ostavlja packe po asfaltu. I nakon 10 tak minuta kada se vratio tlak u gumi oko 1,8 bara ( a bila je prazna ),  dopumpali na benzinskoj na cca 2,2 bara i odradili 200km. Nije više puštala. 
Odlična stvar, 80kn na ininoj benzinskoj marka nigrin .... moje preporuke

 Krpanje gume sprejem - Page 2 FBC9981B-7A26-C04A-BF39-31FCC175262E_thumb
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 10:53

OK hvala - trebala mi je obavijest iz prve ruke iz prakse i to provjereno sada znam 1. izvadim čavao 2. dobro promućkam sprej 3. natankam sprej u gumu 4. provozam malo da se masa rasporedi - i to je to.
[Vrh] Go down
Struja
man
man
Struja


Broj postova : 233
Godina imam : 44
Prebivalište : Zadar
Vozim : Suzuki DL 650 V-Strom
Na forumu od : 01.06.2009

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 16:36

Uz detalj da sprej ne funkcionira na gumama sa zračnicom, tj. nemože pokrpati zračnicu. Iz iskustva...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 17:10

Struja je napisao/la:
Uz detalj da sprej ne funkcionira na gumama sa zračnicom, tj. nemože pokrpati zračnicu. Iz iskustva...

Hvala to sam i ja čuja ali na sreću imam gume bez zračnica, a svaki savjet mi dobro dođe budući da se pripremam na malo dulji put (do Ohridskog i Prespanskog jezera) pa je krpanje guma bitno Very Happy
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 17:24

Meni je braco prije 8 godina kupio u italiji set koji se sastoji od 8 gumenih traka dužine 8 cm, jednim šilom koje je kao okrugla rašpa i drugim koje na sebi ima ušicu. Do sada sam krpao sa tim gumu jednom na autu prije 3 godine i jednom prijatelju lani na motoru. Dan danas drži bez ispuštanja. Izvadiš ono čime si probušio gumu, sa rašpom proširiš rupu do potrebne širine, umetneš gumenu traku u ušicu, gurneš u rupu i ravno povučeš prema van. U rupi ostane guma a višak odrežeš nožem. Nema boljeg krpanja.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 17:52

mungos je napisao/la:
Meni je braco prije 8 godina kupio u italiji set koji se sastoji od 8 gumenih traka dužine 8 cm, jednim šilom koje je kao okrugla rašpa i drugim koje na sebi ima ušicu. Do sada sam krpao sa tim gumu jednom na autu prije 3 godine i jednom prijatelju lani na motoru. Dan danas drži bez ispuštanja. Izvadiš ono čime si probušio gumu, sa rašpom proširiš rupu do potrebne širine, umetneš gumenu traku u ušicu, gurneš u rupu i ravno povučeš prema van. U rupi ostane guma a višak odrežeš nožem. Nema boljeg krpanja.
OK Hvala ali gdje nabaviti taj komplet i kako poslije napuhati gumu na 2,0 bar minimalno - sprej je ok napuše gumu ...
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimepon 24 lip 2013, 23:09

Djoni_Gitara je napisao/la:
mungos je napisao/la:
Meni je braco prije 8 godina kupio u italiji set koji se sastoji od 8 gumenih traka dužine 8 cm, jednim šilom koje je kao okrugla rašpa i drugim koje na sebi ima ušicu. Do sada sam krpao sa tim gumu jednom na autu prije 3 godine i jednom prijatelju lani na motoru. Dan danas drži bez ispuštanja. Izvadiš ono čime si probušio gumu, sa rašpom proširiš rupu do potrebne širine, umetneš gumenu traku u ušicu, gurneš u rupu i ravno povučeš prema van. U rupi ostane guma a višak odrežeš nožem. Nema boljeg krpanja.
OK Hvala ali gdje nabaviti taj komplet i kako poslije napuhati gumu na 2,0 bar minimalno - sprej je ok napuše gumu ...
tih kompleta ima u tokiću, mislim da i u auto krešo, ako se ne varam a već i naši vrli vulkanizeri tako krpaju gume i to naplačuju po 400 kn, a problem i dalje što je istina ostaje kako napumpati gumu!!
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Reponja
man
man
Reponja


Broj postova : 266
Godina imam : 35
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Virago XV250
Na forumu od : 21.01.2013

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimeuto 25 lip 2013, 13:13

mungos je napisao/la:
Citat :
tih kompleta ima u tokiću, mislim da i u auto krešo, ako se ne varam a već i naši vrli vulkanizeri tako krpaju gume i to naplačuju po 400 kn, a problem i dalje što je istina ostaje kako napumpati gumu!!

Možda sa malim prijenosnim kompresorom koji radi na akumulator? Nećeš moći pogoditi točan tlak, ali do prve benziske će izdržati. Imaj ga doma, gdje ti ga može familija/prijatelji naći i donijeti kad/ako se desi u okolici kuće, a na dulja putovanja ga uzmeš sa sobom u bisagu (zauzima 2 šake mjesta).
Nekako mi se to čini kao najbolje rješenje uz taj set za krpanje, i nebi bilo na odmet kada bi jedan set imala svaka ekipa koja često ide na duže đireve. Nije mu tolika cijena koliko živaca pojede prestanak putovanja, skidanje kotača, traženje vulkanizera itd...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimened 07 srp 2013, 09:53

Struja je napisao/la:
Uz detalj da sprej ne funkcionira na gumama sa zračnicom, tj. nemože pokrpati zračnicu. Iz iskustva...

 Evo da se javim, frendu sprej i dalje drži kao da ništa nije bilo, samo je kontrolirao tlak. 

Nego, nisam našao temu pa pitam ovdje ( za link na temu ili iskustvo) 

KAKO se može brzinski pokrpati guma koja ima zračnicu ??  
Ima li kakvih rješenja ili skidati kotač pa zakrpa ?

Ima li kakvo rješenje kotač sa žbicama doraditi da ne treba zračnica ?
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitimened 07 srp 2013, 10:17

Ima BMW , zbice na kotacima , a tubeless guma - Airheads
[Vrh] Go down
Sponsored content





Krpanje gume sprejem - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Krpanje gume sprejem
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» ..gume, gume, gume trilema...
» Krpanje guma
» ..... gume...
» DIY - krpanje madraca
» gume

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: