Početna stranicaPretraľnikDIY - krpanje madraca 610RegistracijaLogin

 

 DIY - krpanje madraca

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




DIY - krpanje madraca Empty
PostajNaslov: DIY - krpanje madraca   DIY - krpanje madraca Icon_minitimesri 15 kol 2012, 18:46

Kako više nema '' čeških '' luft-madraca od gume presvučenih platnom (ili ih barem ja nisam uočio za kupiti) prisiljeni smo koristiti PRC jednokratne madrace od plastike. Isti su podložni bušenju sami od sebe, a kamo li kad se bace na suhe peteljke trave. Po Marfiju problem se javlja manje-više kampingu.
Dakle u ponekim slučajevima prisiljeni smo pumpati noću madrac , a ne ... khm.

DETEKCIJA RUPE

- napiriti do što veće tvdoće - skoro dok ne pukne

- uranjanjem u tekućinu - problem ako nema adekvatne tekućine ili je madrac jednostavno prevelik.
- ako je dostupna voda i crijevo, madrac se postavi okomito i poljeva se tako da voda curi niz njega, u što tanjem i širem sloju. Izboj zraka vidi se odmah.
- ako nema vode, namočiti lice i prelaziti licem uzduž madraca, osjeti se pirkanje.

rupu odmah označiti

KRPANJE

malo ispustiti madrac da nije baš pretvrd, ali da zadržava svoj konačni oblik.
na rupu ili rupe kapnuti kap-dvije super-ljepila/cijanofix ili što već
na to sve nalijepiti komadić debljeg najlona - izolir trkake ili selotejpa dimenzije cca 5x5mm
držati pritisnuto 10tak minuta.

Evo danas na svom ''bračnom'' madracu nalijepio 8 zakpu i drži kao i ostale, a mislim da je prva stavljena prije cca 4 godine.

****
znam, znam, bezveze, no tko ne zna...
****

[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

DIY - krpanje madraca Empty
PostajNaslov: Re: DIY - krpanje madraca   DIY - krpanje madraca Icon_minitimesri 15 kol 2012, 21:52

Korisno, super ideja. Hvala!
[Vrh] Go down
 
DIY - krpanje madraca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» krpanje bisaga
» Krpanje guma
» Krpanje gume sprejem

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: