Početna stranicaPretraľnikKrpanje gume sprejem 610RegistracijaLogin

 

 Krpanje gume sprejem

Go down 
+25
mungos
Struja
vroc-bobi
pinky
Wolf
zdravko
nenad barinić
freddie
Bosqeto
barny
emirharley
GIBO56
poč85
nikomil1
Karlo
kec1982
dragger
klesoo
lavica
Safet(y)
lukylipik
mbani83
Rocker
palomas
buba
29 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 08:53

Malo sam shvrljao po forumu i nisam uspio nach nishta vezano uz krpanje guma.
Osobno nisam nikad probavao krpat gumu sa sprejem i nadam se na neche ni bit potrebe,
ali nikad se nezna, pa je bolje bit spreman.
U razgovorima sam chuo razno razne teorije o pravilnim i nepravilnim nachinima krpanja pomochu spreja, svaka se pricha dijelom razilazi od one predhodne
pa bi bilo interesantno chut prichu iz prve ruke.

Koji tochno sprej, kako ga ispravno koristiti, jel se mogu krpat sve gume (tubeless, sa zracnicom..), jel to samo privremeno ili trajno rjeshenje,
chim vishe informacija to bolje dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 09:52

Ja sam jednom već opširno pisao o tome, neda mi se toliko ponavljati. Taj sprej je odlično (privremeno) rješenje, jer motoristi ne voze sa sobom rezervnu gumu. Najbolje je imati sprej kod sebe na dužim putovanjima, jer ako vam se slučajno dogodi gumi defekt, istog trena vaš motor ostaje u nevoznom stanju.

S tim sprejem guma se i napumpa i zakrpa, tako da možete nastaviti vožnju, i popraviti gumu kad bude prilika za to. Dosta bikera pisalo je o tome da su takvu gumu koristili dalje, sve dok nije došlo vrijeme njezine zamjene. Sprej se može koristiti na svim tipovima guma, bitno je da rupa (oštećenje) nije toliko veliko da se guma ne može ni napumpati.

U velikoj večini slučajeva guma pokupi nekakvi čavlić, komad metala ili oštrog kamena, i zbog toga polako pušta. Sprej je za to odlično rješenje, jedini mu je nedostatak da kasnije treba čistiti unutrašnjost felge kod zamjene gume.
[Vrh] Go down
Rocker
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker


Broj postova : 652
Godina imam : 60
Prebivalište : Tovarnik/Frankfurt
Vozim : BMW K1300R, KAWASAKI Z 1000 SX
Na forumu od : 10.11.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 11:33

Desilo mi se prije 2 godine... Vazno je pronaci i otkloniti cavlic ili drugi predmet koji je probusio gumu, pa je tek onda napuniti. Zatim motor provozati da se ubrizgana masa razdijeli po unutrasnjosti i vrlo vazno sto prije ispustiti eksplozivni plin iz gume i napuhati je normalnim zrakom. Ovo rjesenje je privremeno i naravno prvom prilikom treba posjetiti vulkanizera i naravno izvjestiti ga da smo upotrijebili Spray...Sve pise na dozi :-) (Guma je bila sa zracnicom)
[Vrh] Go down
http://mk-vukovar.hr/
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 54
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 18:32

Ja prošle god. bio u ekipi na party na braču i gledao. Točno da je bitno otstraniti komad koji je oštetio gumu , onda nampupati sprej i zatim odmah sjesti na vozilo i napraviti par km da se taj sprej (vjerovatno) pravilno rasporedi.
Nakon toga možeš doći do najbliže pumpe i dopuniti pritisak u gumi i naravno posjetiti vulkanizera ...


Kažem prošle god. došli na party i frendu guma (zadnja) legla. Nakon toga našli sprej napumpali , napravio đir i spremio motor (jer se mora doć kući) .
Nakon ponoći kada je bio pod dozom otišao je po motor i išao spalit gumu na što je ona opet izdušila.
Ujutro kad se probudio (ajme meni nije mi dobro) išli opet tražit sprej, našli i na moje zaprepaštenje opet napuhao gumu.
Taj sprej je bio neki stari i puštao je na ventil i mogu vam reći da uopće nije zamazao gumu ...
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 19:08

... da li se dobro sjećam ili se sprej koristi samo na motorima/gumama sa zračnicom!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 19:19

lukylipik je napisao/la:
... da li se dobro sjećam ili se sprej koristi samo na motorima/gumama sa zračnicom!

Staris, ocigledno... Smile


Moze, cak dapace, i u tubless (dakle bez zracnice).

Ima tome neko vrijeme.... krecemo na voznju, a kolegi na Yamahi Fzrxjk ispustena guma affraid i sta sad? Drugi vadi ispod sica sprej, naravno rok trajanaj istekao i da mu neka proba. Guma uspjesno napumpana i lagano krenusmo na kracu voznju, nekih 30-40 km daleko... i naravno, kazemo mu da lagano vozi za nama, ako bas mora... i naravno, nakon 10-tak km obidje me sa dobrih 200+ km/h affraid Bohmann Bohmann

Da stvar bude bolja, nakon dobra dva mjeseca i sigurnih 3-4000 predjenih km on jos uvije vozi na toj istoj gumi bez da je posjetio vulkanizera... koma


Prica je istinita i oni koji znaju Simu bit ce im vise toga jasnije What a Face

I naravno..... NE POKUSATI NIKADA NAPRAVITI ISTO!!!!!!

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos


Zadnja promjena: Safet(y); ned 27 vel 2011, 23:43; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 19:39

... jednostavno ne znam odkuda mi ta informacija,
o korištenju na gumama sa zračniciom i bez,
jednostavno nisam više znao/pamtio, bio siguran u odgovor;
pa sam stoga i priupitao...
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
lavica
cro chopper forum
cro chopper forum
lavica


Broj postova : 791
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb-Stenjevec
Vozim : više ništa
Na forumu od : 13.05.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 20:06

Yzzyjev Jin Lun je od ljeta 2009. na gumi napunjenoj sprejom.
Najbitnija stvar prema El Toru, sva sreća prisutnom savjetniku, sprej se mora promučkati dobrih 15 minuta i tada cijeli istisnuti u gumu, provrtiti gumu,vidjeti gdje izlazi mjehurić pjene, to postaviti kao najnižu točku kotača, pričekati 20 do 30 minuta, provjeriti tlak u gumi i korigirati ga. I mi tako već ...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 27 vel 2011, 23:28

lukylipik je napisao/la:
... jednostavno ne znam odkuda mi ta informacija,
o korištenju na gumama sa zračniciom i bez,
jednostavno nisam više znao/pamtio, bio siguran u odgovor;
pa sam stoga i priupitao...

isprobao vise puta i NIKADA nisam uspio pokrpati gumu sa zracnicom! Pisa na sve strane, ali rupu ne zacepi. Slicnih iskustava na pretek, a tek poneko tvrdi da je zakrpao i zracnicu.
S tubeless gumama nema problema, ali sa zracnicama ime.

Zasto - nemam pojma, ali znam da ne radi. Mislim da furam spray za nekog drugog.....
Sad
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimepon 28 vel 2011, 17:45

Prije nekih 4-5 god. u strahu od probijanja gume, kupim taj sprej u Louisa. Baš za motore.
Prije nego sam ga kupio, na nekom forumu (adventure ili sl.) sam pročitao sljedeći zaključak: Sprej dobro promučkati, ušpricati cijelu količinu, odmah sjesti na motor i lagano do prve benzinske. Nadopumpati gumu....nastaviti voziti u smanjenom režimu vožnje.
Nakon povratka kući, obavezno vulkanizeru.

btw prilikom prve zamjene guma na dragici, čudio sam se kako guma nije izdušila, a u istoj stoji brukva sa bočne strane, prolazi kroz zračnicu i ulazi u unutrašnjost nekih 5-6 cm. Čudio se i vulkanizer "Šurina". Ne ponovilo se.
[Vrh] Go down
kec1982
man
man



Broj postova : 213
Godina imam : 42
Prebivalište : zagorje
Vozim : raptor spyder
Na forumu od : 26.08.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimepon 28 vel 2011, 19:22

Nebi se bas slozio da treba potrositi cijeli sprej, ja sam probusio prednju gumu i sa pola spreja je pritisak u gumi bio 2 bara.
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimepon 28 vel 2011, 19:38

kec1982 je napisao/la:
Nebi se bas slozio da treba potrositi cijeli sprej, ja sam probusio prednju gumu i sa pola spreja je pritisak u gumi bio 2 bara.

Upravo tako , tvoja guma ima duplo manju zapreminu od Dragerove .
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: sprej/pjena za probusene gume   Krpanje gume sprejem Icon_minitimeuto 11 lis 2011, 21:07

imam pitanje oko ovog resenja za probusene gume. naime radi se o nekakvom spreju/pjeni koja kad se guma probusi napumpa gumu i pri tome zaljepi probuseni deo pa se moze voziti do najblizeg vulkanizeta.

jel neko od vas koristio ovakvo nesto i ako je koliko se to resenje pokazalo dobro? prakticno izgleda super .. ne moras ljepiti gumu i za cas posla ides dalje ako ti se nesto desi izvan grada ... ali radi li to??

slikica je samo zbog ilustracije... koje ste marke koristili (ako jeste)

http://www.picpaste.com/d82d057bfe9fc55cdc45f23a4c812aaf.jpg
[Vrh] Go down
poč85
cro chopper forum
cro chopper forum
poč85


Broj postova : 1258
Godina imam : 38
Prebivalište : Flengi - Vrsar - ISTRA
Vozim : Yamaha XT 660 R
Na forumu od : 19.04.2009

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimeuto 11 lis 2011, 21:09

nisam ,hvala bogu , nikad koristio ,ali ja sam čuo da ljepi amabaš sve ........ventil....rupu....
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimeuto 11 lis 2011, 21:19

@nikomil1... spojio sam ti temu s jednom od ranije... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimeuto 11 lis 2011, 21:31

Safet(y) je napisao/la:
@nikomil1... spojio sam ti temu s jednom od ranije... dobar

hvala da sam ovu nasao ranije ne bi ni pisao u opste ... procitao sve od pocetka nakon premestanja .. dovoljno da svatim da je to to kad bi isao nekamo daleko Very Happy

[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimeuto 11 lis 2011, 21:35

nikomil1 je napisao/la:
Safet(y) je napisao/la:
@nikomil1... spojio sam ti temu s jednom od ranije... dobar

hvala da sam ovu nasao ranije ne bi ni pisao u opste ... procitao sve od pocetka nakon premestanja .. dovoljno da svatim da je to to kad bi isao nekamo daleko Very Happy


...jako korisna stvar i to ne samo za motocikle... danas sve vise auta uopce nema rezervnu gumu, samo sprej ili u boljem slucaju run flat gume kao bmw...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimeuto 11 lis 2011, 22:31

https://youtu.be/GScWPb8qcng

ovo smo već pokazivali ... koliko me pamćenje služi dobar BEZ DVOJBE RADI roker
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimesri 12 lis 2011, 10:10

GIBO56 je napisao/la:
https://youtu.be/GScWPb8qcng

ovo smo već pokazivali ... koliko me pamćenje služi dobar BEZ DVOJBE RADI roker


Zadivljen sam! roker Jal' ovo baš ovako? Pouzdano? Nije foluška?
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimesri 12 lis 2011, 11:13

emirharley je napisao/la:
GIBO56 je napisao/la:
https://youtu.be/GScWPb8qcng

ovo smo već pokazivali ... koliko me pamćenje služi dobar BEZ DVOJBE RADI roker


Zadivljen sam! roker Jal' ovo baš ovako? Pouzdano? Nije foluška?

...kod ovoga mi jedino nije jasno kako ispustiti gumu, s obzirom da prema opterecenju reguliram i pritisak u gumama? scratch ...inace, izgleda jako dobro.... dobar

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimesri 12 lis 2011, 11:33

Safet(y) je napisao/la:
...kod ovoga mi jedino nije jasno kako ispustiti gumu, s obzirom da prema opterecenju reguliram i pritisak u gumama? scratch ...inace, izgleda jako dobro.... dobar

Pa taj gel koji brtvi i "krpa" gumu nalazi se na unutarnjoj stjenki gume, ne na ventilu, tako da kroz ventil i dalje možeš pumpati ili ispustati zrak iz gume. Odlična stvar, barem tako dugo dok ti guma ne eksplodira, ili ne otpadnu veliki komadi gume.
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimečet 13 lis 2011, 09:23


iz NASA u NAS običnih smrtnika dobar

Vrijedi koliko košta da košta . roker roker
[Vrh] Go down
barny
man
man
barny


Broj postova : 157
Godina imam : 60
Prebivalište : zgb
Vozim : bolt
Na forumu od : 21.07.2009

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimečet 13 lis 2011, 09:26

ima u metrou sprejeva ,mislim oko 20 kn
uvijek ga nosim
jednom sam izvadio komad željeza iz gume,ispustila je i sprej je spasio stvar
vozio sam se normalno još 7 dana
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitimečet 13 lis 2011, 20:41

Kad sam preuzimao kombi iz lizinga nakon par dana pogledam kakva je rezervna..kad ono ..nema je?!

Uglavnom da skratim.. umjesto rezervnog kotača dobiješ ovo:

Krpanje gume sprejem Wheels_m_mobility_kit_tire_repair_run_flat_bmw_spare_tire_fix_a_flat_compressor_71100413439_2

Bravo gumari..sada zbog čavla moraš mjenjat gumu jer ovo sranje zasere cijelu gumu i nema popravka..
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Sprej u slucaju puknuca gume   Krpanje gume sprejem Icon_minitimened 30 lis 2011, 19:47

zanima me na kojem principu ovaj sprej funkcionira jer se nikada nisam susreo sa njim

evo primjer-pukne guma,skroz je prazna,na koji nacin upotrujebiti sprej Question


hvala svima dobar
[Vrh] Go down
Sponsored content





Krpanje gume sprejem Empty
PostajNaslov: Re: Krpanje gume sprejem   Krpanje gume sprejem Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Krpanje gume sprejem
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» ..gume, gume, gume trilema...
» Krpanje guma
» ..... gume...
» DIY - krpanje madraca
» gume

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: