Početna stranicaPretraľnikpreobrazba kivija 610RegistracijaLogin

 

 preobrazba kivija

Go down 
+25
vstarrider
webrider
Rocker-C
frrka
Vladek
TheSanja
zoki-sk
Munja
fat boy
oz_skroz13
StarBobo
lord
jebiki
Jack
Hedo
Krešo
klesoo
mungos
custom rider
Quirin
ica
merla
magna
swileni
HyperCube
29 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 12:22

Eto konačno i mene u ovoj temi...

Znači zrtva je keeway cruiser 250. dugo dugo sam razmisljao da ga prodam i na kraju odustao te odlucio slozit ga po svome ukusu...

Uglavnom plan je napraviti airbrush i promjenu boje, promijeniti sve svjetleće objekte na njemu, izmjeniti volan i jos svasta....

Nemam neki plan nego sve fino iz glave i radim polako

Ovak je izgledao:
preobrazba kivija P2060002

Nakon demontaže:

preobrazba kivija P2060008

Ono u cosku slike je moj vjerni pomagač pri radu u garazi... Rex

Znači poskidao sam tank i blatobrane te skinuo lak komplet da bih mogao skinuti one grozne naljepnice koje su kosooki nabili pod lak. Rotex veliki mi je krepao pa je za skidanje laka posluzila masina iz lidla:
preobrazba kivija P2060015

A ovak izgledaju nakon tretmana s masinom:
preobrazba kivija P2130005

Nakon ovoga sam morao pripasati rupe tj. nosače za zadnju lampu. Isjekao sam stare nosače van i zatvorio rupe sa poliesterom:
preobrazba kivija P2110017

Nakon kaj sam isjekao rupe sa vanjske strane sam zatvorio sa krep trakom da dobijem finu ravnu površinu, a sa unutarnje strane je došao poliester:
preobrazba kivija P2110018

preobrazba kivija P2110019

To sam sve ostavio jedan dan da se posusi kak spada pokitao s vanjske strane da poravnam to sve i onad sam napravio nove rupe za novu lampu i nove zmige pa to sad sve izgleda otprilike ovako:
preobrazba kivija P2130003

Nakon toga na red je doslo jos zavrsno brusenje sa spuzvicom i filler u tri ruke.
Bitno je da temperatura gdje se to radi bude bar 15 stupnjeva kako kasnije nebi stvaralo probleme. Prvu ruku se nanosi sasvi lagano, a zatim nakon kaj zmatira(izgubi sjaj) ide druga ruka filera i jos jednom sve tako...

preobrazba kivija P2130006

preobrazba kivija P2130007

preobrazba kivija P2130008

preobrazba kivija P2130009


Trenutno se taj filer susi u mojoj sobi pored radijatora na nekih 20-25 stupnjeva i tako ga planiram ostaviti tjedan dana prije nanosenja boje podloge.

U meduvremenu sam skinuo oba kotača kako bi ispolirao felge koje su u ocajnom stanju, a ujedno cu i gume promijeniti a i cini mi se i kocione obloge...

preobrazba kivija IMG_0357

preobrazba kivija IMG_0359


Eto toliko za početak a dalje kako budem radio sve pratim slikama i saljem tu...
Da ne stavljam tu hrpetine slika ovdje cu stavljati samo najvaznije a ostale mozete vidjeti na:
https://s192.photobucket.com/albums/z70/Hyper2608/prerada_keeway/?start=all
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 12:40

hehe,samo naprijed...bas me zanima konacan ishod dobar dobar dobar
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 12:42

dakle, čekamo......
ali pazi, preobražaj je teška riječ (gusjenica ima probražaj u lepitira), tako da se svašta očekuje prema tvom naslovu
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 12:46

magna je napisao/la:
dakle, čekamo......
ali pazi, preobražaj je teška riječ (gusjenica ima probražaj u lepitira), tako da se svašta očekuje prema tvom naslovu

to mi je bila namjera stavit kao naslo ali reko bum ipak malo umjereniji... A ako ispadne sve kako sam naumio nadam se da bude neki leptiric...

Ti budes magna glavni sudac tome onda... Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 12:47

preobrazba kivija 943962 hhehehee ja sam uvijek glavni sudac.... čak kad se drugi i ne slažu s tim hehehe
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 12:52

kakva je ovo najezda bijelih motora na forumu? Shocked

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 13:01

merla je napisao/la:
kakva je ovo najezda bijelih motora na forumu? Shocked


Ne ne ne... krivo si shvatio... Nece biti bijeli... Ovo ti je sivi spric kit na njemu...

Baza motora bude crna sa airbrushem gore...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 13:32

...od koje materjala je napravljen zadnji blatobran....jer ako nije stakloplastika nego ABS (što sumnjam) fleka koju si laminira da zatvoriš rupe mogla vrlo lako otpast putem i cjeli trud uzaludan jer ćeš imat lip motor sa dvi gadne rupe na blatobranu...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 14:20

ica je napisao/la:
...od koje materjala je napravljen zadnji blatobran....jer ako nije stakloplastika nego ABS (što sumnjam) fleka koju si laminira da zatvoriš rupe mogla vrlo lako otpast putem i cjeli trud uzaludan jer ćeš imat lip motor sa dvi gadne rupe na blatobranu...


A da ti budem iskrren ja neznam puno o tome, ali imam frenda kaj radi čamce i razno razne druge stvarcice od tih svih silnih plastika i covjek mi je rekao da mogu slobodno staviti to i da neće biti problema... ja se iskreno nadam da je to tak... a i znas da kinezi nisu ulozili puno u te plastike...

Ali su im zato naljepnice vrhunske izvedbe- nožem sam ih morao skidati da tih dijelova kako su primile dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 14:34

...ok ako ti je prika to radija pa zna onda nema problema...samo sam tija napomenut dok nebude kasno...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 15:12

Samo naprijed preobrazba kivija 943962 preobrazba kivija 943962
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 15:39

...OPREZ,poliester,tj smola se ne ljepi na željezo,običnu plastiku,nego se samo stavlja na identični materijal,očekuj pukotine između spojeva ploestera i željeza odnosno plastike(neznam od kojeg materijala su ti blatobrani)
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 20:39

To se zove ozbiljan pristup. Samo naprijed. dobar
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimeuto 16 vel 2010, 23:03

custom rider je napisao/la:
...OPREZ,poliester,tj smola se ne ljepi na željezo,običnu plastiku,nego se samo stavlja na identični materijal,očekuj pukotine između spojeva ploestera i željeza odnosno plastike(neznam od kojeg materijala su ti blatobrani)

kaj se poliestera tice i njegovih kompatibilnosti; ja sam dosta pomagao frendu koji je limar dok je krpao razno razne oklope i to uvijk sa poliesterom i nikad nije bilo nikakvih problema. Branike sam ja s njime produzavao sa poliesterom....

Ak se ne varam na kutiji bi trebalo biti s cim je kompatibilno; sutra cu popodne potrazit kutiju (po smeću) da razrijesimo ove dileme....

Kaj se poliestera tice nemam neka iskustva pa onda da zajednickim snagama naucimo.... dancingbanana dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimesri 17 vel 2010, 00:12

....produžavanje branika s poliesterom je velika pogreška, pitanje je vremena kad će to otpast..
...razlog tome je što poliester i plastika branika bilo da se radi o ABS-u ili nekoj jeftinijoj verziji drugačije reagira na temperaturu...
...postotak širenja ABS-a i polestera je različit tako da možeš očekivat odljepljivanje...
...ovo šta ti pišem nisu priče tipa rekla-kazala, pet godina sam provea u firmi koja prizvodi jedrlice Salona 37,42,40,45...
....tamo se sve manje-više radi po PS-u i stvarno se može puno nauči o ti materijalima...
...mogu slobodno reć da mi niko nemože solit pamet šta se tiče poliestera....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimesri 17 vel 2010, 11:24

ica je napisao/la:
....produžavanje branika s poliesterom je velika pogreška, pitanje je vremena kad će to otpast..
...razlog tome je što poliester i plastika branika bilo da se radi o ABS-u ili nekoj jeftinijoj verziji drugačije reagira na temperaturu...
...postotak širenja ABS-a i polestera je različit tako da možeš očekivat odljepljivanje...
...ovo šta ti pišem nisu priče tipa rekla-kazala, pet godina sam provea u firmi koja prizvodi jedrlice Salona 37,42,40,45...
....tamo se sve manje-više radi po PS-u i stvarno se može puno nauči o ti materijalima...
...mogu slobodno reć da mi niko nemože solit pamet šta se tiče poliestera....

uf sad si me bacio u brige...
A ne pada mi na pamet onda s cime bih mogao zatvoriti te rupe....
sad opet moram istrazivat...
Ako imas neki prijedlog bio bih ti zahvalan....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimesri 17 vel 2010, 11:43

HyperCube je napisao/la:
ica je napisao/la:
....produžavanje branika s poliesterom je velika pogreška, pitanje je vremena kad će to otpast..
...razlog tome je što poliester i plastika branika bilo da se radi o ABS-u ili nekoj jeftinijoj verziji drugačije reagira na temperaturu...
...postotak širenja ABS-a i polestera je različit tako da možeš očekivat odljepljivanje...
...ovo šta ti pišem nisu priče tipa rekla-kazala, pet godina sam provea u firmi koja prizvodi jedrlice Salona 37,42,40,45...
....tamo se sve manje-više radi po PS-u i stvarno se može puno nauči o ti materijalima...
...mogu slobodno reć da mi niko nemože solit pamet šta se tiče poliestera....

uf sad si me bacio u brige...
A ne pada mi na pamet onda s cime bih mogao zatvoriti te rupe....
sad opet moram istrazivat...
Ako imas neki prijedlog bio bih ti zahvalan....

jedino, pravo, ucinkovito i kvalitetno rjesenje je zavariti rupe!
Medjutim, poliester je OK. Iako ljudi od zanata govore istinu (dugorocno gledano), i ovo tvoje rjesenje je OK. Ja sam "plastificirao" pol Fice i takav je otisao na smece... Tebi ce se odvojiti plastika od metala, a da to nikada neces ni primjetiti, a mozda tada neces ni imati taj motor (blatobran)....
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 09:03

...ako je blatobran od željeza vari,ako je od plastike isto vari...
[Vrh] Go down
Krešo
man
man
Krešo


Broj postova : 134
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Honda Shadow 750 ACE
Na forumu od : 18.04.2009

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 12:30

a samo naprjed i bez brige i tako si već stavio špric kit.
[Vrh] Go down
http://www.dentalart.com.hr
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 13:08

Citat :
..ako je blatobran od željeza vari,ako je od plastike isto vari..

...nemogu se sve plastike ni varit pljuga nazalost...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 13:09

HyperCube je napisao/la:
ica je napisao/la:
....produžavanje branika s poliesterom je velika pogreška, pitanje je vremena kad će to otpast..
...razlog tome je što poliester i plastika branika bilo da se radi o ABS-u ili nekoj jeftinijoj verziji drugačije reagira na temperaturu...
...postotak širenja ABS-a i polestera je različit tako da možeš očekivat odljepljivanje...
...ovo šta ti pišem nisu priče tipa rekla-kazala, pet godina sam provea u firmi koja prizvodi jedrlice Salona 37,42,40,45...
....tamo se sve manje-više radi po PS-u i stvarno se može puno nauči o ti materijalima...
...mogu slobodno reć da mi niko nemože solit pamet šta se tiče poliestera....

uf sad si me bacio u brige...
A ne pada mi na pamet onda s cime bih mogao zatvoriti te rupe....
sad opet moram istrazivat...
Ako imas neki prijedlog bio bih ti zahvalan....

....mora bi to vidit uzivo ovako je nemoguce da ti dam bilokakav konkretan odgovor....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 13:17

Krešo je napisao/la:
a samo naprjed i bez brige i tako si već stavio špric kit.


....ova ima mista..
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 13:59

...istina ne vare se sve plastike al PP ili ABS se mogu varit,a buduči da sam vario sve plastike znam nešta o tome...

... a što se tiče kitanja očekuj kroz neko vrijeme da bi mogao puknut,jedino što te može malo spasit je metal štuk(štuk koji ima u sebi sitne granule metala),dosta je tvrd za obradu al nešto duže bi trajao od običnog ili armatur štuk...

...pukotine če se dešavat kroz neko vrijeme kad se počmeš vozit,vibracije,sunce,vlaga,,,,,
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 14:16

custom rider je napisao/la:
...istina ne vare se sve plastike al PP ili ABS se mogu varit,a buduči da sam vario sve plastike znam nešta o tome...

... a što se tiče kitanja očekuj kroz neko vrijeme da bi mogao puknut,jedino što te može malo spasit je metal štuk(štuk koji ima u sebi sitne granule metala),dosta je tvrd za obradu al nešto duže bi trajao od običnog ili armatur štuk...

...pukotine če se dešavat kroz neko vrijeme kad se počmeš vozit,vibracije,sunce,vlaga,,,,,

a u principu me pukotine ne zabrinjavaju jel dolazi nova lampa preko toga....
a kit sam po sebi puca s vremenom.... od vanjskih utjecaja... ali nema ga puno i skroz je tanko tak da nebu bas odmah
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitimečet 18 vel 2010, 17:47

Hyper samo deri bitno da ti njega složiš po svom ukusu... I sretno s tom plastikom!
[Vrh] Go down
Sponsored content





preobrazba kivija Empty
PostajNaslov: Re: preobrazba kivija   preobrazba kivija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
preobrazba kivija
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: