Početna stranicaPretraľnikIzvlačenje struje za navigaciju???? 610RegistracijaLogin

 

 Izvlačenje struje za navigaciju????

Go down 
+3
mustra
Leso
profi23
7 posters
Autor/icaPoruka
profi23
man
man
profi23


Broj postova : 37
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Kymco Venox 250cc
Na forumu od : 14.04.2009

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 12:02

E sad na mom Venoxu je malo komplicirano doći do napajanja, odnosno akumulatora.
Trebam izvuči utičnicu ua upaljač da bi mogao priključiti navigaciju. Ali zato za sekund dođem do glavnih osigurača!!!! Pa me zanima dali je i koliko pametno da na recimo glavni osigurač spojim i navigaciju. odnosno da se ne probijam do akumulatora!!!!????
[Vrh] Go down
Leso
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 810
Godina imam : 44
Prebivalište : vinkovci
Vozim : vespa px 200,venox
Na forumu od : 12.01.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 12:08

Jel putuješ van,ako je tako u redu ako se voziš u HR, bacije u mp3
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 12:14

svjedno ti je spojio direktno na akumulator ili na glavni osigurač..
da ja to radim ja bi provukao direktno na akumulator i stavio još jedan osigurač za tu navigaciju i onda si miran.

p.s. a i nije baš problem doći do akumulatora skineš božčne plastike i sic i eto ti ga na
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
profi23
man
man
profi23


Broj postova : 37
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Kymco Venox 250cc
Na forumu od : 14.04.2009

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 12:20

Ma ja ti imam bisage i sissybar i to sve treba rastavit...
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 12:43

Ako ti nije teško doći do glavnog osiguraća, postoji i opcija da prije tog osigurača (na žici ili na kontaktu) uzmeš joj jedan spoj, na kojeg u blizini dodaš još jedan osigurač.

Taj dodatni osigurač može biti onaj "prolazni", s kučištem u obliku valjčića i sa izvodima za žice s obje strane. Košta ti par kuna u trgovinama autoelektrike.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 14:05

Evo iz prve ruke da ti odgovorim i da ti maknem sve dileme.
Meni je akumulator ispod sica pa sam tamo stavio upaljač i punjač navigacije ali sam prije upaljača postavio osigurač i izvukao ga van tako da kada nema navigacije izvadim osigurač i sve je uredu kada je navigacija u postolju stavim osigurać i to ti je to
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 14:46

za tu namjenu treba izvući struju nakon bravice , može iz svjetla . Nema potrebe vući instalaciju ispod sica i obići kontakt bravicu jer nema potrebe da navigacija stalno bude pod naponom .
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 14:51

Utičnica za upaljač može poslužiti i za punjenje baterije na mobitelu, ili baterije navigatora, ili pak za neku drugu namjenu - dok motor nije u pogonu ili vožnji.

Zbog toga ključ ne mora biti u bravi i upaljen kontakt, mobitel se može puniti i na zaključanom motoru.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 15:05

o utičnici za upaljač nemam baš pozitivan stav o korisnosnoči na motoru . Jedino opravdanje za postojanje je trenutak kad treba napuhati luftić pumpom na struju . ovo oko punjenja mobitela ima smisla , ako se čovjek nalazi izvan civilizacije , ali svi prikljuci moraju biti prilagođeni spomenutoj utičnici .Postoje prelazi i to več iziskuje hrpu dodatnih elemenata koje treba uvijek imati sa sobom .

Moj negativan stav je kada na skupu nanjuše da imaš utičnicu i još k tome pumpu svi stoje sa luftičima u redu Rolling Eyes . I tako sat vremena pumpaš luftiće , svi razapnu šatore , a ti i dalje pumpaš luftiće . scratch
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 15:47

Adapter za punjenje mobitela u autu paše u jednaku utičnicu, ugrađenu na motoru.. Isti je slučaj i sa navigacijom, u večini slučajeva uz nju se niti ne dobije adapter za 220 V, nego samo za 12 V upaljač.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 16:49

definitivno spajati utičnicu direktno na akumulator i to sa jakim osiguračem. imam je tako spojenu. u tool bagu imam jak kabel sa jedne strane na utikač za utičnicu a s druge na krokodil štipaljke. na taj način mogu upaliti svoj motor pomoću tuđe baterije ili pomoći upaliti tuđi motor pomoću svog
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 16:56

Osim ovog što magna piše, tako se može najlakše i najbrže akumulator spojiti na punjač, i dopuniti prema potrebi.
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 17:13

palomas je napisao/la:
Adapter za punjenje mobitela u autu paše u jednaku utičnicu, ugrađenu na motoru.. Isti je slučaj i sa navigacijom, u večini slučajeva uz nju se niti ne dobije adapter za 220 V, nego samo za 12 V upaljač.

Ne znam što je ispravno svak govori iz svog iskustva.....direkt aku. ili bravica .
Vidio sam negdje na netu pravi ''upaljač priključak'' ...obložen silikonom i umjesto upaljača (isti možeš koristit)...ima poklopac na kontakt otvor (+ i -)uglavnom je namjena za uređaje manje potrošnje..mobitel , gps , rasvjeta za u nuždi i slično čak i elekt.brijači aparat.Mislim da je sve spojeno oko kontakt brave... prije ili poslje što ko voli .

Svaki gps ima prilagodbu za na upaljač a posebno kupiš onaj za napajanje sa 220 v

Izvlačenje struje za navigaciju???? Svata033

Izvlačenje struje za navigaciju???? Svata034

svoga Beckera nosio sa sobom na brod tek testa radi....funkcionira super iako je načinjen za cestovnu nav. Radi i po moru a bi još i bolje da imam orig. memo navtek kart.

primjer:

Izvlačenje struje za navigaciju???? Svata036

Izvlačenje struje za navigaciju???? Svata037

možeš vidjeti smjer ...brzinu...upisane gradove...kompas.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 19:07

nije zbog upaljača več odlaze punjači navigacije ili moba jer su stalno pod napaonom koji oscilira nepričam bez veze več iz iskustva
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 22:50

To stoji što kažeš... priča je u tome kako montirat. Za oscilacije postoji stabilizator napona a to je opet druga priča,doduše izvedivo i postoji. A jednostavan naćin za izbjegavat sranja koristit internu bateriju GPS-a a kod stanki (piće..klopa) nadopunjavat. dobar
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 23:02

GIBO56 je napisao/la:
To stoji što kažeš... priča je u tome kako montirat. Za oscilacije postoji stabilizator napona a to je opet druga priča,doduše izvedivo i postoji. A jednostavan naćin za izbjegavat sranja koristit internu bateriju GPS-a a kod stanki (piće..klopa) nadopunjavat. dobar
potpisujem samo kada več složiš punjač u upaljač neda mi se ga stalno vaditi jednostavnije je izvaditi osigurač , BTW zaboravio sam reč plus na klemu akaumlatora misnus na ramu i to je to , baterija na mojeme ne drži dugo pa se isprazni za cirka sat vremena jbg jeftina navigacija hahahaha
[Vrh] Go down
GIBO56
cro chopper forum
cro chopper forum
GIBO56


Broj postova : 2513
Godina imam : 67
Prebivalište : SPLIT
Vozim : XVS 950 A YAMAHA
Na forumu od : 02.11.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimesri 15 srp 2009, 23:21

Ma na moga je ona baterija ''ugrađena''...nisam uopće promislio da uzmem GPS gdje možeš skidat bateriju i stavit rezervnu ili još bolje minjaš bolestan2 duracelke.
Ova će svremenom oslabit ... za sada mi drži ''debela'' 4 sata.
[Vrh] Go down
suzi
man
man
suzi


Broj postova : 253
Godina imam : 52
Prebivalište : Osijek
Vozim : suzuki marauder vz 800
Na forumu od : 28.01.2008

Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitimečet 16 srp 2009, 03:05

profi23 je napisao/la:
E sad na mom Venoxu je malo komplicirano doći do napajanja, odnosno akumulatora.
Trebam izvuči utičnicu ua upaljač da bi mogao priključiti navigaciju. Ali zato za sekund dođem do glavnih osigurača!!!! Pa me zanima dali je i koliko pametno da na recimo glavni osigurač spojim i navigaciju. odnosno da se ne probijam do akumulatora!!!!????

evo vida već stavljao
https://cro-chopper.forumcroatian.com/tehnikaservisidijelovidodatna-oprema-i-dr-f10/dc12v-uticnica-t4278.htm
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izvlačenje struje za navigaciju???? Empty
PostajNaslov: Re: Izvlačenje struje za navigaciju????   Izvlačenje struje za navigaciju???? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izvlačenje struje za navigaciju????
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» nema struje....
» provlacenje struje kroz volan Dragstar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: