Početna stranicaPretraľnikaquila gv250 - prerada 610RegistracijaLogin

 

 aquila gv250 - prerada

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 13:57

Dakle,
Aquilosi koji su pratili moje početne probleme sa Orlicom već su mislili da je tema u "my bike" gotova (tj. problemi sa punim gasom) ali nije.

Budući da sam u međuvremenu krenuo u preradu nosača tj. izradu nosača evo ovaj topic pokrenut je stoga.

aquila gv250 - prerada Aa38082ecc

kao što možete vidjeti, bar meni, orlica se ovako čak i više dopada.

je da me žena skoro puca1 jer je zaozbiljno shvatila moju tvrdnju da motor prerađujem u jednosjed i chopper, ali nakon nemoguće skrivenog smjeha na mom licu i ubjeđivanja da se šalim i pomirbe krevet nisam završio u bolestan2 jer bi me inače tam poslala.

No da vas ne davim detaljima evo idem redom.

1. U punom gasu i dalje trokira, jer je kako sam kasnije doznao prijašnji vlasnik nabavio neki šrot od kita tj. radili su na fergama i povećali dizne (stare naravno nisam dobio) a nisu ništa napravili po pitanju zraka,

dakle kao što je nekima poznato, bez filtera ide ko zmaj a sa filterom je zagušen pri punom gasu, dakle dizna šiba a zraka fali,
mislio sam da će novi filter to riješiti ali nije i orlica letjela maksimalno 8000-105km/h

onda sam otvorio rupe na poklopcu filtera po određenim pravilima i dobio 9000-120km/h

ali još mu malo fali zraka ali s tim ću se pozabaviti kad riješim auspuhe

naime namjeravam izbacit katalizatore ili barem ono kaj se kakti zove katalizatorima

pa kad to napravim vidjet ću kaj se događa na usisu zraka i dal je tu isto neka sprega

btw gornji auspuh mi se na mjestu gdje su bile bisage malo zacrvenil (ko da je zaštropan) najvjerojatnije od nepotpunog izgaranja u cilindru (nije vidljivo iz aviona ali ko zagleda vidi)

2. upravo sam si izrezal slijepu pločicu za blokirat ono malo "povratno" čudo na prednjem cilindru pa se osim mene još koji konj dovuče do prijenosa

3. Iz auspuhova sam već izvuko one male štopaće kaj ih zovu prigušnice i baš lijepo zvući (možda mrvicu preglasno za moj ukus) al kako rekoh kad izvadim katalizatore vidjet ću kak se čuje pa onda ide u korekciju

da vidim jesam još kaj prčkal scratch

eh da
budući da kak god je stegnul, torbica za alat grebe po blatobranu, upravo radim jedan nosač koji će bit pričvršćen za za vilicu (poput ručica na egipatskim crtežima) a i bolje će strujat zrak do onog kakti hladnjaka ispred prvog cilindra

izvinite jer nema slika al kad zgotovim ak bu koga zanimalo - stavim

čitao sam da su neki imali problema sa očitavanjem stanja goriva, pa i ja pa da velim u čemu je stvar:

mali plutač koji prati nivo zacvika se u rubove rezervara pa treba malo (ali malo) i vrlo pažljivo da se savije

ak se sjetim još čega javim, a kad budu promjene gotove možda i koja slikica (pogotovo kad složim nosače i rešetku koja bi trebala biti iz dva-tri nadograđujuća dijela)

svima bok

aquila gv250 - prerada 310fdf73dc
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
Gost
Gost




aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 14:21

dobar ljepo si se primio posla samo naprijed ljep je to motor svaka cast
[Vrh] Go down
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 14:32

grofDado je napisao/la:
dobar ljepo si se primio posla samo naprijed ljep je to motor svaka cast

Ej generacijo, u našim godinama svako zapuštanje :bolest: brzo se osveti

pa nas pamet scratch koju imamo i ljepota What a Face koju održavamo čini biker2

dobar cuga
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 14:49

Kao što sam odmah na početku i pretpostavljao, netko je na novome motoru išao prčkati po rasplinjačima, mijenjati dizne i stavljati veće.. Kao da oni u tvornici nemaju Dyno stol, analizator plinova, i sve ostalo. Veće dizne više troše, a za njih treba i veći protok zraka.

U SAD se naveliko kupuje i ugrađuje posebni Jet Kit, mnogi su zadovoljni sa njime, ali neki baš i nisu - imaju razne probleme nakon ugradnje. Mene zadovoljavaju tvorničke postavke Aquile, i po pitanju dizna, i po pitanju (prigušenog) zvuka.
[Vrh] Go down
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 15:02

palomas je napisao/la:
Kao što sam odmah na početku i pretpostavljao, netko je na novome motoru išao prčkati po rasplinjačima, mijenjati dizne i stavljati veće.. Kao da oni u tvornici nemaju Dyno stol, analizator plinova, i sve ostalo. Veće dizne više troše, a za njih treba i veći protok zraka.

U SAD se naveliko kupuje i ugrađuje posebni Jet Kit, mnogi su zadovoljni sa njime, ali neki baš i nisu - imaju razne probleme nakon ugradnje. Mene zadovoljavaju tvorničke postavke Aquile, i po pitanju dizna, i po pitanju (prigušenog) zvuka.

Da li ti možda znaš koliko podioka ima igla u tvojim fergama?
Da budem siguran da li su i iglu mijenjali. Moja ima tri i sada je na srednjem položaju.
Čini mi se da sam negdje vidio da bi oriđiđi trebala imati pet.

rendeer
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 16:22

Nikad nisam otvarao rasplinjače na svojoj Aquili, tako da ti ništa sa sigurnošću ne mogu reči! Ali koliko vidim u katalogu dijelova Aquile, originalne igle imaju po pet utora za podešavanje visine.

Izgleda da je bivši vlasnik naručio Jet Kit iz SAD, i ugrado ga, ali pri tome nisu uopće otvorili usis (izbušili dodatne rupe na poklopcu filtera zraka i maknuli one pjenaste gume s poklopca, koje inače služe rade prigušenja buke usisa). Taj kit sadržava i drugačije igle, vjerojatno ih ti imaš ugrađene...

Tebi kod punog gasa motor dobiva previše benzina i premalo zraka. Umjesto da bolje vuče, on trokira.
[Vrh] Go down
ninek
man
man
ninek


Broj postova : 249
Godina imam : 56
Prebivalište : Opatija
Vozim : Suzuki VS 600
Na forumu od : 24.06.2009

aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitimečet 09 srp 2009, 19:18

palomas je napisao/la:
Nikad nisam otvarao rasplinjače na svojoj Aquili, tako da ti ništa sa sigurnošću ne mogu reči! Ali koliko vidim u katalogu dijelova Aquile, originalne igle imaju po pet utora za podešavanje visine.

Izgleda da je bivši vlasnik naručio Jet Kit iz SAD, i ugrado ga, ali pri tome nisu uopće otvorili usis (izbušili dodatne rupe na poklopcu filtera zraka i maknuli one pjenaste gume s poklopca, koje inače služe rade prigušenja buke usisa). Taj kit sadržava i drugačije igle, vjerojatno ih ti imaš ugrađene...

Tebi kod punog gasa motor dobiva previše benzina i premalo zraka. Umjesto da bolje vuče, on trokira.

znači bilo bi dobro i gume poklopca poskidat ????? (to sam mislio al baš kloparanja ne volim) no budem probao pa lako vratim ....
[Vrh] Go down
http://elbit.hr
Sponsored content





aquila gv250 - prerada Empty
PostajNaslov: Re: aquila gv250 - prerada   aquila gv250 - prerada Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
aquila gv250 - prerada
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Aquila gv250
» aquila GV250
» Moj Hyosung Aquila GV250 EFI
» aquila gv250 trokira.
» Napokon: Aquila GV250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: