Početna stranicaPretraľnikHyosung Aquila GV250 - Page 8 610RegistracijaLogin

 

 Hyosung Aquila GV250

Go down 
+82
mosor
GreatJumbo
mbani83
Oyeyeye
kozmo
chipo
swileni
ica
tosimoto
Domagoj
Roby
Emil
Eagle
Disko Nindza
DB
ninek
achy
dudo
george
KekoWaspnation
zeljko0810
calc69
The Root Of All Evil
Gljivi
LAY`z`ASS Boar
mungos
RUDA
Crusader
skorpac
Laci-luc
phoenix_dreamer
KRESIMIR11
zingshad
asy
jebiki
Leso
boris1984
gusgus
zuta guja
medo
Parizer
Night rider
Tomyslav
HyperCube
cro.chopper
buletov
Kum
kevin lomax
Tomo-vz
lord
A-250
dmr
klesoo
mustra
Safet(y)
stain
Saba
magna
Jack
sef-sale
webrider
Vitorio
THE CHOPPER KID
drak
Easy-R
wild_horse
labud
Cumi
zida
tata
Piva
Vladek
floradesign
Genesis051
lukylipik
Zmija
dragger
levak1
Yzzy
Free Spirit
merla
palomas
86 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesub 07 vel 2009, 11:42

zingshad je napisao/la:
Palomas kakve su ti kočnice?
Pitam, jer sam nabasao na neki članak gdje su bili dosta kritični prema njima.

Nemam baš nikakvih zamjerki na kočnice, naprijed je disk s plivajućim dvoklipnim kliještima, otraga je doboš, koji se može fino dozirati, a može se i sasvim zablokirati zadnji kotač.

Customi i chopperi po pitanju kočnica općenito su slabije opremljeni od večine današnjih sportiva, koji naprijed imaju dva dsika i jedna otraga. Ali kod njih se radi o drugačijem stilu vožnje, pa i kočnice moraju biti puno jače.

Nikad do sad nisam došao u situaciju da mi kočnice budu preslabe, prednji disk odlično obavlja svoju funkciju, a kod "planiranih" kočenja (zbog semafora, skretanja i sl.) koristim zadnju kočnicu.
[Vrh] Go down
zingshad
man
man



Broj postova : 78
Godina imam : 54
Prebivalište : HR
Vozim : ccm
Na forumu od : 09.10.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesub 07 vel 2009, 15:45

O.k. hvala na odgovoru Very Happy !
[Vrh] Go down
phoenix_dreamer
man
man
phoenix_dreamer


Broj postova : 487
Godina imam : 44
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Honda Shadow VT750C
Na forumu od : 28.04.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 11 vel 2009, 07:49

palomas je napisao/la:
phoenix_dreamer je napisao/la:
dobro izgleda nema što ali mi crvena izgleda kao da je lakirana - lakom za nokte scratch

Ne radi se uopće o crvenoj boji, nego o bordo-crvenoj, koja je ipak puno tamniji ton..

Ok, ok. nije bila poanta u crvenoj ili bordo već da mi lak ne odgovara. I dalje mi izgleda kao da je lak za nokte. Inače meni se sviđa ova kombinacija. Želio sam takvu Hondu samo se kod njih zove Candy Red, ali nisam imao mogućnosti biranja a ni crna nije loša roker
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 11 vel 2009, 08:00

Crvena boja na slici nije isto kao i u živo. Vani na danjem svjetlu ili pak na suncu ova crvena jako lijepo izgleda, a metalic komponenta daje joj dodatni sjaj. Ako naletiš na takav lak za nokte daj mi ga uzmi molim te pa da ga poklonim ženi Smile meni se ta boja jako sviđa.
Sad se vjerojatno bude poteglo pitanje, pa zakaj si onda lakirao motor u crno?!? Smile
Zato što je oduvijek, od kad znam za sebe, moja percepcija oko custom i chopper motora bila je crna boja i krom.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
phoenix_dreamer
man
man
phoenix_dreamer


Broj postova : 487
Godina imam : 44
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Honda Shadow VT750C
Na forumu od : 28.04.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 11 vel 2009, 08:40

skorpac je napisao/la:
Crvena boja na slici nije isto kao i u živo. Vani na danjem svjetlu ili pak na suncu ova crvena jako lijepo izgleda, a metalic komponenta daje joj dodatni sjaj. Ako naletiš na takav lak za nokte daj mi ga uzmi molim te pa da ga poklonim ženi Smile meni se ta boja jako sviđa.
Sad se vjerojatno bude poteglo pitanje, pa zakaj si onda lakirao motor u crno?!? Smile
Zato što je oduvijek, od kad znam za sebe, moja percepcija oko custom i chopper motora bila je crna boja i krom.

U redu ako je tvoja percepcija crna boja i krom. meni je puno kroma a boja je manje bitna. Jasno je da se za najbolje predstavljanje vozila ili bilo čega drugoga (političara) koristi Photoskop ili neka druga pomagala. Želimo nešto prikazati u što boljem svijetlu, zbog toga često slika ne odgovara stvarnom objektu (npr. McDonalds). Kako ja sebi zamišljam kombinaciju bijele i "bordo" to je prekrasno na svakom vozilu. Ova slika mi to ne pokazuje. Ali ako nađem ovakav lak za nokte pošaljem ti dva pakovanja. Jedan za tvoju ženu a jedan za tebe dobar
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 11 vel 2009, 22:41

Ni ja (još) nemam prigovora, makar imam samo 18800 Km, i potrošnju samo potrošnih stvari.... S tim (zavisi što je kome normalno) da sam prvi lanac s lančanicima promijenio na 12820 Km, prvu garnituru disk-pločica na 10000 (na servisu) i na 17000 (isto na servisu -taaaman bile gotove)... zašto 3000 manje... istina je, sam sam sebe zatekao "u grijehu", po isteku prvih 10-ak 000 Km, "osilio" sam se, pa sam noge ispružio preko nogara, pa mi pedala nožne "nije bila pri nozi", i više sam koristio ručnu, tj. prednju... to se odmah manifestiralo na skraćenje vijeka... naravno, pitanje je i vrste pločica, sigurno je iz naknadne ugradnje bila druge kvalitete, nego originalna...

Meni se u Rijeci zatvorio dućan Eurorenta, a s tim i originalni serviser, pa su me opet ostavili, da se snalazim kako znam i umijem.... ali ajde, nekako za mene, sa Hyosungom...
Ali su ostavili vlasnike Suzukija tkđ. "na cjedilu"... otužno, ako je to mjera "štednje" u organizaciji Eurorenta... Da Rijeka nije dostojna servisa... Pa, ako kadar nije O.K. promijeniti kadar, a ne zatvoriti servis... Da, sad, imam afiniteta kupiti Maraudera 800 (tj. Bandita, ili bilo kojeg drugog Suzukija) , zar bi otišao u Pulu ili Zagreb (?)... JA NE !... ne znam kako vi drugi...
Vraćam se na Preluku, gdje sam poznavao osobu (još je poznam) koja mi je ulijevala povjerenje... gdje mi je bio prvi ovlašteni servis...
[Vrh] Go down
zingshad
man
man



Broj postova : 78
Godina imam : 54
Prebivalište : HR
Vozim : ccm
Na forumu od : 09.10.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 12 vel 2009, 08:21

Sa zastupnicima Suzikia je već duže vremena nažalost veliki problem.
[Vrh] Go down
zingshad
man
man



Broj postova : 78
Godina imam : 54
Prebivalište : HR
Vozim : ccm
Na forumu od : 09.10.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimepet 13 vel 2009, 09:22

Palomas, ne znam jel te već netko to prije pitao, ali kako ti bike pali ujutro kad je malo hladnije (bez problema ili)?
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 13:07

(mene se ne pita, ali ću se uključiti... Rolling Eyes )
Bez čoka neće ni da čuje... sa čokom, iz prve... ali ga odmah skidam za trećinu, da smanjim br. okretaja, i odmah skidam, čim krenem, ali se još malo guši u startu na semaforu (ako ne dodam više gasa nego kad je topal) ... evo, samo toliko o mom paljenju, kao usputna, dodatna informacija... Cool
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 14:05

zingshad je napisao/la:
Palomas, ne znam jel te već netko to prije pitao, ali kako ti bike pali ujutro kad je malo hladnije (bez problema ili)?

Sorry zingshad, tek sad sam vidio tvoje pitanje!

Hladan motor - to je kod mene dosta širok pojam, jer motor čuvam u garaži koja nije grijana. Pa tako ovih dana često zna biti slučaj da je temp. motora jedva koji stupanj u plusu.

U toj situaciji moram sa punim čokom malo duže vrtjeti anlaser, da mi motor zapalio. Šteta mi je i žao anlasera, pa ja po zimi koristim radije start sprej. Već sam o tome pisao, ali ostali forumaši su uglavnom negativno komentirali uporabu start spreja.

Kad jednom zatopli motor pali bez problema i bez start spreja, ali ja ne bih sada opet ponavljao čitavu tu diskusiju. Koristim start sprej kad je hladno, i ja sam prezadovoljan.
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 14:05

... ja još nemam iskustva u paljenju Aquile, ali ovako sam je ja palio nakon godinu dana nepaljenja.

Probao sam zavrgleti.... ništa... potegnuo sam čok na 2/3 počela je hvatati.... da uštedim alnaser i akumulator špricnuo sam malo start spreja... kresnula je odmah.... ostavio sam je da radi 15 minuta na nekih 3500 ... jer ipak nije paljena godinu dana....

Nekoliko sati kasnije.... bila je hladna.. a i vani je bilo hladno..... kresnula je odmah na 2/3 čoka...
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 14:29

:bravo: znači da sad ne trebaš kombi za voziti je kod servisrera
[Vrh] Go down
Crusader
man
man
Crusader


Broj postova : 315
Godina imam : 56
Prebivalište : Kumanovo, Makedonija
Vozim : Dragstar 1100 Classic
Na forumu od : 01.07.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 14:33

skorpac je napisao/la:

Probao sam zavrgleti.... ništa... potegnuo sam čok na 2/3 počela je hvatati.... da uštedim alnaser i akumulator špricnuo sam malo start spreja... kresnula je odmah.... ostavio sam je da radi 15 minuta na nekih 3500 ... jer ipak nije paljena godinu dana..

Jel mi mozes malo pojasniti tih 3500, to bi trijebali biti okretaji, jel da? Dali motor drzi 3500 okretaja sa 2/3 choka ili si derao po gasu?
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 16:00

Kad motor upali i počne donekle normalno raditi (ali je još hladan), čok se može sasvim zatvoriti, i laganim dodavanjem gasa povećati mu okretaje na cca 3.000 -3.500 rpm..

Barem ja po zimi tako radim prije vožnje. Prvo upalim motor, i izolir-trakom mu fiksiram (zaljepim) ručicu gasa, da se motor vrti nešto brže od lera. Za vrijeme dok se ja obučem, motor je sasvim zagrijan na radnu temp., i spreman za vožnju.

Chopperi/Customi veče kubikaže, koji se vrte nešto sporije, vjerojatno ne trebaju toliko okretaja na zagrijavanju. Dovoljno je nešto povečati rpm iznad lera, ali ne pretjerivati..
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 16:33

Crusader ... baš tako kako je Palomas napisao....
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
zingshad
man
man



Broj postova : 78
Godina imam : 54
Prebivalište : HR
Vozim : ccm
Na forumu od : 09.10.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimesri 18 vel 2009, 19:26

Genesis051 je napisao/la:
(mene se ne pita, ali ću se uključiti... Rolling Eyes ) ... evo, samo toliko o mom paljenju, kao usputna, dodatna informacija... Cool

Oprosti, zaboravio sam. Naravno da mi je drago čuti sva mišljenja i iskustva. Ne zamjeri mi. Pozdrav.


P.S.
Hvala Palomas i svi drugi!
[Vrh] Go down
Crusader
man
man
Crusader


Broj postova : 315
Godina imam : 56
Prebivalište : Kumanovo, Makedonija
Vozim : Dragstar 1100 Classic
Na forumu od : 01.07.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 19 vel 2009, 07:31

palomas je napisao/la:
Kad motor upali i počne donekle normalno raditi (ali je još hladan), čok se može sasvim zatvoriti, i laganim dodavanjem gasa povećati mu okretaje na cca 3.000 -3.500 rpm..

Barem ja po zimi tako radim prije vožnje. Prvo upalim motor, i izolir-trakom mu fiksiram (zaljepim) ručicu gasa, da se motor vrti nešto brže od lera. Za vrijeme dok se ja obučem, motor je sasvim zagrijan na radnu temp., i spreman za vožnju.

Chopperi/Customi veče kubikaže, koji se vrte nešto sporije, vjerojatno ne trebaju toliko okretaja na zagrijavanju. Dovoljno je nešto povečati rpm iznad lera, ali ne pretjerivati..
Citat :
Crusader ... baš tako kako je Palomas napisao....

Nisam bas siguran da je to "najsretnija" varijanta za zagrevanje bilo koje vrste motora sa unutrasnjim sagorevanjem, bar tako su mene ucili... Podmazivanje, opterecenje hladnog motora i ostalo... Svejedno, motori su vasi, pali, vozi i uzivaj biker2 dobar
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 19 vel 2009, 08:15

Crusader je napisao/la:
Nisam bas siguran da je to "najsretnija" varijanta za zagrevanje bilo koje vrste motora sa unutrasnjim sagorevanjem, bar tako su mene ucili... Podmazivanje, opterecenje hladnog motora i ostalo... Svejedno, motori su vasi, pali, vozi i uzivaj biker2 dobar

Motor se vrti na malo povišenim okretajima, ali se vrti u prazno, bez ikakvog opterečenja.

Vožnja sa hladnim motorom, kad je ulje koje podmazuje mašinu još sasvim nezagrijano sigurno daleko više troši i šteti samoj mašini. Jednako tako, rad motora na niskim okretajima ne daje dovoljan pritisak ulja za podmazivanje...

Bilo bi jako zanimljivo imati na motoru ugrađen manometar za mjerenje pritiska ulja! U leru, kad je ulje hladno, pritisak je na donjoj granici, ili čak i ispod donje granice potrebnog pritiska. Tek kad se povise okretaji, taj pritisak poraste.

"Svejedno, motori su vasi, pali, vozi i uzivaj biker2"
[Vrh] Go down
RUDA
man
man
RUDA


Broj postova : 146
Godina imam : 42
Prebivalište : Širinec
Vozim : VN 900 classic
Na forumu od : 29.08.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 19 vel 2009, 09:20

palomas je napisao/la:
Crusader je napisao/la:
Nisam bas siguran da je to "najsretnija" varijanta za zagrevanje bilo koje vrste motora sa unutrasnjim sagorevanjem, bar tako su mene ucili... Podmazivanje, opterecenje hladnog motora i ostalo... Svejedno, motori su vasi, pali, vozi i uzivaj biker2 dobar

Motor se vrti na malo povišenim okretajima, ali se vrti u prazno, bez ikakvog opterečenja.

Vožnja sa hladnim motorom, kad je ulje koje podmazuje mašinu još sasvim nezagrijano sigurno daleko više troši i šteti samoj mašini. Jednako tako, rad motora na niskim okretajima ne daje dovoljan pritisak ulja za podmazivanje...

Bilo bi jako zanimljivo imati na motoru ugrađen manometar za mjerenje pritiska ulja! U leru, kad je ulje hladno, pritisak je na donjoj granici, ili čak i ispod donje granice potrebnog pritiska. Tek kad se povise okretaji, taj pritisak poraste.

"Svejedno, motori su vasi, pali, vozi i uzivaj biker2"


Kad je motor hladan (a samim ti i ulje gušće), pritisak ti je na maksimumu, ćak i kad radi na leru i mislim da je to za motore negdje oko 3,5 bara, a kad se zagrije negdje oko 0,6 - 0,8 bara (na leru) i to ti je sasvim dovoljno za podmazivanje motora.
Zato kad upališ motor naj bolje je da radi na leru jer je ulje gusto i teže prolazi kroz kanale, a pritisak ti je na maksimumu, radio on na leru ili pod gasom.
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 19 vel 2009, 09:45

magna je napisao/la:
:bravo: znači da sad ne trebaš kombi za voziti je kod servisrera

Ma to je bilo prije nego se pumpa reastepla.... Sad
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 19 vel 2009, 10:09

RUDA je napisao/la:
Kad je motor hladan (a samim ti i ulje gušće), pritisak ti je na maksimumu, ćak i kad radi na leru i mislim da je to za motore negdje oko 3,5 bara, a kad se zagrije negdje oko 0,6 - 0,8 bara (na leru) i to ti je sasvim dovoljno za podmazivanje motora.
Zato kad upališ motor naj bolje je da radi na leru jer je ulje gusto i teže prolazi kroz kanale, a pritisak ti je na maksimumu, radio on na leru ili pod gasom.

Pri tome ne treba zaboraviti na preljevni ventil, koji automatski regulira pritisak ulja, ovisno o broju okretaja motora i protoku ulja (a koji opet ovisi o viskozitetu i temperaturi ulja).

Preljevni ventil je dakle regulator pritiska ulja, i on sav višak pritiska jednostavno prelijeva u karter. A to znači da se koju minutu nakon paljenja, kad ulje već dospije na sva mjesta koja treba podmazivati, može slobodno malo povisiti broj okretaja motora, kako bi se ubrzalo zagrijavanje motora.
[Vrh] Go down
RUDA
man
man
RUDA


Broj postova : 146
Godina imam : 42
Prebivalište : Širinec
Vozim : VN 900 classic
Na forumu od : 29.08.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimečet 19 vel 2009, 10:26

palomas je napisao/la:
RUDA je napisao/la:
Kad je motor hladan (a samim ti i ulje gušće), pritisak ti je na maksimumu, ćak i kad radi na leru i mislim da je to za motore negdje oko 3,5 bara, a kad se zagrije negdje oko 0,6 - 0,8 bara (na leru) i to ti je sasvim dovoljno za podmazivanje motora.
Zato kad upališ motor naj bolje je da radi na leru jer je ulje gusto i teže prolazi kroz kanale, a pritisak ti je na maksimumu, radio on na leru ili pod gasom.

Pri tome ne treba zaboraviti na preljevni ventil, koji automatski regulira pritisak ulja, ovisno o broju okretaja motora i protoku ulja (a koji opet ovisi o viskozitetu i temperaturi ulja).

Preljevni ventil je dakle regulator pritiska ulja, i on sav višak pritiska jednostavno prelijeva u karter. A to znači da se koju minutu nakon paljenja, kad ulje već dospije na sva mjesta koja treba podmazivati, može slobodno malo povisiti broj okretaja motora, kako bi se ubrzalo zagrijavanje motora.

Rasteretni ventil je namješten, recimo na 3 bara, a dok je motor hladan pumpa nabija i veći pritisak od toga, dakle ventil propušta višak ulja.
Dok radi pod gasom ventil opet otvara na 3 bara, samo kaj su dijelovi motora dodatno opterećeni, a nisu zagrijani na radnu temp.

Ma sve su to nijanse i svatko od nas ima drugu filozofiju.
Iskreno ni ja ne ćekam uvijek da se auto/bike zagrije, ali da bi trebalo, trebalo bi!
Nemoj kaj zamjerit :hapy2:
[Vrh] Go down
kevin lomax
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : hyosung aguila 250
Na forumu od : 13.10.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimepet 13 oľu 2009, 00:20

evo da se ja opet javim!
dakle uspio sam naci majstora koji mi je sve popravio . dakle onaj puknuti blatobran, oguljen rezervar i malo svinuta rucia mjenjaca(koji je radio normalno) + servis

makar ima jedan problem.kako je izravnao taj mjenjac tak sad saltanje ide preciznije ali i dosta teže i tvrdo, naime dovezao sam motor danas kuci i sad ga maloprije idem upalit , kad ono neide iz prve przine...sve u svemu lud sam !!!!
mislim da je zaribao nekaj, medutim taj majstor se kuzi u motore i slaze ih tak da mi nije jasno...
sutra cu mu mast izvadit!!! (makar ovo popravljeno super zgleda...)
[Vrh] Go down
kevin lomax
man
man



Broj postova : 18
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : hyosung aguila 250
Na forumu od : 13.10.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimepet 13 oľu 2009, 00:26

e da i ak mi moze netko preporuciti nekog majstora za kojeg zna da je dobar... tnx ljudi
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitimepet 13 oľu 2009, 07:59

Ja ti mogu recimo preporučiti majstora Liju, a ti si molim te otvori svoju temu da palomasu ne idemo u OT Smile. Ako želiš do njega javi mi se na pp ili na mail.

I u toj temi si možeš recimo voditi dnevnik kaj si i kad radio na motoru... i tome slično. Si vidio kako sam ja slagao svoju.... možda ponekad koja ispisana rečenica nekome skrati muke. Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
Sponsored content





Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Hyosung Aquila GV250   Hyosung Aquila GV250 - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hyosung Aquila GV250
[Vrh] 
Stranica 8 / 20.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Hyosung Aquila GV250
» Moj Hyosung Aquila GV250 EFI
» Moja hyosung aquila GV250
» Hyosung Aquila GV250, 2008. god
» Hyosung Aquila GV250 ,prearada

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: