Početna stranicaPretraľnikkaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 610RegistracijaLogin

 

 Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3

Go down 
+23
Kunki
Bosqeto
freebee
Karlo
zed12
Safet(y)
nenad barinić
simka
Hellcat
nlacy
Beatnik
calc69
zuta guja
Kum
stain
GIBO56
magna
Zmija
zanotti
merla
Parizer
asy
emirharley
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitimečet 25 lis 2012, 17:46

Ja sam 2 godine (ako ne i vise) pikirao Shoi Multitech. Prva opcija mi je jos daaaavno bila Nolanka ali kako sam vec napisao u jednom od prvih postova ove teme ona je brzo ispala iz igre. Pocetkom sezone sam se zatekao u Louisu i krenuo konacno po novu kacigu. Multitech na akciji!!! To je ono sto sam cekao sve ovo vrijeme. I ...... nisam je kupio. Zasto? Samo zato jer sam imao vremena staviti C3 na glavu. C3 sam izbacio iz izbora jos onda kada mi je Multitech uletio kao izbor br.1 zato jer me ne zuljala naprijed na celu. Ustvari, ono sto je bilo u pitanju je kriva velicina. Kod vecine modela sam gledao S velicinu, ali kod C3 moja velicina je M (tako kaze i tablica prema opsegu glave). Sada nekoliko mjeseci nosim C3 i prezadovoljan sam u skoro svim aspektima. Usporedjivati ju sa N103 je vise - manje neozbiljno. To uopce nisu iste klase kaciga sto i cijena govori. Usporediti Multitech i C3 mogu samo noseci ih u trgovini ispred ogledala. C3 na glavi djeluje kao manja kaciga i prema mom osobnom ukusu ljepsa mi je i jednostavnija izgledom. U svakom slucaju sada ne zalim niti lipe koju sam dao za C3 te ju toplo preporucam.
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitimečet 25 lis 2012, 17:49

Eh da, zaboravio sam se osvrnuti i na taj unutrasnji vizir. Kod mene se jos ne vide znacajnije ogrebotine ali kaciga je nosena tek 4 mjeseca (skoro svakodnevno). Jedino sto mogu reci da zbrog dioptrijskih naocala stalno koristim vizir za sunce i da sam prilicno zadovoljan njime. Na dugim voznjama (cjelodnevnim) ga niti ne dizem i nemam nikakve posljedice zbog toga. Na drugim kacigama sam ipak preferirao nositi suncane naocale jer mi dulje gledanje kroz te vizire nije bas odgovaralo. Dakako vizir na C3 se ne moze usporedjivati sa staklima kvalitetnih suncanih naocala od 1000+ kn ali isto tako je daleko ispred "obicne obojane plastike".

I za one koji voze po hladnijem vremenu sustav odmagljivanja na C3 je iznad ocekivanja. Pinlock radi svoje, ali i druge moje kacige imaju pinlock pa ipak prilicno zaostaju po tom pitanju za C3. Sa zatvorenim prostorom oko vrata i ispod brade te zatvorenim prednjim i zadnjim ventilacionim otvorom C3 se svejedno ne magli (odmagljuje) i pri vrlo malim brzinama cca 30km/h dok na mojim drugim kacigama je potrebno otvoriti ventilaciju i ne zatvarati ispod brade i/ili voziti iznad 50km/h kako bih odmaglio kacigu, a to pri niskim temperaturama zna biti dosta neugodno i iritirajuce.
[Vrh] Go down
Jastreb
cro chopper forum
cro chopper forum
Jastreb


Broj postova : 1167
Godina imam : 58
Prebivalište : München
Vozim : Yamaha TDM 900 RN 18
Na forumu od : 17.07.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitimečet 25 lis 2012, 18:17

Citat :
Kum je napisao/la:
Ja sam 2 godine (ako ne i vise) pikirao Shoi Multitech. Prva opcija mi je jos daaaavno bila Nolanka ali kako sam vec napisao u jednom od prvih postova ove teme ona je brzo ispala iz igre. Pocetkom sezone sam se zatekao u Louisu i krenuo konacno po novu kacigu. Multitech na akciji!!! To je ono sto sam cekao sve ovo vrijeme. I ...... nisam je kupio. Zasto? Samo zato jer sam imao vremena staviti C3 na glavu. C3 sam izbacio iz izbora jos onda kada mi je Multitech uletio kao izbor br.1 zato jer me ne zuljala naprijed na celu. Ustvari, ono sto je bilo u pitanju je kriva velicina. Kod vecine modela sam gledao S velicinu, ali kod C3 moja velicina je M (tako kaze i tablica prema opsegu glave). Sada nekoliko mjeseci nosim C3 i prezadovoljan sam u skoro svim aspektima. Usporedjivati ju sa N103 je vise - manje neozbiljno. To uopce nisu iste klase kaciga sto i cijena govori. Usporediti Multitech i C3 mogu samo noseci ih u trgovini ispred ogledala. C3 na glavi djeluje kao manja kaciga i prema mom osobnom ukusu ljepsa mi je i jednostavnija izgledom. U svakom slucaju sada ne zalim niti lipe koju sam dao za C3 te ju toplo preporucam.

Hvala Kum na ovako dobroj usporedbi i objasnjenju dobar ...
Vjerujem tvom iskustvu , C3 ostaje dodaljnjeg , C2 ce uskoro na prodaju ....
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitimepet 26 lis 2012, 10:59

Thanx na recenziji Kume, sad sam 110% siguran u moj izbor slijedeće kacige. dobar
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Dr.Ma$$a
cro chopper forum
cro chopper forum
Dr.Ma$$a


Broj postova : 1270
Godina imam : 36
Prebivalište : zagreb
Vozim : dragstar 1100
Na forumu od : 24.04.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitimepet 26 lis 2012, 12:07

hvala i od mene...jest da je to puno novcica ali mislim da ce to biti i moja prva kaciga!
troumio sam se izmedju nolanke, shoei multitec i C3 ali evo uz vas sam presudio dobar
[Vrh] Go down
Kunki
man
man
Kunki


Broj postova : 402
Godina imam : 53
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Bandit 1250
Na forumu od : 28.02.2008

kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitimepet 26 lis 2012, 13:20

potpisujem Kum-ovu recenziju i od srca preporučam C3.. kad stavite kacigu na bulju i provozate se par km , znat ćete kuda je otišla svaka kuna "viška" i nebude vam žao
[Vrh] Go down
Sponsored content





kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3   kaciga - Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3 - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nolan N 103, flip up modularna kaciga vs Schuberth C3
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Test flip-up kaciga
» nolan N 100 zamjena podstave
» SHARK OpenLine Tip vs. nolan n103
» nolan N43 air
» Nolan N 90

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: